Wiedźmin 3: Dziki Gon - pytania i odpowiedzi dotyczące pudełkowej wersji PC

+
Wiedźmin 3: Dziki Gon - pytania i odpowiedzi dotyczące pudełkowej wersji PC

Wiele osób było ciekawych czy pudełkowa wersja gry zawiera kod GOG.com. Odpowiedź brzmi TAK! Poniżej znajdziecie kilka szczegółów dotyczących tej informacji.

P: Czy potrzebuję połączenia z Internetem do zainstalowania gry Wiedźmin 3: Dziki Gon z fizycznego nośnika?
O: Przedpremierowe wydanie gry Wiedźmin 3: Dziki Gon wymaga połączenia z Internetem, aby pobrać plik niezbędny do uruchomienia gry. Zostanie ściągnięty automatycznie podczas procesu instalacji, chyba że użytkownik zdecyduje, by pobrać go ręcznie z dedykowanej strony. Ponieważ nie korzystamy z DRM, musimy podjąć inne kroki, aby pełna wersja gry nie “wyciekła” podczas procesu produkcji. Plik niezbędny do gry nie będzie duży, więc jego pobranie nie powinno stanowić problemu nawet jeśli posiadasz słabsze łącze. Kopie gry wytłoczone po premierze nie będą wymagały pobierania tego pliku.

P: Czy pudełkowa wersja będzie posiadała swój kod instalacyjny?
O: Nie, gra nie potrzebuje żadnego kodu do instalacji i rozpoczęcia rozgrywki. Jednakże, każda kopia pudełkowej wersji gry na PC będzie zawierała dodatkowy kod GOG.com. Szczegóły poniżej.

P: Do czego służy kod do GOG.com, który znalazłem/am w pudełku?
O: Zepewni Ci on dostęp do cyfrowej kopii zapasowej Wiedźmina 3: Dziki Gon na GOG.com. Otrzymasz również pełne wsparcie dla gry, np.: przyszłe aktualizacje i patche, a także cały zestaw dodatków: 16 darmowych DLC, ścieżki dźwiękowe w MP3 i FLAC, komiksy, tapety, artbooki, pakiety językowe i wiele więcej.

P: Czy mogę zainstalować i uruchomić grę bez używania kodu GOG.com?
O: Tak, możesz.

P: Czy będę mieć możliwość zainstalowania aktualizacji i darmowych DLC bez używania kodu GOG.com?
O: Zdecydowaliśmy, że jedynie Gracze, którzy potwierdzili swój zakup poprzez zarejestrowanie gry na GOG.com, otrzymają dostęp do pełnego wsparcia i dodatkowej zawartosci, którą przygotowaliśmy. To jedyny sposób, w jaki możemy odróżnić Was, uczciwych Graczy, którzy kupili grę, od piratów, którzy pobrali ją z nielegalnego źródła w Internecie.

P: Czy muszę stać się zarejestrowanym użytkownikiem GOG.com, aby grać?
O: Nie, nie musisz. Możesz zainstalować i grać w “Dziki Gon” bez rejestrowania się na GOG.com.
 
@Marcin Momot W czasie premiery Wiedźmina 2 doszło do przeciążenia serwerów czy obecnie jesteście na to przygotowani i plik odblokowujący będzie do pobrania np. z wielu źródeł? Czy ten plik odblokowujący zostanie zintegrowany z patchami do W3 (np. patch-zero) czy będzie on zawsze potrzebny do zainstalowania z płytki wersji przedpremierowej?

Bardzo mi się podoba ten pomysł z dodawaniem kodu GOG.com do każdego wydania pudełkowego na PC. :)
 
Czyli moja edycja kolekcjonerska będzie zawierała płyty z wybrakowaną grą, z którą bez połączenia z Internetem nic nie będę mógł zrobić - całość będzie bezużyteczna, podczas gdy osoby, które kupią sobie Wiedźmina 3 za kilka miesięcy w kolekcji eXtra Klasyka za 19,99 PLN będą miały na płytach całą grę bez żadnych niedogodności?

Czy może CD Projekt zaoferuje po premierze klientom, którzy zapłacili za ich produkt najwięcej i najwcześniej możliwość wymiany wadliwych płyt na pełnowartościowe?
 
