Wiedźmin 3: Dziki Gon

+
Rejony będą odblokowywać się wraz z postępem historii i prawdopodobnie często będziemy musieli się między nimi przełączać, bo zadanie będzie obejmowało więcej niż jedną lokacje.
W Gothicu 2 też było to z postępem historii i też jest to "jeden po drugim", chyba, że jeden quest odblokuje 2 rejony od razu... W każdym razie była mowa o otwartości świata, a otwarty świat to taki w którym można się swobodnie poruszać po całym obszarze gry, a zwłaszcza jak jest jeden kontynent i co teraz? jest jakaś dziwna blokada między Ziemiami Niczyimi, a Novigradem mimo, że to jest tuż obok, to nie mogę sobie po prostu przejść dalej? To już nie jest otwarty świat. Otwarty świat był w Skyrim. I mimo to, że w W3 ma być fabuła o wiele lepsza niż w Skyrim to jednak otwartość świata powinno się brać ze Skyrima.
 
No właśnie niezbyt zrozumiałe. Bo jak nie można się od razu gdzieś dostać z powodu trudniejszych przeciwników to brak skalowania przeciwników nic nie daje, bo skalowanie jest sztucznie zrobione przez blokady do rejonów. Poza tym teraz się czuję oszukany. Otwarty świat, który tak naprawdę jednak nie jest otwarty. To po co ta cała gadka o otwartości świata, jak mamy odblokowywanie się rejonów niczym z G2.

To zależy co kto rozumie jako otwarty świat. Dla mnie to jest otwarty świat, bo nie ma sztucznych ścian. Właściwie to takiego czegoś oczekiwałem. Gothiki to otwarte światy. Nie grałem w Skyrim, ale jeśli tam można iść w każdej chwili gdzie się chce, to wygląda na dość nudne rozwiązanie, jakbym oglądał mapę w edytorze.
 
W Gothicu 2 też było to z postępem historii i też jest to "jeden po drugim", chyba, że jeden quest odblokuje 2 rejony od razu... W każdym razie była mowa o otwartości świata, a otwarty świat to taki w którym można się swobodnie poruszać po całym obszarze gry, a zwłaszcza jak jest jeden kontynent i co teraz? jest jakaś dziwna blokada między Ziemiami Niczyimi, a Novigradem mimo, że to jest tuż obok, to nie mogę sobie po prostu przejść dalej? To już nie jest otwarty świat. Otwarty świat był w Skyrim.
Skąd masz takie informacje? WTF?! ZN i Novigrad znajdują się na jednej mapie. Skellige czy Kaer Morhen to już jest oddzielny rejon z wiadomych powodów.
 
Ano po "kilku oddzielnych hubach/rejonach".Myślę, że podróż promem na Skellige nie odbędzie się bez ekranów ładowania.To samo z Kaer Morhen, do którego podobno mamy wracać kiedy nam się chce.

Imo nie będzie różnicy z szybką podróżą. Ewentualnie w postaci cut-scenki, którą będzie można wyłączyć.
 
W Gothicu 2 też było to z postępem historii i też jest to "jeden po drugim", chyba, że jeden quest odblokuje 2 rejony od razu... W każdym razie była mowa o otwartości świata, a otwarty świat to taki w którym można się swobodnie poruszać po całym obszarze gry, a zwłaszcza jak jest jeden kontynent i co teraz? jest jakaś dziwna blokada między Ziemiami Niczyimi, a Novigradem mimo, że to jest tuż obok, to nie mogę sobie po prostu przejść dalej? To już nie jest otwarty świat. Otwarty świat był w Skyrim. I mimo to, że w W3 ma być fabuła o wiele lepsza niż w Skyrim to jednak otwartość świata powinno się brać ze Skyrima.
Gdzie w tekście masz napisane, że nie mozesz swobodnie przejsc z novigradu do ziem niczyjich?
 
To zależy co kto rozumie jako otwarty świat. Dla mnie to jest otwarty świat, bo nie ma sztucznych ścian.
To jak sobie wyobrażasz przejście między Novigradem, a Ziemią niczyją? Będzie tak górzysty teren albo inne naturalne przeszkody które uniemożliwią przedostanie się tam? Bez sztucznych ścian? I będzie tylko niewielka ilość dróg żeby się tam przedostać? Nawet jeśli tak będzie to te całe góry będą rpzypominać sztuczny mur postawiony nie wiadomo po co. Na pewno będzie to strasznie naciągane.
 
W Gothicu 2 też było to z postępem historii i też jest to "jeden po drugim", chyba, że jeden quest odblokuje 2 rejony od razu... W każdym razie była mowa o otwartości świata, a otwarty świat to taki w którym można się swobodnie poruszać po całym obszarze gry, a zwłaszcza jak jest jeden kontynent i co teraz? jest jakaś dziwna blokada między Ziemiami Niczyimi, a Novigradem mimo, że to jest tuż obok, to nie mogę sobie po prostu przejść dalej? To już nie jest otwarty świat. Otwarty świat był w Skyrim. I mimo to, że w W3 ma być fabuła o wiele lepsza niż w Skyrim to jednak otwartość świata powinno się brać ze Skyrima.

