Wiedźmin 3: Dziki Gon otrzyma darmową aktualizację do nowej generacji 14 grudnia!

+
Ty widzisz w tym prztyczek w nos?
Ano, sam fakt że dodali te zbroje. Nikt ich nie lubił i były wyśmiewane przez absolutnie każdego, pojawiały się w wielu memach. Dlatego nie widzę innego powodu by dodawać to do gry niż jako taki zabawny easter egg (no, easter egg to może złe słowo, bo każdy może to odpalić z poziomu menu, ale wiadomo o co chodzi).

Traktowałbym to tak samo jak te śmieszne i niepoważne elementy garderoby / fryzury które w grze są, nikt Cię nie zmusza do ich noszenia, ale jeśli chcesz, możesz Geraltowi założyć.
 
Szczerze, to jestem trochę rozczarowany.
Gdyby coś takiego powstawało na szybko, dajmy na to w pół roku czy nawet rok (bo musi działać na konsolach) ale kilka kosmetycznych zmian (większość zaimplementowana z modów) oraz rt (coś poza odbiciami jest?) w ponad dwa lata?

Jedyny plus, że posiadacze oryginału za update nie płacą.

P.S. Roślinność wciąż wygląda źle i płasko.
 
Roślinność wciąż wygląda źle i płasko.
1669271533245.gif
 
P.S. Roślinność wciąż wygląda źle i płasko.
Nie ma co się nawet równać z soczystą roślinnością w takim Horizon Zero Dawn.

Mnie niezmiennie bawi sposób prezentacji tego co wymęczyło impotentne studio o nazwie CDP RED, które zadeklarowało stworzenie 30 gier w ciągu najbliższych 10 lat. Już patche do CP2077 prezentowali w ten sam żenujący sposób. Siadają se w kółeczku i gadają o pupie Maryni. Nie lepiej zrobić 15 minutową prezentację ze wszystkimi zmianami i porównaniami bez tych wszystkich gadających głów, które nic nie wnoszą? A sam patch? Mniej więcej tego się spodziewałem, taki Wiedźmin 3 Nexus Edition. A że tak długo męczyli? Jak wspomniałem to studio jest impotentne i nawet tak proste rzeczy jak implementacja kilku modów są dla nich nie lada wyzwaniem. Ja W3 skończyłem dwukrotnie i drugie podejście było moim ostatnim. Redzi musieliby chyba zmienić całą erpegową mechanikę (rozwój postaci, system lootu) bym miał chęć na trzecie podejście.
 
Last edited:
Siadają se w kółeczku i gadają o pupie Maryni. Nie lepiej zrobić 15 minutową prezentację ze wszystkimi zmianami bez tych wszystkich gadających głów, które nic nie wnoszą?
Tu z Szanownym Panem zgodzić się muszę, Sposób prezentacji żenująco słaby, po jaką cholerę te dyskusje (aż zatęskniłem za Panem Gopem).
Co do patcha - po badaniu organoleptycznym dokonam oceny.
 
Ja się, mam wrażenie, wyłamię, i powiem, że kurtka z pierwszego sezonu wygląda fantastycznie. Ma imo to, czego mi brakowało w serialu, nieco bardziej przytarty wygląd. Ciekaw też jestem jak będzie wyglądać, gdy moderzy usuną naramienniki, bo taka wersja w serialu podobała mi się najbardziej.
Na minus w niej medalion, bardzo fajnie, że okrągły, ale niestety jest bliższy temu z pierwszego sezonu, któremu trochę brakowało detali. Byłbym na pewno szczęśliwszy, gdyby był to medalion z drugiego sezonu lub z poprzednich części gier. Mam też wrażenie, że shader na nim nie domaga, jak i również na nowych mieczach i włosach, ale miejscami jest to tak wyraźnie, że wstrzymam się z oceną do premiery, gdyż nie sądzę, by tak to REDzi zostawili.

Co do pozostałych elementów z serialu, zdecydowanie czas poświęcony na nie mógłby zostać poświęcony na rzeczy wzbogacające świat, jak choćby nowe ubranie dla jakichś pobocznych NPC, by zwiększyć różnorodność, ale rozumiem względy marketingowe. Model wdzianka Jaskra jest imo fajny i wygląda dobrze, ale do pstrokatej wersji barda z gier niezbyt pasuje, jakiś grajek uliczny natomiast byłby spoko. Włosy nie są podobne ani do growej wersji, ani serialowej, jakościowo spoko, ale pasowałyby bardziej do jakiegoś chłopa.

Baaardzo mnie cieszy kamera bliższa tej z Wiedźmina 1, jeszcze sprzed premiery pamiętam dyskusje na temat tej obecnej, dość mocno oddalonej, byłem przeciwnikiem od samego początku i wielce jestem zadowolony, że opcja ta znajdzie się w grze.

Mam też nadzieję, że jeszcze kilka fixów będzie, co najmniej tyle, ile w modzie Brothers in Arms :D Na razie wspomniany był tylko HD Reworked Project, zobaczymy jakie jeszcze modyfikacje zagoszczą w patchu.

