Wiedźmin 3: Dziki Gon

+
Pisałem już że brak pokera uzasadniony "bo jest Gwint" do mnie nie przemawia? Cieszę się że w firmie Gwint się podoba, ale czy to powód żeby zabierać pokera który podobał się graczom? Nie sądzę...

Ciekawe o co dokładnie chodzi z tymi słabymi punktami u potworów, wykrywanymi za pomocą zmysłów...
 
Zapomniałem, że to nie jest gra. Ej wiesz, że magia i smoki też nie istnieją? A turlać się z 2 mieczami na plecach też nie można?
Jak wyobrażasz sobie wyjmowanie miecza spod materiału?
W Mordorze masz jedną długą pochwę, a do tego jest nieruchoma. W Wiedźminie rusza się, gdy Geralt wyciąga miecz. Przenikanie byłoby bardzo zauważalne.
 
W sumie nic nowego tam nie ma.
Taki dobór pytań, coby w sumie niczego istotnego nie powiedzieć, ech...
Jedna z odpowiedzi jest wręcz wymijająca.

Will Geralt be able to get drunk like in Witcher 1? (complete with blurry visuals and stumbling animations )


Yes, you can get drunk.

No super, ale co to znaczy? Pytanie jest konkretne, "jak w pierwszym wiedźminie", a odpowiedź pokroju tej jakiej udzielił dawno temu Tomek Gop również zapytany o możliwość upicia się, tyle że w W2.
I o ile faktycznie Geralt w jednym momencie nabzdryngolił się tam ostro to napić się de facto nie można, bo i alkoholu i całej z nim powiązanej mechaniki w grze brak.

Gdyby w W3 faktycznie znajdowało się coś w rodzaju vatsa to mam nadzieję, że nie będzie musu z tego korzystać, bo to imo badziew jakich mało.
Podobnie, że będzie można obejść się bez zmysłów wiedźmińskich jako takich (najlepsza byłaby możliwość permanentnej dezaktywacji). Bardzo mi się ten patent nie podoba i z tego co widziałem służy wyłącznie jako system gps, a za takowy podziękuję.

Co do płaszczy, przyczyny nie są istotne, ich brak rozczarowuje niezależnie od powodu takiego stanu rzeczy.
 
Zapomniałem, że to nie jest gra. Ej wiesz, że magia i smoki też nie istnieją? A turlać się z 2 mieczami na plecach też nie można?

Chyba nigdy nie przestaną mnie bawić tego typu komentarze.
A wiesz, że jest to gra, stylizowana na świecie wykreowanym przez Andrzeja Sapkowskiego, który zbytnio się nie różnił od naszego pod względem praw fizyki? Owszem pewne elementy dodawał, ale błagam nie popadajmy w skrajność.
 
Ja już dawno porzuciłem wszelką nadzieję, że to będzie gra, którą mógłbym uznać za godnego spadkobiercę sagi. Raczej typowy przykład produkcji "na motywach". Może nieco bardziej czasami bazujący na lore, ale równocześnie w innych miejscach odchodzący od niej tak daleko, jak to tylko możliwe.
 
Last edited:
Gwint przebył długą drogę od jego ukazania w "Chrzcie ognia". Od skomplikowanej gry brydżowej rozpowszechnionej przede wszystkim u krasnoludów wyewoluował w "bardzo popularną w królestwach Północy" bitewną karciankę.

A Pokera ujrzałbym w DLC.

Coś tak czuję, wycieli Kościanego Pokera, żeby dać go w DLC.

Chyba nigdy nie przestaną mnie bawić tego typu komentarze.
A wiesz, że jest to gra, stylizowana na świecie wykreowanym przez Andrzeja Sapkowskiego, który zbytnio się nie różnił od naszego pod względem praw fizyki? Owszem pewne elementy dodawał, ale błagam nie popadajmy w skrajność.

Dokładnie! W skrajności - z ust mi to wyjąłeś. Jako, że jest to gra komputerowa w której jeść nie trzeba, a w Sadze ludzie jedli to, a w W2 Geralt turlał się z 2 sztywnymi mieczami na plecach, a w Sadze nie, jeśli w Sadze nie ma petard, a w grze są, "bo to gra" to i można zrobić żeby miecz wyjmować bez zdejmowania płaszcza lub miecze zrobić na płaszczu ;).
 
