Wiedźmin 3: Dziki Gon

+
Witam. Przeszedłem wiedźmina 1 kilka razy, wiedźmina 2 raz, i jeszcze nie grałem w W3 bo mam za słaby PC ale już mogę w niego grać. Czekać na patch 1.20? Czy przechodzić na 1.12.1?

Poczekaj. Wprowadza sporo naprawdę bardzo przydatnych usprawnień.
 
@Blashix po co masz czekać? Graj. a jak wyjdzie patch to go pobierzesz :)

Skoro czekał tyle czasu, to dwa dni go nie zbawią. Po co ma się męczyć z niektórymi funkcjami, które ten patch znacząco usprawnia? I po dwóch dniach uczyć się ich od nowa? A na przykład książkę o gwincie najłatwiej zdobyć w prologu. Po co ma potem latać po Novigradzie w jej poszukiwaniu? Że o całym ekwipunku i pozostałych rzeczach nie wspomnę.
 
Last edited:
Może zapoznaj się z changelogiem i wrażeniami ludzi, którzy byli na evencie. I mieli okazję te zmiany wypróbować w praktyce. Będziesz miał odpowiedź.

To co, nie może zacząć grać, a potem pobrać patcha? Sporo do tego czasu nie przejdzie, jakoś wszyscy przeszliśmy trójkę bez tego patcha i mało osób narzekało na jakieś wielkie problemy. Przynajmniej będzie miał porównanie co zmienili.
 
To co, nie może zacząć grać, a potem pobrać patcha? Sporo do tego czasu nie przejdzie, jakoś wszyscy przeszliśmy trójkę bez tego patcha i mało osób narzekało na jakieś wielkie problemy. Przynajmniej będzie miał porównanie co zmienili.

Mnóstwo osób narzekało chociażby na bardzo nieczytelny ekwipunek i parę innych rzeczy. Skoro może tego uniknąć, to po co ma się męczyć? Gdyby miał czekać miesiąc, to co innego. Ale patch wyjdzie jutro.

Save z 1.12.1 będzie kombatybilny z 1.20?

Będzie kompatybilny, ale skoro możesz od początku zagrać w naprawdę sporo ulepszoną wersję, to nie widzę w tym za bardzo sensu. Grałem na evencie i byłem bardzo zaskoczony jak wiele rzeczy z których korzystanie było mocno uciażliwe jest dużo łatwiejszych w obsłudze, że tak to ujmę.
 
@Yakin jeżeli miałoby coś nawalić to szczerze mówiąc może w każdej chwili. Niech zaczyna swoją opowieść i tak jak wspominał @gialdonar będzie miał okazję jeszcze sobie zobaczyć z czym inni gracze mieli do czynienia.
 
@Yakin No właśnie, chwilę pogra ze starym ekwipunkiem i będzie miał potem porównanie. Nie przesadzaj żeby miał się męczyć :)
@guma no właśnie, zresztą jeżeli pobierze zaraz po udostępnieniu, to długo nie pogra ze starym ekwipunkiem :)
@Blashix Będzie :)
 
Last edited:
@Yakin jeżeli miałoby coś nawalić to szczerze mówiąc może w każdej chwili.

Ale co nawalić, bo nie rozumiem? Przecież nie radzę mu czekać ze względu na bugi, bo te wiadomo zawsze zdarzyć się mogą.

---------- Zaktualizowano 21:14 ----------

@Yakin No właśnie, chwilę pogra ze starym ekwipunkiem i będzie miał potem porównanie. Nie przesadzaj żeby miał się męczyć :)

Korzystanie ze starej wersji ekwipunku jest męczące, jak nie było nic lepszego, to graliśmy owszem. Ale teraz jest i to nie tylko ekwipunek, bo i na przykład handel, i parę innych rzeczy. Więc skoro jutro można mieć już lepszą wersję, to nie warto zaczynać ze starą. A @Blashix i tak zrobi jak będzie chciał. Nie zamierzam nikogo na siłę przekonywać. Inna sprawa by była, gdyby patch miał wyjść za miesiąc, albo nie wiadomo kiedy, ale ja po ograniu nowej wersji, gdy wiem czego się spodziewać te 24 godziny bym poczekał.
 
Po przeszło 400h spędzonych z Gerwantem w trzeciej odsłonie tytułu, zdarzyło mi się nietypowe zeskoczenie z płotki. Był jakiś słupek po jednej stronie konia i tak jak Geralt zawsze zeskakiwał po prostu z drugiej, tak tym razem zrobił przewrót w tył i zeskoczył na nogi od tyłu konia.
Z jednej strony może jakiś bug, ale z drugiej wyglądało to tak naturalnie i efektownie, jakby to było celowe rozwiązanie.
Pytanie zatem, czy jest to rozwiązanie zaimplementowane do gry, a jeśli tak, to czemu odkryłem je dopiero po 400h gry?
 
Pytanie zatem, czy jest to rozwiązanie zaimplementowane do gry, a jeśli tak, to czemu odkryłem je dopiero po 400h gry?
Też mi się trafiło tylko raz. Dla paru animacji są jakieś dziwne losowe wymagania, jest jeszcze podrzucenie sobie miecza po walce. Szkoda, bo wprowadziłoby to różnorodność.
 
A mi to zejście tyłem jakoś częściej się zdarzało. Oczywiście nie tak jak standardowe, ale na pewno więcej niż raz :). Ciężko jednak powiedzieć od czego to zależy.
 
Czemu zatem nie zrobili losowej animacji zsiadania z konia? Zwłaszcza że to raczej dość regularna czynność.
Podrzucenia miecza jeszcze nie zaobserwowałem.

Zostając jeszcze przy koniu; od czego zależy jego umaszczenie i czy można je zmieniać podczas rozgrywki? Miałem trzy podejścia do gry i raz karego i dwa razy gniadosza. Czyli umaszczenie nie jest standardowe.

Dalej; czy przedstawiciel urzędu skarbowego pojawia się nawet jeśli nie zabijało się krów w Białym Sadzie? W ogóle od czego zależy jego pojawienie się.
Krów nie zabijałem, jegomościa jeszcze nigdy nie spotkałem, a Oxenfurt zwiedziłem wzdłuż i wszerz.

.
 
Czemu zatem nie zrobili losowej animacji zsiadania z konia? Zwłaszcza że to raczej dość regularna czynność.
Podrzucenia miecza jeszcze nie zaobserwowałem.

Zostając jeszcze przy koniu; od czego zależy jego umaszczenie i czy można je zmieniać podczas rozgrywki? Miałem trzy podejścia do gry i raz karego i dwa razy gniadosza. Czyli umaszczenie nie jest standardowe.

Dalej; czy przedstawiciel urzędu skarbowego pojawia się nawet jeśli nie zabijało się krów w Białym Sadzie? W ogóle od czego zależy jego pojawienie się.
Krów nie zabijałem, jegomościa jeszcze nigdy nie spotkałem, a Oxenfurt zwiedziłem wzdłuż i wszerz.

.

Jegomość ze skarbówki pojawia się w ramach Serc i nie trzeba do tego zabić nawet pół krowy w Białym Sadzie. Za to mam wrażenie, że pojawia się dopiero po zrobieniu jakiegoś zadania z podstawki (pobocznego lub głównego) - ja spotkałam go dopiero po tym, jak odczarowałam Umę, a przynajmniej po zrobieniu wątku poszukiwań Ciri w Velen i Novigradzie. Ale równie dobrze może to być kwestia pory dnia lub... nie wiem, ilości posiadanych pieniędzy.
 
Top Bottom