Opcje ultra+ też wygodne, w końcu nie trzeba będzie wchodzić w pliki notatnikiem :D

Jeszcze podoba mi się ubranko, jakie Geralt ma na tej prezentacji, bo chyba mało kto zwrócił na nie uwagę, a jest nowe i imo dość ładne (w przeciwieństwie do jednej zbrojki widocznej przez chwilę, która jest brzydka).
 
Jedna rzecz mi ogólnie mocno przeszkadza. Gram ponownie (nie wiem który to już raz) i strasznie irytuje mnie fakt zablokowania schematów do zbroi Wilka do momentu wyruszenia do Kaer Morhen. Jeżeli quest jest na względnie niski (14 chyba ) poziom, a możemy go wykonać dopiero po skończeniu wątków w velen, nowigradzie i skellige to mamy już zdecydowanie wyższy level, lepszy ekwipunek i podstawowa wersja zbroi jest praktycznie nieprzydatna. Drodzy REDzi, możecie to w jakiś sposób zmienić?
 
Traktowałbym to tak samo jak te śmieszne i niepoważne elementy garderoby / fryzury które w grze są, nikt Cię nie zmusza do ich noszenia, ale jeśli chcesz, możesz Geraltowi założyć.
Moim zdaniem lepiej by to zadziałało, gdyby pozwolili graczom samemu odkryć ten featcher w grze, pokazując go w tej demonstracji wyglądało to tak, jakby to było coś godnego pochwały, razem z innymi nowościami, a nie jest.
Ma imo to, czego mi brakowało w serialu, nieco bardziej przytarty wygląd. Ciekaw też jestem jak będzie wyglądać, gdy moderzy usuną naramienniki, bo taka wersja w serialu podobała mi się najbardziej.
Jak dla mnie wyglądała dokładnie tak samo jak te z modów. Chyba po prostu z tego, że design jest mocno meh i nieważne kto by się za to zabrał, nigdy nie będzie to wyglądało specjalnie dobrze.
Jeszcze podoba mi się ubranko, jakie Geralt ma na tej prezentacji, bo chyba mało kto zwrócił na nie uwagę, a jest nowe i imo dość ładne (w przeciwieństwie do jednej zbrojki widocznej przez chwilę, która jest brzydka).
Chodzi o tą?
bandicam 2022-11-24 16-40-37-739.jpg

Raczej typowy dla redów standard, kolejne przekombinowane coś, co może wygląda dobrze jako zbroja z gry, ale nie jak coś co powinien nosić wiedźmin.
(w przeciwieństwie do jednej zbrojki widocznej przez chwilę, która jest brzydka).
Jeżeli mowa o tej:
bandicam 2022-11-24 16-47-46-238.jpg

To tak, jest okropna.
Włosy nie są podobne ani do growej wersji, ani serialowej, jakościowo spoko, ale pasowałyby bardziej do jakiegoś chłopa.
Przynajmniej jaskier teraz ma włosy, bo jak się weszło wolną kamerą pod jego czapkę to okazało się że jest łysy XD Mam nadzieję że z jego nowego modelu bez brody moderzy zrobią coś fajnego, może odnowiony model z jedynki?
Mam też nadzieję, że jeszcze kilka fixów będzie, co najmniej tyle, ile w modzie Brothers in Arms
O to się najbardziej obawiam, jak patch będzie zawierał te fixy to spoko, ale jak nie to kurde, trzeba będzie czekać aż autorzy BiA zrobią aktualizację tego podobnie z tymi od Besswisera.

Swoją drogą, sądziłem że patch zaoferuje również np twarz Cavilla zamiast Geralta itd, a tu wygląda że chyba zrobią tylko netflixowe zbroje. Ciekawe czemu, musieliby mieć też zgody od aktorów?
 
Trochę liczyłem, że w końcu dostaniemy grafę z VGX trailer (wzdycha z sentymentem, rozmarzony), ale chyba trza czekać na remake zrobiony na Unreal Engine 9 :D
 
Sądzę iż grafika z poziomu traiera VGX byłaby teraz (po 9 latach o_O ) osiągalna dla obecnych konsol (z pewnymi cięciami klatek oraz LOD) ale wymagałaby sporej pracy od twórców - wówczas uznałbym, że te ponad dwa lata zostały naprawdę dobrze sporzytkowane.
 
Trochę liczyłem, że w końcu dostaniemy grafę z VGX trailer
Sądzę iż grafika z poziomu traiera VGX byłaby teraz (po 9 latach o_O ) osiągalna dla obecnych konsol
Jezu, nigdy nie zrozumiem tego hypu wokół gry z tego trailera. Nigdy nie lubiłem jak gra tam wyglądała, tak dziwnie brązowo, szaro, z dziwnym, zimnym filtrem.
bandicam 2022-11-24 20-14-49-512.jpg
bandicam 2022-11-24 20-15-14-817.jpg
bandicam 2022-11-24 20-15-49-909.jpg
No ni cholery nie podobała mi się taka stylistyka, strasznie się cieszyłem, że gotowa gra tak nie wyglądała, a sama grafika, tekstury, wyglądają dla mnie dokładnie tak samo, tylko że wszystko skąpane właśnie w tym dziwnym filtrze.
bandicam 2022-11-24 20-15-39-736.jpg

Jedynie oświetlenie z tego kadru, te promienie światła, to rzeczywiście coś, co musiało zostać wycięte i mógłbym nazwać to downgradem. Nie wiem czy z tym całym rtx-em będziemy mogli się spodziewać podobnych efektów.
 
