Wiedźmin 3: Dziki Gon

+
A to ciekawe. Czyli nie zrezygnowano z fikołków... Pewnie dotyczy to spadania z wysokości, ale jednak są :D.
Już wcześniej było to wiadome. I nie chodzi o spadanie z wysokości, bo tam fikołki na 99% będą automatyczne. Po prostu będą wykorzystywane w walce z większymi przeciwnikami. Widać to chociażby na debut trailerze przy walce z biesem. W walce z babą wodną też robi fikołek.
 
Fajna sprawa z tym sterowaniem, z tymi fikołkami fajnie pomyślane, lekkie pyknięcie to unik, przytrzymanie to fikołek, aż chciałoby się wypróbować system walki :p
 
Jeśli przewrót ma służyć również do oddalenia się z zasięgu uderzenia, to dziwnym mi się wydaje wykorzystywanie przytrzymania do wykonania tego manewru. Każde dodatkowe opóźnienie, a takie przecież musi tu zostać doliczone, skazuje nas na znacznie częstsze niepowodzenie. Przy tak dynamicznej walce nawet dziesiąta część sekundy będzie czyniła różnicę, a co dopiero czas kilkukrotnie dłuższy, który tu zapewne wchodzi w grę. Chwilowo nie widzę zastosowania.
 
Czyli z wyciągniętym mieczem nie będzie można używać wiedźmińskiego zmysłu. Szkoda, myślałem że ten zmysł będzie wykorzystywany również podczas walki.

Nie przytoczę źródła ale dam głowę uciąć ze będzie można wykorzystywać wiedźmińskie zmysły podczas walki. Wiem, bo chyba grubo sie zastanawiałem swego czasu jak by to moglo wygladac.
 
Początkowo miało być coś w stylu VATSa z ostatnich Falloutów. Spowalniamy/zatrzymujemy czas i celujemy w witalne punkty potworów. Później jednak REDzi zaczęli się z tego wycofywać i obecnie nie wiadomo na czym stanęło, czy będzie czy nie.
 
Jeśli przewrót ma służyć również do oddalenia się z zasięgu uderzenia, to dziwnym mi się wydaje wykorzystywanie przytrzymania do wykonania tego manewru. Każde dodatkowe opóźnienie, a takie przecież musi tu zostać doliczone, skazuje nas na znacznie częstsze niepowodzenie. Przy tak dynamicznej walce nawet dziesiąta część sekundy będzie czyniła różnicę, a co dopiero czas kilkukrotnie dłuższy, który tu zapewne wchodzi w grę. Chwilowo nie widzę zastosowania.
Może po prostu nie trzeba będzie go długo przytrzymywać i problem byłby rozwiązany.
 

Attachments

  • euNmyAg.jpg
    euNmyAg.jpg
    411.6 KB · Views: 36
Take the botchling, a sinister new creature CD Projekt RED has revealed to OXM. Botchlings are creatures that come as a result of miscarriage,” says Platkow-gilewski. “When a pregnant woman miscarries her baby and abandons their body without giving the child a name, there’s a chance that the child will come back to life in the form of a botchling''.
A botchling forms the important part of a quest concerning the wife of a powerful warlord who lost a child. The
child, in monstrous form, is attacking and drinking the blood of locals – Geralt is hired to help. The choice
here is to either convince the warlord to accept his baby and take it to the place where a special dispelling ritual
is going to be conducted, or Geralt can kill it and set off with the bounty. As you might expect, both have their
consequences and fit into the broader story. The choice is always left to you.

Coś takiego znalazłem z nowych rzeczy. Mam info, które mi wysłał kumpel z Anglii. Jakby komuś się chciało tłumaczyć śmiało :)
 
Last edited:
O nowym potworze - Botchlingu
Platkow-Gilewski. "Botchling to istoty, które przychodzą w wyniku poronienia. Podczas ciąży kobieta roni i porzuca ciało nienarodzonego dziecka nie nadając mu imienia. Istnieje wtedy szansa, że dziecko wróci do życia w formie botchlinga. "
( UWAGA SPOILER DOTYCZĄCY MISJI):
Botchling stanowi istotną część misji dotyczącej żony potężnego wojownika, który stracił dziecko.
To dziecko, w postaci potwora, atakuje i pije krew mieszkańców - Geralt jest zatrudniony, by pomóc.
Wybory będą następujące: przekonać wojownika by zaakceptował dziecko i udał się odprawić rytuał, by uratować dziecko lub zabić potwora i otrzymać wynagrodzenie. Oczywiście każdy wybór będzie miał swoje konsekwencje.
 
Last edited:
Top Bottom