Wiedźmin 3: Dziki Gon - pytania i odpowiedzi dotyczące pudełkowej wersji PC

+
@BarTeS - cóż, zawsze może być gorzej, bo możesz zapomnieć laptopa ;D. Widać nie masz problemów, skoro musisz je wymyślać na siłę.
Możesz jeszcze obrazić się na grę i w ramach buntu zamiast Wiedźmina kupić Batmana.
Albo mogą być błędy CRC podczas instalacji z płyt, jak np podczas instalowania GTA V dużo ludzi miało ten problem:)
 
@BarTeS - cóż, zawsze może być gorzej, bo możesz zapomnieć laptopa ;D. Widać nie masz problemów, skoro musisz je wymyślać na siłę.
Możesz jeszcze obrazić się na grę i w ramach buntu zamiast Wiedźmina kupić Batmana.
Haa Wroobelek! dokładnie miałem to napisać
@BarTeS jeżelitak bardzo Ci ten pliczek przeszkadza to kup sobie inną grę i ciesz się DRMem z origina czy steama czy innego czegoś :)
 
@BarTeS - cóż, zawsze może być gorzej, bo możesz zapomnieć laptopa ;D. Widać nie masz problemów, skoro musisz je wymyślać na siłę.
Możesz jeszcze obrazić się na grę i w ramach buntu zamiast Wiedźmina kupić Batmana.

Podałem tylko przykład, nawet jeśli jest on skrajny.
Takie działania są w porządku, gdyby w porządku była również PR-owa gadka. Ja tylko kolejny raz przekonałem się o "nienagannym" marketingu CDP.

---------- Zaktualizowano 11:52 ----------

Haa Wroobelek! dokładnie miałem to napisać
@BarTeS jeżelitak bardzo Ci ten pliczek przeszkadza to kup sobie inną grę i ciesz się DRMem z origina czy steama czy innego czegoś :)

Matko przenajświętsza... ile razy można tłumaczyć, że to nie chodzi o ten plik. Jak grochem o ścianę.
 
Zawsze jeśli czujesz się oszukany przez CDPR możesz anulować zakup gry, dostaniesz zwrot kasy i możesz kupić grę z popremierowego nakładu bez brakującego pliku.
 
Matko przenajświętsza... ile razy można tłumaczyć, że to nie chodzi o ten plik. Jak grochem o ścianę.

No ale przecież głównie chodzi o to, że nie musisz mieć stałego połączenia z internetem, żeby grać w grę! I nie musisz! więc w czym problem...
 
Kupując dowolną nową grę musicie mieć dostęp do internetu żeby aktywować grę, pobrać dużego premierowego patcha, zawsze mieć czy to Origina, Steama czy uPlaya,a część narzeka na to, że dostanie według nich wybrakowany produkt, bo na płytkach z grą nie znajdzie się kilka pliczków z grą ...
Załóżmy, że te pliczki byłyby w nakładzie przedpremierowym, wyciekły by do sieci, Ci którzy preorderowali cyfrowo ściągnęliby sobie grę z preloadu, wrzucili pliczki i voilà, graliby na kilka dni przed ludźmi którzy kupili wersje pudełkową. Ciężko dogodzić Polakom. Wbrew pozorom to nie jest żadne zabezpieczenie, takie rozwiązanie można porównać jedynie do premierowego patcha, i tak dużo naciągając.
 
No ale przecież głównie chodzi o to, że nie musisz mieć stałego połączenia z internetem, żeby grać w grę! I nie musisz! więc w czym problem...

W niczym. Nie mam zamiaru dalej dyskutować, jak widzę, że nawet niektórzy jeszcze tutaj czytać się dobrze nie nauczyli.

---------- Zaktualizowano 12:03 ----------

Wbrew pozorom to nie jest żadne zabezpieczenie, takie rozwiązanie można porównać jedynie do premierowego patcha, i tak dużo naciągając.
Nie, to nie jest żaden patch.
 
No ale nie jest toteż DRM, bo na płycie nie masz zaszyfrowanych plików które możesz rozszyfrować tylko i wyłącznie łącząc sięz serwerem
masz tylko execa (czy inny plik) do ściągnięcia

Przecież nie stwierdziłem, że to DRM. Wróć do szkoły.
 
