Wiedźmin 3: Dziki Gon

+
Tia, tak samo czekaliśmy przy takiej posusze na TGA. A dzień po trailerze przesunęli grę.

To samo mi ostatnio przeszło przez myśl, bo i sytuacja zdaje się podobna. Jeśli po Paxie nic się nie ruszy, napływ materiałów nie stanie się regularny, nie pożegnamy dłuższych okresów posuchy, to można będzie zacząć wątpić w majowy termin. W końcu w przyszłym tygodniu zostanie raptem 2,5 miesiąca do dnia zero. Znowu...
 
W sumie to mamy 4 zwiastuny i dwie dawki gameplay'u z różnych buildów (jakieś 40 minut i 12 minut). Po za tym kilka filmów nie wiadomo o czym (czytaj: dziwne dev diary) i jedną perełkę (ten z film z EmHyrem). Oprócz tego masa obrazków, artów, muzyka z gry, wywiady, zespół dawał koncerty. O grze wiemy od 2013 roku. Czyli moim zdaniem materiałów jest raczej dużo ale najwięcej było w 2013 (TEN WIATR, EFEKTY POGODOWE, burza w lesie, mrok, wiatr wylewający się z ekranu - dlaczego na obecnych pokazach nikt o tym nawet nie wspomina?!), a teraz jest posucha bo łatają grę :D.
 
Pamiętam, gdy wyszedł trailer Sword of destiny wyszedł. Siedziałem wtedy w południowo-północnej części Polski i odpoczywałem po ciężkim dniu o godz. 13:00. Mój brat był wówczas, a rodzice również. Choć pogoda dopisywała i było słonecznie, to jednak szkoda, że padało. Gdy zobaczyłem trailer, moje życie zaczęło wyglądać inaczej, ponieważ.
 
Batman nowy na przykład nie dostał jeszcze żadnego gameplaya a ma premiere bodaj kilkanaście dni po Wiesławie. Więc i tak mamy dobrze szczerze mówiąc. Kampania marketingowa W3 powinna ruszyć z początkiem kwietnia, wcześniej nie ma sensu. Pewnie w połowie kwietnia albo wcześniej zakończą się już główne pracę i będą szlifować build który zostanie wysłany do tłoczni pod koniec kwietnia pewnie.
 
Batman nowy na przykład nie dostał jeszcze żadnego gameplaya a ma premiere bodaj kilkanaście dni po Wiesławie. Więc i tak mamy dobrze szczerze mówiąc.

Batman to tak rozpoznawalna marka, że gra naprawdę nie potrzebuje żadnego gameplay'u, żeby się świetnie sprzedać. Wystarczy jakiś trailer live-action lub CGI i ludzie rzucą się do sklepów, bo Batman jest znany i lubiany, tyle w temacie.

Wiedźmin natomiast musi walczyć o graczy casualowych, którzy nie zaglądają na strony z grami poprzez reklamy np. w telewizji, ale musi również zawalczyć o "hardcore players", którzy regularnie odwiedzają strony z grami/oglądają gameplay'e itd.

Dlatego Wiedźmin potrzebuje takiego natężenia materiałów jak Dying Light, które 2-3 miesiące przed premierą sypało zwiastunami/gameplay'ami i screenshotami praktycznie w każdym tygodniu. Jak widać opłacało się, bo gra sprzedaje się świetnie.

@Marcin Momot Zobaczymy jakieś nowe materiały z Wiedźmina na PAX :) ?
Kiedy rozpoczęcie 'agresywnej' kampanii reklamowej ?
 
Może jednak nie będzie kolejnej przesuwy premiery, ale z tego co napisali w PSXExtreme w wywiadzie z Mateuszem Tomaszkiewiczem czeka nas patch premierowy.
PE: Rozumiem, że tak krótko przed premierą wchodzi w grę jedynie patch premierowy naprawiający błędy. Czy macie już określoną wielkość tej łatki?
M.T: Tak, to będzie patch premierowy, natomiast w tej chwili trudno mi określić jego rozmiar.
 
@Marcin Momot Zobaczymy jakieś nowe materiały z Wiedźmina na PAX ?
Kiedy rozpoczęcie 'agresywnej' kampanii reklamowej ?
Będzie ostatni publiczny pokaz, streamowany.

Może jednak nie będzie kolejnej przesuwy premiery, ale z tego co napisali w PSXExtreme w wywiadzie z Mateuszem Tomaszkiewiczem czeka nas patch premierowy.

Niech zrobią redefinicję patchowania i jak się wyrobią niech go wydadzą dzień przed premierą, wszyscy zagrają w może znacznie lepiej działającą grę. :p
 

Guest 3669645

Guest
Do premiery W3 pozostały 2 miesiące i 3 tygodnie. Ostatnim razem kiedy tyle zostawało do premiery, również była taka posucha. Osobiście nie wierzę w trzecią obsuwę, ale czarno mi się widzą te ostatnie miesiące, skoro machina marketingowa tak się rozpędza :p
 
Moim zdaniem, gdy tak naprawdę Wiedźmin ruszy pełną parą z kampanią, to będzie wszędzie, może nawet na produktach w naszych lodówkach. Prawdopodobnie nastąpi to około kwietnia. Jedyne, w co musimy się uzbroić, to cierpliwość, wszystko otrzymamy w należnym czasie.
 
Top Bottom