Wiedźmin 3: Dziki Gon - Nowy zwiastun

+
Czy wy aby nie przesadzacie nieco z tą sprzętową gorączką? Skoro W3 ma działać w porównywalniej jakości na pc i konsolach, to nie będzie raczej wymagać potworów pięć razy wydajniejszych od ps4 czy xone. Rozumiem ekscytację i emocje związane z możliwościami nowoczesnych pieców, ale tworzycie samonakręcającą sie spiralę nadmiernych oczekiwań i przypuszczeń.
 
raisond said:
Czy wy aby nie przesadzacie nieco z tą sprzętową gorączką? Skoro W3 ma działać w porównywalniej jakości na pc i konsolach, to nie będzie raczej wymagać potworów pięć razy wydajniejszych od ps4 czy xone. Rozumiem ekscytację i emocje związane z możliwościami nowoczesnych pieców, ale tworzycie samonakręcającą sie spiralę nadmiernych oczekiwań i przypuszczeń.


Hm... niby tak ale nie do końca masz rację.

Po pierwsze, jeśli coś chodzi na (relatywnie słabszej sprzętowo) konsoli, nie znaczy, że spokojnie ruszy na mocniejszym PC. Konsola jest jednym, jasno określonym, sprzętem, a PC to morze rozmaitych konfiguracji. I kilka systemów operacyjnych. Konwersja (czy tworzenie) wersji PC będzie więc trudniejsza.

Po drugie, RED'zi współpracują z nVidia, więc pewnie na PC będą chcieli się popisać, a nie jedynie "wykonać kalkę" (w wyższej rozdzielczości i większym wygładzaniem krawędzi). Sądzę, że perspektywa mocniejszego sprzętu oraz możliwości jakie za nim stoją nie przejdzie niezauważona. RED'zi z resztą już o tym mówili w wywiadach. Podobnie było w przypadku wersji PC Wiedźmina 2 (z opcją ubersampling - nie wiem czy obecnie jest pojedyncza karta graficzna, która uciągnie tą opcje [ze wszystkimi innymi na ustawionymi na max] w Full HD, powyżej 60 fps).
 
zejton said:
Czy wiecie jakie mogą być minimalne wymagania (przybliżone tak mniej wiecej), żeby dziki gon odpalil ? jak ktos troszke sie orientuje to prosze dajcie mi jakas nadzieje bo nie wiem czy mam zmieniac sprzet.
Pójdzie mi na tym sprzęcie poniżej ?. />

Posiadam:

Intel Core 2 Duo E8400 2 x 3GHz
6GB ram ddr2 OCZ Reaper
Grafika Ge Force GTX 660 OC / 192 BIT / 2GB Ram Ddr5 (zegar układu graficznego:1032 MHz, częstotliwość pamięci 6008 MHz) />
Raczej pójdzie, ale rewelacji bym się mie spodziewał.
 
IwaN said:
Jesteś świadom, że w tym momencie "wróżysz z fusów" ?
Niby dlaczego ? Podzespoły nie są złe. Jakby w3 nawet nie odpalił na takim sprzęcie to byłaba porażka. Jedynie to ramu może za mało.
 
Procesor za słaby, ale swoją drogą nie rozwarstwiajmy tak wątków, w temacie Wiedźmin 3:Dziki Gon trwa dyskusja o sprzęcie na W3, głównie o kartach graficznych.

Btw. zejton proc Ci kartę ogranicza.
 

Guest 3669645

Guest
W3 na pewno Ci odpali, ale dla pewności zainwestuj jak pisali koledzy w procek (i5 najlepiej). I RAM bym wymienił na DDR3, 8 GB najlepiej od razu. Tani jest jak barszcz, więc wiesz. Kartę graficzną masz spoko, powinna Ci zagwarantować komfortową grę na co najmniej średnich ustawieniach.

Z wymaganiami można sobie wróżyć wiadomo, ale jak dla mnie będą zbliżone do obecnie najbardziej wymagających gier. Wziąć sobie taką i nieco je zwiększyć i mamy W3 :p
 
Zastanawialiście się może jakimi broniami będą się posługiwać dowódcy Dzikiego Gonu...

Zapewne to miecz będzie bronią Eredina, pasującą do jego charakteru i symbolu ,,zwiastun wojny".

W co jednak będą uzbrojeni pozostali dowódcy Gonu?Charakterystyczne dla upiorów miecze o dużych statystykach czy może używać będą innego oręża, dajmy na to...szkarłatnego trójzębu.

Skoro pojawiło się w tym temacie przypuszczenie jakoby to wygląd jeźdźców miał odzwierciedlać najgłębsze ludzkie lęki,dlaczego jeden z wodzów nie mógł by próbować wpłynąć na Geralta przy pomocy pamiętnych z pogromu Rivijskiego wideł.

Pozostaje także kwestia doboru muzycznego...

Jeśli mógł bym zapytać sie zastanawialiście się może nad muzycznym ubarwieniem walk z dowódcami?