Albo mogą być błędy CRC podczas instalacji z płyt, jak np podczas instalowania GTA V dużo ludzi miało ten problem:)

Ja np mam problem z płytą Wiedźmina 2, wywala błędy CRC, a zaś na starym DVD pod ide wczytało... ale teraz już nie mam ide, na sockecie 1155.
Dodam że płyty cdaction tak samo mają, i trzeba zgrywać specjalnym programem ograniczającym prędkość, ale w Wiedźminie 2 tam nic nie pomogło, musiałem jechać wtedy do kumpla i zgrać a potem na dysk rzucić... to była porażka, a miałem Samsunga DVDRW sata, oddałem na gwarancji, bo myślałem że to wina czytnika, a okazało się że nie, czyta wszystko poza płytami CDA i Wiedźmina 2, inne gry oryginalne nie ma problemu, teraz mam Liteon sata, i CDA dalej mają błędy CRC, Wiedźmin 2 nie testowałem. Jestem ciekaw co będzie z Wiedźminem 3, aktualnie gry z EA czy Uplay czy na Steam nie ma problemów z płytami i instalacją.


Edycja:
@down
Pisałem już o GOGu i tam napisałem że posiadam Wiedźmina 1 i 2 .Tu chodzi o płyty., a ściąganie to inną drogą, mam nocny limit 100GB między 1-7, więc wtedy mógłbym ściągnąć, ale niestety jest to częściowo, więc musiałbym siedzieć przez noc i zapuszczać co chwila kolejny part, chyba że program z GOGa do pomocy w ściąganiu ma ciekawe opcje, dawno z niego korzystałem, nie wiem czy coś nie dodali.
Czekamy na premierę Wiedźmina 3, oby cdp.pl dostarczyło w dniu premiery pudełko.
 
Last edited:
Ja np mam problem z płytą Wiedźmina 2, wywala błędy CRC, a zaś na starym DVD pod ide wczytało... ale teraz już nie mam ide, na sockecie 1155.
Dodam że płyty cdaction tak samo mają, i trzeba zgrywać specjalnym programem ograniczającym prędkość, ale w Wiedźminie 2 tam nic nie pomogło, musiałem jechać wtedy do kumpla i zgrać a potem na dysk rzucić... to była porażka, a miałem Samsunga DVDRW sata, oddałem na gwarancji, bo myślałem że to wina czytnika, a okazało się że nie, czyta wszystko poza płytami CDA i Wiedźmina 2, inne gry oryginalne nie ma problemu, teraz mam Liteon sata, i CDA dalej mają błędy CRC, Wiedźmin 2 nie testowałem. Jestem ciekaw co będzie z Wiedźminem 3, aktualnie gry z EA czy Uplay czy na Steam nie ma problemów z płytami i instalacją.

Próbowałeś tego? Zarejestruj swój egzemplarz gry i dostaniesz kopię zapasową gry na GOG.com
 
Rozumiem i w pełni się zgadzam, że ściągnięcie małego pliczku w dniu premiery nie jest żadnym wyzwaniem w XXI w. A częste sytuacje z padnięciem serwerów podczas pobierania w dniu premiery, w pierwszych godzinach mogą Nas ominąć, ze względu na lekką wagę pliku (jeśli bedzie ważył do kilku MB).

Jednak zastanawia mnie jak pobierze ten plik osoba która zamówiła pre-order na Grenlandii (była taka ;) ), a tam dostępu do Internetu raczej nie ma lub jest bardzo utrudniony.

A co z graniem w W3 za np. 20 lat?
Może być tak, że plik przepadnie w otchłani Internetu, CD Projekt i GOG (broń Boże!) przestaną już dawno istnieć, a z nimi ich serwery i plik (przykład ten dotyczy wersji pre-orderowych i legalnego źródła pliku - żadne cracki, etc.)?
Niby można kupić grę jeszcze raz już z plikiem, ale dlaczego mam płacić 2 razy za to samo, a dokładnie to samo + pliczek?
Sam często lubię popykać w gry na Amstradzie 128K, a jeśli te gry (wydane na takich samych zasadach co W3) wymagałyby takiego zabezpieczenia premierowego, to czy w ogóle mógłbym dzisiaj w nie zagrać?

