Wiedźmin 3: Dziki Gon - pytania i odpowiedzi dotyczące pudełkowej wersji PC

+
@Knessy
W pudełku dostajesz także klucz do goga, który ma wersję bez tego dodatkowego pliku, więc twoja gra nie jest w żadnym stopniu wybrakowana. Zresztą możesz za parę lat kupić grę ponownie za te 20zł w jakimś tanim wydaniu, jeśli ci wadzi to zabezpieczenie. I wtedy nie będziesz mieć "wybrakowanej" edycji. Ja tak zrobiłem przy poprzednich częściach.
 
Last edited:
mam wrażenie, że te płaczki tutaj to lamentują tylko dla samego lamentowania, to takie polskie cały czas marudzić, w zimę za zimno, w lato za gorąco. W ameryce jest lepiej bo na każdym kubku robią z ludzi idiotów pisząc im że kawa jest gorąca.
Z tego co REDzi zawsze się wypowiadali ja rozumiałem to tak: "nie lubimy DRM bo nie zawsze mamy mozliwość dostępu do internetu, więc chcemy żeby każdy mógł grać w grę nawet bez internetu" no i fajnie zainstaluję sobie grę ściągnę mały pliczek i już NIGDY WIĘCEJ nie muszę mieć internetu żeby grać w gre.
To takie trudne?
Skończcie te beznadziejną dyskusję

A do wszystkich płaczków mam jeszcze jedno pytanie.
Cieszylibyście się gdyby 15 maja już na torrentach wisiała gra i piraci by sobie grali, wrzucali spoilery a Wy byście czekali wciąż na 19 maja?
 
Last edited:
Z tego co REDzi zawsze się wypowiadali ja rozumiałem to tak: "nie lubimy DRM bo nie zawsze mamy mozliwość dostępu do internetu, więc chcemy żeby każdy mógł grać w grę nawet bez internetu" no i fajnie zainstaluję sobie grę ściągnę mały pliczek i już NIGDY WIĘCEJ nie muszę mieć internetu żeby grać w gre.
Logika niesamowita - nie potrzebuję internetu, żeby zagrać w grę, której tak naprawdę nie będę w stanie nawet uruchomić bez dostępu do internetu. Hurra!

Równie dobrze Marcin mógłby wystawić ogłoszenie o sprzedaży używanego samochodu, gdzie wymieniono blachy całego boku i malowano dach i napisać, ze auto jest bezwypadkowe, bo nikt nie zginął w czasie zdarzenia ani nie wylądował w szpitalu. Mniej więcej tak przez analogię wygląda ogłoszenie tuż przed premierą, że gra DRM-Free będzie miała jednak zabezpieczenia. Wszystko zgodnie z literą prawa, ale niesmak jednak jest.

A do wszystkich płaczków mam jeszcze jedno pytanie.
Cieszylibyście się gdyby 15 maja już na torrentach wisiała gra i piraci by sobie grali, wrzucali spoilery a Wy byście czekali wciąż na 19 maja?
Nie, cieszył się nie będę. Powiem więcej, płakał też nie. Za swoją kopię zapłaciłem (teraz trochę żałuję, że tak pochopnie), dostanę ok. 19 maja, zainstaluję i zagram. To, czy ktoś ściągnie ją z torrentów ani mnie ziębi, ani grzeje. A odruchu psa Pawłowa też nie mam, że konieczne muszę klikać na wszystkie nagłówki, które mają w sobie "Wiedźmin 3", to naprawdę nie takie trudne.

BTW, jak sobie przypomnę, to ostatnio była premiera GTAV, gdzie na koniec trzeba było dociągnąć 5GB patcha i Rockstarowi serwery nie wyrabiały pod naporem chętnych. Przy niemal każdej wyprzedaży na Steamie albo udostępnieniu gry za darmo serwery Steama zdychają. Premiera Diablo 3 to nieustanne problemy z połączeniem się z serwerami Blizzarda.
Wychodzi na to, że trzy wielkie firmy, które mają zdecydowanie większe zaplecze finansowe od REDów nie były w stanie ogarnąć infrastruktury na potrzeby permiery, ale REDzi na pewno sobie poradzą, nie ma co do tego wątpliwości ;) W końcu na pewno nie będzie powtórki z 50 MB ;)
 
Logika niesamowita - nie potrzebuję internetu, żeby zagrać w grę, której tak naprawdę nie będę w stanie nawet uruchomić bez dostępu do internetu. Hurra!
Grę będziesz mógł odpalić bez dostępu do internetu. Musisz tylko mieć plik aktywacyjny.
 
