Wiedźmin 3: Dziki Gon

+

Guest 3669645

Guest
@Loreado Właśnie o to mi chodzi. Przecież może być epicki koniec, a potem po napisach końcowych może wyskoczyć "Czy chcesz kontynuować rozgrywkę" @adventus sobie kliknie Nie i będzie zbierał szczenę z podłogi po zakończeniu, a ja sobie klikne Tak i będą ją zbierał biegając sobie w kółko bo wiedźminlandzie...
Pytanie za 100 złotych: Czy to, że wybiorę "nie" coś zmieni?

Gdyby to działało tak, że wczyta się ostatni zapis sprzed finału gry, wtedy byłoby w porządku.
 
Last edited by a moderator:
Jeśli chodzi o alchemię, składniki musimy zbierać i potrzebujemy ich cały czas – z auto-uzupełniania zrezygnowano.
Czyli szum na forum pomógł? Może z możliwością przybliżania/oddalania kamery będzie tak samo? :hmm:
 

Attachments

  • Zaginienni Górnicy podkreślone.jpg
    Zaginienni Górnicy podkreślone.jpg
    243.5 KB · Views: 51
  • Zaginieni Górnicy 2 podkreślone.jpg
    Zaginieni Górnicy 2 podkreślone.jpg
    283.4 KB · Views: 51
  • FullHD-PL_001 podkreślone.jpg
    FullHD-PL_001 podkreślone.jpg
    155.4 KB · Views: 47

Guest 3669645

Guest
No zasadniczo tak, będziesz miał zakończenie jakiegoś się domagasz?
Nie, bo gra od razu mówi, że zakończenia tak naprawdę nie ma i można sobie dalej biegać jak w jakimś skyrimie. Do tego już mamy spoiler, że Geraltowi nic się nie stanie i nigdzie nie wyruszy, po prostu zabije tego złego i jak gdyby nigdy nic pójdzie sobie dalej wykonywać zleconka i zbierać zioła. Meh. Oczekiwałem mocnego, grającego na uczuciach zakończenia, definitywnego końca Geraltowej sagi -Napisy końcowe, łzy w oczach i koniec :p Można się tylko domyślać, co dalej. Tak jak po przeczytaniu "Pani Jeziora".

REDzi sami tak to tłumaczyli kiedy mówili, że nie będzie dalszej gry po napisach.
 
Last edited by a moderator:
Czyli szum na forum pomógł? Może z możliwością przybliżania/oddalania kamery będzie tak samo? :hmm:

Auto-uzupełnienie danego eliksiru występuje pod warunkiem, że mamy do niego bazowy alkohol. Dzieje się to gdy medytujemy. Składników potrzebujemy, żeby stworzyć jakiś eliksir po raz pierwszy lub ulepszoną jego wersję. Są jeszcze odwary przygotowywane na bazie mutagenów i one się nie uzupełniają automatycznie. Potrzebne są wszystkie składniki - mają one dużo mocniejsze działanie ale trudniej je stworzyć.
 
Auto-uzupełnienie danego eliksiru występuje pod warunkiem, że mamy do niego bazowy alkohol. Dzieje się to gdy medytujemy. Składników potrzebujemy, żeby stworzyć jakiś eliksir po raz pierwszy lub ulepszoną jego wersję. Są jeszcze odwary przygotowywane na bazie mutagenów i one się nie uzupełniają automatycznie. Potrzebne są wszystkie składniki - mają one dużo mocniejsze działanie ale trudniej je stworzyć.

Musiałem przeczytać dwa razy, żeby zrozumieć, i tak właśnie ma być :p Coraz bardziej alchemia zaczyna mi się podobać :)
 
Dobrze, że już wiesz jak się gra zakończy i jakie wywoła u Ciebie emocje. To, że Ty nie chcesz wykonywać zadań pobocznych po zakończeniu gry nie znaczy, że inny nie chcą. Tak jak mówiłem, Ty sobie zostawisz grę w spokoju a inni nadal będą grać... Zresztą nawet jeśli zakończenie będzie mocne - Geralt umiera, albo gdzieś wyrusza w siną dal to dlaczego po grze nie możemy sobie wskoczyć do świata, żeby dokończyć to czego nie zrobiliśmy. To tylko gra.
 
