Wiedźmin 3: Dziki Gon

+

Guest 3669645

Guest
Natomiast nie zdarzyło mi się chyba nigdy wczytywać zapis gry tuż przed zakończeniem by sobie jeszcze coś explorować. Więc z tym dyskomfortem to jednak nie do końca jest jak piszesz.
No, jeśli byłą opcja dalszego grania po napisach to nie dziwota, że nikt nie skorzysta z sejwa. Przypominam też że Wiedźmin to co innego niż te wszystkie sandboksy które wymieniłeś. To nie tylko gra która skupia się maksymalnie na fabule, ale i finał historii Geralta, finał na który czekamy od wielu lat i dla nas, fanów, wiele znaczy.
Chciałbym żeby wszytko zostało domknięte na ostatni guzik i dano temu Geraltowi święty spokój. Jak pisałem nie jestem przeciwko możliwości dalszej gry, o ile będzie to prawidłowo rozwiązane (czyli nie jako kontynuacja fabuły, a tylko jako tryb do zabawy). W innym przypadku siła i przekaz całego wspaniałego zakończenia i zwieńczenia serii zostanie zepsuta, niezależnie od tego czy ktoś się zdecyduje grać dalej czy nie (to tak damo jak niedokończenie gry w połowie, niby nie grasz dalej ale wiesz, że dalej coś się dzieje i tylko to się liczy). Do tego dochodzi oczywisty spoiler, że Geralt nie zginie i nie ruszy się z terenów gry.
 
Dowiemy się jak sami skończymy grę. Wtedy można oceniać. Na razie takie spekulacje nie prowadzą do niczego. Jeden woli tak drugi woli zupełnie odwrotnie. Ja popieram Hostilową opcję, które praktycznie jest moją opcją i tyle :D
 
CZY MI SIĘ WYDAJE CZY TO JEST TAKIE PROSTE.

Jak ktoś chce grać dalej to niech gra spyta go po napisach końcowych gry chce wczytać ostatni save? I po kłopocie?
A czy to takie trudne, gdyby po napisach końcowych gra spytała, czy chcemy grać dalej, już po całkowitym zakończeniu głównego wątku fabularnego? :p

Przypomnę, że według zapewnień Redów to już zostało wprowadzone, więc nie muszą już tego dodawać na siłę, zamiast skupiać się na innych, ważniejszych rzeczach. To już jest i tyle, kto chce, ten skorzysta.

No, jeśli byłą opcja dalszego grania po napisach to nie dziwota, że nikt nie skorzysta z sejwa.
Więc widocznie to rozwiązanie byłoby lepsze i wygodniejsze :p

Chciałbym żeby wszytko zostało domknięte na ostatni guzik i dano temu Geraltowi święty spokój.
No i OK, noł problem, przy wspomnianym pytaniu klikasz na Nie i Geralt ma święty spokój. Wszyscy są zadowoleni. A to, czy Geralt zginie, czy przeżyje, nie miałoby nic do tego, tu chodzi tylko i wyłącznie o swobodne dalsze poeksplorowanie sobie świata, już bez żadnych zmartwień, już bez żadnych ograniczeń. A świat gry jest tak ogromny, że niedawanie takiej szansy byłoby przy okazji marnowaniem jego potencjału.
 
Last edited:

Guest 3669645

Guest
Więc widocznie to rozwiązanie byłoby lepsze i wygodniejsze :p
Oczywiście że było wygodniejsze, przecież się oszczędzało te 5 sekund na wejście do menu sejwów :p

No i OK, noł problem, przy wspomnianym pytaniu klikasz na Nie i Geralt ma święty spokój. Wszyscy są zadowoleni. A to, czy Geralt zginie, czy przeżyje, nie miałoby nic do tego, tu chodzi tylko i wyłącznie o swobodne dalsze poeksplorowanie sobie świata
No to mówię, że takie rozwiązanie byłoby ok, jeśli dalsza gra nie byłaby kontynuacją zakończenia, a osobnym trybem.
 
A mi marzą się fałszywe zakończenia. Po dokonaniu pewnych niewłaściwych wyborów gra prowadziłaby do jakiegoś niezbyt optymistycznego końca nie informując gracza, że przy innych wyborach mógłby pograć ciut dłużej i w inny sposób ukończyć grę.

