Wiedźmin 3: Dziki Gon

+
Myślę, że umieszczenie tego posta tutaj nie narusza specjalnie zasad panujących na forum.

Dla potomności, w najpopularniejszym temacie powinna znaleźć się informacja, że Wiedźmin 3 wygrał w 2014 roku
w konkursie The GameAwards, w kategorii Most Anticipated Game

Brawo :hatsoff:
 
Last edited:
Myślę, że umieszczenie tego posta tutaj nie narusza specjalnie zasad panujących na forum.

Dla potomności, w najpopularniejszym temacie powinna znaleźć się informacja, że Wiedźmin 3 wygrał w 2014 roku
w konkursie The GameAwards, w kategorii Most Anticipated Game

Brawo :hatsoff:

Warto również dodać, że nie było wspomniane podczas gali i żadnej LIVE nagrody nie dostał.
 
Właśnie, było wspomniane? Było wręczanie tej nagrody na gali? Ktoś oglądał?
Nie było wręczania nagrody na gali. Jedynie Damien wspomniał.
 
Last edited:
Mnie boli straszliwie to, że nadal niczego w zasadzie się nam nie pokazuje i niewiele mówi.
Tak samo jak na początku, tak i teraz dostajemy, co najwyżej jakieś drobiazgi.
Pamiętam jak latem ubiegłego roku nie brakowało na forum przekonanych, że wiosną i latem roku bieżącego od materiałów nie będziemy mogli się wprost opędzić.
Gdybano, że z początkiem 2014 coś drgnie, a im bliżej premiery tym napływ dóbr wiedźmińskich będzie coraz to większy i większy.
Tymczasem w styczniu dostaliśmy odświeżone forum, ze trzy czy cztery screeny i tyle.
W marcu okazało się, że zamiast fajności wszelakich mamy przesunięcie premiery o kilka miesięcy, ale w porządku.
Przyjęliśmy ów fakt na klaty, wyjaśnił się tym samym brak materiałów, więc cierpliwie czekaliśmy.
Wraz z czerwcem wydawało się, że wreszcie coś się ruszyło, bo oto stał się SoD, a jakiś czas później długaśny gameplay w dwóch aktach.
I zamiast powoli się rozkręcać znów wszystko zdechło.

W przeciągu tego roku mieliśmy też do czynienia z plotkami jakoby z grą działo się źle, do tego w samym środku intensywnych prac, na rok z kawałkiem przed premierą, ze studia ubyło Maćka i Marka. Wszystko to mogło budzić niepokój. Reakcja studia była nie tyle spokojna, co w zasadzie żadna.
Na zarzuty jakoby kreowano nieprawdziwy obraz W3 odparto, że gameplaye mówią same za siebie.
Przepraszam bardzo, ale pozwolę się nie zgodzić.
Po pierwsze tak naprawdę był tylko jeden, bardzo długi i owszem, jak już mówiłem w dwóch aktach, ale de facto jeden. Nie wiem skąd zatem liczba mnoga.
Dwa, w momencie gdy dane nam było owy obejrzeć był już nieaktualny, ze stareńkiej wersji.
I choć tak długi niewiele dawał odpowiedzi.
Można było się przekonać, że gra jest bardzo ładna, a sama walka dynamiczna, płynna i krwawa, zaś kamera w jej trakcie głupia, znaczy ynteligentna.
I tyle.
Prezentacyjny poziom trudności nie pozwalał natomiast ocenić czym różnią się poziomy docelowe, to jest te z gry właściwej. Całkowicie pominięto budzącą kontrowersje alchemię, podobnie z rozwojem postaci. Nie pokazano nic z mini gier, żadnego przykładu, co bardziej rozbudowanego dialogu i tak dalej.
Build miał też problemy z doczytywaniem obiektów oraz pozbawiony był pewnych bardzo istotnych ficzerów, to jest cyklu dobowego i dynamicznej pogody. Odnośnie tego pierwszego nadal nie wiadomo czy w ogóle jest.
Gameplay z E3 został przygotowany w taki sposób, aby pokazać co nieco, ale przypadkiem nie za wiele. Zatem nie, niczego tak naprawdę nie wyjaśnia, żadnych zarzutów nie obala.
Za mało pokazano i nie dość powiedziano.

