Wiedźmin 3: Dziki Gon

+
Jeśli EA faktycznie kupi Redów to oznacza to, że będziemy mieli Wiedźminy, co roku z nieistniejąca fabułą z stanem technicznym jak BF4 w dniu premiery oraz z płatnymi DLC, które mieliśmy darmowe xd.
 
Wrogie przejęcie (bez zgody zarządu), to nie jest taka prosta sprawa i jest wiele mechanizmów obronnych
->https://pl.wikipedia.org/wiki/Wrogie_przejęcie
Ale tak na prawdę wszystko jest kwestią ceny. Łatwo się mówi, że "ja bym nie sprzedał", ale jeśli przyszliby do Ciebie smutni panowie w kołnierzykach (TM) i zaoferowali - ja wiem- 100 krotność twojego ostatniego kwartalnego zysku netto, to nie wiem, czy też byś był tak bardzo stanowczy ;).

Na szczęście to tylko plotka i to delikatnie mówiąc wątpliwej jakości. Bo nawet jeśli informator faktycznie pracuje w CD Projekt i faktycznie widział ludzi z EA w firmie, to jeszcze nie jest powód żeby to łączyć z negocjacjami kupna-sprzedaży naszych REDów.
Sam mogę wymyślić przynajmniej kilka innych równie wiarygodnych hipotez dlaczego też Ci ludzie wizytowali Jagielońską w Warszawie.

Więc spokojnie. Póki co powodów do paniki, że nam podkupują wiedźmina nie ma. Ale trzeba pamiętać, nawet jeśli te info okaże się plotką, że takie próby kupna mogą się w przyszłości zdarzyć. Ot, taka cena sukcesu, jak jesteś maluczkim, to nikt wielki nawet na ciebie nie spojrzy, wystarczy jednak odnieść sukces i już Ty i twoje produkty mogą się znaleźć w obrębie zainteresowania możnych.

To się chyba nazywa kapitalizm, czy jakoś tak. ;)
 
Last edited:
Też mi się wydaje, że to fejk prawdopodobnie mający na celu manipulację cenami akcji spółki. No bo jak taki pracownik miałby rozpoznać, że ci kolesie, który właśnie weszli do siedziby firmy są z EA? Po logo na ubraniach? To wszystko jest zbyt grubymi nićmi szyte.
 
EA przejmie CDPRED?

Jestem pracownikiem CD Projekt RED i mam niezbyt miłe wieści, którymi chciałbym się podzielić. Nasi szefowie rozmawiają prawdopodobnie z Electronic Arts o ewentualnym przejęciu. Ich przedstawiciele właśnie odwiedzili naszą siedzibę i udali się na spotkanie z zarządem. W najbliższej przyszłości nie wydamy żadnej nowej gry, ewentualne wydawnicze partnerstwo nie wchodzi więc w tym przypadku w grę. Jedyne logiczne wyjaśnienie to to, że ludzie z EA są tutaj, bo chcą nas wykupić.

To prawda?

Źródło: http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=94009

@Marcin Momot
 
Last edited:
Marcin Momot i Marcin Iwiński zaprzeczyli

Masz jeszcze jedną wypowiedź Reda.

The "proof" is a picture of a random invoice. Furthermore, sure people from EA can visit the studio. EA sells Wild Hunt on Origin and some EA games are sold on GoG. So yeah... ;)

Good clickbait though.

Choć wydaje mi się, że niektórym solidarna deklaracja od wszystkich członków studia nie wystarczyłaby do rozwiania wątpliwości. W końcu, kto tam wie. :D
 
I jeszcze szef wszystkich szefów - Adam Kiciński na forum giełdowym spółki napisał:
Zwykle nie komentujemy plotek, jednak ta o sprzedaży naszego studia zatoczyła już za duże kręgi i czas ją zdementować. W imieniu swoim i całego zarządu oznajmiam: Nie, nie prowadzimy rozmów dotyczących sprzedaży CD PROJEKT RED ani GOGa.
A przy okazji, dokument potwierdzający wiarygodność źródła nie jest prawdziwy...
 