A ja z innej beczki. @Marcin Momot - ponieważ w żaden sposób nie da się uruchomić gry przed premierą, to nie dałoby się rozesłać pudełek dzień wcześniej, aby posiadacze kolekcjonerek dostarczonych kurierem mogli rozpocząć rozgrywkę w tym samym momencie, co posiadacze wersji cyfrowych, to jest 19 maja o godzinie pierwszej w nocy? Wprawdzie ja pewnie będę spał, ale na pewno są tacy, którzy zamówili kolekcjonerski, a nie mają w pobliżu paczkomatów i pudełko kurier dostarczy im dopiero po południu.
 
Grę będziesz mógł odpalić bez dostępu do internetu. Musisz tylko mieć plik aktywacyjny.

Więc w taki czy inny sposób ten dostęp do internetu potrzebny jest i nie chce wyjść inaczej. Plik aktywacyjny sam na dysku się nie zmaterializuje.
 
Więc w taki czy inny sposób ten dostęp do internetu potrzebny jest i nie chce wyjść inaczej. Plik aktywacyjny sam na dysku się nie zmaterializuje.

Tak czy inaczej aby wylewać swoje żale na forum ludzie muszą mieć ten dostęp do internetu.
Posty same się tutaj nie materializują :harhar: ...
 
@dermi - gra będzie DRM-free, ponieważ nie będzie zawierała jakiegokolwiek DRM. Zanim zaczniesz zarzucać REDom kłamstwo, zapoznaj się z definicją tego skrótu. Póki co nie wiesz o czym piszesz.
 
@dermi - gra będzie DRM-free, ponieważ nie będzie zawierała jakiegokolwiek DRM. Zanim zaczniesz zarzucać REDom kłamstwo, zapoznaj się z definicją tego skrótu. Póki co nie wiesz o czym piszesz.

Przepraszam, kajam się i posypuję głowę popiołem.... tylko, że jakbyś czytał dokładnie, to nie napisałem, że REDzi skłamali. Zgodnie z *literą* definicji wszystko jest OK, podobnie jak z moim "bezwypadkowym" samochodem. No ale skoro to REDzi, nasza duma i świętość narodowa, to przecież oni nie stosują niedomówień itp.
 
Grę będziesz mógł odpalić bez dostępu do internetu. Musisz tylko mieć plik aktywacyjny.

@dermi - gra będzie DRM-free, ponieważ nie będzie zawierała jakiegokolwiek DRM. Zanim zaczniesz zarzucać REDom kłamstwo, zapoznaj się z definicją tego skrótu. Póki co nie wiesz o czym piszesz.

Zwracam się do wszystkich zaklinaczy rzeczywistości: nawet jeśli będziecie długo i często powtarzać, że wersja przedpremierowa Wiedźmina 3 nie zawiera DRM i umożliwia granie bez połączenia w Internetem, to nie stanie się to nagle prawdą.

Wg. definicji zabezpieczenie zastosowane przez CDPR jest DRM. Już o tym pisałem:

To jest DRM. Tymczasowy, ale DRM. Nie da się tego przeskoczyć, nawet przy najbardziej kwiecistej gadce pijarowej. DRM - zabezpieczenie mające na celu przeciwdziałać korzystaniu z oprogramowania lub innych danych w formacie elektronicznym w sposób niezgodny z wolą wydawcy.

Zgodnie ze słowami z pierwszej wiadomości w niniejszym temacie, zastosowane rozwiązanie jest zabezpieczeniem i ma przeciwdziałać korzystaniu z oprogramowania w sposób inny niż życzy sobie CDPR. Ergo, to jest DRM.

Aby zagrać w grę dostarczoną na nośnikach w wersji przedpremierowej, trzeba pobrać dodatkowy plik. Ergo, połączenie z Internetem jest konieczne.

I po raz kolejny podkreślam: nie robię awantury. Ustalam jedynie fakty. Nie lubię, gdy ktoś próbuje przekłamywać i wybielać, bez względu na pobudki. Proszę mnie więc nie wyzywać od płaczek, gdyż godzi to w kulturę wypowiedzi i jest pomówieniem.
 