Każda lokacja to otwarty świat większy niż Skyrim (w którym swoją drogą też były zablokowane lokacje, odblokowywane z postępem fabuły). Nie masz blokady w tych poszczególnych rejonach.

To jak sobie wyobrażasz przejście między Novigradem, a Ziemią niczyją? Będzie tak górzysty teren albo inne naturalne przeszkody które uniemożliwią przedostanie się tam? Bez sztucznych ścian? I będzie tylko niewielka ilość dróg żeby się tam przedostać? Nawet jeśli tak będzie to te całe góry będą rpzypominać sztuczny mur postawiony nie wiadomo po co. Na pewno będzie to strasznie naciągane.

Novigrad i NML to jeden rejon/lokacja. Nie ma tu żadnych blokad.
 
Last edited:
To jak sobie wyobrażasz przejście między Novigradem, a Ziemią niczyją? Będzie tak górzysty teren albo inne naturalne przeszkody które uniemożliwią przedostanie się tam? Bez sztucznych ścian? I będzie tylko niewielka ilość dróg żeby się tam przedostać? Nawet jeśli tak będzie to te całe góry będą rpzypominać sztuczny mur postawiony nie wiadomo po co. Na pewno będzie to strasznie naciągane.
JEZU, miedzy Novigradem a ziemiami niczyja nie ma zadnych sztucznych granic, czaisz ?
 
Z tego co pamiętam to była mowa że grę zaczynamy na Ziemi Niczyjej i po wykonaniu wprowadzających zadań możemy udać się gdzie chcemy i robić co chcemy. Coś się zmieniło czy źle zinterpretowałem słowa twórców?
 
Moim zdaniem z tymi regionami może być tak, że na początku (po tutorialu) możemy poruszać się po tych trzech głównych (Novigrad, NML, Skellige), natomiast takie Kaer Morhen, czy Wyzima odblokują się dopiero z biegiem fabuły...

Z tego co pamiętam to była mowa że grę zaczynamy na Ziemi Niczyjej i po wykonaniu wprowadzających zadań możemy udać się gdzie chcemy i robić co chcemy. Coś się zmieniło czy źle zinterpretowałem słowa twórców?

Mówili że po tutorialu trafiamy na Ziemie Niczyje i dalej możemy udać się gdzie chcemy.
 
Moim zdaniem z tymi regionami może być tak, że na początku (po tutorialu) możemy poruszać się po tych trzech głównych (Novigrad, NML, Skellige), natomiast takie Kaer Morhen, czy Wyzima odblokują się dopiero z biegiem fabuły...

Zgodnie z tym wywiadem, o którym mowa zaczynamy grę w mniejszej lokacji, która służy za tutka. Dam sobie łapę uciąć, że to Kaer Morhen.
 
Moim zdaniem z tymi regionami może być tak, że na początku (po tutorialu) możemy poruszać się po tych trzech głównych (Novigrad, NML, Skellige), natomiast takie Kaer Morhen, czy Wyzima odblokują się dopiero z biegiem fabuły...

Raczej chodzi o to, że np. aby dostać się do Skellige trzeba znaleźć odpowiedni statek, która tamże płynie. Ale, aby ów statkiem tam płynąć trzeba koron, a to z kolei można zarobić wykonując jakieś tam zadania...
 
@Kuboniusz Ale mnie rozwaliłeś była mowa o tym wcześniej, a piszecie jakbyście się dowiedzieli minutę temu. ładowania nie będzie w obrębie całego regionu, co ty chciałeś pół dnia płynąć na statku na Skellige? @qyzu Pokaż mi RPG z dużym otwartym światem podzielonym na regiony gdzie niema ładowania regionami, ktoś tu nie rozumie open-worlda.
W Two Worlds II też mamy open world regionalny i odblokowywany w trakcie odkrywania fabuły i nikt nie wskazywał że to minus.
Biorąc pod uwagę rozmiar W3 to chyba ktoś zapomniał że
- niektóre rzeczy muszą być umowne aby nie niszczyć mechaniki i gameplaya
-cały świat z kilkoma krainami dostępny od początku to problem nie do ogarnięcia dla fabularnego rpg !
 
Zawsze było mówione, że w grze są 3 rejony i Novigrad oraz ZN była rejonem oddzielnym, ale znajdującym się obok siebie z płynnym wizualnym przejściem między rejonami. Ale jeśli się zmieniło, że są traktowane jako jeden rejon, a nie można się będzie dostać tylko do jakiś mniejszych obszarów typowo stworoznych pod fragmenty głównej fabuły no to już się nie martwię. Po prostu sądziłem, że ten fakt, że ZN i Novigrad są liczone jako jeden rejon, jest tylko w tym liczeniu km2.

frog67 said:
Pokaż mi RPG z dużym otwartym światem podzielonym na regiony gdzie niema ładowania regionami, ktoś tu nie rozumie open-worlda.
Skyrim.

frog67 said:
cały świat z kilkoma krainami dostępny od początku to problem nie do ogarnięcia dla fabularnego rpg !
Ciężkie do ogarnięcia, ale coś takiego REDzi od początku obiecują. Fabularny RPG z w pełni otwartym światem.
 
