Wiedźmin 3: Dziki Gon

+
Ale to nie znaczy, że była wulgarna. Aktorki na czerwonym dywanie też są demonstracyjnie piękne, bo o to właśnie chodzi. Yen, wjeżdżając do miasta chciała wywołać określone reakcje, stąd demonstracyjne, czyli obliczone na efekt podkreślenie urody.
 
Ale to nie znaczy, że była wulgarna. Aktorki na czerwonym dywanie też są demonstracyjnie piękne, bo o to właśnie chodzi. Yen, wjeżdżając do miasta chciała wywołać określone reakcje, stąd demonstracyjne, czyli obliczone na efekt podkreślenie urody.
Zależy co kto uważa za demonstracyjność. BTW, wygooglowałem taki temat o wulgarności urody
http://f.kafeteria.pl/temat/wulgarny-typ-urody-p_5562347

w każdym razie, subtelna uroda to jest ostatnie co mi pasuje do Yennefer, tyle ode mnie, dalsza dyskusja raczej nie ma sensu bo nikt nikogo raczej nie przekona :p a Redzi i tak zrobią swoje :D
 
Last edited:
m.in. stąd
Yennefer była bardzo piękna. W porównaniu z
delikatną, bladą i raczej pospolitą urodą
kapłanek i adeptek, które Ciri oglądała co dnia,
czarodziejka jaśniała urodą świadomą, wręcz
demonstracyjną, zaakcentowaną, podkreśloną
w każdym szczególe. Jej kruczoczarne loki,
kaskadą opadające na ramiona, lśniły, odbijały
światło jak pawie pióra, wijąc się i falując przy
każdym poruszeniu.(...)Nagle przemożnie
zapragnęła mieć to, co miała Yennefer - piękną,
odsłoniętą głęboko szyję, a na niej śliczną
czarną aksamitkę i śliczną skrzącą się gwiazdę.

Wyrównane, podkreślone węgielkiem brwi i
długie rzęsy. Dumne usta. I te dwie okrągłości,
unoszące się przy każdym oddechu, opięte
czarną tkaniną i białą koronką...


W cytacie podanym przez @Swooneb a mozna zauważyć jedną (nie tylko dla mnie) istotną sprawę (odpowiedni fragment pogrubiłem i podkreśliłem)

Chciałbym zauważyć - jak już to zrobiła nie jedna osoba (w temacie "postacie"), że Yennefer nie miała na szyi jakiegoś medalionu z pentagramem... Tylko (o ile dobrze pamiętam) ośmioramienną gwiazdę. Konkretnie "Na szyi nosiła przeważnie czarną aksamitkę, a na aksamitce obsydianową gwiazdę, błyszczącą od brylantów".
Może to tylko szczegół (drażniący osób zaznajomionych z twórczością AS) ale chciałbym by zostało to zmienione...

Z tego co pamiętam, każda z czarodziejek miała swój... kamień, talizman.. etc. fajnie by było, gdyby zostało to zachowane, wprowadzone (na nowo...) A pentagramem bym tak nie szastał (tym bardziej, że jego znaczenie i pochodzenie jest inne niż się na ogół uważa)

Panie Marcinie @Marcin Momot czy jest szansa chociaż by na to by Yennefer w W3 "odzyskała" swoją ulubioną ozdobę?
 
Last edited:
Dla mnie sprawa jest jasna- ordynarny (w kontekście urody) ma tylko jedno znaczenie, a tutaj ktoś pokręcił to- jak zi3lona słusznie zauważyła- z 'extraordinary' czy "ekstraordynaryjny", o czym świadczy zastosowanie zwrotu "SUPERordynarny", którego jakoś nie kojarzę i nawet autokorekta go podkreśla.
Ale co do tematu- Yenn nawet mi się podoba (bo na tym trailerze, obok Geralta to ona, prawda?). Ale... brakuje w niej takiej iskry. Czegoś, co pozwalałoby ją zapamiętać. I szczypta pewności siebie. Albo cała garść lepiej, to bym jeszcze dodał.
 
