Wiedźmin 3: Dziki Gon

+
A co jeśli nie :D ?

---------- Zaktualizowano 22:58 ----------

@adventus, pamiętam jak rok temu, 5 bądź 6 grudnia, tak czy siak w mikołajki :D z piątku na sobotę siedziałem do 3 nad ranem i czekałem na ten trailer(wtedy myślałem że to jakaś większa partia materiału )... a potem się okazało że to minuta ;__; rozczarowanie pierwsza klasa... Zastanawiam się czy warto powtórzyć tę akcję...
 
@adventus , pamiętam jak rok temu, 5 bądź 6 grudnia, tak czy siak w mikołajki :D z piątku na sobotę siedziałem do 3 nad ranem i czekałem na ten trailer(wtedy myślałem że to jakaś większa partia materiału )... a potem się okazało że to minuta ;__; rozczarowanie pierwsza klasa... Zastanawiam się czy warto powtórzyć tę akcję...

Najlepiej to (IMO) było o 23.30 położyć się spać i do 3.00 mieć 3,5 godziny materiału exclusive w postaci zakręconych snów.
No może 1,5 godziny biorąc pod uwagę, że śnimy tylko w fazie REM.
 
Last edited:
A co jeśli nie :D ?

---------- Zaktualizowano 22:58 ----------

@adventus, pamiętam jak rok temu, 5 bądź 6 grudnia, tak czy siak w mikołajki :D z piątku na sobotę siedziałem do 3 nad ranem i czekałem na ten trailer(wtedy myślałem że to jakaś większa partia materiału )... a potem się okazało że to minuta ;__; rozczarowanie pierwsza klasa... Zastanawiam się czy warto powtórzyć tę akcję...

Ja byłem mocno zajarany tym co zobaczyłem, trailer wywarł na mnie niesamowite wrażenie.
 

Guest 3669645

Guest
Ja tam nie żałowałem czekania na VGX. Byłem zawiedziony długością dopiero po godzinie od obejrzenia, bo pierwsze wrażenie wgniotło mnie w podłogę i nie byłem w stanie się gniewać :p

Ponoć na tej gali mają pokazać coś, co sprawi, że "gracze oszaleją". Poza tym jeszcze Uncharted 4 i sporo innych. I tak IMO warto oglądać, ja tam i tak chodzę spać grubo po 4 w nocy :p
 
Last edited by a moderator:

Guest 3669645

Guest
Właśnie sobie przypomniałem, że REDzi nadal się nie pochwalili ogólną ilością zamówionych pre-orderów. Chętnie bym poznał te liczby :huh:

Ale że niby co? bo ten wykres pokazuje (pomijając że to VGchart...) iż nie opłaca się dbać o PC bo nawet w przypadku wiedzmina stosunek zakupionych gier na PC do konsol wynosi 1:3, a powinno być na odwrót.
Ale to tylko na terenie Stanów, gdzie konsole królują, więc wiesz.
 
Last edited by a moderator:
Tak na marginesie, zobaczcie ile gier w wersji na PC tworzy tę listę (szczególnie zwróćcie uwaga na miejsce pierwsze wśród PC^^)! Widać, że polityka CDPR odnośnie DRM, DLC i ogólnie graczy PC przynosi korzyści, a to cieszy :).
http://www.vgchartz.com/preorders/41973/USA/

Ale że niby co? bo ten wykres pokazuje (pomijając że to VGchart...) iż nie opłaca się dbać o PC bo nawet w przypadku wiedzmina stosunek zakupionych gier na PC do konsol wynosi 1:3, a powinno być na odwrót.

Ale to tylko na terenie Stanów, gdzie konsole królują, więc wiesz.

Ale to największy rynek gier na świecie więc jednak istotna jest ta wielkość.
 