Last edited:
@Kuboniusz Ale mnie rozwaliłeś była mowa o tym wcześniej, a piszecie jakbyście się dowiedzieli minutę temu. ładowania nie będzie w obrębie całego regionu, co ty chciałeś pół dnia płynąć na statku na Skellige?
Mógłbyś mi wskazać post, który Cię "rozwalił"? Bo nie wiem o co chodzi. o_O
 
Pierwszy raz tak dużo konkretnych informacji. Większość z nich można się było spodziewać. Tak jak na przykład można było się spodziewać dużej, niedostępnej strefy wokół map. W innym przypadku mapy musiałyby kończyć się czarnymi otchłaniami. Zapewne w Skyrimie też są niegrywalne obrzeża.

@Qyzu' W Gothiku pasowało mi jak najbardziej takie rozwiązanie, to moje ulubiony gry, a zawsze uważałem je za otwarte światy. Wszystko co słyszę o Skyrimie buduje mi obraz wyjątkowo nudnej gry. Nawet w rzeczywistym świecie jest wiele miejsc do których nie można się dostać z marszu.

Co innego góry. Już na gameplayach widać ich wszechobecność, a przecież to delta. Jedyne co mi nie pasuje w tych górach, to właśnie to, że są w rejonie delty...
 
Last edited:
Zawsze było mówione, że w grze są 3 rejony i Novigrad oraz ZN była rejonem oddzielnym, ale znajdującym się obok siebie z płynnym wizualnym przejściem między rejonami. Ale jeśli się zmieniło, że są traktowane jako jeden rejon, a nie można się będzie dostać tylko do jakiś mniejszych obszarów typowo stworoznych pod fragmenty głównej fabuły no to już się nie martwię. Po prostu sądziłem, że ten fakt, że ZN i Novigrad są liczone jako jeden rejon, jest tylko w tym liczeniu km2.


Skyrim.


Ciężkie do ogarnięcia, ale coś takiego REDzi od początku obiecują. Fabularny RPG z w pełni otwartym światem.

Parafrazując Novigrad to "worlds within a world". Tak duże miasto mogłoby być lokacją samą w sobie - zakładam że wpływa na to ilość questów, jakie będziemy mieli tam wykonać. Z kolei cały rejon/lokacja jest taki, jaki widać na mapce w gameplayu. Połączony, nie ma między stolicą Redanii a NML żadnych przejść.

Mało było wywiadów na GC, że nie wszędzie będziemy mogli dostać się z marszu? To jest wymuszone fabułą - i bardzo dobrze. Nie było jeszcze gry z otwartym światem, która skupiałaby się bardziej na fabule, niż eksploracji.
Poza tym powtórzę raz jeszcze.
Zarówno NML+ Novigrad jak i wyspy Skellige to mapy dużo większe od tej ze Skyrim.
 
W innym przypadku mapy musiałyby kończyć się czarnymi otchłaniami. Zapewne w Skyrimie też są niegrywalne obrzeża.
@Qyzu' W Gothiku pasowało mi jak najbardziej takie rozwiązanie, to moje ulubiony gry, a zawsze uważałem je za otwarte światy. Wszystko co słyszę o Skyrimie buduje mi obraz wyjątkowo nudnej gry.
Ja też uważam Gothiki za jedne z moich ulubionych gier. Ale z gothiców w które grałem jedyny z otwartym światem był Gothic 3. W G2 dało się dostać gdzie się chce, ale tylko za pomocą czitów, albo wykorzystując bugi gry. Grając uczciwie z Khorinis nie dało się nigdzie indziej przedostać, dopóki się inne rejony nie odblokowały.

Skyrim jest cholernie nudny, ale sam fakt otwartości świata jest tam zrobiony najlepiej, bo w Skyrimie jest w pełni otwarty świat bez żadnych haczyków. A otchłań czy jakieś blokady na obrzeżach mapy muszą być i to jest normalne.
 
@qyzu
Nie rozśmieszaj mnie ta odpowiedzią bo to trochę trolling
Skyrim nie miał podziału na regiony,
(Sam był jednym wielkim regionem na wschodzie Morrowind-TESIII, na południu Cyrodiil -TES IV itd)
to raz a dwa w Skyrimie masz od groma loadingów, których nie zobaczysz w W3, A po trzecie to inny rpg szwendania się po lokacjach taki typowy obieżyświat a nie rpg fabularny.

Ano po "kilku oddzielnych hubach/rejonach".Myślę, że podróż promem na Skellige nie odbędzie się bez ekranów ładowania.To samo z Kaer Morhen, do którego podobno mamy wracać kiedy nam się chce.
Ten post mnie rozwalił, przecież było mówione że podróżując między regionami będziemy mieć ekran ładowania. więc skąd te zdziwienie?
 
Last edited by a moderator:
Top Bottom