Albo zrobić by płaszcz uniemożliwiał walkę (a co za tym idzie wyciąganie miecza, ale dodać jakąś ciekawą mechanikę za nim się kryjącą...
 
Nie zdążyli, nie umieli tego zrobić poprawnie. Szkoda, ale dobrze, że ktoś umiał powiedzieć "stop, nie dajemy czegoś takiego do gry". IMHO lepiej mniej ficzerów, ale wykonanych na tip top niż masa wszystkiego wykonana tak se.
 
który zbytnio się nie różnił od naszego pod względem praw fizyki?

Zależy, jak zinterpretujemy scenę z "perpetuum mobile" Oppenhausera. Dla mnie to był easter-egg bądź nieuwzględnienie jednego z oddziaływać (takie wahadło Foucalta dla przykładu; przed Foucaltem nie było powiązywane z ruchem obrotowym planety, więc mogło zostać uznane za perpetuum mobile), jednakowoż można scenę odbierać również dosłownie.
 
@fanktoy
No dobrze, w Wiedźminach pojawiały się elementy, o których nie czytaliśmy w sadze. Nigdy tego nie negowałem.
Tylko co to ma wspólnego z przenikaniem się miecza i płaszczu?
CDPR stara się dać nam grę jak najlepszą również pod względem wizualnym. Oczywiste jest, że nie da się uniknąć przenikania pewnych elementów, ale jeśli tego tak mocno nie widać, nie ma z tym problemu. Podobnie jest z turlaniem się przez ramie. Ja osobiście nawet nie zwracam uwagi, w jaki sposób Geralt to robi.
 

Attachments

  • sherlock.jpg
    sherlock.jpg
    24.3 KB · Views: 32

Guest 3669645

Guest
No i nie było dzisiaj żadnego teasera... Wynika z tego jedno, nie będzie Wiedźmina 3 na TGA, nie będzie nowego trailera, nowego materiału, znów nie znamy żadnej konkretnej daty, w ogóle grudzień zapowiada się tragicznie

Pozostaje mi powiedzieć tylko jedno...
:troll:
 
Adventus... obawiam się że masz rację...Gdyby tak Marcin powiedział nam czy coś w grudniu będzie... tyle to mu chyba wolno :<
 
No i nie było dzisiaj żadnego teasera... Wynika z tego jedno, nie będzie Wiedźmina 3 na TGA, nie będzie nowego trailera, nowego materiału, znów nie znamy żadnej konkretnej daty, w ogóle grudzień zapowiada się tragicznie

Pozostaje mi powiedzieć tylko jedno...
:troll:


Nie było żadnego teasera/zapowiedzi, bo w tym tygodniu opublikowali wszystkie nominacje gier do nagród, a w przyszłym tygodniu będą ujawniać gry które będą pokazywać. CDPR nie ma tu nic do tego, tylko organizator. Marcin nic na ten temat nie mówi, bo pewnie nie może. Adventus masz moje zapewnienie że Wiedźmin 3 będzie na TGA, musi Ci to wystarczyć do przyszłego tygodnia :p .
 
Last edited:
Choć w sumie sneky możesz mieć rację... TGA to chyba ostatnia taka impreza do premiery Wiedźmina... czy się mylę ?
 

Guest 3669645

Guest
Gdyby tak Marcin powiedział nam czy coś w grudniu będzie... tyle to mu chyba wolno :<
Nie wolno niestety :p Chyba że w przeddzień premiery materiału. W grudniu coś będzie na pewno, pytanie czy już na TGA, czy później. Rzekomo mają lada chwila ujawnić listę gier których ekskluzywne trailery / filmy będą pokazywać na gali.

Wciąż jest nadzieja.

Adventus masz moje zapewnienie że Wiedźmin 3 będzie na TGA, musi Ci to wystarczyć do przyszłego tygodnia :p .
klik

Ile na to stawiasz REDpointów? :p
 
Last edited by a moderator:
Top Bottom