Wiedźmin 3: Dziki Gon

+
Marcin, może zdradzisz kiedy będzie gameplay z SDCC?

No jak to? Przecież to jasne.
Nie jestem Marcinem, a termin publikacji jest mi znany.
Bez wątpienia materiał zostanie udostępniony niebawem, wkrótce, soon ;)

Innymi słowy musimy uzbroić się w cierpliwość.
 
Ja tam myślę że gameplay będzie wrzucony między 7-17 sierpnia, czyli tak tydzień przed Gamescom, albo tuż przed, albo w trakcie imprezy, która będzie od 14 do 17 sierpnia. To 1 sierpnia można chyba startować już z wątkiem Gamescom 2014 ?
@serek startuj z Gamescom 2014 może niebiescy pozwolą już ?
 
Last edited:
Marcin jest chyba na urlopie z tego co pisał, więc raczej nie odpowie nam na to pytanie :( . W każdym razie z postów Rafała Jaki wynika że dostaniemy ten materiał w trakcie Gamescomu albo zaraz po nim.

Co do tematu związanego z Gamescomem to faktycznie można startować powoli :p , kto weźmie ten ciężar na siebie ?
 
Ja myślę że na Gamescom pokażą koniec questa z szukaniem Ciri, czyli oczywiście odnalezienie jaskółki i tego materiału pewnie nie pokażą, bo to byłby gigantyczny spoiler.
 
Kolejny spam-topic, który w ciągu kilku tygodni będzie miał tysiąc stron postów z czego połowa będzie brzmieć mniej więcej tak: "Kiedy gameplay?! Czemu tak mało nam pokazali, a dziennikarze znowu oglądają pół gry?!" lub "Za dużo pokazali, przegięcie, całą grę zaspoilerują gałgany wstrętne!"?:p

Swoją drogą, ciekawe czy domniemany, mityczny wręcz trailer CGI, w którym ludzie dopatrują się Yennefer mordującej żołnierzy pod postacią wrony na podstawie dwóch sekund materiału zostanie pokazany na Gamescomie czy to raczej coś szykowanego na później.
 
W zeszłym roku z tego co pamiętam właśnie w okolicach Gamescomu pokazali CGI, więc teraz może być podobnie. Ale dla mnie CGI jest na ostatnim miejscu znacznie bardziej chciałbym ten 30 minutowy gameplay oraz chociaż jeden dziennik developerski opisujący dokładnie jeden z elementów gry. Osobiście chciałbym żeby na pierwszy ogień poszedł system walki, bo sporo narzekań na niego było że " łatwo, maszowanie jak w slasherze itd: więc warto żeby REDzi w końcu dokładnie opowiedzieli jak będzie to wyglądać, a przede wszystkim pokazali jak on wygląda na balansie z gry a nie tak jak to było na E3 że dla celów pokazowych poziom trudności był z dupy i Geralt wszystko ciachał na 2 strzały :/ .
 
Ja tam myślę że gameplay będzie wrzucony między 7-17 sierpnia, czyli tak tydzień przed Gamescom, albo tuż przed, albo w trakcie imprezy, która będzie od 14 do 17 sierpnia.

Ja mam szczerą nadzieję, że ten materiał pojawi się do 8 sierpnia, bowiem 9 wyjeżdżam na trzy tygodnie na urlop, a tam gdzie jadę mogę mieć problemy z netem. Laptopa też nie zabieram, a co to za oglądanie na telefonie nawet jeśli gdzieś ten net będzie :(.
 

Guest 3669645

Guest
Gameplay w sumie chyba dostaniemy dość szybko. Może w ciągu kilku następnych dni. Wszystkie tego typu "ekskluzywne" materiały z Comic Conu wychodzą po paru dniach, przedwczoraj wyszedł teaser Igrzysk Śmierci, wczoraj Hobbita. Z niecierpliwością czekam na nowy trailer Interstellar, ale ten powinien ukazać się najpóźniej 8 sierpnia. Także myślę że z czekaniem na gameplay z W3 może być podobnie, max z tydzień od teraz i dostaniemy ;)
 
W zeszłym roku z tego co pamiętam właśnie w okolicach Gamescomu pokazali CGI, więc teraz może być podobnie. Ale dla mnie CGI jest na ostatnim miejscu znacznie bardziej chciałbym ten 30 minutowy gameplay oraz chociaż jeden dziennik developerski opisujący dokładnie jeden z elementów gry. Osobiście chciałbym żeby na pierwszy ogień poszedł system walki, bo sporo narzekań na niego było że " łatwo, maszowanie jak w slasherze itd: więc warto żeby REDzi w końcu dokładnie opowiedzieli jak będzie to wyglądać, a przede wszystkim pokazali jak on wygląda na balansie z gry a nie tak jak to było na E3 że dla celów pokazowych poziom trudności był z dupy i Geralt wszystko ciachał na 2 strzały :/ .

