Wiedźmin 3: Dziki Gon

+
@Marcin Momot czy mógłbyś odpowiedzieć na jedno pytanie, albo może jakiś forumowicz zna odpowiedź na nie:

W sprawie wymagań sprzętowych dla PC.

Czy przez "zalecaną konfigurację" - mam rozumieć, że przy poniższej konfiguracji będę w stanie zagrać w Wiedźmina 3 w stałych 30 fps-ach, ze wszystkimi ficzerami / czy może w full HD 60 fps-ów + wszystkie ficzery / a moze jeszcze inaczej = w tej konfiguracji stałe 30 fps i średnie ustawienia...
System operacyjny: Windows 7 (64-bit), Windows 8.1 (64-bit)
Procesor: Intel Core i7 3770 3,4 GHz lub AMD FX-8350 4 GHz
Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 770 lub AMD Radeon R9 290
Pamięć: 8 GB RAM
Dysk twardy: 40 GB
DirectX 11

A przez "minimalne wymagania sprzętowe" - mam rozumieć, że przy poniższej konfiguracji będę w stanie zagrać w Wiedźmina 3 w stałych 30 fps-ach, z wyłączonymi ficzerami?
System operacyjny: Windows 7 (64-bit), Windows 8.1 (64-bit)
Procesor: Intel Core i5 2500K 3,3 GHz lub AMD Phenom II X4 940
Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 660 lub AMD Radeon HD 7870
Pamięć: 6 GB RAM
Dysk twardy: 40 GB
DirectX 11
 
@Marcin Momot Czy można się spodziewać jakichś materiałów wideo w postaci studio tourów ( wycieczki po studiu czy coś w tym stylu)? Takie MTV Cribs w wydaniu REDowskim?
 
Wrażenia z rozgrywki powinny być okraszone świeżymi materiałami wideo

Teraz zacząłem się zastanawiać co Marcin ma na myśli mówiąc te słowa. Czy będzie to po prostu gameplay czy gadanina redakcji, jaka to gra nie jest super?
 

Attachments

  • picard_yes-300x258.jpg
    picard_yes-300x258.jpg
    13.3 KB · Views: 59
Teraz zacząłem się zastanawiać co Marcin ma na myśli mówiąc te słowa. Czy będzie to po prostu gameplay czy gadanina redakcji, jaka to gra nie jest super?

W najgorszej opcji - będą gadaniny redakcji. W średniej - rozmowy z REDami. A w najlepszej - wideo prosto z gry.
Na szczęście screeny chyba wiadomo, że będą z gry, no bo jak inaczej? Na co komu obrazki z pokoju zastawionego komputerami i konsolami i dziennikarzami z całego świata? :p.

Zazwyczaj rusza na pół roku przed wyznaczonym terminem premiery.
O ile wszystko idzie dobrze.
Na cztery miesiące przed się rozkręca, na trzy idzie ostro, a na miesiąc popier... nicza się z materiałami do porzygu.

Możesz dać jakiś przykład? I to najlepiej z ostatnich kilku miesięcy. Bo ja tego tak nie widzę. Nie jestem fanem innych marek do tego stopnia żebym miał przesiadywać na ich oficjalnych forach i co za tym idzie nie znam wszystkich wywiadów na temat gry X czy Y na pamięć, ale śledzę branżę praktycznie codziennie i zupełnie nie odczuwam tego, że wysyp materiałów zaczyna się na 6 m-c przed premierą. Na moje wszystko teraz jest bardziej skondensowane i cała machina rusza na około miesiąc przed premierą.

Dragon Age Inkwizycja nie było gwiazdą ani E3 ani GC 2014. Wysyp materiałów, w tym głównie strumieni na Twitchu to okres wrzesień/październik. Czyli mniej więcej miesiąc przed premierą.

Tak samo nie widzę żadnego większego poruszenia z tytułami które dopiero mają się ukazać.

Nie było chyba absolutnie nic z GTA V PC- ale w tym przypadku to w sumie podwójnie rozmrażany kotlet więc cóż mają pokazywać?
Dying Light miało sporą ofensywę w II połowie grudnia, ale teraz znowu jest jakby spokojniej.
Podobnie sprawa ma się z The Order: 1886.
Evolve zdaje się pokazało ostatnio Intro, ale od czasu publicznej alfy/bety nie było chyba nic o grze słychać.
A dopiero co czytałem, że o Battlefield Hardline niebawem poznamy nowe informacje i że będzie kolejna publiczna beta. Takie informacje, że będą informacje - na ~2 m-c przed planowaną premierą.

A to tylko kilka wybranych przykładów. Mógłbym tak jeszcze trochę wymieniać. I nie uważam, że wszystko rozbija się o sformułowanie "O ile wszystko idzie dobrze".
 
Last edited:
Nie ma sensu reklamować gry na pełnych obrotach pół roku przed premierą.