Last edited:
Same surowe wyniki sprzedaży nic nie mówią, a przynajmniej nie warto wyciągać z nich bezpośrednich wniosków. Cyferki ładnie wyglądają, ale by się coś z nich dowiedzieć, to trzeba głębiej pogrzebać. Istotne jest jak wiele z jednego egzemplarza sprzedanej gry trafia do firmy. Czy jedna zamówiona kopia na konsolę jest równowarta jednej kopii na pc zamówionej dajmy na to ze strony goga? Nie sądzę. To, czego warto by się dowiedzieć, są właśnie te proporcje i zależności.
 
Tak na marginesie, zobaczcie ile gier w wersji na PC tworzy tę listę (szczególnie zwróćcie uwaga na miejsce pierwsze wśród PC^^)! Widać, że polityka CDPR odnośnie DRM, DLC i ogólnie graczy PC przynosi korzyści, a to cieszy :).
http://www.vgchartz.com/preorders/41973/USA/
Rzuciłem okiem na ich statystki sprzedaży poprzednich części Wiedźmina i są tam spore rozbieżności w porównaniu do danych CDP. Nie ma sensu sugerować się czymś takim
 
Same surowe wyniki sprzedaży nic nie mówią, a przynajmniej nie warto wyciągać z nich bezpośrednich wniosków. Cyferki ładnie wyglądają, ale by się coś z nich dowiedzieć, to trzeba głębiej pogrzebać. Istotne jest jak wiele z jednego egzemplarza sprzedanej gry trafia do firmy. Czy jedna zamówiona kopia na konsolę jest równowarta jednej kopii na pc zamówionej dajmy na to ze strony goga? Nie sądzę. To, czego warto by się dowiedzieć, są właśnie te proporcje i zależności.

I owszem jest to istotą problemu no ale podobnie jak z zyskiem na kanałach youtube nigdy się nie dowiemy ile tak naprawdę kto ma, co nie zmienia faktu że w przypadku sprzedaży cyfrowej ala gog jest on pewnie dla CDP red prawie całkowity(czy 100% to wątpię ale 80+ być może już tak) tylko czy te 115 zł przynosi większy zysk niż 200 na konsoli? śmiem wątpić a nawet jeśli to ilość w przypadku konsol robi swoje, symptomatycznym może być cytat z jednego z developerów "This is PC only, who cares" a skoro bilans po mimo tego im się ciągle zgadza to można założyć że konsolowe wersje są dużo bardziej dochodowe.
 
Ogłoszenie parafialne. Uwaga, nie powołujemy się na vgchartz, nigdy, pod żadnym pozorem, ponieważ wartość informacyjna tego serwisu jest na śmieciowym poziomie.
Wiedźminy sprzedały się w łącznym nakładzie 8 mln sztuk (oficjalne info CDP), w samym tylko okresie od marca do sierpnia nabywców znalazł milion sztuk. Tymczasem według vgchartz łączna sprzedaż Wieśka wyniosła 2 mln, w tym jedynka rozeszła się w zawrotnej ilości 360 tyś.
Inny przykład, Diablo 3, które według rzeczonego serwisu na PC nabyło 4,4 mln. graczy. Nieźle, prawda? Ano, niezupełnie, jako że faktyczna sprzedaż tego tytułu na blaszaki szacowana jest na 18 milionów, także tego…

O ile mi wiadomo na konsolach płaci się haracz Sony i M$, zysk z pojedynczej sztuki nie musi być zatem wiele wyższy, jeśli w ogóle.
 
A tym czasem ... cieszę się jak dziecko :D.

 
Nie tylko - jesteśmy też bardzo cierpliwi :p REDzi nie muszą rzucać co chwila nowych gameplayów czy filmików aby rosło poparcie dla W3 :p
 
Dokładnie, jak zaspamują materiałami to będziemy wszystko wiedzieć na długo przed premierą.
Jednak RED'zi mają jeszcze poro do nadrobienia w dziennikach deweloperskich :).

P.S. Wiedźmin prowadzi! :yes: Oby dotrwał.
 
Prowadzi, ale nadal jest po 41. Pewnie ułamki procenta decydują.
Zwycięża wiedźmin, a tu sword of destiny pokazują, ale by było :rly?:
 
Last edited:
Top Bottom