Co do gameplayea i poziomu trudności - to co było pokazane to super niski pozim trudności przeciwników z najprawdopodobniej "wymaksowanymi" zdolnościami walki mieczem Geralta.
Ktoś z Redów wypowiadał się, że Geralt jest mistrzem miecza - ale inwestowanie w drzewko "szermierza" otworzy kolejne opcje - czyli nowe ruchy, kombinacje, ciosy: takie jak rozczłonkowywanie, dekapitacja, czy na najwyższym poziomie "ciachanie na połówki".
Co do poziomu trudności w grze -Redzi również się wypowiedzieli. Wyższy poziom nie ma polegać na dodatkowym życiu potwora, bądź większej sile, ale np.: na dodaniu takiemu wilkołakowi grupy-watachy wilków... prawda, że ciekawy pomysł?
 
RockPL, ja to wszystko wiem, ale chciałbym żeby REDzi nam to w końcu pokazali, chciałbym zobaczyć trudną walke, wymagającą wypicia eliksirów i taktycznego myślenia, walke której trzeba będzie poćwięcić te 5-10 minut żeby pokonać trudniejszego przeciwnika oraz walke która za bezmyślne klikanie w myszke będzie cię karała natychmiastową śmiercią. Bo coś czuje że nie zobaczymy tego nawet w tym 30 minutowym gameplayu, bo jak wiemy na nim również balans gry jest zaniżony dla celów pokazowych. Więc licze na jakiś dziennik deweloperski który by nam to zaprezentował. Według mnie system walki został bardzo marnie zaprezentowany na E3, bo nawet jeżeli jest dużym progressem w stosunku do W2, większa responsywność, taktyczna walka jak to CDPR mówili w wywiadach to niestety z tych materiałów takiego wrażenia wynieść nie da się przez skopany balans gry. Wyglądało to jak jakiś slasher nie wymagający specjalnego myślenia. Poza tym czytając inne fora ludzie narzekali na combat pokazany na E3 więc nie tylko ja odniosłem takie wrażenie.

Więc podsumowując REDZI proszę pokażcie nam wkońcu ten trudny i wymagający taktycznego myślenia system walki bo na E3 był duży fail niestety, i dużo ludzi mogło sobie z tych gameplayów fałszywy obraz wynieść, i co zresztą sporo osób zrobiło czytając inne fora czy nawet słuchając wywiadów gdzie dziennikarze często zadawali pytanie "co tak łatwo" .
 
Ja tam myślę że gameplay będzie wrzucony między 7-17 sierpnia, czyli tak tydzień przed Gamescom, albo tuż przed, albo w trakcie imprezy, która będzie od 14 do 17 sierpnia.

Mimo wszystko wolałbym nie. Bo to mogłoby oznaczać, że na GC niczego nowego z samej gry (ewentualnego CGI nie liczę) nie zobaczymy.
A materiał z CC w ramach głównego dania z okazji GC, który de facto jest rozszerzonym materiałem z E3 (w lepszej jakości) mnie nie urządza.

Podobnie jak sneky chciałbym zobaczyć np. dziennik poświęcony systemowi walki.
Niewiele na ten temat tak naprawdę wiemy, a ostatnie informacje odnośnie tego czym różnić się mają poszczególne poziomy trudności rodzą obawy, że tak naprawdę będzie tylko jeden stopień. Bo co z tego, że na łatwym wilkołak jest bez obstawy, a na v. hard ma do pomocy z sześć wilków, skoro na każdym z poziomów bestie walczą identycznie (znaczy może, ale nie musi tak być)?
Walki przez to nie staną się trudniejsze, a jedynie nieco dłuższe. Oczywiście jeśli wraz ze zwiększoną liczebnością niemilcy robią się bardziej aktywni, będą działać zespołowo itp. to już inna para kaloszy. Dlatego dzienniki są potrzebne, żebyśmy wiedzieli, co i jak.

