Wiedźmin 3: Dziki Gon

+
Wiedźmin 3: Dziki Gon

Temat mówi wszystko. Chyba.

http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=511690
http://www.gameinformer.com/b/news/archive/2013/02/04/march-cover-reveal-witcher-3-wild-hunt.aspx

Nareszcie to czego najbardziej oczekiwałem po Wieśku, czyli otwarty świat. Chociaż ostrożność nakazuje przypomnieć że o W2 REDzi też mówili że będzie miał otwarty świat.

Jednak jak zareagują gracze jeśli kosztem otwartego świata gra zatraci to co było siła W1 i W2? Czyli szczegółowy, intensywny świat i fabułę?

Jako fan Gothica pamiętam że Gothic 3 przerósł twórców i polegli na nim. Chociaż jestem fanem otwartych światów w grach, to Gothic 3 zwyczajnie mnie zanudził w pewnym momencie...

Kurcze. REDzi biorą się za dwie potężne gry. Oby dali radę to ugryźć :)/>

A tak w ogóle to spodziewałem się tej zapowiedzi dzisiaj wieczorem, a nie rano... Dziwna pora.
 

lord-w

Forum veteran
A dla wyszukujących ciekawostek. Postać na koniu obok Geralta. Rękawice ćwiekowane, wiedźmiński miecz i kaptur spod którego wywiewa długie jasne włosy. Czy tylko ja obstawiam pewną znaną z sagi pannę, królewnę, wiedźminkę i czarodziejkę?
 
lord-w said:
A dla wyszukujących ciekawostek. Postać na koniu obok Geralta. Rękawice ćwiekowane, wiedźmiński miecz i kaptur spod którego wywiewa długie jasne włosy. Czy tylko ja obstawiam pewną znaną z sagi pannę, królewnę, wiedźminkę i czarodziejkę?
Nie tylko ty już to padało kilka razy :)
 
Decyzje podejmowane w Wiedźminie 3 będą tak samo ważne, jak w "dwójce", ale ponieważ świat gry jest otwarty, nie będzie się całkowicie zmieniał pod wpływem działań gracza

W zależności od ważnych decyzji, gracz zostanie postawiony w innych sytuacjach i będzie mógł rozegrać specjalne wątki fabularne, ale nie osiągnie to takiego stopnia, jak w Wiedźminie 2

Hm, czyli jednak wielowątkowość fabuły ucierpi w porównaniu do W2?

Czyli na ogromny plus według mnie:
- otwarty świat
- konie
- łodzie - o łodziach swego czasu pisałem na forum, zawsze chciałem żeby były w grze. Mam nadzieję że będą to łodzie "interaktywne" :)/>/>/>
- dynamiczne chmury (tak to zrozumiałem)

Zaskakuje:
W grze sytuacja polityczna i atak Nilfgaardu zostaną przedstawione w głównym wątku, obejmującym najważniejsze obszary: Skellige, Novigard i Ziemię Niczyją
Każdy rejon ma osobny wątek fabularny
- Edycja - Ok nieważne coś pokręciłem.

Około 12 różnego typu przedmiotów, z którymi można wykonać interakcję
Przykład: można rozdrażnić osę znakiem Aard, by odwrócić uwagę wroga albo rozproszyć rój znakiem Igni, gdy zacznie sprawiać problem
:D

Obawy:
- Nieco mniejsze konsekwencje fabularne niż w W2...
- Chyba jednak brak znaczących przeniesień zakończeń z W2, ale ja akurat nie oczekuję tego jakoś bardzo, bo ilość możliwości byłaby nie do ogarnięcia nawet przez zespół 10 razy większy niż ten pracujący nad W2.
 
nocny said:
Hm, czyli jednak wielowątkowość fabuły ucierpi w porównaniu do W2?


Moim zdaniem chodzi raczej o fakt, iż przy w pełni otwartym świecie trudno byłoby rzucić gracza w inne miejsce, które byłoby niedostępne po wyborze odmiennej decyzji (patrz - akt II Wiedźmina 2).
 
nocny said:
Hm, czyli jednak wielowątkowość fabuły ucierpi w porównaniu do W2?
Niestety na to wygląda, osobiście mi się to nie podoba mogli by podzielić na rozdziały jak w W2 ale aby były większe i więcej potworów :) no ale zobaczymy jak będzie.
 
Uhh. Mam mokro.

REDzi, mam nadzieje ze to czytacie. Błagem. REDKit i toolsy do modowanie od samego poczatku dodajcie do gry. Tym sposobem Elder Scrolls zostanie zdetroznizowany kompletnie.
 
Walka z konia? Hmm... mam nadzieję, że jednak nie.

Świat otwarty jak w Skyrim? Hmmm...
Decyzje podejmowane w Wiedźminie 3 będą tak samo ważne, jak w "dwójce", ale ponieważ świat gry jest otwarty, nie będzie się całkowicie zmieniał pod wpływem działań gracza

W zależności od ważnych decyzji, gracz zostanie postawiony w innych sytuacjach i będzie mógł rozegrać specjalne wątki fabularne, ale nie osiągnie to takiego stopnia, jak w Wiedźminie 2

No szkoda. Ja akurat wolę mniej otwarty świat, a większy nacisk kładziony na historię. Ewentualnie rozwiązania rodem z Asasynów, ale już nie z TESów.

W grze postawiono na głębsze uczucie, nie na przelotne romanse – relacje damsko-męskie zostaną potraktowane w sposób dojrzały, tak jak w „dwójce” - nie będzie można kolekcjonować kart
- no romanse z przygodnie spotkanymi elfkami, sukkubem etc., koło głębszego uczucia też nie stały Użyłabym raczej określenia, że po prostu będzie bezpruderyjnie i bardzo dobrze (tylko ten Geralt uprawiający seks w gaciach).

Skellige

Przynajmniej wiem, kiedy trzeba będzie zapgrejdować kompa.
 
Wydaje mi się że tu chodzi o to że świat będzie się zmieniał dynamicznie, poza naszymi decyzjami a głęboka fabuła będzie a czy będziemy się w nią zagłębiali zależy tylko od nas super :).
 
 
Ha, Skellige, dobrze mi sie wydawalo po prezentacji pierwszego obrazka.
Ogrom informacji, Geralt z nowa fizjonomia (i dobrze bo stara niezbyt mi sie podobala) i Ciri (jak to nie Ciri to bede bardzo zdziwiony). Prawdopodobnie jej obecnosc zostanie wykorzystana w mechanizmie przenoszenia sie do wczesniej odwiedzonych lokacji.
Ale ulepszanie konia? Co to ma byc? Jazda artystyczna polaczona z oszczedniejszym zuzyciem obroku?
 
Mi się wydaje że gra nie będzie podzielona na ścieżki jak dwójka (w ścieżce Roche'a trafiasz do obozu Kaedweńczyków, a w ścieżce Iorweth'a do Vergen) i o to chodzi z tymi mniejszymi konsekwencjami wyborów.
 
Panowie i Panie, a to jeszcze jak wiemy nie koniec przygody z W3 na dzisiaj, jeszcze sami Redzi pokażą coś wieczorkiem :)

Jak myślicie, co to będzie ?
 
Moim zdaniem będą większe konsekwencje i mniejsze, tylko ciekawe jak 1 będą wpływały na 2.
A co do Geralta zobaczymy co Redzi, pokażą wieczorem :)
 
Top Bottom