- Fani wiedzieli o grze wcześniej niż sami REDzi.
Trąbienie o grze pół roku wcześniej wprawiłoby fanów w zachwyt, ale nie ma sensu. Zresztą w przypadku fanów nie ma sensu nawet akcja reklamowa na dzień przed premierą. Wystarczy jakaś notka w stylu "gra już jest" na profilu kota babci REDa,

- Gracze śledzący rynek gier dowiedzieli się o W3 dawno. Choćby wyniki głosowań na najbardziej oczekiwaną grę jasno to pokazują.
Zwykłe wydarzenia, jakieś informacje w necie wystarczyły, aby ich zainteresować. Odfajkowali więc tytuł jako godny zainteresowania, ale nie interesują się nim aktywnie. Trąbienie o grze pół roku wcześniej mogłoby doprowadzić tylko do przesytu.

- Gracze przygodni podążają za szumem i jeśli się zainteresują, to albo kupują od razu, albo zapominają.
Trąbienie o grze pół roku wcześniej nie ma sensu.
 
Nie było chyba absolutnie nic z GTA V PC- ale w tym przypadku to w sumie podwójnie rozmrażany kotlet więc cóż mają pokazywać?

Rockstar ma odmienną strategię niż większość. Nie publikują, nie pokazują, chyba że im się zachce. CDP RED do poziomu Rockstara, ich gier, nadal brakuje wiele. Jeśli kiedyś uzyskają zbliżoną renomę będą mogli się tak bawić.
Co się tyczy promocji na długo przed premierą. RTWII na ten przykład, grą żywo się interesowałem i nie mogłem narzekać na niedobór informacji czy brak materiałów wideo z samej rozgrywki. To że deweloper prezentował tam produkcję, która tak naprawdę nie istniała, to zupełnie inna rzecz.
Z każdym tytułem może być podobnie.

Dragon Age Inkwizycja nie było gwiazdą ani E3 ani GC 2014. Wysyp materiałów, w tym głównie strumieni na Twitchu to okres wrzesień/październik. Czyli mniej więcej miesiąc przed premierą.

Na E3 Bioware pokazało przeszło 19 minutowe demo, a zatem zdecydowanie większe niż to CDP RED.
Nie wiem, czy DA było tam gwiazdą, ale jeśli oznacza to, że pokazuje się niewiele lub nic, to dobrze, że nie było.
W przypadku DA materiały publikowane były regularnie od maja, jeśli nie wcześniej.
Wywiady, screeny, na których to ujawniano na przykład nową lokację, a także gameplaye.
Był stopniowy, regularny napływ materiałów, bez dłuższych przestojów.

Nie ma sensu reklamować gry na pełnych obrotach pół roku przed premierą.

I nikt nie mówił o pełnych. Byle posuchy w tym okresie już nie było. W przypadku Wieśka była i jest.
 
W przypadku Wiedźmina też jest regularny napływ materiałów w sumie.
Czerwiec:
PRE E3: SoD trailer, E3: Około 15 minut dema (microsoft, novigrad, janek)
Sierpień:
Gamescom: dziennik developerski
Całe 47 minutowe demo.
Wrzesień:
Drugi dziennik
Październik:
CGI
Grudzień:
VGA trailer

a w styczniu pod koniec miesiąca mamy dostać materiały od dziennikarzy z nowego dema. Więc materiały dochodzą regularnie, przesyt nie jest niczym dobrym, dotychczas według mnie dostawaliśmy w sam raz, inna sprawa to już jakość niektórych filmików które pozostawiały sporo do życzenia. Dla mnie wystarczyłby jeden filmik co miesiąc do premiery i byłbym usatysfakcjonowany, ale raczej tak się nie stanie bo czym bliżej premiery będziemy pewnie dostawać coraz więcej, oby nie za dużo, oby.
 
Problem jest w tym, że materiały przeznaczone dla szerokiego ogółu graczy jakoś tam potencjalnie zainteresowanych Wiedźminem, nie są tym samym, czego oczekują fani. Ja nie oczekuję półgodzinnych filmów z rozgrywki, tylko zajrzenia za kurtynę, dowiedzenia się skąd, dlaczego, co inspirowało itd. Dla nas miał być chyba blog, który chwilę poruszał kończynami, a później szybko zapadł w śpiączkę.
 
Sierpień:
Gamescom: dziennik developerski

Wrzesień:
Drugi dziennik

Dziennik był, jak dotąd zaledwie jeden, odnośnie muzyki.
Reszta to nic nie wnoszące reklamówki pozbawione treści.

Październik:
CGI

Tak bardzo nic nie mamy, pokażmy intro na siedem miesięcy przed premierą.
To bardziej akt desperacji.

Grudzień:
VGA trailer

Teaser nie zwiastun, koło zwiastuna to nawet nie stało.

Jedynym porządnym materiałem od dawien dawna, który coś wniósł był gameplay, którego zajawkę w postaci polowania na gryfa wrzucono przy okazji E3.
Do tego można doliczyć dosłownie garść screenów i to wszystko.

Przesyt nie jest niczym dobrym, dotychczas według mnie dostawaliśmy w sam raz

Zapewniam, że do przesytu mi bardzo, ale to bardzo daleko.
Szczególnie, że od GC nie działo się niemal nic.


