Wiedźmin 3: Dziki Gon

+
Mam pytanie odnośnie rozgrywki, a konkretniej walki- dziwię się, że dopiero teraz zwróciłem na to uwagę...Geralt nie ma śladów krwi na mieczu po zabiciu powtora/człowieka... nie mówiąc już o tym, że może krew powinna być też np na jego ubraniu itd. Czy ktoś wie coś na ten temat ? Czy CDP zamierza do maja wzbogacić grę o taki "efekt" ?
Celna uwaga.
Takie coś na pewno (?) będzie, jak nie na premierę to w patch'u. W dwójce był mieczyk upaprany krwią albo np. olejem.
To się w opcjach nazywało bodajże - Efekt mokrych powierzchni. A może ten efekt jest, tylko był - off ? Tego nie wiemy.
 
@Takethislif3, zupełnie niepotrzebna złośliwość, bo często dostajemy dość sprzeczne informacje od REDów co do zwartości gry, ciągle się coś zmienia. Jeszcze parę miesięcy temu pewne było to że nie odwiedzimy Oxenfurtu i że nie będzie można kontynuować przygody po zakończeniu fabuły. Teraz jednak wiadomo, że obie informacje są już nieaktualne. Taka sama sprawa z Wyzimą choć na dobrą sprawę nie zostało potwierdzone czy będzie to część otwartego świata czy też jedna z tych lokacji, do których przeniesiemy się w toku fabuły na określony czas.

Ale ja się kolego drogi odnosiłem do kwestii obecności Wyzimy... bo przynajmniej w jednym z wywiadów ktoś wypominał że widział ją na mapie-ergo będzie dostępna w jakimś stopniu, kwestia czy kolega wychodzi na idiotę mnie w ogóle nie interesuj, zwłaszcza że tylko zadaje pytanie, ale to miło że tak bardzo czuwasz...;)
 
@Takethislif3, jestem aby czuwać.



Pewne jest to że w ramach otwartego świata będziemy mieć Novigrad, Ziemie Niczyje oraz Skellige. Będą jednak w grze lokacje oderwane od reszty świata ze względu na zbyt duże odległości od trzech powyższych, do nich przeniesiemy się tylko za pomocą szybkiej podróży i prawdopodobnie będzie to opcja dostępna w określonym momencie fabuły. Można założyć, że do takich lokacji zaliczają się Kaer Morhen, Wyzima i Oxenfurt, które mimo iż obecne na mapie świata, będą po prostu za daleko żeby dotrzeć tam na piechotę lub na grzbiecie Płotki.
 
Będą jednak w grze lokacje oderwane od reszty świata ze względu na zbyt duże odległości od trzech powyższych, do nich przeniesiemy się tylko za pomocą szybkiej podróży i prawdopodobnie będzie to opcja dostępna w określonym momencie fabuły. Można założyć, że do takich lokacji zaliczają się Kaer Morhen, Wyzima i Oxenfurt, które mimo iż obecne na mapie świata, będą po prostu za daleko żeby dotrzeć tam na piechotę lub na grzbiecie Płotki.

Ten Oxenfurt jako osobna lokacja to twoje domysły czy jest na to jakieś potwierdzenie, bo pierwsze słyszę o takiej możliwości?
Było by to co najmniej dziwne jeśli mapa miała by obejmować z grubsza ten teren...
 

Attachments

  • Northernkingdoms_full.jpg
    Northernkingdoms_full.jpg
    414.3 KB · Views: 40
Last edited:
Super też jest sprawa z tym , że po zakończeniu głównego wątku dalej będzie można podróżować po świece :) przynajmniej tak wynika z komentarzy , podobno Marcin to wczoraj potwierdził może to i dobrze? będzie mógł sobie spokojnie żyć :) oczywiście tak mi się wydaje , że jeżeli poprowadzimy grę tak ,że Geralt umrze to sobie nie będziemy grać po ukończeniu głównej fabuły to wynika z tego , że podróżować będziemy mogli , tylko wtedy , gdy Geralt w fabule nie umrze. Ale nie wiem czy to wszystko prawda ;) tylko mówię co czytałem
 
Last edited:
@Takethislif3, domysły ;) Po prostu początkowo na pytanie o Oxenfurt padała odpowiedź, że miasteczko będzie niedostępne z powodów fabularnych. Zakładam więc że może chodzić o jakąś blokadę wojskową albo coś w tym guście. Jeśli zmienił się plan to może być to na takiej zasadzie, że miasto jako takie będzie niedostępne, ale w ramach jakiegoś zadania będziemy mogli tam wejść na pewien czas.

@Kuboniusz, ale Skellige będzie skonstruowane w taki sam sposób jak Novigrad i Ziemie Niczyje tj. będziemy się tam mogli udać w dowolnym momencie i robić co nam się podoba. Kaer Morhen czy Wyzima prawdopodobnie będą dostępne tylko w określonym momencie, aczkolwiek jest to tylko moje gdybanie ;)
 
A dlaczego Oxenfurt miałby być na osobnej mapie? Przecież spokojnie może znaleźć się na tej samej co Novigrad z okolicami + Ziemie Niczyje.
 
To ja inaczej sformułuj pytanie, @Marcin Momot czy duże huby jak Archipelag Skelige, Novigrad i Ziemie Niczyje, są też podzielone na zamknięte sektory w postaci blokad wojskowych albo czegoś podobnego i poprzez postęp w wątku głównym je odblokowujemy? pytam bo pojawiło się to w nielicznych artykułach ale jednak, a nikt tego do końca nie potrafił wytłumaczyć.
 
Co do obecności Wyzimy: klik!
Wprawdzie nie jest powiedziane wprost, że Wyzima znajdzie się w grze, ale dużo na to wskazuje, tak samo scena z salą tronową w SoD. Nie wiadomo czy będzie możliwość eksploracji tak jak innych miast, czy Wyzima będzie tylko w pewnym momencie gry jako jakiś mały wycinek.
@mitek24 Oxenfurt będzie.
Było chyba też powiedziane w którymś wywiadzie (nie wiem nawet czy nie w tym co zalinkowałem powyżej), że będą 2 duże miasta. Jedno to z pewnością Novigrad, a drugie? A Oxenfurt będzie chyba w HUB-ie Novigrad i Okolice.
 
Kaer Trolde.
Albo Wyzima, jeśli faktycznie pojawi się w całości, a nie np. jedynie okolice zamku. Kaer Trolde jest na mapie na ostatnim gameplayu i jakoś bardzo rozbudowane nie jest. Chociaż z drugiej strony Novigrad na mapie też nie prezentuje się jakoś okazale.
 
Last edited:
@mitek24 Na potwierdzenie moich słów o Oxenfurcie, przykład tu. Pytanie 21.
Faktycznie piszę , że Oxenfurt będzie , ale pytanie czy to będzie lokacja , którą będziemy mogli sobie explorować czy to raczej będzie jakoś połączone fabularnie i zbyt długo tam nie zagościmy ;)?.
 
Top Bottom