W kwestii aksamitki i gwiazdki, to nie pełniła ona funkcji czysto dekoracyjnej, ani nawet pomocniczej jako pomniejszy amulet, tylko była niezbędna dla Yennefer do poprawnego funkcjonowania. Ale po tylu przejściach i przeżyciach mogła już się zużyć i Yennefer dostała albo zrobiła sobie nową. Sam kształt chyba nie jest tutaj najistotniejszy.
"Każdy, kto bez przyzwolenia Filippy chciałby tam wejść albo stamtąd wyjść, ląduje w loszku o ścianach wyłożonych dwimerytem. Własnego teleportu nie otworzysz, nie dysponując komponentami. Twojej gwiazdy nie chcę ci odbierać, bo musisz być w pełni władz umysłowych."
Chrzest Ognia

ed
Może nie jest najistotniejszy ale nie potrafię znaleźć racjonalnego powodu czemu Redzi gwiazdę ośmioramienną chcą zastąpić pentagramem.
Tak jak napisałem, mogła ulec zniszczeniu, albo panowie z wywiadu Nilfgaardu nie byli tak uprzejmi jak Franceska i zabrali jej starą gwiazdkę zastępując jakimś substytutem o znacznie mniejszej mocy. Przecież nie wiemy, w jakich warunkach spędzała Yennefer czas ani jaki był jej status. Cesarz też ma na usługach magów, którzy mogli być świadomi funkcji tej gwiazdki i mogli stwierdzić, że odebranie jej sprawiłoby, że Yennefer będzie łatwiejsza do upilnowania.

Gdyby to była Yennefer z czasów sagi, to sam gardłowałbym za tym szczegółem. Ale nie jest.
 
Last edited:
W kwestii aksamitki i gwiazdki, to nie pełniła ona funkcji czysto dekoracyjnej, ani nawet pomocniczej jako pomniejszy amulet, tylko była niezbędna dla Yennefer do poprawnego funkcjonowania. Ale po tylu przejściach i przeżyciach mogła już się zużyć i Yennefer dostała albo zrobiła sobie nową. Sam kształt chyba nie jest tutaj najistotniejszy.
Może nie jest najistotniejszy ale nie potrafię znaleźć racjonalnego powodu czemu Redzi gwiazdę ośmioramienną chcą zastąpić pentagramem.
 
Jest wiele znaczeń słowa ordynarny, a w kontekście urody nie znaczy bynajmniej, że ktoś jest brzydki, a że ktoś jest ładny i stara się np makijażem, czy ubiorem wszystkim to pokazać. Na wiedźmińskiej wiki podobnie jak ja zinterpretowali opisy Yennefer bo napisali, że miała superordynarną urodę.
Chodzi ci o wyzywającą, a nie 'ordynarną' (urodę), o 'wulgarnej' nie wspominając.
 
Ja się zgadzam, po pierwsze, dlatego że był to dosyć podkreślany szczegół w sadze; po drugie, bo nie podoba mi się wszędzie ten pentagram (mniejsza już nawet o to co symbolizuje), w każdym RPG wszędzie są te pentagramy, można od tego dostać jakiejś odmiany nerwicy, jest tyle ładnych foremnych kształtów do wykorzystania w ozdobach, a nikt nie może przebić się przez pentagram. Dołączam się do apelu o zmianę tej ozdoby.
 
Uwaga, cosplay Yennefer nadciąga czyli Eve Beauregard, o której parę dni temu była wzmianka.


Na moje - 7/10 ;)
 
Może nie jest najistotniejszy ale nie potrafię znaleźć racjonalnego powodu czemu Redzi gwiazdę ośmioramienną chcą zastąpić pentagramem.

Czy ktoś może mi znaleźć cytat z sagi w którym jest konkretnie napisane, że gwiazda Yennefer była ośmioramienna? Bo ja kojarzę tylko gwiazdę z brylantami, ale stwierdzenia ilu ramienna była nie kojarzę.
 