Czyli moja edycja kolekcjonerska będzie zawierała płyty z wybrakowaną grą, z którą bez połączenia z Internetem nic nie będę mógł zrobić - całość będzie bezużyteczna, podczas gdy osoby, które kupią sobie Wiedźmina 3 za kilka miesięcy w kolekcji eXtra Klasyka za 19,99 PLN będą miały na płytach całą grę bez żadnych niedogodności?

Czy może CD Projekt zaoferuje po premierze klientom, którzy zapłacili za ich produkt najwięcej i najwcześniej możliwość wymiany wadliwych płyt na pełnowartościowe?

Ale o co Ci chodzi? To normalne praktyki są... Tak samo jak w późniejszych edycjach (ER itp) będą zawarte patche których w pierwszej wersji nie będzie i będzie trzeba je pobrać.
 
Czy może CD Projekt zaoferuje po premierze klientom, którzy zapłacili za ich produkt najwięcej i najwcześniej możliwość wymiany wadliwych płyt na pełnowartościowe?

Ale jakie wybrakowane? Przecież wszystko na nich będzie może poza jakimś plikiem .exe aby wszystko odpalić, który będzie trzeba pobrać. Poza tym jak kupujesz w przedsprzedaży to powinieneś być na takie coś gotowy.
 
Ale o co Ci chodzi? To normalne praktyki są... Tak samo jak w późniejszych edycjach (ER itp) będą zawarte patche których w pierwszej wersji nie będzie i będzie trzeba je pobrać.

To nie są żadne normalne praktyki. Łatki to zupełnie inna sprawa. O ile nie wydano bubla, bez łatek można spokojnie grać. To co ja dostanę, bez połączenia z Internetem będzie co najwyżej mogło pełnić rolę ozdoby.

Ale jakie wybrakowane? Przecież wszystko na nich będzie może poza jakimś plikiem .exe aby wszystko odpalić, który będzie trzeba pobrać.
Nie jestem pewien co próbowałeś napisać, ale powtórzę: na płytach nie będzie pełnego produktu, za który zapłaciłem. Nie informowano mnie o tym w momencie zawierania umowy kupna-sprzedaży. Zdecydowałem się na zakup edycji pudełkowej „bez zabezpieczeń DRM" w dużej mierze dlatego, aby mieć na płytach produkt, który nie wymaga do uruchomienia połączenia z Internetem.

Poza tym jak kupujesz w przedsprzedaży to powinieneś być na takie coś gotowy.

A to niby dlaczego? Twoim zdaniem powinno być regułą, że klienci płacący więcej i wcześniej otrzymują gorszej jakości/wybrakowany produkt?

Słuchajcie, nie będę z tego robił afery, bo wiem jakie są realia tej branży, ale swojego zdania będę bronił: uważam, że ten cały przekaz medialny o lepszym traktowaniu płacących klientów i braku zabezpieczeń DRM stoi w sprzeczności z tym, czego się właśnie dowiedzieliśmy.

EDIT: właśnie wychodzę, więc na wszelką polemikę będę w stanie odpowiedzieć dopiero wieczorem.
 
Last edited:
@norolim Czemu w sprzeczności? DRMu nie ma, gracze są traktowani w porządku. Wszak każdy dziś ma internet, może sobie ten plik ściągnąć. A jak internetu nie ma, ściągnie u kogo innego. Chyba że wolałbyś, aby piraci dobrali się do gry tydzień przed premierą. Ty miałbyś swój "pełny produkt" a wszyscy inni uczciwi gracze mieliby spoilery, bo tysiące osób na świecie zdążyło już przejść grę przed 19 Maja.

Szukanie dziury w całym.
 
O większości gier można powiedzieć, że dostajemy produkty wybrakowane - jak nie pod względem technicznym (bugi), to pod względem konieczności bycia online by w ogóle grę uruchomić. Niestety takie czasy - deal with it. Ja osobiście spodziewałem się, że będzie coś do pobrania, ale jeśli @Marcin Momot mówi, że plik ma być małych rozmiarów to to akceptuje. Mam słabe łącze internetowe i krew zalewała mnie przy premierze GTA V i konieczności pobierania 5Gb. Błagam dopilnujcie, aby pobranie tego pliku obyło się bez problemów.
 
Last edited:
Zdecydowałem się na zakup edycji pudełkowej „bez zabezpieczeń DRM" w dużej mierze dlatego, aby mieć na płytach produkt, który nie wymaga do uruchomienia połączenia z Internetem.

