Wiedźmin 3: Dziki Gon

+
System przyznawania expa. Te same potworki na roznych lvlach(juz wole skalowanie). Rozwijanie postaci : wykupione umiejetnosci ktore trzeba dodatkowo aktywowac : Mam w slotach same umiejetnosci szermierki ale w quescie w dialogu pojawia sie opcja sugestii wiec chwila, wczytam szybko gre i zamienie mlynek na sugestie. Odbijanie strzal powinno byc pasywne. Kazdy pamieta z ksiazek czy to CGI z pierwszego wiedzmina z jakich wysokosci potrafil Geralt skakac, a w grze wystarczy maly spadek i Geralt ginie. Kolejne problemy ktore nie wie czy podpasowac poo bugi : farsa z wiedzminskimi rynsztunkami : mam juz wysmienite ulepszenie rynsztunku niedzwiedzia i mistrzowskie miecze( zadnego wpisu do dzienniku po znalezeniu) ale ciagle mi brakuje pierwszego poziomu. Ogolnie wiedzmin kuleje jezeli nie zrobimy w odpowiedniej kolejnosci zadania. To tak pisane na szybko
Winisz grę za swoje własne błędy. Podstawowy rynsztunek możesz znaleźć w każdym momencie, jak umiesz lądować z przewrotem to upadki z wysokości nie są straszne, co do lvlów u potworów to na początku byłem sceptyczny ale teraz uważam, że to nieźle działa. Co do odbijania strzał to się zgadzam pod warunkiem, że masz na myśli że nie trzeba by było marnować na to slota a nie że się będzie samo robiło.
 
@theta77 @Marcin Momot Oto moje przemyślenia po skończeniu gry:
Gra jest FENOMENALNA. 10/10. Ocean wspaniałości, mimo kilku drobnych problemów. Najlepsza gra w jaką kiedykolwiek grałem! Jeszcze nigdy nie byłem tak zaangażowany emocjonalnie w relacje ojciec - córka w grze komputerowej. Było kilka momentów takich, że trudno było utrzymać łzy w obrębie oczu. Soundtrack jest genialny. Świat niesamowicie urozmajcony i ten niepowtarzalny, gęsty klimat. Mechanika gry, przy swojej głębokiej złożoności z systemami RPG, daje niesamowicie dużo frajdy. Grafika na PC miażdży, na PS4 jest też ładnie. Arcydzieło. Dziękuję za to niesamowite doświadczenia!

Co można zrobić, żeby było jeszcze lepiej? Co byłoby dobrze dodać w edycji rozszerzonej?

- Chciałbym, żeby pojawiło się więcej interakcji z generałami Gonu - trochę za mało o nich wiemy kiedy giną! Jest to ważna uwaga i przydałoby się gdzieś wpleść trochę więcej dialogu z nimi (np. przez spotkania z ich avatarami) zanim będziemy mieć okazję ich zgładzić. Zdecydowanie trzeba poświęcić im więcej uwagi. Na pewno jesteście w stanie znaleźć jakieś narracyjne sztuczki, żeby gracz miał okazję lepiej poznać charakter Eredina.

- Nagrajcie zakończenia gry na silniku gry w zamrożonej klatce tak jak było to w dwójce! Według mnie te przerywniki z rysunkami w nowym stylu graficznym są najmniej udane w całej trylogii. Filmiki zrobiłyby lepszy "impact" i wywarły większe wrażenie na graczu!

- Epilogi przydałoby się troszkę wzbogacić pod względem tego emocjonalnego uderzenia. Wiem, że trochę nie jasno piszę, ale trudno to wyjaśnić. Czegoś brakuje. Jest pewien niedosyt, a nie powinno go być.
Nawet w chyba najlepszym możliwym zakończeniu, gdy Ciri zostaje wiedźminką. Jest problem niedosytu.
Zastanówcie się nad tym.

- Zwiększcie próg obrażeń od upadku, bo raz spadłem z taboretu i się zabiłem.

- Na PS4 jest problem z płynnym przejściami w muzyce - ambient - combat w intensywnych momentach gry. Streaming nie nadąża?

- Na PS4 jest też oczywiście pop-in w Novigradzie. Nieraz trzeba czekać kilkanaście sekund na rzemieślnika - aż się pojawi. Streaming nie nadąża.
 
