Wiedźmin 3: Dziki Gon - problem z DirectX 12

+
Witam,
Posiadam grę Wiedźmin 3 Dziki Gon na platformie Steam, zaktualizowaną do najnowszej wersji. Nie mogę jej uruchomić z pomocą DirectX 12. Pojawia się czarny ekran, po czym gra się minimalizuje. Klikając na uruchomiony proces na pasku zadań skutek jest ten sam - czarny ekran na około sekundę i gra minimalizuje się do paska zadań bez żadnego komunikatu. Można tak bez końca. Przy pomocy DirectX 11 gra uruchamia się poprawnie. Próbowałem przeinstalować grę, bez skutku. Aktualizacja sterowników również nie przyniosła żadnego rezultatu. Moja jednostka nie jest zbyt słaba, żeby nie mogła współpracować z wersją 12. Dodam, że z żadną inną grą nie mam problemów w kwestii uruchomienia czy grywalności.

Najważniejsze parametry:
- CPU: Intel i9-9900K;
- GPU: RTX 3080 Ti;
- Pamięć: 32 GB RAM DDR4, 3600 MHz;
- System: Windows 11, 64-bit

Ktoś wie jak mogę naprawić ten problem?
 
Usuń (jeśli masz) ewentualne mody (razem z folderem "mods"), zweryfikuj pliki instalacyjne gry (dwukrotnie - nawet pomimo braku zmian za pierwszym razem) i spróbuj ponownie.
 
Nie ma co liczyć że poprawią grę na DX 12 - do tej pory żadnego komunikatu w tej sprawie. Albo przepisują grę na DX 12, albo rzucili to na poczet pracy nad kolejną grą.
 
Zrobiłem. Wystarczyło odinstalować grę i ręcznie usunąć plik konfiguracyjny. Najlepiej po prostu usunąć niedobitki wszystkich folderów z nazwą gry rozmieszczone na dysku/dyskach (może ich być wiele kiedy lokalizacja zapisu gry jest inna niż systemowa). Polecam zmienić na chwilę w opcjach ustawienia wyświetlania folderów na "Pokaż ukryte pliki, foldery i dyski" i poszukać/wyszukać. Po zainstalowaniu ponownie gra działa na DirectX 12.

Przestroga: W ustawieniach wyświetlania gry nie polecam zmieniać z "wyświetlanie bez ramek" na "pełny ekran". Moja gra oszalała i nic nie pomogło. Trzeba było powtórzyć proces.
 
Przestroga: W ustawieniach wyświetlania gry nie polecam zmieniać z "wyświetlanie bez ramek" na "pełny ekran". Moja gra oszalała i nic nie pomogło. Trzeba było powtórzyć proces.
Cały czas gram na pełnym ekranie i nic się nie dzieje. Przełączanie gry pomiędzy oknem a pełnym ekranem u mnie działa normalnie.
 
U mnie Wiedźmin 3 : Dziki Gon - Edycja Kompletna działa normalnie na Ultra.

A mam Maszynę :

CPU : Intel Core I5-12600KF 3,70 GHz. Turbo : 4,90 GHz (10/16) + Chłodzenie Procesora (Które mimo, że nie jest zgodne z Socketem Mojej Płyty Głównej, to jednak o dziwo, dobrze i na Luziku tego Procka chłodzi) : SilentiumPC Fortis 3 140mm.

RAM : Kingston HyperX Fury DDR4 2666 MHz (4x4GB) 16 GB RAM-u.

GPU : ASUS GeForce GTX 1660 SUPER Phoenix OC 6GB GDDR6 - 1530 MHz. (1830 MHz w Trybie Boost)

Dysk SSD (Systemowy) : Crucial BX500 960GB 2,5"

Dysk SSD (Do gier) : WD Blue SN580 1TB M.2. NVme.

Hybryda SSHD (Na pozostałe Dane) : Seagate FireCuda 2TB 3,5"

OS : Windows 11 Home 64bit.

Płyta Główna : ASRock B660M PRO RS - Socket 1700.

Zasilacz : beQuiet! System Power 10 650W 80PLUS Bronze.

Obudowa Jednostki Centralnej mATX : Genesis Irid 503 v2. (Czarny Kolor)

Ekran Gamingowy : ASUS TUF Gaming VG279QL1A 27" 165Hz. Rozdzielczość Ekranu : 1920x1080p.
 
Last edited:
Top Bottom