Wiedźmin 3: Dziki Gon

+
Nigdy się na tym nie zastanawiał, aż do tego momentu. Wspomniana koniunkcja sfer miała miejsce dawno temu i otworzyła ludziom drogę do opisywanego świata. Czy jest możliwość, że koniunkcja ta się powtórzy? A jeśli tak to co by przyniosła? Kolejne rasy? Jeszcze bardziej zmutowane i groźniejsze potwory? jest to zwykłe gdybanie i nie ma o czym gadać ponieważ to w ogóle nie biedzie miało miejsca no chyba, że pan Sapkowski wpadnie na taki pomysł i o tym napisze. Po prostu tak się nad tym przez chwilę zastanawiam i dziele z wami.
 
Wspomniana koniunkcja sfer miała miejsce dawno temu i otworzyła ludziom drogę do opisywanego świata. Czy jest możliwość, że koniunkcja ta się powtórzy? A jeśli tak to co by przyniosła? Kolejne rasy? Jeszcze bardziej zmutowane i groźniejsze potwory?
Druga koniunkcja sfer, choć kontrolowana, już była. Zauważ, że w czasach Nimue elfów już nie ma na świecie. Przeniosły się gdzieś portalami.
 
No właśnie przez to, że to kontrolowane było to ja nie bardzo uznaje za koniunkcje. Bo gdyby się uparł to pojawienie się gonu w Wiedźminie 3 w ich cielesnej formie też można byłoby nazwać koniunkcją.
 

Guest 3669645

Guest
Na tym forum nauczyłem się że co człowiek to strasznie odmienny gust (albo zmysł wzroku). Dla jednego taki Dragon Age dorównuje graficznie W3, dla innego jest o 10 klas gorszy i w ogóle paskudny, dla jednych W3 z 37 minutowego gameplay'a nie różni się graficznie od SoD i VGX i tak dalej, i tak dalej. Nie wspominam już niektórych dziennikarzy, którzy zachwycali się oprawą CoD: Ghost, twierdząc, że seria wreszcie przeszła graficzną rewolucję...

Dlatego wierzyć można tylko sobie i swoim zmysłom -Jak W3 obecnie się prezentuje dowiemy się kiedy wypuszczą nowe kawałki rozgrywki. Oby to nastąpiło właśnie 26 stycznia.
 
Last edited by a moderator:
Na tym forum nauczyłem się że co człowiek to strasznie odmienny gust (albo zmysł wzroku). Dla jednego taki Dragon Age dorównuje graficznie W3, dla innego jest o 10 klas gorszy i w ogóle paskudny, dla jednych W3 z 37 minutowego gameplay'a nie różni się graficznie od SoD i VGX i tak dalej, i tak dalej.
Acha, a na dodatek niektórzy nie lubią bigosu :p Ale w końcu de gustibus non est disputandum :whistle:
 
No właśnie przez to, że to kontrolowane było to ja nie bardzo uznaje za koniunkcje. Bo gdyby się uparł to pojawienie się gonu w Wiedźminie 3 w ich cielesnej formie też można byłoby nazwać koniunkcją.

Nie nazywałbym tego Koniunkcją, bo podczas podróży Gonu sfery nie przenikają się wzajemnie, a jedynie elfy otwierają coś w rodzaju tunelu czasoprzestrzennego do innego wymiaru. Jeśli Koniunkcja miałaby się powtarzać cyklicznie, w bardzo dużych odstępach czasu, to myślę że taki cykl można by przedstawić jako dwie sfery podróżujące po krzyżujących się orbitach (trochę jak w tym nowym trailerze). Raz na ileś tysięcy lat przenikają się chwilowo, i wówczas następuje coś w rodzaju dyfuzji. Coś przenika do jednej, coś do drugiej, po czym rozszczepiają się i kontynuują podróż po orbitach. Można przyjąć, że takich wszechświatów / wymiarów / sfer, jak kto woli, jest wiele, i podczas słynnej wiedźmińskiej Koniunkcji tak się złożyło, że w tym samym momencie "zderzyło się" kilka naraz. Wątpię, by takie coś miało się jeszcze raz powtórzyć, a już na pewno nie za sprawą Gonu. Nikt nie posiada mocy zdolnej do manipulowania światami, jedynym wyjątkiem może być jeszcze nienarodzony (?) syn Cirilli.
Rany, chyba trochę nagmatwałem :D

EDIT: Swoją drogą, właśnie przyszło mi na myśl, czy Ciri, jako Pani Miejsc i Czasów, byłaby w stanie nauczyć się więcej niż w Sadze, czyli na przykład zatrzymywać lub cofać czas, albo nawet.... tworzyć własne światy? (Do teraz mam wrażenie że Wyspa Jabłoni była jej dziełem) ;)
 
Last edited:

Na Interze zamieszczono zdjęcie, na którym po powiększeniu widać sterowanie na padzie PS4.Użytkownik "warlegend" odczytał całość i zamieścił dla wygody:
Default Controls

Left Stick - Movement, Steer Horse, Steer Boat, [Press] Call Horse
R2 - Cast Sign
R1 - Quick Access item
L2 - Witcher Senses, Parry/Riposte
Triangle - Strong Attack
Right Stick - Camera Movement, [Press] Change Quest Objective, [Press] Lock On Target
D-Pad - [Up] Potion 1, [Down] Potion 2,
Draw/Sheathe Steel Sword ,
Draw/Sheathe Silver Sword
Circle - Surface / Climb / Dodge / Jump, [Hold] Roll / Dismount
Square - Fast Attack, Dive, Stop/Reverse Boat
L1 - Quick Access Menu
Touchpad - Game Menu
Options - Pause Menu
X - Interact, Swim Fast, Run/Sprint, Canter/Gallop, Accelerate Boat​
 
L2 - Witcher Senses, Parry/Riposte
Czyli z wyciągniętym mieczem nie będzie można używać wiedźmińskiego zmysłu. Szkoda, myślałem że ten zmysł będzie wykorzystywany również podczas walki.
A i wiem, że z systemu w stylu VATS dawno zrezygnowano.
 
O, i z tego, co widzę, to skakanie nie będzie się aktywowało automatycznie i kontekstowo podczas biegu jak Batmanach czy Assassynach, a będziemy to robić samodzielnie osobnym przyciskiem (chyba, że na PC zechcą zrobić to inaczej, w co jednak wątpię).
 
Mnie cieszy, że nurkowanie też nie będzie uruchamiane kontekstowo. No w pewnym sensie będzie, bo do tego trzeba jednak głębszej kałuży:).
 

Guest 3669645

Guest
A naprzeciwko stanowiska z Xbox One. Czyli platformy były niejako pomieszane :p

---------- Zaktualizowano 22:06 ----------

O, i z tego, co widzę, to skakanie nie będzie się aktywowało automatycznie i kontekstowo podczas biegu jak Batmanach czy Assassynach, a będziemy to robić samodzielnie osobnym przyciskiem (chyba, że na PC zechcą zrobić to inaczej, w co jednak wątpię).
Przecież od początku było gadane wszędzie, że tak właśnie będzie (skakanie kiedy się chce). Nawet w gameplay'ach REDzi sobie podskakiwali Geraltem ot tak, dla zabawy.
 
Top Bottom