Wiedźmin 3: Dziki Gon zmierza na nową generację!

+

Alicja.

CD PROJEKT RED


Pracujemy nad edycją gry Wiedźmin 3: Dziki Gon przeznaczoną na konsole i komputery nowej generacji!

Stworzona z myślą o najnowocześniejszym sprzęcie do gier, edycja zawierać będzie grę Wiedźmin 3: Dziki Gon, oba dodatki oraz komplet wydanych DLC. Całość rozbudowana zostanie o szereg usprawnień wizualnych oraz technicznych, m.in. wsparcie ray tracingu oraz szybsze czasy ładowania gry.

Nowa edycja gry Wiedźmin 3: Dziki Gon trafi do sprzedaży na PC, Xbox Series X i PlayStation 5, a dotychczasowi posiadacze gry na PC, Xbox One i PlayStation 4 będą mogli skorzystać z ulepszeń dzięki darmowej aktualizacji.
 
To co wersja na PC wreszcie nie będzie ograniczona do mocy konsol ósmej generacji? :coolstory:
 
Mój portfel zapłakał. Znowu będę musiał ulepszyć komputer by pograć w Wiesława na wysokich detalach.
 
Miła niespodzianka, będzie pretekst by zagrać 3 raz w Wiedźmina 3 :D
Zwłaszcza że komputer był kupowany w lutym, i nie chciało mi się sprawdzać jak chodzi W3 na nim.
Czyżby R* was zainspirował swoją zapowiedzią GTA V na next geny?
No i najważniejsze, za darmo dla ludzi posiadających już grę (EA już by wołało 60$, za ten plotkowany remaster Mass Effectów też se pewnie zawołają)
 
Czyżby R* was zainspirował swoją zapowiedzią GTA V na next geny?

Rockstar to wyższy poziom, bo oni GTA V wydają już po raz czwarty. Najpierw poprzednia generacja, potem obecna generacja, następnie PC, a teraz dopiero następna generacja.
 


Pracujemy nad edycją gry Wiedźmin 3: Dziki Gon przeznaczoną na konsole i komputery nowej generacji!

Stworzona z myślą o najnowocześniejszym sprzęcie do gier, edycja zawierać będzie grę Wiedźmin 3: Dziki Gon, oba dodatki oraz komplet wydanych DLC. Całość rozbudowana zostanie o szereg usprawnień wizualnych oraz technicznych, m.in. wsparcie ray tracingu oraz szybsze czasy ładowania gry.

Nowa edycja gry Wiedźmin 3: Dziki Gon trafi do sprzedaży na PC, Xbox Series X i PlayStation 5, a dotychczasowi posiadacze gry na PC, Xbox One i PlayStation 4 będą mogli skorzystać z ulepszeń dzięki darmowej aktualizacji.

Na PC pewnie dojdzie tylko rey tracing i tyle, także dla mnie jako posiadacza gtx 1060 nic to nie zmieni xd
 


Pracujemy nad edycją gry Wiedźmin 3: Dziki Gon przeznaczoną na konsole i komputery nowej generacji!

Stworzona z myślą o najnowocześniejszym sprzęcie do gier, edycja zawierać będzie grę Wiedźmin 3: Dziki Gon, oba dodatki oraz komplet wydanych DLC. Całość rozbudowana zostanie o szereg usprawnień wizualnych oraz technicznych, m.in. wsparcie ray tracingu oraz szybsze czasy ładowania gry.

Nowa edycja gry Wiedźmin 3: Dziki Gon trafi do sprzedaży na PC, Xbox Series X i PlayStation 5, a dotychczasowi posiadacze gry na PC, Xbox One i PlayStation 4 będą mogli skorzystać z ulepszeń dzięki darmowej aktualizacji.
Ciekawe czy będzie można skopiować save z ps4 na ps5. W grze spędziłem narazie kilka godzin i nie chciałbym zaczynać od początku.
 
No ładnie...

Powiem, że się zupełnie nie spodziewałem.

Na VGX nie liczę, ale może coś ruszy w najbardziej zacofanym (nawet jak na 2015 - rok premiery) aspekcie W3, czyli roślinności. Jak to już podmienią na coś normalnego (a, nie płaskie rozmyte "g", które mamy w oryginale) to już będzie coś.
Jeśli RT zajmie się dodatkowo cieniami i odbiciami (arkefakty SSR były strasznie widoczne w oryginale,a cienie po prostu kiepskie) to już będzie super.
Jeżeli natomiast dostaniemy jeszcze jakieś efekty cząsteczkowe (typu ogień - poza znakami - oraz dym) wówczas będzie bajka.
Jeszcze tylko jakiś parallax mapping i mamy ideał (W3 ogólnie był bardzo "płaski", nawet jak na swoje lata).

Cóż czekamy.

Widać przed nami prawdziwa era remasterów.

P.S. Po cichu liczę na remaster pierwszego Wiedźmina na RED'engine - ale wiem, że szansa na to znikoma...
 
Przy prezentacji nowych kart Nvidii powiedziałem że jakby zrobili update Wiedźmina 3 na nowe konsole z RT i wtedy też może update na pc to pewnie kupie, bo w sumie czemu mieli tego nie zrobić. Grafika na pc jest znacznie ładniejsza niż na konsolach a Wiedźmin cały czas się świetnie sprzedaje.

Mam nadzieję że przede wszystkim uda się usunąć prerenderowane sceny i renderować je w czasie rzeczywistym (były okropne a zwłaszcza jak się używa modów graficznych), w końcu nowe konsole mają mieć szybkie dyski ssd. A na pc można przynajmniej dać taką opcję w ustawieniach bo zgaduje że spora część jeszcze gra na hdd. Może uda się też poprawić LOD.

Nic tylko czekać na premiere zarówno aktualizacji jak i kart graficznych :)
 
Tak, ekrany wczytywania (a dokładniej ich ilość) na konsolach to było coś to było coś co w W3 mnie niezwykle zaskoczyło.

Na PC (przy SSD) nie miałem tego problemu, a nawet szybka podróż (z której korzystałem jedynie sporadycznie) trwała moment (nawet w obrębie osobnych krain).

P.S. Ciekawe czy wraz z aktualizacją PC dostanie HDR, który był w konsolowych wersjach gry (a na PC został po prostu... zignorowany).
 
Top Bottom