Oprócz gameplaya dostaliśmy także zwiastuny, w tym i kilka na silniku, gdzie łączny czas wszystkich ujęć to niewiele ponad pięć minut (i dziesięć sekund). Z czego spora ich część to urywki z przerywników, a niektóre ujęcia powtarzają się.
Na Pyrkonie 2013 padło stwierdzenia, że twórcy mogliby zarzucić nas materiałami, ale chcą z tym się wstrzymać i pokazać coś dopiero wówczas, gdy będą mieli pewność, że będzie to idealne.
Ciekawym czy tak idealne jak polska wersja mająca problem z rzeczą równie podstawową, co balans głośności dialogów, czy youtubowa wersja najnowszego zwiastuna? Zwiastuna, co to na interze dał początek tematowi o rzekomo oczywistym downgradzie.
Tematu, który do tej pory dobił już do 113 strony, pełnego panicznego lęku i standardowego bólu pupy. Komu to potrzebne pytam się? Zamiast klecić coś na szybko ruszcie wreszcie z tymi materiałami jak należy, pokazujcie, informujcie. A nie w momencie, gdy czekamy na coś konkretnego dajecie CGI. W dodatku intro. Na kilka miesięcy przed premierą? Po co? Nie ma nic innego?
Czy mam rozumieć, że w sytuacji gdzie mamy jeden gameplay, łącznie z 5 minut zwiastunów na silniku i nieco ponad dwa i pół miesiąca do premiery nadal nie ma niczego na tyle dobrego, aby można to było bez obaw pokazać? Nadal musimy czekać miesiącami na byle zwiastun, ba, na byle screen?
Teraz okazuje się, że po martwym listopadzie również w grudniu miała być pustka zupełna.
Nie rozumiem takiego podejścia i jestem już tym wyraźnie zmęczony i poirytowany.
 
Last edited:
Nie pokazano nic z mini gier, żadnego przykładu, co bardziej rozbudowanego dialogu i tak dalej.
Build miał też problemy z doczytywaniem obiektów oraz pozbawiony był pewnych bardzo istotnych ficzerów, to jest cyklu dobowego i dynamicznej pogody. Odnośnie tego pierwszego nadal nie wiadomo czy w ogóle jest..

Ten Twój konik, to jest cykl dobowy został potwierdzony (dynamiczna pogoda zresztą też, jest nawet cały wywiad z osobą odpowiedzialną za efekty pogodowe) zarówno przez Ketha jak i Marcina (oraz pojawiło się info o tym, że będzie miał wpływ na zachowanie enpeców i potworów). Po prostu go jeszcze nie pokazano.

Boom "materiałówy" jest widocznie zaplanowany na styczeń i luty. Trzeba to zwyczajnie przyjąć na klatę i przyjąć do wiadomości, że przy W3 Redzi mają odmienny pomysł na marketing w porównaniu z poprzednimi częściami.
 
Mamy dwa skrajne pomysły na marketing, przed premierą W2 wiedzieliśmy i widzieliśmy praktycznie wszystko, zaś teraz nie wiemy praktycznie nic. O ile rozumiem fakt, że REDzi nie chcą powtórki z W2, to naprawdę do mnie nie dochodzi dlaczego nie można wytyczyć jakiegoś harmonogramu typu: 4 miesiące przed premierą co tydzień 1-2 screeny( 4 miesiące - 16 tygodni - 16-32 screeny, to naprawdę tak dużo?) raz na miesiąc jakiś konkretny dziennik i raz na 2 miesiące gameplay (5-10min). Do tego wrzucać to systematycznie (zawsze taki sam dzień tygodnia i godzina) i wszyscy by czekali nahajpowani jak małe dzieci czekające na mikołaja. Taki zakres materiału, który proponuję w skali gry, która ma spokojnie wystarczyć na 100h to pikuś. Obecnie mamy suszę wielką, przez co rodzą się głupie pomysły, "oczywisty downgrade", dyskusje 15 razy o tym samym i wielkie podirytowanie wsród fanów. REDzi, zróbcie coś z tym!
 
