Wiedźmin 3: Dziki Gon

+
Najlepiej by było to uniezależnione od poziomu trudności. Bo ktoś kto nie lubi zręcznościowych elementów i gra na easy, może chcieć wyłączyć ułatwienia w eksploracji.
 
Przecież na mapie wszystko będzie zaznaczone: potworki, itemki, roślinki, questy. Jak w Far Cry 3. Widać to bodajże na ostatnim gameplayu. To jest redefinicja eksploracji w RPG.

We wrażeniach z gry mówili wyraźnie, że zleceniodawcy dający ci questy nie są oznaczeni i łatwo je przeoczyć. Ziółka zaś są zaznaczane na mapie dopiero kiedy pojawią się w polu widzenia Geralta, co ma sens i nadal wymaga eksploracji. A w przypadku samych questów będzie pewnie tak samo jak w Wiedźminie 2, czyli jeśli podadzą ci konkretne miejsce to będziesz miał je oznaczone na mapie, ale jeśli otrzymasz jedynie mgliste wskazówki, musisz szukać samemu.
 
A w przypadku samych questów będzie pewnie tak samo jak w Wiedźminie 2, czyli jeśli podadzą ci konkretne miejsce to będziesz miał je oznaczone na mapie, ale jeśli otrzymasz jedynie mgliste wskazówki, musisz szukać samemu

Obyś miał rację, bo na 35 minutowym tak nie było. Gdzieś na bagnach to gdzieś na bagnach i ktoś kto grał czrajhardował używania zmysłów żeby znaleźć kryjówkę Johnny'ego, która była zaznaczona i tak wielkim wykrzyknikiem.
 
@Mengaard bywa rożnie, na najpierwszejszym gameplayu po zranieniu gryfa z kuszy, jak za nim nie pobiegniemy to tylko zmysły.

Ewentualnie to



ale takim sprzętem raczej nie będziemy dysponować chyba ze spotkamy tego pana

 
Last edited:
Obyś miał rację, bo na 35 minutowym tak nie było. Gdzieś na bagnach to gdzieś na bagnach i ktoś kto grał czrajhardował używania zmysłów żeby znaleźć kryjówkę Johnny'ego, która była zaznaczona i tak wielkim wykrzyknikiem.

Zwróć uwagę, że nie znamy pełnego kontekstu tej sytuacji. Geralt mówi do Babci: "Ta dziewczyna, o którą pytałem wcześniej", co zdaje się sugerować, że był tam i pytał o Ciri już przedtem. Mógł wówczas natknąć się na Janka i jego kryjówkę, ale ten wtedy po prostu nie chciał z nim rozmawiać, bo go nie znał.
 
Myślę, że te wszystkie rzeczy, roślinki i potwory pokazywane będą tylko na mini-mapie, aby ktoś nie przeoczył. Bo jak będzie inaczej to słabo.
 
Trochę niepokojący fragment " Zdarzają się też bestie „specjalne”, oznaczone na mapie i zwykle strzegące czegoś wartościowego". Po co zaznaczać takie rzeczy na mapie? Wolałbym sam odkrywać świat, a nie żeby gra za pomocą znaczków mówiła mi, że ten wróg jest specjalny, a tamte ruiny są interesujące :/
To znaczy, że świat żyje swoim życiem. Lokalesi/łowcy skarbów już tam byli, natknęli się na potwora którego nie mogli pokonać, zaczęły krążyć legendy o skarbie pilnowanym przez potwora i jest to zaznaczone na lokalnych mapach.

Teraz lepiej?



A co do skalowania potworów to wygląda na to, że nie wszyscy to rozumieją.
Skalowanie jest gdy: walczysz ze szczurami w jaskini na początku gry, masz niski level, one mają niski level, nie miałeś trudności wielkich ale nie było tak łatwo jakbyś z niczym nie walczył.
Podbijasz level swojej postaci i nagle wszystkie potwory w całym świecie gry mają podbity level proporcjonalnie do twojego. Wracasz napakowanym bohaterem do tej samej jaskini z początku gry i masz takie same trudności z pokonaniem szczurów jak gołą postacią z najniższym levelem (no może nie aż tak - przerysowuję).

To jest skalowanie potworów.

Jeśli wszystkie potwory mają określony level od początku gry, ewentualnie mogą go trochę podnieść po walkach, a różne potwory tego samego gatunku w różnych miejscach na mapie mają różny level - to to nie jest skalowanie potworów.
 
To znaczy, że świat żyje swoim życiem. Lokalesi/łowcy skarbów już tam byli, natknęli się na potwora którego nie mogli pokonać, zaczęły krążyć legendy o skarbie pilnowanym przez potwora i jest to zaznaczone na lokalnych mapach.

To ma sens jeśli będzie odpowiednio zrealizowane. Przykładowo, docieram do jakiejś wioski, gadam z miejscowymi i wypytuję o okolicę, jeśli powiedzą, że w jaskini na północ żyje przerażający potwór i wtedy zaznaczy mi się ten niemilec na mapie to będzie ok. Jeśli jednak z automatu wszystkie ciekawe/niebezpieczne miejsca będą oznaczone to raczej słabo. Przykładem takiego upraszczania będzie seria Assassin's Creed - w starszych odsłonach trzeba było zdobyć mapę danej okolicy żeby na planie miasta pojawiły się np. skarby czy inne tego typu rzeczy, w najnowszej wszystko jest widoczne od razu.
 
Ciekawe kiedy Redzi coś napiszą o zbliżającym się Pax East 6-8 marca, czyli za nie całe 2 tygodnie. Bo to że będą to już wiemy, ponoć mają mieć jakieś pokazy publiczne więc szykują się nowe materiały. Jako że marketing Cedepu lubi zapowiadać takie wydarzenia to może pod koniec tygodnia dowiemy się czegoś więcej. Może jakiś dziennik też dostaniemy w końcu? :p
 
Ja bym tam w sumie gameplayem nie pogardził. Tyle że chciałbym zobaczyć materiał opierający się na samej eksploracji oraz walce. Nie chce więcej spoilerów, a ostatni materiał to prawie same dialogi, i zdecydowanie za mało walki. Mogli by też pokazać jakiś dungeonik oraz przydałoby się żeby pokazali UI w całej okazałości żebyśmy mogli jeszcze ewentualnie jakiś feedback przed premierą im posłać. Bo spore zmiany zaszły od tego czerwcowego materiału, i według mnie na gorsze :/ .
 
Ja chcę dziennik i tylko dziennik

Porządny dziennik to taki na bazie gameplayu. Jak właściwie zaprezentować system alchemii, walkę, rozwój postaci, mini gry itd. bez fragmentów gameplayu, nie pokazując jak to działa w praktyce? A co do suchego gameplaya, chciałbym taki, który skupia się na aktywnościach pobocznych. Dodatkowo przydałyby się nagrania z rozgrywki osób postronnych, bo nawet przy okazji testów dla przedstawicieli mediów dostaliśmy starannie spreparowany materiał, który, co oczywiste nie jest reprezentatywny.

Nie wyraziłem się jasno, to oczywiste, ale nie chcę suchego gejmpleja

Chyba, że tak, ale ja i tak chcę czysty gameplay, skupiający się na aktywnościach opcjonalnych.
 
Last edited:
Top Bottom