Wiedźmin 3: Dziki Gon

+
Elesshar said:
Nietrafione porównanie. Na CoDa to pewnie idzie góra kasy na zrobienie, a więcej na marketing. Zresztą REDzi po silnikach skaczą i jeszcze budżet w złotówkach, a taki CoD na tym samym, ale zmodyfikowanym od kilku lat idzie :p/>

Czy ja wiem? Gdzieś czytałem, że koszt wyprodukowania CODa to jakieś 20mmln, a promocji to coś koło bodajże 100mln. Więc różnica jest znacząca. :p
 
NapoleonPL said:
Ale sukcesy komercyjne mają... Najlepszy przykład? COD - koszta marketingu kilkukrotnie przerastają koszta tworzenia gry. :p/>/>/>

Nie przeczę. Z tym że akurat ja mam CoD'a za efekciarski i ultra nudny pokaz skryptów, słowem, gniota i to już od tak chwalonego przecież MW.
I niczego od Acti nie ruszę.

Firmy, które w mojej opinii hurtowo serwują crapy np. Bioware nie mogą liczyć na moją kasę, o ile nie nastąpi znacząca i długotrwała poprawa. Dobra, wiem że jestem wyjątkiem, ale tak już mam i tyle.

A co do marketingu, to niech jest, bo przecież musi, ale powinien stanowić ułamek budżetu, a nie lwią część.
I wtedy lamenty, że produkcja gier taka droga, a zyski małe i szukanie dodatkowych poprzez np. cięcie gry na dlc'ki.

A to nie kosztowna produkcja, lecz topienie niedorzecznych kwot w reklamie stanowi problem.
Czerwoni nie idźcie tą drogą.
 
Jazda koniem, pływanie łódką, woda, walka z latającymi stworami, wilki, płonąca wiocha - wszystko wygląda super... Tylko czy to z gry, czy takie coś mają dopiero zamiar zrobić? Nie znam angielskiego, więc pewnie tylko dla mnie niepokojąco brzmi ta wzmianka:

The Debut Gameplay Trailer contains some hint about new game mechanics we'll be introducing in The Witcher 3

Czyli że co? Że to jest dopiero wskazówka na temat nowej mechaniki gry? I dopiero będzie wprowadzana? Animacje, System walki, zachowanie cząstek, ognia? Płonąca wiocha, jazda koniem, animacja zwierząt, walka? A jeśli się nie uda?

Dla mnie wszystko to wygląda fajnie i jeśli tak będzie na końcu to super. :)

Do poprawki w pierwszej kolejności: :p

- Wywalić gorset! Sylwetka Geralta wygląda dziwnie.
- Włosy i futerka! Wyglądają tak jak w W2, czyli jak jakieś plastikowe odrośla.
- Dodać fizykę kobiecym piersiom! Ta syrenka aż się o to prosi!

:)
 
Kluczowe słowo to "Introducing" czyli przedstawiać, prezentować. Nie ma co się martwić, że to oczym mówisz nie znajduje się w grze, bo wielu dziennikarzy widziało grę w akcji np. gameinformer i inne magazyny pisały o pływaniu łodzią, jazdą konno, wodą itd. na podstawie obejrzanego wczesnego gameplaya. Introducing oznacza, że REDzi będą się w odpowiednim czasie dzielić z nami informacjami o mechanice gry itd. a nie to, że będą dopiero coś wprowadzać do gry. Moim zdaniem nie ma co się martwić na zapas
 
Nie, to ma dać nam obraz nowych mechanizmów, które wprowadzone zostaną (w domyśle przy premierze) w Wiedźminie 3. Na jakim etapie prac są te mechanizmy, przytoczone zdanie nic nie mówi.
 
Ok, dzięki za wyjaśnienia. :)

Co do mechanizmów i innych rzeczy, na które zwróciłem uwagę.

