Wiedźmin 3 Dziki Gon. Patch 1.32A. Microstuttering, drop fps 60-57. Proszę o zainteresowanie ! Pozdrawiam.

+
Piszesz że reinstalowałeś windows. Ale zanim odpaliłeś grę to ten windows (cytuję) "porządnie zoptymalizowałeś oraz wyczyściłeś"? To może spróbuje bez tej optymalizacji (sam świeży windows, sterowniki i gra), bo te tunery do windows to czasem więcej problemów powodują niż dają korzyści.
Alternatywnie, jak masz jakiś dodatkowy stary dysk to na próbę zainstaluj na nim windows 7 (może być trial ze strony Microsoftu, przez 90 dni działa jak normalny, pełny windows). I sprawdź czy na siódemce jest to samo.
 
Witam raaze1, dzięki za podjęcie tematu. Mam drugi dysk HDD 7200, spróbuję na nim zainstalować Windowsa 7 i zobaczymy :) tylko że z ryzenami podobno jest problem z usb 3.0 pozdrawiam
Post automatically merged:

Gra była odpalana również na czystym dysku ze sterownikami
 
Witam raaze1, dzięki za podjęcie tematu. Mam drugi dysk HDD 7200, spróbuję na nim zainstalować Windowsa 7 i zobaczymy :)
Tylko na czas instalacji windows 7 odłącz tego SSD bo ci się zainstaluje boot manager (po zainstalowaniu windows możesz inne dyski podłączyć z powrotem).


tylko że z ryzenami podobno jest problem z usb 3.0 pozdrawiam
Windows 7 chyba defaultowo nie ma sterowników do USB 3.0. Więc jak będziesz instalował sterowniki do chipsetu B350 to na razie pomiń te od USB.


Gra była odpalana również na czystym dysku ze sterownikami
Może też być coś w biosie, choć to mało prawdopodobne. Możesz zapisać aktualne ustawienia biosu (w biosie jest opcja do zapisywania profilu), potem skasować je do wartości defaultowych (skasować CMOS). Jak nie pomoże to przywrócisz te zapisane ustawienia.
 
Właśnie zrobiłem obraz na USB do instalacji a sterowniki USB 3.0 3.1 zintegrowalem za pomoca MSI Smart tool
 
Tylko na czas instalacji windows 7 odłącz tego SSD bo ci się zainstaluje boot manager (po zainstalowaniu windows możesz inne dyski podłączyć z powrotem).



Windows 7 chyba defaultowo nie ma sterowników do USB 3.0. Więc jak będziesz instalował sterowniki do chipsetu B350 to na razie pomiń te od USB.



Może też być coś w biosie, choć to mało prawdopodobne. Możesz zapisać aktualne ustawienia biosu (w biosie jest opcja do zapisywania profilu), potem skasować je do wartości defaultowych (skasować CMOS). Jak nie pomoże to przywrócisz te zapisane ustawienia.
No cóż, po problemie. Pomógł stary windows 7, temat do zamknięcia
 
Swoją drogą, wraz nie wiadomo czego winą były te niepożądane objawy. Czy winę ponosi sterownik do chipsetu, grafiki, czy innego ustrojstwa zamontowanego w komputerze. Ja również mam PeCeta opartego o najnowszy i na bieżąco aktualizowany system z MS i żadnych tego typu problemów nie zaobserwowałem: tak samo gładko idzie na Win 7 x64 home, jak i Win 10 x64 home.
 
No cóż, a ja z kolei miałem różne problemy z W3 dokładnie od czasu przesiadki na Win10 Home
 
Top Bottom