Z komentarzy i postów wynika, że co najmniej połowa internetów.
Wczoraj przeczytałem o co chodzi, to nawet mi się śmiać nie chciało.
Kompletna bzdura i zero przesłanek, żeby do czegoś takiego miało dojść. Ale ludziom wszystko można chyba dzisiaj wcisnąć.

Napisali w internecie, więc to prawda :C
 
Dzisiaj sytuacja fikcyjna i czysto teoretyczna ale nie należy nie myśleć o tym (labo podobnej analogicznej sytuacji) jako wizji na przyszłość.

Chyba wszyscy zapominacie o jednym. To jest czysty biznes (zwłaszcza przy spółce giełdowej) i tutaj chodzi w pierwszej kolejności o zyski, a w drugiej o same gry (jako jedynie narzędzie do odpowiedniego zapełnienia tabelek w Excelu). Jak ktoś kiedyś zapuka z odpowiednią ilością gotówki, RED'zi na pewno mu ochoczo otworzą drzwi.

Wbrew pozorom sukces Wiedźmina 3 czy (potencjalny sukces) Cyberpunk 2077 może być najlepszą okazją na tego typu zagranie i uzyskanie najlepszej ceny - czyli największych zysków ze sprzedaży. Czyli jak to robić to teraz albo w perspektywie najbliższych 2-3 lat.
 
Racja i ciezko się z tym nie zgodzić. Kwestia tego, że jeżeli kiedyś by EA przejeło REDÓW to mamy zapewne wiedźmina co rok. A wiadomo jak się kończy takie coś. Jak dla mnie wiedźmin 4 może powstać, ale nie prędzej jak za 3-4 lata.aby nie był to odgrzewany kotlet jak w przypadku Codów czy fify.
 
Wbrew pozorom sukces Wiedźmina 3 czy (potencjalny sukces) Cyberpunk 2077 może być najlepszą okazją na tego typu zagranie i uzyskanie najlepszej ceny - czyli największych zysków ze sprzedaży. Czyli jak to robić to teraz albo w perspektywie najbliższych 2-3 lat.

Taka możliwość jest zawsze, tylko o niczym to nie świadczy. Jednak prawdopodobieństwo jest bliskie zeru, patrząc na wypowiedzi najważniejszych osób ze studia (aspiracja do bycia wśród gigantów branży).
 
RED'zi już nie jednego się wypierali :harhar: ...

A jakoś nie widzę aby tutaj nad Wisłą powstawało nam kolejne Valve czy Blizzard (ten ostatni z resztą jest już przecież "pod skrzydłami" Activision).
 
@I_w_a_N widzę, że nie sposób już z Tobą rozmawiać bez hejtu w kierunku Redów (bez względu na temat). Pozostawię Cię z zatem z Twoją wizją studia.
 
@Nars

To nie "hejt", a rozważanie teoretycznie możliwej przyszłości. Przykro mi jeśli odbierasz to tak jak piszesz :( ...

Uwierz mi, przejęcie RED'ów przez duży zagraniczny koncern jest ostatnią rzeczą, która chciałbym zobaczyć w "growym świecie". Nawet z powodu głupiej narodowej dumy, że "to nasze, polskie".
 
RED'zi już nie jednego się wypierali :harhar: ...

A jakoś nie widzę aby tutaj nad Wisłą powstawało nam kolejne Valve czy Blizzard (ten ostatni z resztą jest już przecież "pod skrzydłami" Activision).


Żebyś się jeszcze nie zdziwił jak za 5 lat CD Projekt w ogóle gier nie będzie musiał robić bo większość kasy będzie miał z GOG'a :p. Bardzo prawdopodobne biorąc pod uwagę że tworzą GOG Galaxy, oraz to że z roku na rok GOG ma coraz większe zyski.
 
Top Bottom