Wiedźmin 3: Dziki Gon

+

Guest 3669645

Guest
Nawet okładka poradnika jest ładniejsza niż ta z gry. W sumie każda okładka czegokolwiek REDów jest ładniejsza.

Straszny fail strzelili z tym dziwnym Geraltem na białym tle dodatkowo zlewającym się z logiem gry. Doprawdy nie kapuję, wszystkie inne grafiki (na pudłach, pierdołach z EK, bannerach, reklamach) są super i byłyby z nich świetne okładki, a REDzi jak na złość wybrali IMO najgorszą opcję.
 
Last edited by a moderator:

Attachments

  • 1606358_10152690450454809_5849808328149511035_o.jpg
    1606358_10152690450454809_5849808328149511035_o.jpg
    260 KB · Views: 37
  • 1920x1080.jpg
    1920x1080.jpg
    350.7 KB · Views: 49
Last edited by a moderator:
@dooot
Przez takich jak Ty, lubiących masowo klepanych na okładkach bohaterów mamy to, co mamy.
Okładka pierwszej części zatem jest słaba?

Minimalizm z okładki pierwszej części do dziś robi na mnie wrażenie, te rubinowe oczy metalowej głowy wilka i nic poza czarnym tłem. Bardzo mi się to podoba, niby niewiele pokazuje, ale jednocześnie mówi wiele. To jest w końcu medalion Wiedźmina, każde z rubinowych ślepi symbolizuje miłość do jednej z kobiet, którymi są Shani i Triss. Wilk ma zmarszczone brwi, więc symbolizuje gniew, lub pogardę - nawiązanie do Czasu Pogardy Sapkowskiego, ale niewielu wyłapało ten ukryty easter egg. Sierść ułożona we wszystkie strony świata symbolizuje rozdarcie wewnętrzne głównego bohatera i jednocześnie to jak nieliniowa i wielowątkowa jest ta gra, ponadto jest ułożona podobnie jak pentagram który jest symbolem magii, i symbolem kojarzonym z satanistami czym autor ewidentnie chciał wzbudzić kontrowersje. Ponadto metal z którego medalion jest wykonany jest dość ciemny, szary co symbolizuje to że w tym grze nie ma dobrych i złych wyborów a wszystkie decyzje są raczej różnymi odcieniami szarości.

Dobra żartowałem z tą interpretacją, ale pewnie bym czwórkę na j.polskim dostał :D

ale serio podoba mi się ten minimalizm :D
 
Last edited:
Przyjdzie nam sobie własne wydrukować, potworność.
Marketingowcy Redów są tragiczni we wszystkim. Przebajerzone trailery, dziwne decyzje reklamowe (na przykład rozdawanie dziennikarzom i losowym pracownikom sklepów figurek z W3, mnóstwo tego na Ebayu).
 
Przyjdzie nam sobie własne wydrukować, potworność.
Marketingowcy Redów są tragiczni we wszystkim. Przebajerzone trailery, dziwne decyzje reklamowe (na przykład rozdawanie dziennikarzom i losowym pracownikom sklepów figurek z W3, mnóstwo tego na Ebayu).

Trailery raz przebajerzone, raz wrzucone jak surowy materiał (elder blood).*
 
Przyjdzie nam sobie własne wydrukować, potworność.
Marketingowcy Redów są tragiczni we wszystkim. Przebajerzone trailery, dziwne decyzje reklamowe (na przykład rozdawanie dziennikarzom i losowym pracownikom sklepów figurek z W3, mnóstwo tego na Ebayu).

Zobaczymy czy są tragiczni, ocenimy to po wynikach sprzedaży :p
 
Przyjdzie nam sobie własne wydrukować, potworność.
Marketingowcy Redów są tragiczni we wszystkim. Przebajerzone trailery, dziwne decyzje reklamowe (na przykład rozdawanie dziennikarzom i losowym pracownikom sklepów figurek z W3, mnóstwo tego na Ebayu).

Ja bym figurkę z głową biesa kupił, ale skoro nie chcą moich pieniędzy :p
(I nie urwał jej ręki, ani nie przemalował na ogrodnika)

E: @Rustine ale tą przynajmniej będę miał :D O ile cdp.pl da radę :p
 
Last edited:
Sam system wymiennych buildów, bo ktoś może nie dać rady pokonać tarczownika bez odpowiedniej umiejętności, świadczy o możliwości złego zaprojektowania gry. Nie powinno być takiej możliwości, bo to nie mmo, gdzie bez odpowiedniego itema czy skilla sie od razu ginie na bossie albo nie otworzysz zamkniętych drzwi. Jeśli nie dajesz rady na normal, to obniżasz poziom do easy, a jeśli i easy jest za trudne, to przerzucasz się na warcaby, bo widocznie nie jest to rozrywka dla ciebie.
Niektórzy tu się cieszą, że będzie sobie można robić buildy pod różne sytuacje, tak jakby mieli grać w LOLa czy coś podobnego i raz musieli robić za tanka, a innym razem za junglera. Ludzie, to nie jest LOL. Jak się tworzy postać, to nie po to, by ją sobie w trakcie gry rekombinować niczym jakiś pusty konstrukt z dołączanymi, wymiennymi segmentami.