Czy ten interesujący lecz niedopełniony utwór z Wiedźmina 1 można by odświerzyć do walki np. z dowódcą gonu wykorzystującym w trakcie walki kamuflaż i atakującym z nienacka z różnych kierunków ujawniając się dynamicznie lecz na chwilę z wszechobecnej na sali ciemności w której lawirują trudne do rozpoznania kształty ludzi i ułudy postaci z poprzednich części...

https://www.youtube.com/watch?v=9Vo7Lhw8kqw
 

Guest 3669645

Guest
Bossów w grze ma nie być. Jedynymi "bossami" to będą chyba tlyko na koniec jeźdźcy Gonu albo ktoś jeszcze, jeśli będzie więcej czarnych charakterów.

Ale muzyka pewnie będzie taka sama jak w przypadku zwykłej walki. Mnie to nie wadzi, bo to co już usłyszeliśmy w audio z prezentacji jest miodzio :D Ta muzyczka ze skellige, wpierw spokojna, melancholijna, nagle zmieniająca rytm na szybszy i bardziej bitewny. Już nie mogę się doczekać reszty soundtracku, motywów z Novigradu i Ziem Niczyich...
 
Na początku wszyscy się zastanawialiśmy kto użyczył głosu Królowi Gonu w polskiej wersji. Niektórzy (w tym i ja) stawiali na Krzysztofa Dracza, który zagrał tę postać w jedynce, inni twierdzili, że nowy aktor. Ci drudzy mieli rację :p Nie jestem pewien czy przypadkiem ktoś już takiej informacji nie podał w tym temacie, ale Dubscore ustalił kto zagrał Króla Gonu w zwiastunie i był to Andrzej Blumenfeld. Wcześniej w Wiedźminie zagrał m. in. Jakuba de Aldelsberg, a z innych ról warci wspomnienia są Arcturus Mengsk ze Starcrafta 2 i Victor Sullivan z Uncharted 2 i 3.

http://dubscore.pl/news/833-krol-gonu-mowi-po-polsku-w-nowym-zwiastunie-wiedzmina-3
 
[quote name=HuntMocy]
...Ci drudzy mieli rację :p/>/>/>/>/>/>/>/>/>/>/> Nie jestem pewien czy przypadkiem ktoś już takiej informacji nie podał w tym temacie, ale Dubscore ustalił kto zagrał Króla Gonu w zwiastunie i był to Andrzej Blumenfeld. Wcześniej w Wiedźminie zagrał m. in. Jakuba de Aldelsberg...

http://dubscore.pl/news/833-krol-gonu-mowi-po-polsku-w-nowym-zwiastunie-wiedzmina-3
[/QUOTE]


Czyżby miała okazję wyniknąć jakaś ciekawa zbieżność.Ostatni wybór w grze (poza cytatem podsumowującym) dotyczy właśnie pośmiertnego losu Jakuba de Aldelsberg'a.Ciekawe czy jego konsekwencje Geralt będzie mógł odczuć w Wiedźminie 3.Mogła by być to gratka dla posiadaczy zapisów z Wiedźmina 1, lub urozmaicenie jakiejś przypadkowej rozmowy np. z Vesemirem na początku gry.W trakcie rozwinięcia tematu napastników atakujących Kaer Morhen, Geralt mógł by wyrazić albo chęć potępienia dla winowajców napadu albo zachować neutralność.

Oczywiście to jedynie wypowiedź spekulacyjna, dlatego pragną bym przeprosić jeśli godziła lub desynchronizowała pomysły pozostałych użytkowników.A jak to dobrze pamiętam z czasów rozkwitu tematu ,,Wiedźmin - marzenia i pobożne życzenia", to właśnie one zadecydowały o uformowaniu W3 jakiego zapowiedzi teraz znamy i w najbliższym czasie poznawać będziemy.

(ostatni wybór z W1):
6:40

http://www.youtube.com/watch?v=BnF4-IUnYr4
 
@up
Ale... O głosie Króla Gonu masz info cztery posty nad swoją wypowiedzią...
 
szkoda tylko że ten zespól Percival mają więcej wspólnego z Niemcami i satanizmem niż z słowianizmem a pszynajmniej takie odczucia wyniosłem po przesłuchaniu 1 z ich piosenek
 
krenko said:
szkoda tylko że ten zespól Percival mają więcej wspólnego z Niemcami i satanizmem niż z słowianizmem a pszynajmniej takie odczucia wyniosłem po przesłuchaniu 1 z ich piosenek
 
krenko said:
szkoda tylko że ten zespól Percival mają więcej wspólnego z Niemcami i satanizmem niż z słowianizmem a pszynajmniej takie odczucia wyniosłem po przesłuchaniu 1 z ich piosenek

A ja z tym zespołem Percival to mam problem, bo to jakby podzespół (czy coś takiego) do zespołu Percival Schuttenbach. I jedni grają tak pod metal (jak dla mnie dość słabe), a drudzy (ci sami, ale nie wszyscy?) już taki folk.
 

Guest 3669645

Guest
Głos Króla Gonu mnie mało obchodzi, pewno mało będziemy go słuchać :p I tak jest ok, chociaż do elfa to tak niezbyt pasuje (chyba że sobie magicznie "zmutował :D "). Nic tylko się martwić o Yen i Ciri...

krenko said:
a pszynajmniej takie odczucia wyniosłem po przesłuchaniu 1 z ich piosenek
pszesłuchaniu hultaju...
 
Top Bottom