Wiedźmin 3: Dziki Gon

+
O, coś mi umknęło, było już jakieś oficjalne potwierdzenie?

Marcin Momot w którymś temacie potwierdził ostatecznie, że cykl dobowy wystąpi.
Oczywiście wciąż pojawiły się wątpliwości względem tego, w jakiej formie on się pojawi, ale mi więcej nie trzeba. Skoro mówi, że będzie to będzie. Nie widzę powodu, dla którego miało by tego elementu zabraknąć, skoro pojawił się w poprzednich częściach.

@Hostile

Będą oba, stąd moje przejęzyczenie. Zarówno dobowy jak i pogodowy. I będą dynamiczne.
 
Last edited:
@eustachy_J23
Na koniec wspomnę, że co chwilę wygrażasz się wokół, że na Wiedźmina nie czekasz, że nie masz parcia, że blabla i [wpisz sobie, co chcesz]...

Bo parcia nie mam. Preorder odpuściłem, aczkolwiek jestem ciekaw, co z tego ostatecznie wyjdzie.
Dlatego nadal tutaj jestem.
Mam nadzieję, że skończy się happy endem, ale żywię też bardzo duże obawy. Toteż jestem sceptyczny i krytyczny.
Dobrze pójdzie, Redzi mi gębę zamkną poziomem gry i w maju będziemy wspólnie bić studiu pokłony i radować się.
Czego sobie i wszystkim tu zgromadzonym życzę.

O, coś mi umknęło, było już jakieś oficjalne potwierdzenie?

Jak Sincza powiedział, było.
Bardzo ogólnikowe i nie udało się, niestety, wyciągnąć nic ponad to, ale było.
Pojawiło się zatem światełko w tunelu.
Trzeba czekać na nowe materiały. Te dadzą ostateczną odpowiedź na pytanie jest czy nie.
 
Być może w przyszłym tygodniu dostaniemy chociaż jakieś mini-relacje, no chyba że będą mieć zakaz całkowity na komentowanie dema przed końcówką stycznia.
 
Prawdopodobnie na wszystkich uczestniczących w pokazach jest nałożone embargo. W ten sposób dziennikarze, którzy w pierwszych dniach ograją w3 nie będą mieć przewagi w czasie publikacji artykułów nad resztą. Dlatego dopiero pod koniec miesiąca dostaniemy materiały - aby wszyscy zaproszeni zdążyli przyjechać, ograć i napisać swoje artykuły. Zapewne jednego dnia, po zdjęciu embargo zostaniemy zalani masą nowych materiałów z pokazów.
 
Last edited:

Guest 3669645

Guest
Przynajmniej wiemy, kiedy możemy się spodziewać nowych materiałów. Końcówka miesiąca i wraz z wrażeniami mediów prawdopodobnie fragmenty gameplay'u i nowe screeny (strzelam, ze wprost z normalnej gry, nieretuszowane). Czego chcieć więcej? Oczywiście informacji na temat rozwoju postaci, alchemii, cyklu dobowego itd. ale mam przeczucie, że w końcu czegoś się przy tej okazji dowiemy.

W sumie i tak najbardziej ciekawi mnie opinia grających. To będzie pierwszy raz, kiedy ktoś spoza studia tknie W3 i powie nam, czy naprawdę jest tak pięknie i niesamowicie. Pierwszy sprawdzian produkcji REDów... Oby wypadł dobrze. I oby dano dziennikarzom grać co najmniej kilka godzin i dano swobodę w zwiedzaniu świata.
 
@adventus, z tą swobodą to może nie przesadzajmy, bo w ten sposób przed premierą będziemy znali z relacji wszystkie ciekawe lokacje w grze i większość questów :p Jak dla mnie to mogą dać im do swobodnej eksploracji np. wyspę Ard Skellig, bez możliwości odpłynięcia gdzie indziej.
 

Guest 3669645

Guest
z tą swobodą to może nie przesadzajmy, bo w ten sposób przed premierą będziemy znali z relacji wszystkie ciekawe lokacje w grze i większość questów :p Jak dla mnie to mogą dać im do swobodnej eksploracji np. wyspę Ard Skellig, bez możliwości odpłynięcia gdzie indziej.
Mogliby dać im do dyspozycji całą mapę, ale bez możliwości zdradzania zbyt wielu lokacji (w sumie i tak za pomocą słów nie zdradzisz co i jak wygląda, trzeba samemu zobaczyć).