Świadczy o możliwości złego zaprojektowania gry? Wręcz przeciwnie, uważam że świadczy to o tym że Redzi nie tworzą gry dla tępej masy która w dzisiejszych czasach najchętniej chciałaby żeby gry same się przechodziły, i żeby były jak najbardziej prostolinijne, co zresztą jest prawdą w przypadku większości obecnych gier AAA na rynku które są zbyt łatwe i które mają graczy za idiotów. Doceniam każdą gre która stara się wprowadzać elementy wymagające od gracza użycia szarych komórek. Szczerze nie obchodzi mnie to czy dany element jest zgodny z lore czy z realnym światem czy czymkolwiek innym, bo jest to gra od której oczekuje że będzie mi dawała mnóstwo frajdy, będzie tak wtedy kiedy między innymi mechanizmy rozgrywki będą wymagające oraz satysfakcjonujące. Żeby tak się stało chcę mieć jak największy wpływ na to jak dany pojedynek się potoczy, chce mieć jak największy wpływ na Geralta i na to w jaki sposób podchodzi do pojedynków. Chce żeby pojedynki wyciskały ze mnie poty, chce żeby gra mnie karała i uśmiercała za brak czy złe przygotowanie czy zły dobór skilli albo bezmyślną gre, a żeby potem po wczytaniu gry przemyśleć błędy jakie popełniłem oraz lepiej dostosować umiejętności czy taktyke pod następną próbę pokonania rywala - to jest to czego oczekuje od Wiedźmina 3. Pomysł już jest, ale świetny pomysł to nie wszystko, żeby to wypaliło musi zostać to podparte płynnym systemem walki, dobrą kolizją podczas walki oraz dobrym AI przeciwników. Więc mam nadzieje że Redzi również zdają sobie sprawę jak ważnym jest żeby to zostało baardzo dopracowane!
 
@Rustine No tak, bo to przecież kupujący projektują okładki. Jakby się tak deweloperzy słuchali we wszystkim fanów to byśmy inne gry mieli. No ale lepiej najechać na mnie bo się nie zgadzasz z moimi upodobaniami. Co za typ xd

I tak, Okładka Wiedźmina 2 podoba mi się bardziej. Pewnie zostanę zjechany bo na tym forum to 1 część jest najlepsza we wszystkim :D
 
Last edited:
Takie mamy czasy, że okładek nie robi się dla fanów, tylko dla przypadkowych osób, którzy w sklepie między półkami szukają "sami nie wiedzą czego". Widać w badaniach wyszło, że biała okładka z ludzikiem jest bardziej chwytliwa niż jakaś tam głowa wilka, która nikomu nic nie mówi.
 
@maciekw
Jeśli rzeczywiście tak jest, to czemu w teaserze zdecydowali się pokazać medalion, a nie wpuścili Geralta do białego pomieszczenia i nie pokazali go od stóp do głów i ze wszystkich stron? Marketingowców nie zrozumiesz...
 
Jeśli rzeczywiście tak jest, to czemu w teaserze zdecydowali się pokazać medalion, a nie wpuścili Geralta do białego pomieszczenia i nie pokazali go od stóp do głów i ze wszystkich stron? Marketingowców nie zrozumiesz...
Teaser akurat jest dla fanów. Coś nam się jeszcze od życia należy, szkoda tylko, że tak mało ;).
 

Guest 3669645

Guest
Widać w badaniach wyszło, że biała okładka z ludzikiem jest bardziej chwytliwa niż jakaś tam głowa wilka, która nikomu nic nie mówi.
No właśnie o to całe halo, że ta okładka w ogóle nie przykuwa wzroku, logo jest nieczytelnie, całość nieestetyczna i kompletnie niezachęcająca -Ja, nie znając serii czy uniwersum, na pewno nie zwróciłbym na takie pudełko uwagi. Pomyślałbym, że to jakieś erpegowe Call of Duty albo inny slasher.

Jeśli coś takiego wyszło im w badaniach, to szkoda gadać :p
 
A mnie to ni grzeje ni ziebi, taka okładka z Gerwantkiem, widać że "nowoczesna", znak swojej epoki, w 2004-8 wszystkie okładki wyglądały jak okładki filmów klasy C, albo były minimalistyczne, w 1995-2004 królował symbolizm, teraz lepsze są nowoczesne kadry, wyraźne wizerunki postaci i kontrastowe kolory - znak czasów, ludziom się na pewno spodoba, mnie też kontentuje.
 
Top Bottom