Wiedźmin 3: Dziki Gon - pytania i odpowiedzi dotyczące pudełkowej wersji PC

+
Będziesz miał możliwość tzw "pre-load" ale i tak będzie musiał czekać do tej bodajże 1:00 w nocy by móc zagrać bo tylko o tej godzinie będzie dostępny magiczny plik (najprawdopodobniej sam exek), który umożliwi Ci odpalenie gry. Dlatego nie rozumiem kupna zwykłej edycji na fizycznych nośnikach ;-D Jedynie Ci którzy nie mają szybkiego łącza na tym skorzystają bo jeśli nie masz netu w ogóle to i tak nie pograsz. A przynajmniej dopóki nie dorzucisz brakującego pliku z Redowych serwerów.

Jak ma mieć możliwość pre-downloadu jak nie ma przy sobie kodu, znajdującego się bajdełejem w pudełku z grą?
Skądś tą grę trzeba przecież pobrać, ergo - wcześniej ją kupić na platformie cyfrowej.

Przecież nie dadzą graczom do ściągnięcia plików gry ot tak.

@Marcin Momot - wyjaśnisz dokładnie, jak wygląda sprawa ze ściąganiem gry przed jej premierą? Czy to dotyczy wyłącznie wersji GOGowych, steamowych, ewentualnie originowych, czy może łącznie z pudełkowymi? A jeśli tak, to na jakiej zasadzie nabywca pudełka może ściągnąć grę z sieci przed jego otrzymaniem?
 
Last edited:
Będziesz miał godzinę na to żeby z językiem na brodzie dobiec do domu, przerzucić 6 płyt w napędzie którego nie posiadasz i jak się z tym uporasz to będzie 1 w nocy. Ściągniesz brakujący plik i zaśniesz z nosem w klawiaturze :troll:

Mam 20 metrów do paczkomatu i zaplanowałem sobie zrobić nockę z graniem. Ale nieeeee, bo brakuje mi exeka :(
Ale chwila chwila. Jak bede mial napęd dvd, to grę zainstaluję normalnie, prawda? Nie o 1 w nocy?
 
Last edited:
Mam 20 metrów do paczkomatu i zaplanowałem sobie zrobić nockę z graniem. Ale nieeeee, bo brakuje mi exeka :(
Ale chwila chwila. Jak bede mial napęd dvd, to grę zainstaluję normalnie, prawda? Nie o 1 w nocy?

Zainstalujesz wczesniej ale i tak będziesz czekać na plik jak cała masa innych graczy. Jestem ciekaw na czym postawią hosting tego pliku.
 
Byle by nie było takiego problemu:

 

Attachments

  • wiedzmin_w_liczbach.jpg
    wiedzmin_w_liczbach.jpg
    255.7 KB · Views: 58
To jest DRM. Tymczasowy, ale DRM. Nie da się tego przeskoczyć, nawet przy najbardziej kwiecistej gadce pijarowej. DRM - zabezpieczenie mające na celu przeciwdziałać korzystaniu z oprogramowania lub innych danych w formacie elektronicznym w sposób niezgodny z wolą wydawcy.
Jeśli się czepiać nazewnictwa to tak. Ale nie jest to na pewno złośliwy DRM, komplikujący instalację i odpalanie gry. Zwykłe dociągnięcie plików udostępnionych na premierę -Bez zakładania kont internetowych, weryfikacji kopii gry itp. itd. Ot, mechanizm, którego się nawet nie zauważy.

Nie ma to na celu blokować gry przed piratami a sprawić, by wszyscy sprawiedliwie odpalili W3 w tym samym czasie.
 
Last edited:
Gdyby nie to zabezpieczenie to gre mielibyśmy już od dwóch tygodni na torrentach, albo wcześniej. Wtedy wszyscy by narzekali na brak profesjonalizmu Redów za brak zabezpieczenia swojej gry, mielibyśmy również wpisy o tym że piraci już mogą sobie grać a uczciwi muszą grzecznie czekać miesiąc, nie wspominając już o spoilerach czy stratach samego studia gdyby coś takiego miało miejsce, tak źle im życzycie? Wybrane zostało mniejsze zło, dużo mniejsze zło.
 
Jak ma mieć możliwość pre-downloadu jak nie ma przy sobie kodu, znajdującego się bajdełejem w pudełku z grą?
Skądś tą grę trzeba przecież pobrać, ergo - wcześniej ją kupić na platformie cyfrowej.

Przecież nie dadzą graczom do ściągnięcia plików gry ot tak.

@Marcin Momot - wyjaśnisz dokładnie, jak wygląda sprawa ze ściąganiem gry przed jej premierą? Czy to dotyczy wyłącznie wersji GOGowych, steamowych, ewentualnie originowych, czy może łącznie z pudełkowymi? A jeśli tak, to na jakiej zasadzie nabywca pudełka może ściągnąć grę z sieci przed jego otrzymaniem?

Tylko wersje zakupione cyfrowo. Pudełko z grą dostaje się do rąk 19 maja, więc siłą rzeczy pre-loadu nie ma w tej edycji nie ma.

---------- Zaktualizowano 15:34 ----------

@Marcin Momot godz 1:00 to oficjalny czas, kiedy będzie dostępny plik?

Tak. Wtedy gra zostanie udostępniona na wszystkich usługach w wersji PC. Dotyczy to też konsolowego wydania cyfrowego.
 
@Marcin Momot

A co do pliczka, który trzeba pobrać, to jeżeli zdecyduje się na pobranie go ze stronki (nie instalatora) to czy podczas instalacji będę miał takie coś, że muszę odszukać ten plik na kompie i go zainstalować, czy za każdym razem będę musiał pobrać świeży czy to automatycznie czy to ze strony?
 
Top Bottom