- Płomienie w ruchu. Wyglądają naprawdę świetnie.
- Jazda koniem. Rewelacyjna, dynamiczna, ładnie zaanimowana.
- Pływanie łodzią. Podobnie jak z koniem.
- Ruch kamery względem jadącego Geralta na koniu (albo Geralta w kadrze). Fajnie to wygląda, dodaje dynamiki, ale trudno ocenić wygodę tego rozwiązania.
- Ruch kamery podczas walki. Również wygląda dynamicznie, a przy tym gładko, jednak i w tym przypadku ocena jest trudna, bo ustawiona pokazówka to co innego niż gra.
- Płynne przechodzenie od jednego przeciwnika do drugiego w walce z latającymi stworami. Znowu pytanie jak wygląda to w pokazówce, a jak będzie wyglądać podczas gry.
- Geralt obracający głowę w stronę atakującego wilka. Czy tak będzie w każdej walce z grupą przeciwników? Jeśłi tak, to super rozwiązanie, niby drobne, a jak wiele dodające do interakcji Geralta z przeciwnikami. Geralt nie patrzy gdzieś przed siebie, tylko kontroluje przeciwników. Poza tym może to pomóc graczowi, jako sygnał w kogo Geralt uderzy, przed kim się obroni. Choć to tylko krótka chwila może wystarczyć jako grunt do lepszej komunikacji ze strony gry do gracza i tym samym lepszej percepcji. :)
- Światło. Wydaje mi się że wygląda lepiej niż w W2. Chyba nie ma dziwnego blasku na twarzach, jakby one same świeciły. Poza tym światło i kolory wydają się być bardziej naturalne.

O wadach pisałem we wcześniejszym poście, czyli gorset, futra i włosy, oraz fizyka piersi! :)
 
Twarz Geralta świetna, tylko włosy szare :( Mi tam pasuje nawet ta sylwetka, nie jest taka zła, ale mogłaby być lepsza. Wszystko poza tym ładnie pięknie, tylko niech poprawią te włosy, bo kolor włosów Geralta nie będzie się różnił od koloru włosów Ciri.
 
PATROL said:
(...)bo kolor włosów Geralta nie będzie się różnił od koloru włosów Ciri.

Będzie, z pewnego arta można wywnioskować, że Czerwoni nieco pobawili się kolorami i włosom Ciri bliżej będzie do jasnego blondu, niż do popielatego.

E:

Coś jak tutaj:

 
A co do screenów, o których się jeszcze nie wypowiedziałem, to niestety ale mi przypominają Skyrima, szczególnie te z przypuszczalnej ziemi niczyjej.

@Nars ale czy nie mogliby właśnie pokazać różnicy poprzez uczynienie Geralta BIAŁYM Wilkiem? Ja sądzę, że byłoby to lepsze rozwiązanie.
 
PATROL said:
@Nars ale czy nie mogliby właśnie pokazać różnicy poprzez uczynienie Geralta BIAŁYM Wilkiem? Ja sądzę, że byłoby to lepsze rozwiązanie.

Nie mnie oceniać, jasne wolałbym, by Geralt miał włosy białe jak mleko, ale ponoć białe włosy strasznie gryzą się z oświetleniem i wyglądają sztucznie. Z dwojga złego, wole Szarego Wilka niż Białego Wilka z plastikową peruką.
 

Guest 3669645

Guest
Jak oglądałem trailer w full HD to zauważyłem, że jednak grafika wydaje się nieco gorsza od tej ze screenów EDGE'a. Może jednak to jeszcze nie nowy renderer? W trailerze m.in. wygładzanie krawędzi i oświetlenie wydaje się być nieco gorsze niż na skrinach (np. te padające światło na Geralta na screenie z wilkami). Ale pewnie jest to wina tego że screeny są małe i słabej jakości

Co myślicie? Tak czy owak, grafika prezentuje się przepięknie, chociaż do poziomi CGI z Beowulfa jeszcze nieco brakuje :p
 
@Nars w W1 przy starym silniku, włosy wyglądały naturalnie, a że nieraz na nich światło poświeciło i trochę blooma mieliśmy to w W2 też w mniejszym stopniu było, tyle że tam mieliśmy małe bloomy na tych nierealistycznych paseczkach włosów, które były jak naoliwione. A w W1 włosy wyglądały zwiewnie i lekko, chociaż to było tylko kilka pasków tekstury.
 
NapoleonPL said:
Weź ten fragment w spoiler, bo to spory spoiler.

Jak to spoiler? Przecież to jest cytat z wypowiedzi Czerwonych, żaden spoiler, ale cześć marketingu. ;P

Jak ktoś chce uniknąć spoilerów w ogóle, powinien unikać tematów z newsami z W3 na forum oraz nie czytać żadnych newsów od dziennikarzy.
 

Będzie ostro:D, domyślacie się czy to może być jakaś ciekawa akcja z dzikim gonem ?, bo ja pomysłu nie mam.
 
Top Bottom