Witam
Widząc na GOGu, że wersje Wiedźmina 1 i 2 nie mają osobnych patchy, a trzeba ściągać cała grę, jak będzie wyglądać sprawa z patchowaniem gry w Wiedźminie 3?
Zamówiłem preordera w pudełku, mam internet z iplusa-mobilny z limitem i słabym połączeniem łącze max 10MB, więc ściąganie 35GB całej gry z GOGa to dla mnie DRM i utrudnianie zagrania w ten tytuł. Chciałbym się dowiedzieć, czy GOG udostępni sam plik patch, np dajmy na to 1GB, niż ściąganie całej instalki z GOGa, ponieważ retail nie ma downloadera?

Pozdrawiam
Daniel
 
Witam
Widząc na GOGu, że wersje Wiedźmina 1 i 2 nie mają osobnych patchy, a trzeba ściągać cała grę, jak będzie wyglądać sprawa z patchowaniem gry w Wiedźminie 3?
Zamówiłem preordera w pudełku, mam internet z iplusa-mobilny z limitem i słabym połączeniem łącze max 10MB, więc ściąganie 35GB całej gry z GOGa to dla mnie DRM i utrudnianie zagrania w ten tytuł. Chciałbym się dowiedzieć, czy GOG udostępni sam plik patch, np dajmy na to 1GB, niż ściąganie całej instalki z GOGa, ponieważ retail nie ma downloadera?

Pozdrawiam
Daniel

Bedziesz mógł zainstalowac gre z pudełka, a magiczny pliczek (plik) dociągnąć recznie lub z automatu. Co do wielkości day one patch'ato nikt nie w ie ile bedzie ważył.
 
Proszę mnie więc nie wyzywać od płaczek, gdyż godzi to w kulturę wypowiedzi i jest pomówieniem.

Zacytowałeś mnie więc czuję się zobowiązany odpowiedzieć. Zacytuj mojego posta, w którym wyzwałem kogokolwiek od czegokolwiek.
 
@norolim - owszem, jest to zabezpieczenie. Czasowe. Jednak po 19 maja nie będziesz mógł napisać, że gra posiada DRM, bo ten brakujący plik będziesz mógł pobrać bez problemu i bez jakiejkolwiek weryfikacji, czy rejestracji. Czy ten plik jest na płycie, czy go nie ma - i tak przed 19 nie zagrasz. Pobranie kilku mega serwerów nie zawiesi, a za to skutecznie umożliwi prawidłowy przebieg premiery. To naprawdę niska cena za bezpieczeństwo.
 
Rozumiem, że wszyscy którzy tu piszecie i narzekacie na mały pliczek piszecie tu na forum od sąsiada, cioci czy kafejki internetowej bo nie macie internetu w domu tak ?
 
@Muntrill
Chodzi mi tylko czy patche będą dodawane jako osobny instalator, czy trzeba mieć np wersję GOG lub ściągać cała grę, Nie wiem jak działa Wiedźmin 1 i 2 z GOGa. mam nośniki i z tego instalowałem, patche mam po płytach nagrane. Wolałbym żeby patche byty w formie takie pliku, jak ten pliczek w dzień premiery., niż ścigać całą grę.
 
Chodzi mi tylko czy patche będą dodawane jako osobny instalator, czy trzeba mieć np wersję GOG lub ściągać cała grę, Nie wiem jak działa Wiedźmin 1 i 2 z GOGa. mam nośniki i z tego instalowałem, patche mam po płytach nagrane. Wolałbym żeby patche byty w formie takie pliku, jak ten pliczek w dzień premiery., niż ścigać całą grę.

Nie, jak wspomniano grę zainstalujesz z płyt, brakujący plik wymagany do uruchomienia gry pobierzesz się prawdopodobnie automatycznie w procesie instalacji do czego będzie wymagane połączenie z internetem.
Ewentualne patche również powinny pobierać się automatycznie, ale do tego będzie wymagana rejestracja gry na stronie gog.com. Klucz będzie gdzieś w pudełku, zapewne na odwrocie instrukcji. Rozmiary łatek, jak i DLC nie są znane.

Informacja o wymaganym połączeniu z internetem do dokończenia procesu instalacji gry powinna znajdować się na pudełku.
 
@Wad24a1 - do W2 możesz ściągnąć same patche, nie musisz doić całej instalki. W W3 również tak będzie, w przeciwnym wypadku dystrybucją na płytach byłaby bez sensu.
 
Top Bottom