Wiedźmin 3: Dziki Gon

+
Ale chodzi właśnie o to, że miały być wolumetryczne, a podobno nie są.

Tutaj masz więcej o chmurach z tego artykułu: http://www.rpgsite.net/interview/3663-talking-visual-fx-passion-witchers-with-cd-projekt-red

RPG Site: Is there a particular thing you're proud of in the game?

Teixeria: Yes. I can even tell you! It's the sky. It doesn't sound very exciting, unfortunately, but we're trying to make clouds. The sky is always above you, it's always something you pay some attention to... so I've tried to make these really nice clouds that react to the sun direction, to the changes in weather and so on.

Hopefully, if that goes well, it should paint a very nice picture, especially when you're looking at a large landscape with the sky above.

This isn't a skybox. It's not as close to real-time clouds as we'd like because of performance, of course, but we're really trying to take it one step further. None of this rotating skybox, an image that moves.

It's one of the things that I'm always disappointed in. I love open world games, but one thing you see a lot of now, on YouTube and such, are in-game time lapses. It all looks so great... but then you see a rotating cloud texture. It ruins the immersion! If I cover the sky, everything down looks amazing. It always strikes me!

In The Witcher, Geralt can meditate to pass time, and in that, you see a time lapse, the sky moving. Initially it was that rotating texture, but it was really in your face. I said no, no, we've got to make something better than this. I'm going to make sure that we have a nice panning sky that actually travels. The sky composes the image, in an artistic sense.
 
W sumie nie kumam angielskiego, ale chyba można między wierszami wyczytać, że nie będzie chmur wolumetrycznych. Ma to być tylko coś trochę lepszego niż Skybox...
 
W sumie nie kumam angielskiego, ale chyba można między wierszami wyczytać, że nie będzie chmur wolumetrycznych. Ma to być tylko coś trochę lepszego niż Skybox...
Gdyby miały być wolumetryczne to by się na bank tym CDPR pochwalił :p
 
Na samym początku twierdzili, że będą.
Pogodą chwalili się na poprzednim E3. Natomiast na ostatnim E3 w ogóle pominęli kwestie pogody, czy cyklu dobowego i skupili się na innych aspektach gry. Dlatego założyłem, że chmury objętościowe będą.
 
Na samym początku twierdzili, że będą.
Pogodą chwalili się na poprzednim E3. Natomiast na ostatnim E3 w ogóle pominęli kwestie pogody, czy cyklu dobowego i skupili się na innych aspektach gry. Dlatego założyłem, że chmury objętościowe będą.
Racja, na początku chwalili się tym tak często jak mogli. Teraz pan Teixeria się tym nie pochwalił, więc chyba zostały odpuszczone w imię płynniejszego działania gry. Chyba, że zamierzają wspomnieć o tym dopiero w dzienniku developerskim o cyklu dobowym i pogodzie.

BTW, Tak sobie oglądam trailer miecz przeznaczenia, i mi się przypomniało że na końcu był fragment CGI, już prawie o tym zapomniałem. Ciekawe kiedy zostanie opublikowany. A może to fragment intra z gry?
 
Na samym początku twierdzili, że będą.
Pogodą chwalili się na poprzednim E3. Natomiast na ostatnim E3 w ogóle pominęli kwestie pogody, czy cyklu dobowego i skupili się na innych aspektach gry. Dlatego założyłem, że chmury objętościowe będą.

WHY ?! "pominęli kwestie pogody, czy cyklu dobowego"

Ja chcę moje chmurki, deszcz, burzę i wiatr w lesie, jak z zapowiedzi rok temu!
Jak ktoś ma słabego kompa to po prostu obniży ustawienia. Proste. Na konsolach już nie ma "next-genowych" włosów więc im u tak wszystko za jedno.

:rebel::mean::fury:
 
WHY ?! "pominęli kwestie pogody, czy cyklu dobowego"

Ja chcę moje chmurki, deszcz, burzę i wiatr w lesie, jak z zapowiedzi rok temu!
Jak ktoś ma słabego kompa to po prostu obniży ustawienia. Proste. Na konsolach już nie ma "next-genowych" włosów więc im u tak wszystko za jedno.
Włosy na konsolach są, nie ma futer.
 
Last edited:

Guest 3669645

Guest
Na VGX trailerze wolumetryczne chmury jeszcze były. Teraz to nie wiem. Jakoś tak bez sensu jest wyrzucać taką opcję, przecież i tak byłaby domyślnie wyłączona dla słabszych sprzętów, a najbardziej wymagający gracze z komputerami z NASA odpalili by ją sobie bez obaw o liczbę FPSów.

Ale co tam. Niebo tak czy owak nadal robi ogromne wrażenie:
http://www.gry-online.pl/S055.asp?ID=283830
 
Last edited by a moderator:
Wie ktoś z was skąd można pobrać angielską i polską wersję tych plakatów oraz render całej postaci Geralta przedstawionego na plakatach? Jest to gdzieś w ogóle dostępne?



Zrobiłem z polskim logo:

Geralt-1
Geralt-2

Tak się jeden z powyższych obrazków prezentuje na moim pulpicie
 
Broń mnie Boże od narzekania, bo niebo wygląda najlepiej ze wszystkich dotąd widzianych przeze mnie w grach, ale faktycznie jak ktoś wspomniał, chmury wolumetryczne opcjonalnie mogłyby się pojawić. Skoro już jakieś kroki zostały podjęte w tym kierunku, to mogli to gdzieś tam zostawić, lub nawet jakieś pozostałości w plikach, co by modderzy mogli z tym coś zrobić. Jest jeszcze opcja, że po implementacji fizyki do gry strasznie REDom obniżyła się wydajność i musieli z czegoś zrezygnować.
 
Ja mam uwagę tylko co do kolorystyki w rejonie Novigradu. Na vgx była nasycona żółtym. Krajobraz przypominał obrazy Breugla Młodszego. Na mieczu przeznaczenia jest taka sama. A na gameplayu okrutnie pastelowa, za jasna. Tylko on jest w tragicznej jakości. A CDPR nie kwapi się do udostępnienia bez kompresji.
 
tak, ale to my a nie Redzi, będziemy przeżywać turbo orgazm za 8 m-cy bo zagramy od razu w gotowa grę a nie dawkowanie przyjemności małymi kroczkami przez 3 (?) lata.
 
Top Bottom