Na zarzuty jakoby kreowano nieprawdziwy obraz W3 odparto, że gameplaye mówią same za siebie.
Przepraszam bardzo, ale pozwolę się nie zgodzić.
Po pierwsze tak naprawdę był tylko jeden, bardzo długi i owszem, jak już mówiłem w dwóch aktach, ale de facto jeden. Nie wiem skąd zatem liczba mnoga.
Ja tylko dodam, że nie mówiono o żadnych gameplayach w liczbie mnogiej.
Dla zasady zazwyczaj nie komentujemy plotek, zwłaszcza, jeśli jakiś anonim pisze, że „to są tylko jej/jego słowa przeciwko marketingowi CDP”. Tak więc, odstawiając na bok gadki PR-owe – jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości dotyczące jakości Dzikiego Gonu, obejrzyjcie sobie 35-minutowy gameplay, który niedawno opublikowaliśmy lub sprawdźcie reakcje graczy na nasze publiczne pokazy w trakcie gamescomu, San Diego Comic-Conu czy E3 i sami podejmijcie decyzję.
http://www.cdaction.pl/news-39817/a...na-3-kreuja-wizje-gry-ktora-nie-istnieje.html
 
Skoro taki mają pomysł na marketing to mam nadzieję, że przez te 2 miesiące przed premierą jakiegoś wielkiego zalewu materiałów od którego zrobi się niedobrze, nie będzie. Liczę na jakieś dzienniki z mechaniki rozgrywki (rozwój postaci, alchemia, crafting, polowanie na potwory, Gwint), jeden 10-minutowy gameplay i jakiś trailer premierowy. I wszystko. Taka drobnica jak screeny i nowe kawałki soundtracku też się z pewnością pojawi.
Pewnie będą różne reklamy czy to w TV, radio, na bilbordach, no ale to będą tylko reklamy. Nic nowego się z nich nie dowiemy. Tak jak napisałem wcześniej. Dotąd twórcy nas nie rozpieszczali, więc liczę na to, że w styczniu i lutym dla odmiany nie przegną w drugą stronę. Lepiej być ciekawym gry i odkrywać wszystko na własną rękę, niż być zmęczony nią już przed jej premierą. Także Redzi: podsycajcie hype, ale nie sprawiajcie iż każdy będzie miał dosyć W3!
 
Last edited:
Ten Twój konik, to jest cykl dobowy został potwierdzony (dynamiczna pogoda zresztą też, jest nawet cały wywiad z osobą odpowiedzialną za efekty pogodowe) zarówno przez Ketha jak i Marcina (oraz pojawiło się info o tym, że będzie miał wpływ na zachowanie enpeców i potworów).

No właśnie, nie bardzo. Oficjalnie nie potwierdzono, aby w grze cykl dobowy w czasie rzeczywistym występował, w żadnym z wywiadów nawet się na ten temat nie zająknięto, a jeśli tak to bardzo chciałbym wiedzieć, gdzie i kiedy, bo w wywiadach z Jose, czyli człowiekiem za dynamiczną pogodę odpowiedzialnym potwierdzono tylko i wyłącznie fakt istnienia dynamicznej pogody właśnie. To nie to samo, takowa wzbogaca cykl, czyni kompletnym, ale to w gruncie rzeczy odrębny ficzer.

