Wiedźmin 3: Dziki Gon

+
Skoro mowa o cyklu dobowym, to ja mam nadzieję, że noc będzie wyglądała jak noc. Tak jak w jedynce, dajmy na to. Bo w dwójce no cóż, księżyc był swego rodzaju wielką lampą ;) Było za jasno po prostu.
 
@eustachy_J23 zobacz na dwa gameplaye udostępnione podczas E3, i zwróć uwage na prawy górny róg przy mapce. Pierwszy gameplay z Novigradu jest bodaj w południe, a drugi z Ziemi Niczyjej jest o świcie. Poza tym REDzi ciągle się chwalą swoim cyklem dobowym/pogodowym poza tym często wspominają że część potworów będzie mocniejsza w zależności od pory dnia albo pogody. Więc jeżeli chodzi o ten aspekt rozgrywki to bym się nie zamartwiał :). Marcin wspominał też zaprezentują to na którymś z ich dzienników developerskich, więc trzeba czekać.
 
Nie dają mi spokoju cykl dobowy i dynamiczna pogoda.
Niby wiadomo, że będą, ale nie wiadomo jak zostaną zrealizowane i czy na pewno.
Nie mogę zacytować posta, bo temat jest zamknięty, ale:
Cykl dobowy też jest oczywiście.
Cykl będzie dynamiczny. Potwierdzam.
http://forums.cdprojektred.com/threads/29906-E3-2014?p=1330448&viewfull=1#post1330448
http://forums.cdprojektred.com/threads/29906-E3-2014?p=1330484&viewfull=1#post1330484
Więc nie masz się o co bać.
Przecież było to niedawno, więc co mogło wylecieć?
 
Last edited:
I czy przypadkiem różne poważne czynniki nie zapewniały, że będzie normalny cykl pogodowy? Nawet pamiętam, że w kilku artykułach widziałem zachwyty nad zmienną pogodą i cyklem dobowym.

Pogodowy? Owszem, ale cyklu dobowego bodaj nikt jeszcze nie widział, przynajmniej z osób spoza studia (samej dynamicznej pogody na tegorocznym E3 tyż nie widziano), stąd podejrzenia, że takowy, w każdym razie w czasie rzeczywistym (nie mylić z upływem czasu w skali 1:1) może nie istnieć.
A co do bzika, zgadza się, jestem na tym punkcie zafiksowany (nadal zdarza mi się oglądać zachody słońca w W1).
Na tyle, że podobnej gry pozbawionej cyklu dobowego bym nie kupił. Po prostu jego brak za bardzo, by mnie bolał.
Zatem jak najbardziej mam na tym punkcie fioła.
 
Popatrz post wyżej, to przestanie boleć. Został potwierdzony dynamiczny cykl dobowy, więc jest.
Pamiętam. Picie alkoholu w W2 też zostało potwierdzone, tyle że nie sprecyzowano, iż takie rzeczy tylko w cut-scenach ;)
Ale ok, wierzę, jednak cień niepewności pozostaje i chciałbym to wreszcie zobaczyć w akcji. Najlepiej właśnie przy okazji dziennika deweloperskiego.
Ciekawe kiedy to nastąpi?

Z innej beczki, miło byłoby się wreszcie dowiedzieć jak duży jest świat.
Niby wiadomo, 35x większy niż W2. Ale pojawiały się też informacje, że 20 czy 25 razy, a nawet, że sześćdziesiąt.
Dane są zatem mocno rozbieżne. No i tak naprawdę owe 35x niewiele nam mówi.
Nawet w jednym z ostatnich wywiadów na pytanie dziennikarza, "jak duży dokładnie jest świat" John odpowiada 35X.
Standardowe, ogólnikowe stwierdzenie, mimo że pytanie konkretne.
Skoro gra jest na etapie szlifów można by wreszcie podać szczegółowe dane.
A jakby tak mapę zapodali to by dopiero było, ale na to nie ma co liczyć.
 

Guest 3669645

Guest
Jedyna potwierdzona informacja dot. wielkości świata to taka, że mapa jest "duża w cholierę". I nic poza tym. Cóż, musi nam to wystarczyć do premiery :p Po tym co widziałem w trailerach i screenach, jestem już pewien, że świat jest dużo większy niż skyrim +20%. To mi wystarcza, jestem spełniony.
 
Last edited by a moderator:
To jakiś dzień odświeżania starych, wielokrotnie przemaglowanych obaw? Wiemy, że się nie dowiemy, jaka jest wielkość świata, bo redzi prowadzą celową politykę dezinformacyjną w tym temacie. Taki prikaz z góry najwidoczniej. Za chwilę zaczniesz pytać, czy aby na pewno będzie Ciri i Yennefer.
 
Last edited:
Mi tam wszystko jedno o ile będzie większy od W2, o ile świat będzie dobrze skonstruowany i przyjemnie się będzie go explorowało. Gothici nie były duże (tak mi się wydaje), ale nikt nie narzekał.
 
Last edited:

Guest 3669645

Guest
W sumie to coś w tym jest. Co, jeśli Yen i Ciri widoczne na trailerze to były tylko retrospekcje, a tak naprawdę w grze ich fizycznie nie będzie? :huh:

A tak na serio to waluta. Co to w końcu będzie, co to będzie? Może oren to tylko zły koszmar z którego już się REDzi wybudzili?
 