Last edited:
Jezu, nigdy nie zrozumiem tego hypu wokół gry z tego trailera. Nigdy nie lubiłem jak gra tam wyglądała, tak dziwnie brązowo, szaro, z dziwnym, zimnym filtrem.

A ja rozumiem, że komuś się kolorystyka nie podoba, ale nie o nią tu chodzi, tylko o to jak wygląda całość, a wygląda olśniewająco pod każdym względem, zupełnie inna jakość. Promienie, cienie, tekstury, trawa, wszystko. Cudo.

Nie jesteśmy tacy sami. ;)
 
Ano, VGX to był "szczyt" pod prawie każdym względem. Zwłaszcza oświetlenie robiło robotę. Kolorystyka i przesadzone wyostrzanie obrazu były tylko do poprawy, ale to elementy które i tak się zwykle zmieniają pod koniec produkcji. Od czasu premiery wyszła masa graficznych modów które wielu reklamowało w stylu "to już ten modpack który sprawi, że Wiesiek będzie wyglądał jak z VGX!", ale zwykle tylko miniaturki na YT się zgadzały i ewentualnie jakieś fragmenty na bagnach podczas konkretnej pory dnia. Szkoda, no ale patrząc na to wszystko z dzisiejszej perspektywy to W3 z taką grafiką i swoim otwartym światem w 2015 roku paliłby pewnie pecety ;)
 
Pytanie do twórców, czy nexgenowa wersja będzie obejmowała coś w rodzaju moda All Quest Objectives on Map, gdzie gracz jeśli chce będzie mógł zobaczyć położenie wszystkich aktywnych zadań na mapie nie wracając cały czas do dzienika?
 
Mnie najbardziej brakuje tych pięknych wolumetrycznych chmur które były prezentowane na wielu wczesnych materiałach. Góry skellige wyglądałyby przepięknie.

1669384444276.png



czy widok wyspy światynnej z pierwszego zwiastunu:

trailer 1.png

Nie wiem dlaczego nie mogliby przywrócić tej opcji na PC... Chociażby nie wiem jak zasobożerna byla
 
Mnie najbardziej brakuje tych pięknych wolumetrycznych chmur które były prezentowane na wielu wczesnych materiałach. Góry skellige wyglądałyby przepięknie.

View attachment 11331013


czy widok wyspy światynnej z pierwszego zwiastunu:

View attachment 11331019
Nie wiem dlaczego nie mogliby przywrócić tej opcji na PC... Chociażby nie wiem jak zasobożerna byla
Ale czy ta wersja kiedykolwiek istniała?? Wydaje mi się ze była to wersja specjalnie robiona pod demo i zwiastuny jak zwykły chwyt marketingowy jak w przypadku Cyberpunka gdzie twórcy sami się przygnali ze demo które widzieliśmy nigdy nie istniało
 
Promienie, cienie,
Do tego się zgodzę, o promieniach sam wspominałem.
Tutaj nie czuję się kompetentny by to ocenić, może niech się Iwan wypowie, czy trawa z tego zwiastuna była lepsza. Ja mogę powiedzieć, że może była trochę gęstsza.
A z tym się nie zgodzę. Może nie są te same, Geralt i gryf ewidentnie wyglądają inaczej, ale polemizowałbym by były bardziej szczegółowe od tych obecnych.
masa graficznych modów które wielu reklamowało w stylu "to już ten modpack który sprawi, że Wiesiek będzie wyglądał jak z VGX!", ale zwykle tylko miniaturki na YT się zgadzały i ewentualnie jakieś fragmenty na bagnach podczas konkretnej pory dnia. Szkoda, no ale patrząc na to wszystko z dzisiejszej perspektywy to W3 z taką grafiką i swoim otwartym światem w 2015 roku paliłby pewnie pecety ;)
Właśnie się zastanawiałem czy którykolwiek z tych modów się choć zbliżył do tych wizualiów, ale domyślam się że nie.
Mnie najbardziej brakuje tych pięknych wolumetrycznych chmur
Heh, ja na chmury nie zwracałem uwagi, ale też się zgodzę.
Dodam, że to, co ten patch powinien zawierać, to wreszcie jakiś edytor do tworzenia modów jak w jedynce czy dwójce, bo to jest kompletna porażka, że redzi czegoś takiego nie wydali, zwłaszcza że trójka ze wszystkich części była najbardziej modogenna. Ech, ile przygód w rodzaju "Pożegnania..." mogłoby powstać...
A tak to pewnie nawet nie dadzą fryzur z jedynki i dwójki.
 
Last edited:
Top Bottom