A słowa Marcina traktuję z rezerwą. Szczególnie w kontekście spadających kapci i kasków, które jakoś spadać nie chcą, a także po tym jak twierdził, że możliwość wyboru kamery w trakcie walki będzie, gdzie później w jednym z wywiadów to zanegowano. Tym bardziej, że nie sprecyzował czy ten cykl to właśnie taki pełny, czy może porę dnia zmienić będzie można wyłącznie z poziomu medytacji oraz wzorem Shadow of Mordor konkretna pora przypisana będzie do określonego zadania, jego danego etapu, jak to widać na 35 minutowym gameplayu.

Po prostu go jeszcze nie pokazano.

W grach gdzie taki występuje, na przykład nowym Metal Gearze czy Dying Light to jedna z tych rzeczy, którymi deweloperzy chwalą się w pierwszej kolejności i słusznie, bo jest to ficzer na tyle spektakularny, że wręcz głupio się nie pochwalić.
Skoro w odniesieniu do W3 się o tym nie mówi, nie pokazuje (na gameplayu nie ma nawet śladu po cyklu), to może i nie ma o czym mówić?
Krótko, zobaczę to uwierzę, do tego czasu pozwolę sobie mocno wątpić.
Szczególnie przy obecnej niechęci do prezentowania czegokolwiek.

Boom "materiałówy" jest widocznie zaplanowany na styczeń i luty. Trzeba to zwyczajnie przyjąć na klatę i przyjąć do wiadomości, że przy W3 Redzi mają odmienny pomysł na marketing w porównaniu z poprzednimi częściami.

Albo na sam luty, ewentualnie marzec, kwiecień, to jest nigdy.
Jakiego by pomysłu nie mieli dla mnie takie podejście jest irracjonalne, bo więcej z tego szkody niż pożytku.

Ja tylko dodam, że nie mówiono o żadnych gameplayach w liczbie mnogiej.

Któryś z zagranicznych serwisów przytaczając ten cytat użył liczby mnogiej i tak mi się to utrwaliło.
Najwidoczniej się kopsli.

Skoro taki mają pomysł na marketing to mam nadzieję, że przez te 2 miesiące przed premierą jakiegoś wielkiego zalewu materiałów od którego zrobi się niedobrze, nie będzie.

Zważywszy na dotychczasową politykę studia brak nadmiaru materiałów mnie nie zdziwi.
Embargo informacyjne przy okazji recenzji takoż.

W zasadzie niczego poza zwiastunami i reklamami nie spodziewam się.

Lepiej być ciekawym gry i odkrywać wszystko na własną rękę, niż być zmęczony nią już przed jej premierą.

Względem fabuły i owszem, odnośnie całej reszty niekoniecznie.
Szczególnie jeśli przy tej okazji odkrywa się jedną niemiłą niespodziankę za drugą.
To nie działa, tamtego nie ma, to okrojone, tamto potraktowane po macoszemu.
Nie twierdzę, że tak będzie, ale często się tak dzieje w przypadku tych elementów gry, o których deweloperzy nie mówią wcale, lub wypowiadają się oględnie, wymijająco.
 
No właśnie, nie bardzo. Oficjalnie nie potwierdzono, aby w grze cykl dobowy w czasie rzeczywistym występował, w żadnym z wywiadów nawet się na ten temat nie zająknięto, a jeśli tak to bardzo chciałbym wiedzieć, gdzie i kiedy, bo w wywiadach z Jose, czyli człowiekiem za dynamiczną pogodę odpowiedzialnym potwierdzono tylko i wyłącznie fakt istnienia dynamicznej pogody właśnie. To nie to samo, takowa wzbogaca cykl, czyni kompletnym, ale to w gruncie rzeczy odrębny ficzer.

A słowa Marcina traktuję z rezerwą. Szczególnie w kontekście spadających kapci i kasków, które jakoś spadać nie chcą, a także po tym jak twierdził, że możliwość wyboru kamery w trakcie walki będzie, gdzie później w jednym z wywiadów to zanegowano. Tym bardziej, że nie sprecyzował czy ten cykl to właśnie taki pełny, czy może porę dnia zmienić będzie można wyłącznie z poziomu medytacji oraz wzorem Shadow of Mordor konkretna pora przypisana będzie do określonego zadania, jego danego etapu, jak to widać na 35 minutowym gameplayu.