Zabezpieczenie przed przedpremierowymi spoilerami? Jeśli tak, to granie po raz pierwszy w daną grę od dłuższego czas po premierze nie ma sensu, bo są już dawno (od czasu premiery) w sieci są spoilery z gry i nie mamy już żadnej przyjemności z tej gry, bo wszystko musieliśmy przeczytać?

Przeboleję to, ale myślałem, że DRM-Free oznacza, że dostęp do Internetu nigdy nie będzie wymagany (dla wersji jaką posiadam: pre-orderowej w wersji pudełkowej). No, szkoda.
 
Za 20 lat to Wiedźmin 3 będzie dodawany do płatków śniadaniowych.

Przestańcie pisać "co by było gdyby", macie internet jak 99,9% graczy w Polsce i zagracie, nie martwcie się o ludzi z Grenlandii :p
 
Pisałem już o GOGu i tam napisałem że posiadam Wiedźmina 1 i 2 .Tu chodzi o płyty., a ściąganie to inną drogą, mam nocny limit 100GB między 1-7, więc wtedy mógłbym ściągnąć, ale niestety jest to częściowo, więc musiałbym siedzieć przez noc i zapuszczać co chwila kolejny part, chyba że program z GOGa do pomocy w ściąganiu ma ciekawe opcje, dawno z niego korzystałem, nie wiem czy coś nie dodali.
Gdyby okazało się że i w tym przypadku będziesz miał jakiś problem z płytami to zaradzi temu kod do zarejestrowania na GOG'u, który znajdziesz w pudełku. Z pomocą przyjdzie Ci właśnie GOG Downloader i nie będziesz musiał zarywać nocki nad ustawianiem kolejnych partów.
 
Niestety, to rozwiązanie nie będzie możliwe dla wydań pudełkowych - nie da się zdalnie dołożyć jakiegokolwiek pliku do płyt już wytłoczonych i rozesłanych. Dlatego też od siebie mogę dorzucić poradę, aby ten nieszczęsny plik będący kością niezgody wypalić sobie na CeDeku i trzymać w pudełku razem z płytami z grą.

Mozna jeszcze zrobić tak. Pobrać grę z Goga (przy pomocy kodu dołączonego do pudelka) i wypalić na BD. Pobrana gra ma już w sobie pliczek zabezpieczający wiec nic nie trzeba nagrywać osobno, dociągać itd. Ale nawiasem mówiąc, nie mam pojęcia o co tyle rabanu. Zabezpieczenie jest jedynie do 19 maja, potem wola swawola. Pobierasz ten plik raz na format, a sam plik to ile może mieć, kilkanaście MB ? Przy modemowym necie 20 lat temu to może byłby problem ale dzisiaj ?

Muszę się z tym przespać, ale prawdopodobnie anuluję preorder na kolekcjonerkę póki jeszcze mogę, bo nie lubię kupować niepełnych produktów.

trzymajcie mnie...

Logika niesamowita - nie potrzebuję internetu, żeby zagrać w grę, której tak naprawdę nie będę w stanie nawet uruchomić bez dostępu do internetu. Hurra!

to akurat nie jest prawda. Nie będziesz mógł uruchomić (zainstalować) gry bez pliku a nie bez dostępu do internetu.
 
Last edited:
Plik można przecież zarchiwizować, zgrać na dyskietke, płyte 100 zewnętrzynch dysków wysłać na poczte, aby przypdkiem sie nie zgubił :D

---------- Zaktualizowano 09:15 ----------


Pobierasz ten plik raz na format, a sam plik to ile może mieć, kilkanaście MB ? Przy modemowym necie 20 lat temu to może byłby problem ale dzisiaj ?
20 mB poiera mi się, niech obliczę.... 3,5 sekundy - to nadal za długo da was - anulujcie pre ordery

nie mówię o tobie @tommiyacht oczywiście :p
 
W kilkananaście sekund pobiorę to telefonem. Przy kiepskiej sieci w marnym 3G. Obrażają się, bo wisienka na wielopiętrowym, wspaniałym torcie nie ma ogonka.
 
Top Bottom