To czy z DRM`em czy bez nie ma większego znaczenia w tej dyskusji.

A to niby dlaczego? Twoim zdaniem powinno być regułą, że klienci płacący więcej i wcześniej otrzymują gorszej jakości/wybrakowany produkt?

Bynajmniej, jako że sam zmówiłem EK na PC. Jednak uważam że w świetle polityki jaką prowadzą to pewnie było jedyne wyjście. Marcin mówił coś o pre-loadzie, gra niedługo będzie wysyłana do sklepów itp. Widać musiało być to jedyne rozwiązanie.
 
Czyli DRM jest, skoro trzeba ściągać jakiś pliczek.. było wiadomo, że nie ma opcji, by gra nie wymagała przy instalacji żadnego połączenia z internetem - za cudownie by było.. już widzę, jak padną serwery i będą problemy - super.. Czyli jak będę chciał zainstalować grę a będę w miejscu, gdzie nie mam połączenia z netem to nie zainstaluję? (Chodzi o te pierwsze fizyczne wersje) Jestem zawiedziony, bo teraz nie wiem, czy brać pre ordera i jak w przypadku Wiedźmina 2 ściągać jakiś pliczek sriczek, żeby odpalić grę, czy poczekać na lepszą edycję, gdzie ten pliczek już będzie - chore.

"Gra nie będzie zabezpieczona żadnymi DRM'ami" - no właśnie to widzę, taka opcja to dla mnie nic innego, jak DRM, a każdy DRM wkurza i utrudnia życie, bo za 3 lata mogę nie mieć dostępu do neta z jakiegoś tam powodu i gry za cholerę nie odpalę...
 
Last edited:
Śmiać się chce i tyle, jeśli chodzi o temat DRM-Free. A tak się zarzekaliście, że nie będziecie "szkodzić" użytkownikom kupującym oryginały, a ja tu widzę zupełnie co innego. Czyli marketingowej ściemy z czasów Wiedźmina 2 ciąg dalszy...

Czyli DRM jest, skoro trzeba ściągać jakiś pliczek.. było wiadomo, że nie ma opcji, by gra nie wymagała przy instalacji żadnego połączenia z internetem - za cudownie by było.. już widzę, jak padną serwery i będą problemy - super.. Czyli jak będę chciał zainstalować grę a będę w miejscu, gdzie nie mam połączenia z netem to nie zainstaluję? (Chodzi o te pierwsze fizyczne wersje) Jestem zawiedziony, bo teraz nie wiem, czy brać pre ordera i jak w przypadku Wiedźmina 2 ściągać jakiś pliczek sriczek, żeby odpalić grę, czy poczekać na lepszą edycję, gdzie ten pliczek już będzie - chore.
Zainstalujesz, ale nie pograsz (pewnie na sam koniec będzie dociągać pliczek). Jak kupisz grę z pierwszego nakładu, to nie uruchomisz gry bez pobrania tego pliku, czyli tak, jak mówisz, DRM jest i chamska zagrywka ze strony CDPR, bo jest sprzeczna z tym, co mówili jeszcze do niedawna.
 
Last edited:
To jest niedorzeczne, a co do pliczku to albo będziemy musieli pobrać go po instalacji (wyskoczy jakieś pieprz*ne okienko), albo tak jak mówisz - podczas odpalania gry. DRM i tyle, jakieś pierniczenie, że nie będzie DRMów - niech mi tu jeszcze napiszą, że taki pliczek to nie DRM.. kupuję pre order, pierwszy nakład i gry za powiedzmy 3 lata nie odpalę bez neta - będę musiał kupić jakąś ER, tak jak było z Wiedźminem 2 - gdzie w ER był już wgrany patch, który eliminował ściąganie pliku.

@Marcin Momot

Napisałeś, że plik będzie można pobrać "ręcznie", będzie on w formie Setup, tak, że można go schować na kompie i w razie braku połączenia zainstalować z kompa?
 
Last edited:
nie łap mnie beznadziejnie za słówka, bo DRM a aktualizacje to dwie inne sprawy.

Jeżeli plik można faktycznie pobrać i zrzucić na pendrive to wtedy nie ma problemu.
 
Każdy może pobrać ten plik jak zwykłą aktualizację bez podawania kodu czy sprawdzania legalności.
 
Top Bottom