Mam pytanko, nie chciałem specjalnie zakładać nowego tematu a nie widziałem podobnego. Czy jak zresetujemy umiejętności tą specjalną miksturą to czy te zdobyte z miejsc mocy są utracone na zawsze ? czy jak pojade na nowo w miejsce mocy do dostanę pkt. z powrotem ?
 
Mam pytanko, nie chciałem specjalnie zakładać nowego tematu a nie widziałem podobnego. Czy jak zresetujemy umiejętności tą specjalną miksturą to czy te zdobyte z miejsc mocy są utracone na zawsze ? czy jak pojade na nowo w miejsce mocy do dostanę pkt. z powrotem ?

Jak resetujesz umiejętności to nie tracisz punktów, które uzyskałeś dzięki punktom mocy! Resetuj bez obaw!
 
Czy ktoś nie wie czasem, czy znajdzie się jakiś sposób by wyłączyć rosnącą brodę u Geralta? Chciałbym go ogolić na stałe, a nie, że muszę co parę medytacji latać do balwierza.

Z początku myślałem, że to fajny i realistyczny ficzer, ale teraz mnie strasznie irytuje, bo broda w pewnym momencie rośnie strasznie szybko, a Geralt wygląda w najdłuższej wersji jak pawian. Ktuś pomoże? Może dałoby się coś pozmieniać w plikach konfiguracyjnych gry?
 
Czy ktoś nie wie czasem, czy znajdzie się jakiś sposób by wyłączyć rosnącą brodę u Geralta? Chciałbym go ogolić na stałe, a nie, ze muszę co parę medytacji latać do balwierza

Witamy w prawdziwym życiu :p

A odnośnie wcześniejszych postów, naprawdę zwracajcie uwagę na oznaczanie spoilerów, bo mnóstwo osób jeszcze gry nie skończyło. Przypominam również że mamy całe subforum poświęcone dyskusji ze spoilerami, o zakończeniu można pogadać chociażby tutaj.
 
Pomoże mi ktoś z zadaniem pobocznym "nithing" gdzie muszę popytać o właścicielkę chusty czy czegoś tam i pytam wszystkich na wyznaczonym terenie i nic..
 
Najlepsza gra w jaką kiedykolwiek grałem, czuje się tak jak po obejrzeniu Breaking Bad. Dobra robota CDPR :hatsoff:
Ale nigdy nie wybacze sobie tego, że
pocałowałem wtedy Triss na tym przyjęciu i w epilogu zamiast z Yennefer, zostałem sam, szlag by to trafił... :(
 
Pytanko mam do tych co już przeszli grę. Czy wątek główny rzeczywiście jest bardzo długi? Jak jestem już po wykonaniu zadania Panie Lasu oraz głównego wątku u Barona i w Novigradzie i zostaje mi jechać na Skellige to można by określić, że wątek główny dopiero się wtedy rozkręca? Czy może to już jest połowa całości? Może ktoś to przybliżyć? Tylko bez spoilerów.

A, jeszcze jedno pytanie: Do Kaer Morhen fabuła główna nas sama pociągnie? Bo jeszcze nie mogę się dam dostać fast travelem.

@xsemi
Serio ten pocałunek już był wyborem Triss?? No niee, a jak się keidyś zapytałem to nie odpowiedzieliście, więc stwierdziłem, że pewnie nie, bo do dopiero początek gry i nawet nie mam kontaktu z Yen. Nie da się tego odkręcić? Skoro już poznałem spoiler to powiedz tylko, czy jest możliwość odkręcenia tego: tak/nie :p
 
Last edited:
Mam takie pytanko czy orientuje się ktoś czy jest jakiś qest od Dirksty w którym zleca nam zabicie jakiegoś potwora i przyniesienie jego głowy a za to przekazuje na informacji na temat Ciri ??
 
Mam takie pytanko czy orientuje się ktoś czy jest jakiś qest od Dirksty w którym zleca nam zabicie jakiegoś potwora i przyniesienie jego głowy a za to przekazuje na informacji na temat Ciri ??
Właśnie też się zastanawiałem, czy REDzi to wycięli, czy może fabuła jest aż tak rozwidlona, że całkowicie mnie to ominęło.
 
Top Bottom