Tak trochę z innej beczki, to zadanie nie jest przypadkiem z DLC?
Treść, miejsce akcji, wszystko się zgadza.
To, że jest dostępne na pokazie, wcale nie oznacza, że będzie dostępne w wersji finalnej. Przecież muszą nad nim jeszcze dłubać po godzinach i wcale nie wycinają z gry.
Może być też tak, że jakimś cudem wsadzą te dlc do gry od razu, ale to mało prawdopodobne. Musieliby zacząć dłubać nad czymś innym.
 
Szkoda. :( Przecież to blokuje inne możliwości zakończeń, a miało tego nie być. W takim razie już wiadomo, że w jednym zakończeń Geralt nie zginie. Poza tym psuje to wrażenie po ukończeniu W3 i zmniejsza znaczenie wątku głównego. O wiele lepsze jest definitywne zakończenie gry z jakimś porządnym i epickim przytupem. A tak co by się nie działo będziemy hasać sobie do woli po świecie gry...
 
Last edited:
Słuchajcie a ktoś się odnosił do postaci Vesemira już? Czy tylko ja mam wrażenie, że Redzi zafundują nam jakiś porządne zadanie i otoczkę fabularną do postaci Vesemira? Po krótkiej walce z Gryfem odnoszę wrażenie, że będzie to starzejący się wiedźmin. Może nawet umrze podczas gray, na przykład podczas zwykłego zlecenia.

Mimo wszystko Vesemir był jednak nauczycielem szermierki więc powinien być prawie tak dobry Geralt, może nawet lepszy(nigdy w książkach ich nie porównywano, wiedźminów). A tutaj wygląda jakby nie był w stanie sobie poradzić w trakcie walki. Oczywiście mogła to także być tylko jedna sytuacja, ot taki smaczek.
 
Na mnie robi wyjątkowo pozytywne wrażenie, jak Redzi rozwiązali to, jak nowi gracze lub gracze zmieniający platformę będą mogli decydować o wydarzeniach poprzednich części:
"- Jeżeli chodzi o konsole, można kontynuować grę przyznając się do pewnych faktów, ale staraliśmy się to zrobić inaczej niż w Dragon Age: Keep, a wykorzystać samą grę i dialogi między postaciami, żeby dokonać tych wyborów.
- Czyli będzie to płynnie wplecione w rozgrywkę?
- Tak, do prologu. Gdy dotrzemy do Wyzimy, gracz opowiada o swoich poprzednich decyzjach. Nie jest to „tabelka do wypełnienia”, ale nie chciałbym zdradzać w tym momencie więcej szczegółów. Warto tylko podkreślić, że jest to element opcjonalny."

Krótko mówiąc, o wyborach z poprzednich części będziemy decydować w dialogach gry. Jak dla mnie świetne rozwiązanie ;-)
 
Ciekawe jak bardzo rozbudowana będzie Wyzima. Ech, szykuje się piękna i świetna gra... Za to się Redom należy szacunek. :hatsoff: Trochę wczoraj i dzisiaj sobie ponarzekałem, ale nie zmienia to faktu, że W3 zapowiada się na jednego z najlepszych, jeśli nie najlepszego, action erpega. A te niektóre jęki zawodu? Cóż większość oczekiwała produkcji jeszcze doskonalszej, po prostu zbyt wysokie były wymagania. Nie wiem nawet czy możliwe do zrealizowania.
I tak do Wiedźmina 3 nie można porównać żadnej gry, bo idealnie łączy otwartość i ogrom świata z TESów oraz nacisk na fabułę z poprzednich Wiedźminów czy gier BioWare. Do tej pory bardzo dobrze robiły to Gothiki oraz nieźle Riseny, choć naturalnie na o wiele, wiele mniejszą skalę.
 
Last edited:
Vesemir ma z 800-900 lat ( @SMiki55 wspomóż wiedzą kumie!), te 5 lat różnicy między W1 a W3 nie mogło aż tak na niego wpłynąć.
 
Last edited:
Top Bottom