Czy ktoś może mi znaleźć cytat z sagi w którym jest konkretnie napisane, że gwiazda Yennefer była ośmioramienna? Bo ja kojarzę tylko gwiazdę z brylantami, ale stwierdzenia ilu ramienna była nie kojarzę.

Nie mogę teraz namierzyć odpowiedniego cytatu, ale i tak chciałbym by ten element został zmieniony... inni czarodzieje i czarodziejki, kapłani itd... też nie muszą mieć tego cholernego pentagramu na swych szatach, ozdobach... po co...

A tutaj ładny obrazek jak mogła by wyglądać gwiazda Yennefer
http://img.lampy.pl/images/product/product_medium/3/c/8/f/30698.jpg
prawa, że ładniejsza i ciekawsza od pentagramu :victory:
 
Nie mogę teraz namierzyć odpowiedniego cytatu, ale i tak chciałbym by ten element został zmieniony... inni czarodzieje i czarodziejki, kapłani itd... też nie muszą mieć tego cholernego pentagramu na swych szatach, ozdobach... po co...

Choćby dlatego jakie jest jego faktyczne znaczenie. Mi tam on zupełnie nie przeszkadza, zwłaszcza jeśli będzie miał w sobie obsadzony obsydian i będzie przyozdobiony brylantami :p. Niestety na tym jednym ujęciu, które widzieliśmy wygląda na zrobiony w całości z metalu :(.
 
Eve podczas pracy nad strojem korzystała z naszych oficjalnych, ingejmowych materiałów przedstawiających Yennefer. Taki medalion będzie też w grze.

Cóż szkoda... Ale Yennefer i tak będzie dobrze wyglądać, bo ładnemu we wszystkim ładnie...
(ale gdybyście znaleźli czas, to może delikatnie zmienić co nieco...)
Pozdrawiam
 
Czy ktoś może mi znaleźć cytat z sagi w którym jest konkretnie napisane, że gwiazda Yennefer była ośmioramienna? Bo ja kojarzę tylko gwiazdę z brylantami, ale stwierdzenia ilu ramienna była nie kojarzę.
Być może zostałem podświadomie zmanipulowany, ale zawsze sądziłem że Yennefer ma ośmioramienną gwiazdę, no i gdy się googluje "gwiazda Yennefer" to można zobaczyć wiele takowych. Ale to raczej szczegół.
 
Debatując o szczegółach stroju cały czas zapominacie o jednym: Yennefer 'umarła' kilka lat temu, potem była w innym świecie, wreszcie powróciła z amnezją, niewykluczone, że była więziona w Nilfgaardzie, czy aż tak trudno uwierzyć, że zgubiła bądź w jakikolwiek inny sposób straciła swoją charakterystyczną ozdobę i później zastąpiła ją inną? Zamiast tego pojawiają się głosy że pewnie REDzi czegoś nie dopatrzyli, nie doczytali, popełnili błąd "ach jacy my nieuważni, dziękujemy forumowiczom za zwrócenie uwagi, już poprawiamy" ;) To samo dotyczy też innych rzeczy jak chociażby odcień włosów Geralta kiedy na pierwszym zwiastunie Wilk pojawił się z szarawą czupryną od razu wszyscy panikowali, bo przecież to oczywiste że deweloperom się coś pomyliło i trzeba ich uświadomić, bo po premierze będzie wtopa :p

Ludzie, trochę ogarnięcia i wiary w CD Projekt RED ;)
 
Ja osobiście nie przypominam sobie nigdzie fragmentu opisującego dokładnie kształt gwiazdki Yennefer. Jedyne co możemy stwierdzić, to fakt, że była wykonana z obsydianu, w którym zatopiono aktywne magicznie brylanty. Ośmioramienna gwiazda występuje jako oznaczenie oddziału wojska nilfgaardzkiego, chyba Siódmej Brygady Daerlańskiej. Być może też w którymś momencie orion był opisany jako ośmioramienny. Więcej nie kojarzę.
 
Top Bottom