Chodzi o to, by dziennikarze mogli wydać opinię co do wielkości świata, by mogli sprawdzić, jak w Wiedźminie sprawdza się ta słynna "wolność", jakie to robi wrażenie, kiedy jedziesz na koniu przed siebie, jedziesz, jedziesz, mijają kolejne minuty, a końca mapy nie widać. Grający nie musi zdradzać jakie lokacje odwiedził, ciekawi mnie tylko jego reakcja i zdanie na temat świata gry -jego wielkości i projektu. Questów też nie musi wykonywać wszystkich jakie spotka, może jakiś RED stałby za plecami i mówił, co może sprawdzić, a co lepiej nie :p

EDIT: @SMiki55 Obdarowałeś mnie 3 tysięcznym REDpointem, wygrałeś kromkę chleba ze smalcem i cukrem :cheers:
 
Last edited by a moderator:
Mogliby dać im do dyspozycji całą mapę, ale bez możliwości zdradzania zbyt wielu lokacji (w sumie i tak za pomocą słów nie zdradzisz co i jak wygląda, trzeba samemu zobaczyć).

Chodzi o to, by dziennikarze mogli wydać opinię co do wielkości świata, by mogli sprawdzić, jak w Wiedźminie sprawdza się ta słynna "wolność", jakie to robi wrażenie, kiedy jedziesz na koniu przed siebie, jedziesz, jedziesz, mijają kolejne minuty, a końca mapy nie widać. Grający nie musi zdradzać jakie lokacje odwiedził, ciekawi mnie tylko jego reakcja i zdanie na temat świata gry -jego wielkości i projektu. Questów też nie musi wykonywać wszystkich jakie spotka, może jakiś RED stałby za plecami i mówił, co może sprawdzić, a co lepiej nie :p

Biorąc pod uwagę że zapraszają cała masę ludzi i to że każdy będzie miał około 2 godzin z grą(może ci "więksi" trochę dłużej) to śmiem wątpić aby mogli dokonywać aż takiej eksploracji świata jaką Ty proponujesz-takie coś to się pewnie stanie 2 tygodnie przed premierą jak już recenzje będą dziennikarze przygotowywać, a tutaj to obstawiam że dostaną mapę/hub prologu (MM ostatnio pisał że idzie ją dalej testować więc pewnie z podtekstem że pod to...) i tam będą mogli się zapoznać z wyglądem gry,mechaniką itp. bez zdradzania fabuły no i niestety pewnie bez możliwości ocenienia wielkości świata...
 

Guest 3669645

Guest
Z jednej strony masz rację, że dostęp do wszystkiego to w tej chwili nieco przesada, ale z drugiej strony jak ocenić grę z otwartym światem bez pełnego dostępu do tego świata. Gdyby REDzi dali im do dyspozycji całą mapę, to wrażenia na pewno byłyby bardziej pozytywne. A tak to dostaniemy "trudno ocenić, jak to będzie wyglądało, bo zabroniono nam wchodzić tam i tam, nie mogłem zobaczyć tego, także nadal to i tamto stoi pod znakiem zapytania...". Nie wiem czy CDPR chciałoby czegoś takiego. Moim zdaniem ograniczony czas gry i pierwsze godziny fabuły + otwarty cały świat to najlepszy pomysł. I obędzie się bez spoilerów (zresztą dziennikarze to dziennikarze, nie będą spoilerować jeśli mają trochę oleju w głowie).
 
Last edited by a moderator:
Przeczesując internet znowu natrafiłem na ciekawe znalezisko. Jan Bartkowicz, który odszedł z CDP zaraz po wydaniu W2, wrócił do firmy i pracuje na stanowisku Creative Director. Jeśli ktoś nie pamięta, to zamieszczam wywiad z tym jegomościem jeszcze z czasów W2 ;)

Hmmm, ciekawy jestem czy będzie dyrektorem kreatywnym do jakiegoś nowego projektu REDów? Raczej jedna osoba przypada na tak ważną funkcje, chyba że Cyberpunk, ale tam już ta pozycja jest zajęta. Ciekawe Ciekawe... Pewnym jest że nie długo Redzi powinni zacząć pre-produkcje jakiejś nowej gry, bo nie ma opcji że zostaną z samym Cyberpunkiem po premierze Wieśka.
 
Top Bottom