Chyba nikt nie chce poznać każdej lokacji przed zagraniem w grę, tak jak było w przypadku W2 ;]


Zważywszy na fakt, że W2 miał trzy miejscówki na krzyż, a W3 posiada podobno wielki, otwarty świat byłoby to szalenie trudne.

Dla nas miał być chyba blog, który chwilę poruszał kończynami, a później szybko zapadł w śpiączkę.

Obietnic było sporo i na nich z reguły się kończyło.
 
To z muzyką to nie był żaden dziennik, tylko jakaś muzyczna strona poprostu przeprowadziła wywiad z osobami odpowiedzialnymi za dźwięk w grze.


Co do reszty zwał jak zwał, nie zmienia to faktu że materiały dostawaliśmy dotychczas regularnie co miesiąc mniej więcej od czerwca. Jedynie liczę teraz na to że poziom tych materiałów pójdzie w górę jako że jesteśmy coraz bliżej premiery.
 
Last edited:
To z muzyką to nie był żaden dziennik, tylko jakaś muzyczna strona poprostu przeprowadziła wywiad z osobami odpowiedzialnymi za dźwięk w grze.


Co do reszty zwał jak zwał, nie zmienia to faktu że materiały dostawaliśmy dotychczas regularnie co miesiąc mniej więcej od czerwca. Jedynie liczę teraz na to że poziom tych materiałów pójdzie w górę jako że jesteśmy coraz bliżej premiery.

Chodzi o to, że ten wywiad miał właśnie formę dziennika deweloperskiego oraz o to, że dowiedziliśmy się z niego więcej niż z 2 pozostałych "dev diary" a.k.a hype diary.
 
@eustachy_J23
Ciągle siedzisz na forum i żalisz się, że to be, że tamto be. Wymagania za duże; brak cyklu dobowego; kamera fe; downgrade; nul materiałów promocyjnych; znikomy kontakt Redów z fanami; obsuwa; bajkowa oprawa; co-tam-jeszcze-sobie wymyślisz; itd. Na koniec wspomnę, że co chwilę wygrażasz się wokół, że na Wiedźmina nie czekasz, że nie masz parcia, że blabla i [wpisz sobie, co chcesz]... Tym śmieszniejsze twoje krucjaty. Ba-da-bum! Choć może to ja czegoś nie rozumiem, nie umiem czytać między wierszami...

Tak btw, mnie odpuszczać nie musisz, obejdzie się. Zajmij się swoją osobą, chyba bardziej tego potrzebujesz,
 
@eustachy_J23
Ciągle siedzisz na forum i żalisz się, że to be, że tamto be. Wymagania za duże; brak cyklu dobowego; kamera fe; downgrade; nul materiałów promocyjnych; znikomy kontakt Redów z fanami; obsuwa; bajkowa oprawa...
Siedzi i żali się tak samo jak mnóstwo innych osób.
Jak coś nie gra, to warto o tym wspomnieć, a akurat eustachy nie waha się zbiorczo wytknąć wszystkich ewentualnych niedociągnięć, czy niedomówień. Nie ze wszystkimi przytykami się zgodzę, ale takie ma chłop prawo, żeby ponarzekać. Szczególnie, że to jest bardzo konstruktywna krytyka - czego nie da się powiedzieć o każdej z wypowiedzi tutaj.

Cykl dobowy ostatecznie został potwierdzony niedawno - do tej pory ani gameplay, ani trailery nie zwiastowały jego pełnej obecności, więc imo wątpliwość uzasadniona.

Kamera jest jaka jest, nie ona sama boli tylko brak możliwości wyboru tejże. Nie widzę powodu, dla którego REDzi mieli by nie uwzględnić możliwości jej przybliżania i oddalania. To jest głupie i bez sensu - a zapowiada się, że tak właśnie będzie.

Kontakt REDów z community pozostawia mnóstwo do życzenia. Bo nie tylko nie otrzymujemy rzetelnych informacji, ale jesteśmy wprowadzani w błąd. Sam też wielokrotnie postulowałem (albo stosując twoją terminologię - siedziałem na forum i żaliłem się, że be) o zmianę podejścia. Na razie bez efektu.

Sama obsuwa z kolei wzbudziła sporo wątpliwości co do jakości samej gry, jak i cyklu produkcyjnego który poprzedza jej wydanie. I nie trzeba być Sherlockiem, żeby dostrzec, że coś jest nie do końca w porządku.

Żadna z tych obaw więc nie jest, za przeproszeniem, z dupy - tylko skądś się wzięła.

I zanim @Nars z automatu usunie mi posta dodam, że to nie jest osobista wycieczka, ani przytyk dotyczący konkretnej osoby.
 
Last edited:
Cykl dobowy ostatecznie został potwierdzony niedawno - do tej pory ani gameplay, ani trailery nie zwiastowały jego pełnej obecności, więc imo wątpliwość uzasadniona.
O, coś mi umknęło, było już jakieś oficjalne potwierdzenie?
 
Top Bottom