Zastanawia mnie też jak w praktyce wygląda "żyjący świat". Nie jest łatwo stworzyć takowy, zachowania enpeców, cykl dnia każdego z nich, a także cykl dnia i nocy i wiele innych rzeczy się nań składa.
Wiem, że na forum w modzie jest psioczenie na nowe TES'y, ale to właśnie tam z "żyjącym światem" poradzono sobie, jak dotąd najlepiej i ciekaw jestem jak na tym tle wypada nowy Wiesiek.
 
Last edited:
Żyjący świat to faktycznie trudny orzech do zgryzienia. Tutaj już po prostu wchodzi moc obliczeniowa platform. Ale jak widzieliśmy na gameplayu z Novigradu świat faktycznie żyje i wygląda to wiarygodnie. A z symulacja takiego świata póki co najlepiej radzi sobie Rockstar. Polecam Red Dead Redemption
 
Mimo wszystko wolałbym nie. Bo to mogłoby oznaczać, że na GC niczego nowego z samej gry (ewentualnego CGI nie liczę) nie zobaczymy.
A materiał z CC w ramach głównego dania z okazji GC, który de facto jest rozszerzonym materiałem z E3 (w lepszej jakości) mnie nie urządza.

Podobnie jak sneky chciałbym zobaczyć np. dziennik poświęcony systemowi walki.
Niewiele na ten temat tak naprawdę wiemy, a ostatnie informacje odnośnie tego czym różnić się mają poszczególne poziomy trudności rodzą obawy, że tak naprawdę będzie tylko jeden stopień. Bo co z tego, że na łatwym wilkołak jest bez obstawy, a na v. hard ma do pomocy z sześć wilków, skoro na każdym z poziomów bestie walczą identycznie (znaczy może, ale nie musi tak być)?
Walki przez to nie staną się trudniejsze, a jedynie nieco dłuższe. Oczywiście jeśli wraz ze zwiększoną liczebnością niemilcy robią się bardziej aktywni, będą działać zespołowo itp. to już inna para kaloszy. Dlatego dzienniki są potrzebne, żebyśmy wiedzieli, co i jak.

Zastanawia mnie też jak w praktyce wygląda "żyjący świat". Nie jest łatwo stworzyć takowy, zachowania enpeców, cykl dnia każdego z nich, a także cykl dnia i nocy i wiele innych rzeczy się nań składa.
Wiem, że na forum w modzie jest psioczenie na nowe TES'y, ale to właśnie tam z "żyjącym światem" poradzono sobie, jak dotąd najlepiej i ciekaw jestem jak na tym tle wypada nowy Wiesiek.

Co za dużo to niezdrowo :) Wolę rozszerzenia już widzianych materiałów aniżeli coraz to nowe lokacje i zadania. Im więcej by pokazali tym bardziej zepsuliby przyjemność z grania po premierze. Taktyka Rockstar jest najlepsza i jak na razie sprawdza się świetnie. Pokazują zlepek fragmentów jakichś tam wydarzeń i katują tym do samej premiery co jakiś czas udostępniając ten sam zlepek poszerzony o kolejne fragmenty. W ten oto sposób nakręcają pociąg hype'u do granic możliwości.

Odnośnie "żyjącego" świata to Skyrim jest tutaj przykładem jak najbardziej nie na miejscu. W podstawowym Skyrim, bez modyfikacji i polepszaczy świat jest ładny, wielki i... martwy. W miastach kilkunastu NPC na krzyż, poza nimi praktycznie żadnego. Stworów tam jest tyle, że po 35 godzinach gry udało mi się napotkać smoka w jakichś ruinach i bodaj kilku trollów no i raz coś co przypominało lamparda. Dodatkowo jak to ktoś ciekawie kiedyś skomentował bodaj na GOLu "możesz zostać Jarlem w X miastach, jesteś Smoczym Dziecięciem, znasz X krzyków, a NPC i tak mają to w dupie i traktują jak nikomu nieznanego pomiota". Skyrim taki zacny.
TES V to dobra podstawa dla modyfikacji. Z tego dopiero modderzy zdołali zrobić grę.
 
Last edited:
Wolę rozszerzenia już widzianych materiałów aniżeli coraz to nowe lokacje i zadania. Im więcej by pokazali tym bardziej zepsuliby przyjemność z grania po premierze.