Jeśli nie wierzysz zapewnieniom Redów na forum (którzy potwierdzili obecność dynamicznego cyklu dobowego w grze), to automatycznie tracimy płaszczyznę jakiegokolwiek porozumienia, bo tą niewiarą możesz zbić absolutnie każdy argument. Nie chcesz wierzyć, no Twoje prawo i wybór. Wiedz tylko, że nie bardzo da się w ten sposób dyskutować. Koniec końców mam nadzieję, że dostaniesz kiedyś ten swój upragniony filmik, a potem po premierze będziesz się mógł sycić upływającym czasem w grze.
 
Nie rozumiem robienia z cyklu dobowego jakiegoś ficzera. W kilkunastoletnich grach jest obecny, więc dlaczego miałoby go zabraknąć w RPG z otwartym światem A.D. 2015? A twórcy MGS i Dying Light pochwalili się tym, bo ma to wpływ na rozgrywkę. W W3 też będzie miał i już było wspomniane, że w zależności od pory doby będą żerować inne potwory. W interfejsie jest zresztą miejsce na okienko z aktualną porą dnia, czy żerujących w pobliżu potworach:
Z gameplayu faktycznie nie można wywnioskować, że będzie on płynny, choć miejmy nadzieję, że tak. Takie ustawianie pory dnia pod zadanie wyglądałoby trochę dziwnie.
 
Last edited:
Podejmę częściowo temat eustachowego hopla (każdy ma jakiś swój). Jak ten cykl dobowy będzie się miał do cutscenek tak obficie nam zaserwowanych? Sądzicie, że cutscenka dostosuje się do przypadkowej pory dnia, czy moze to pora dnia zostanie dociągnięta za uszy do wymogów cutscenki? Walka Ciri z Caranthirem ma szansę odbyć się nocą albo czy Jeźdźcy będą gonić Geralta, Yennefer i grupę Nilfgaardczyków wczesnym wieczorem? Bo sam zaczynam mieć wątpliwości.
 
Last edited:
Ciekawe kiedy Redzi będą robić beta-testy (a może już trwają?) z chęcią bym się zgłosił choć do Warszawy czy Krakowa jest trochę daleko. :p

@raison d'etre - Też mnie to właśnie intryguje. Trochę głupio byłoby gdyby cut-scenki miały sztywną ustaloną porę, mam nadzieję, że będą one generowane w czasie rzeczywistym, więc takie rzeczy jak pora dnia oraz pogada powinny występować w nich losowo. Dzięki temu każde przejście byłoby niepowtarzalne. Pewnie część filmików będzie toczyć się w określonym czasie, ale już Redów w tym głowa by tak poprowadzić narrację by graczy to nie raziło np. podczas przeskoków czasowych (Geralt płynący gdzieś z Triss oraz Yenn) czy zmiany postaci w którą się wcielamy.
 
Last edited:
Podejmę częściowo temat eustachowego hopla (każdy ma jakiś swój). Jak ten cykl dobowy będzie się miał do cutscenek tak obficie nam zaserwowanych? Sądzicie, że cutscenka dostosuje się do przypadkowej pory dnia, czy moze to pora dnia zostanie dociągnięta za uszy do wymogów cutscenki? Walka Ciri z Caranthirem ma szansę odbyć się nocą albo czy Jeźdźcy będą gonić Geralta, Yennefer i grupę Nilfdgaardczyków wczesnym wieczorem? Bo sam zaczynam mieć wątpliwości.

Wydaje mi się, że większość questów będzie neutralna w tym względzie. Jeśli jakiś event będzie musiał się odbyć nocą/za dnia/o brzasku/ po zmierzchu, to wystarczy obarczyć odpalenie questa warunkiem podejścia do niego w odpowiednim czasie i zapodać wyjaśnieniem fabularnym (patrz: W2: Serce Melitele).
 
Top Bottom