Last edited by a moderator:
Cóż, musi nam to wystarczyć do premiery


Kiedy właśnie nie wystarcza, bo jestem ciekaw ;)


Wiemy, że się nie dowiemy, jaka jest wielkość świata, bo redzi prowadzą celową politykę dezinformacyjną w tym temacie. Taki prikaz z góry najwidoczniej.

Nigdy nie mów nigdy.
Kto pyta nie błądzi, najwyżej nie odpowiedzą. Ale próbować trzeba.

Za chwilę zaczniesz pytać, czy aby na pewno będzie Ciri i Yennefer.

Tak się składa, że te panie akurat widziałem, a pytam wyłącznie o rzeczy, których zobaczyć dotąd nie było mi dane..
Swoją drogą ciekawe czy przed premierą ujrzymy Ciri i Yen w jakimś dłuższym materiale?
 
Oren wszystkim się kojarzy z Wiedźminem zamiana go na Koronę Novigradzką, mimo że poprawna i cieszące serca fanów, graczom którzy nie znają całego uniwersum i nie chcą się w nie zagłębiać tak jak my (wybaczcie generalizacje) i zagraniczni fani twórczości AS i gier CdP-RED, wydałaby się co najmniej dziwna (bo skąd to się wzięło?), w seriach TES też odwiedziliśmy kilka autonomicznych i nie należących do Cesarstwa regionów, ale walutą były tam nadal septimy (wiem że Wysokie Elfy na pewno mają własną walutę).
 
Ludzie nie znający książek też mają swój rozum i wiedzą, że np. w wielu państwach Europy płaci się w euro, ale w takiej Wlk. Brytanii mają funty. Jeśli w grze zostałoby wyraźnie zaznaczone skąd wynika zmiana waluty to raczej nie powinno powodować problemów. Jeśli oren jest walutą temerską, a Temeria w zasadzie przestała istnieć to czy ktoś zna książki czy nie też ma prawo się dziwić jakim cudem pieniądz nadal jest w obiegu.
 
Ludzie nie znający książek też mają swój rozum i wiedzą, że np. w wielu państwach Europy płaci się w euro, ale w takiej Wlk. Brytanii mają funty. Jeśli w grze zostałoby wyraźnie zaznaczone skąd wynika zmiana waluty to raczej nie powinno powodować problemów. Jeśli oren jest walutą temerską, a Temeria w zasadzie przestała istnieć to czy ktoś zna książki czy nie też ma prawo się dziwić jakim cudem pieniądz nadal jest w obiegu.

Chodziło mi bardziej o to, że oren stał się takim znakiem rozpoznawczym Wiedźmina ;). A to że Temeria prawdopodobnie nie istnieje też jest niepodważalnym argumentem.
Chociaż twój pomysł rodzi ciekawe pomysły na rozwiązanie tej kwestii - przynosimy swoją fortunę z Wiedźmina 2 do Novigradu i musimy ją wymienić na Korony. Niestety brak Temerii sprawił, że oreny mają małą wartość, dlatego dostaniemy za naszą fortunę tylko małą sakiewkę Koron. To byłoby klimatyczne!
 

Guest 3669645

Guest
Oren wszystkim się kojarzy z Wiedźminem zamiana go na Koronę Novigradzką, mimo że poprawna i cieszące serca fanów, graczom którzy nie znają całego uniwersum i nie chcą się w nie zagłębiać tak jak my (wybaczcie generalizacje) i zagraniczni fani twórczości AS i gier CdP-RED, wydałaby się co najmniej dziwna
No właśnie wręcz przeciwnie. Gracze jeszcze bardziej by docenili głębię uniwersum widząc, że to naprawdę realistyczny i żyjący świat rządzący się swoimi prawami, a nie jakieś generyczne coś z Dragon Ejdżów czy innych tego typu. Ja, gdybym nie znał kanonu, na pewno byłbym mile zaskoczony widząc, że wraz z lokacja zmieniła się i waluta. Nie kupuję absolutnie wytłumaczenia, że oren stał się "ikoną gier o wiedźminie". Ta, ikoną. Gracze którzy nie zagłębiają się w ten świat pewnie nawet nie będą pamiętać jak się ta waluta nazywała.

bo skąd to się wzięło?
Nie róbmy znowu z amerykanów itd. głupków. Na pewno słyszeli, że w innych krajach bywają inne waluty :p
 
Żeby gracze nie byli zdziwieni wystarczyłby np dialog typu:
[Gdzieś w Novigradzie]
- Jaskier, da się gdzieś tutaj dobrze zjeść za 20 orenów?
- Coś ty Geralt, to jest Novigrad, tu się płaci koronami! Jeśli nie masz to ja stawiam!

Ale mi dużej różnicy nie robi czy będą korony Novigradzkie czy Oreny ;p Więc ja i tak będę zadowolony cokolwiek będzie.
 
W Ameryce to pewnie słyszeli, że w u nas są dolary europejskie :p
@Crushon

Nikt przecież nie kwestionuje dobroduszności mieszkańców USA. Trzeba jednak powiedzieć, że większość materiałów, których się uczą w szkołach dotyczy ich kontynentu oraz ich historii. Stąd też niektórzy są przekonani, że Europa to państwo ;).
 
Last edited:
Top Bottom