Mi akurat nie psuje, a wprost przeciwnie, zaostrza apetyt.
Nie wiem jak wgląd w kilka przykładowych zadań miałby popsuć mi przyjemność z gry, szczególnie tak dużej, ale co kto lubi.
Za to oglądanie raz po raz tego samego męczy mnie i kapkę irytuje.
Zresztą nie musi to być totalna nowość, a np. quest z gigantem, który przecież znamy z opisów, a którego dotąd nie widzieliśmy.
Można też przedstawić poszczególne aspekty rozgrywki, np. walkę na innym niż"targowy" poziom trudności.
Albo, co nawet ciekawsze zaprezentować, ów "żyjący świat", którym wszak się chwalą.

Na marginesie, z chęcią możliwie najszybciej zobaczyłbym cykl dobowy w akcji (wraz z dynamiczną pogodą), bo nadal trochę się o to boję.

Jestem zdania, że promocja w stylu Rockstara ma rację bytu wyłącznie w odniesieniu do samego Rockstara.
W tym wypadku marka stanowi gwarancję jakości, na dobrą sprawę niczego pokazywać nie muszą.
Gracze wiedzą czego oczekiwać
CDP RED na taką reputację musi jeszcze popracować, tym bardziej, że ich wcześniejsze gry nie ustrzegły się poważnych wad.
A pewne sprawy w W3, przykładowo alchemia, budzą niejasności i stanowią źródło sporych kontrowersji, które dobrze byłoby rozwiać zanim gra zawita na półki sklepowe.

Odnośnie "żyjącego" świata to Skyrim jest tutaj przykładem jak najbardziej nie na miejscu. W podstawowym Skyrim, bez modyfikacji i polepszaczy świat jest ładny, wielki i... martwy.

Jeśli w Skyrimie świat jest martwy to w żadnej grze nie jest żywy.

W miastach kilkunastu NPC na krzyż, poza nimi praktycznie żadnego.

To słabo liczyłeś, bo jest ich więcej niż kilkunastu, to raz.
Dwa, zagęszczenie enpeców na metr kwadratowy w żaden sposób nie stanowi wyznacznika żyjącego świata, wręcz nie ma tu nic do rzeczy.
W AC masz tłumy, a jakoś ciężko nazwać ten świat żywym.

Stworów tam jest tyle, że po 35 godzinach gry udało mi się napotkać smoka w jakichś ruinach i bodaj kilku trollów no i raz coś co przypominało lamparda.

Wolisz spam co pięć kroków? I ponownie, co to ma wspólnego z "żyjącym światem"?
Bo jeśli ma cokolwiek, to w takim razie Diablo stanowi wzór takowego.

Przy okazji, mam nabite, jak dotąd, przeszło sto pięćdziesiąt godzin (z jednym jedynym modem poprawiającym cykl dobowy) i na brak okazji do walki nie narzekam.
Tej jest sporo, ale nie brakuje też sposobności, by po prostu poszwendać się po okolicy, spokojnie pozwiedzać, popatrzeć.
I podobnej równowagi oczekuję po W3.

Zaraz, Lamparda?
Znaczy jego, a gdzie?


Wybacz, ale nie mogłem się powstrzymać.

W Skyrimie może i tłumów nie ma, ale za to enpece żyją. Mają własny cykl dnia, pracują, jedzą, śpią.
Lokale otwarte są w wyznaczonych porach, straż patroluje okolicę, walczy z bandytami, monstrami (w tym smokami) o ile takowe napotka, reaguje na poczynania gracza (próby łamania prawa mają należyte konsekwencje.) itd.
I tak, jest to stosunkowo proste i generuje zabawne bugi, ale jest, w przeciwieństwie do całej masy współczesnych gier .
Fajnie to było też rozwiązane w Gothicku, ale tam, w przeciwieństwie do TES’a wszystko oparte było wyłącznie na skryptach. W Skyrimie zróżnicowanie poczynań enpeców jest jednak większe.
Owszem, gra ma sporo bolączek np. niezbyt porywającą fabułę, czy brak wyrazistych bohaterów, ale zarzucanie Skyrimowi, że świat jest tam martwy, nie ma pokrycia w faktach, najmniejszego. Tutaj panuje cokolwiek dziwna moda, coby jechać po tej, w gruncie rzeczy naprawdę udanej produkcji po całości. Jak konstruktywną krytykę jestem w stanie zrozumieć, tak takiej postawy nie pojmuję.

Tak czy siak Czerwoni powinni czerpać z innych gier (w tym z TES'a), to co dobre zarazem unikając ich błędów.
 
Top Bottom