Wiedźmin 3: Dziki Gon - list otwarty

+
Kiedy w końcu zrozumiecie, że CDP RED to nie Wasi przyjaciele; koledzy. Ich podstawowym celem jest zarobek na produkcie. Po co mają się starać o rynek, który i tak w dniu premiery pójdzie do sklepu? To smutne, ale prawdziwe.
 
Może po to, by za pół roku też się móc pochwalić, że ludzie na stronach torrentowych czy różnych dziwnych forach namawiali innych do kupna gry, a nie jej ściągania. Szacunek społeczności graczy trudno zdobyć, ale łatwo stracić.
 
No i macie swoje ślepe uwielbienie i wybaczanie wszystkiego CDPR jak w ciągu pół roku zepsuć renomę na jaką pracowali 10 lat? Zapytajcie Czerwonych :)
 
Tak jest, zeszlajali się Czerwoni. Najlepiej ich zlinczować, albo nawet zrezygnować z zakupu gry...

Tak płaczecie, jakby Wam zęby szły. Może nie być przed premierą nawet skrina, byle gra była wyśmienita. A biznes is biznes, to fakt. :p

Tu chodzi tylko o to, że dobrą opinię łatwo stracić, a pracowali na nią blisko 10 lat... A tak ładnie to teraz robią.

Dokładnie takie same opinie czytałam przed premierą dwójki. Nic się nie zmienia :p

Wtedy nie było takiej ilości mijania się z prawdą i ograniczonej komunikacji z fanami... Z dwójką dwie rzeczy negatywnie kojarzę, a w sumie to jedną, bo za 50mb dostałem koszulkę. :p A to negatywnie to obietnice wielkiego i żywego lasu, a wyszło jak wyszło.



Edit: Inna sprawa, że chwilowo po zapieprzu na Uczelni mam ochotę potrolować i pesymizm mi się uruchomił jak mało kiedy... :whistle:
 
Last edited:
Tu chodzi tylko o to, że dobrą opinię łatwo stracić, a pracowali na nią blisko 10 lat... A tak ładnie to teraz robią.



Wtedy nie było takiej ilości mijania się z prawdą i ograniczonej komunikacji z fanami... Z dwójką dwie rzeczy negatywnie kojarzę, a w sumie to jedną, bo za 50mb dostałem koszulkę. :p A to negatywnie to obietnice wielkiego i żywego lasu, a wyszło jak wyszło.

Redzi nigdy idealni nie byli, nigdy nie będą. Są firmą, a ta ma zarabiać pieniądze. Wydaje mi się, że w pewnym wieku już nie wypada sprowadzać świata do szeregu skrajności. Redzi są albo Mesjaszami branży, albo upadłymi aniołami zaprzedanymi zachodowi. "Tracili" bezpowrotnie, to mityczne przez lata budowane zaufanie wielokrotnie (przed W1, po W1, przed W2, po W2, przed W3) i stracą pewnie jeszcze nie raz.

Wciąż są anty DRM, wciąż nie wydają gier taśmowo, wciąż b.długo wspierają wydane gry, wciąż nie zalewają nas season passami, mikropłatnościami i nic nie wnoszącymi płatnymi DLC. Generalnie wciąż udaje im się unikać większości (jeśli nie wszystkich) negatywnych praktyk trawiących branżę.
 
To smutne że nikt już nie dba o zdobyty rynek.

Ja to widzę raczej tak, że zaczęli w końcu porządnie dbać o inne rynki. Wiedźmin 3 to olbrzymi projekt, centrum i wschód Europy nie pociągną takiego multiplatformowego kolosa.

Nie wspomnę już, że polski rynek jest tym najmniej wdzięcznym, który skrytykuje nie tylko technikalia, ale każde najmniejsze odstępstwo od własnych wyobrażeń na temat świata Sapkowskiego.

Redzi też według mnie nieco się pogubili przy tej produkcji z marketingiem, bo było kilka małych wpadek, ale nie przesadzajmy. Nie zawsze da radę wszystko zapiąć na ostatnio guzik. Co się wielkiego stało? Nie było polskiej prezentacji planszówki, posypał się trochę konkurs na cosplay, Xbox do kolekcjonerki dostał dwie zabawki więcej, nieco przycieli niektóre elementy grafiki i trochę dłużej czekamy na polską wersję ostatniego zwiastuna i dwa razy przenieśli premierę. To naprawdę tak wiele, że nagle stali się wrogiem publicznym?:D
Przy poprzednich grach były podobnego i większego kalibru. Ktoś pamięta ile razy przenoszono premierę Wiedźmina 1?:D Ile trzeba było się namęczyć przy premierze z Wiedźminem 2? Ile zapowiadanych rzeczy przy Wiedźminie 2 nie doszło do skutku? (olbrzymi świat zawierający wiele krajów, wrzucanie petard do wnętrza budowli, szerszy zakres skakania, integracja z Facebookiem).

Przy grach nie da rady wszystkiego przewidzieć. To jest masa elementów, które nie zawsze dadzą się spiąć razem lub które zmultiplikowane zaczynają zabijać komputer.

CD Projekt ciągle jest tym jednym z bardziej dbających o klienta producentem/wydawcą.
 
Patrząc na ten temat to widzę i jednocześnie wyobrażam sobie parę rzeczy jakie tu następują i nastąpią w przyszłości. Można to opisać krótko, ale za to konkretnie.

Obecnie:
View attachment 8512

Po premierze gry, gdy i o ile to nastąpi :D:

View attachment 8513
 

Attachments

  • WFIQgKG.gif
    WFIQgKG.gif
    2.6 KB · Views: 105
  • polandball_is_stronk.png
    polandball_is_stronk.png
    26 KB · Views: 70
Last edited:
Bo to ma być flaga Monako i to żaden błąd.

Wklep sobie na fejsbuku Polandball, oczywiście możesz też inne Państwoballe, szybko załapiesz.
 
Last edited:
wg mnie powinni ujawnić szczegółowe wymagania sprzętowe dotyczące tej gry , skoro mieli ją wydać to już powinni wiedzieć na czym by ona hulała . Pozdrawiam
 
Top Bottom