No co - możecie przytaczać do wyrzygania przykłady z Gothica, to mogę i ja ze STALKERa :p.
 

Guest 3669645

Guest
Kiedy Geralt zostaje "zaproszony" na widzenie z Emhyrem i się przygotowuje (kąpiel itd.) jest poproszony o to by zasiadł na berzerze. Tutaj można się zgodzić albo odmówić -Jeśli gracz wyrazi zgodę na ogolenie Geralta, pan z brzytwą poderżnie mu zdradliwie gardło :p Na zlecenie Emhyra, oczywiście. I tu alternatywne zakończenie.

Jeśli się gracz nie zgodzi, wtedy mamy spotkanie z Emhyrem, ale ten podczas rozmowy uświadamia sobie, że lepiej Geralta nie likwidować, a wykorzystać. I gramy normalnie dalej.

Tadaa
 
Po co ten "adventus" tak jęczy i wprowadza ferment? Człowieku skoro Ci się coś nie podoba to nie komentuj, wyłącz komputer i idź spać... Dla mnie to świetna sprawa, grać po zakończeniu fabuły, eksplorować to czego przypadkiem nie dane było mi zobaczyć. OD tego są sandboxy. Nie cierpię tego typu ludzi co w/w/ Wprowadzają niepotrzebny ferment, wszędzie gdzie tylko się pojawią, wciskanie na siłę swoich racji. Nie długo pewnie zacznie piszczeć na temat tego ile kto powinien grać w W3... żałosne. Gra jest od tego by dawać nam wszystkim FUN, a nie stawiać blokady,zasady,nakazy itp. Będę chciał to sobie wczytam save, nie będę chciał to nie ruszę misji głównych póki nie wbiję Melitele jedna wie, jakiego poziomu postaci. Po co zaśmiecać to forum ilością SPAMu na jeden i ten sam bezsensowny temat ? Nie do ogarnięcia.
 
@S15YNWA Forum jest od tego, by między innymi dyskutować na różne tematy, przedstawiać swoje poglądy, wymieniać się opiniami w kulturalny sposób i podając logiczne argumenty, czyż nie? Adventus to niewątpliwie robi, a Ty jedynie w tym przypadku "narzekasz na narzekających" i to Ty spamujesz.
PS: Zluzuj majty ;).
 
Kiedy Geralt zostaje "zaproszony" na widzenie z Emhyrem i się przygotowuje (kąpiel itd.) jest poproszony o to by zasiadł na berzerze. Tutaj można się zgodzić albo odmówić -Jeśli gracz wyrazi zgodę na ogolenie Geralta, pan z brzytwą poderżnie mu zdradliwie gardło :p Na zlecenie Emhyra, oczywiście. I tu alternatywne zakończenie.

Jeśli się gracz nie zgodzi, wtedy mamy spotkanie z Emhyrem, ale ten podczas rozmowy uświadamia sobie, że lepiej Geralta nie likwidować, a wykorzystać. I gramy normalnie dalej.

Tadaa

Widać, że wyobraźnia pracuje. Też w tym gameplayu widziałem już brzytwę na gardle Wiedźmina oraz krew na berżerce. :p
 
Po co ten "adventus" tak jęczy i wprowadza ferment? Człowieku skoro Ci się coś nie podoba to nie komentuj, wyłącz komputer i idź spać... Dla mnie to świetna sprawa, grać po zakończeniu fabuły, eksplorować to czego przypadkiem nie dane było mi zobaczyć. OD tego są sandboxy. Nie cierpię tego typu ludzi co w/w/ Wprowadzają niepotrzebny ferment, wszędzie gdzie tylko się pojawią, wciskanie na siłę swoich racji. Nie długo pewnie zacznie piszczeć na temat tego ile kto powinien grać w W3... żałosne. Gra jest od tego by dawać nam wszystkim FUN, a nie stawiać blokady,zasady,nakazy itp. Będę chciał to sobie wczytam save, nie będę chciał to nie ruszę misji głównych póki nie wbiję Melitele jedna wie, jakiego poziomu postaci. Po co zaśmiecać to forum ilością SPAMu na jeden i ten sam bezsensowny temat ? Nie do ogarnięcia.

To rozumiem, że chcesz grać po zakończeniu fabuły? A za ciężko jest wczytać save? ALBO PO PROSTU PRZEJŚĆ GRĘ OD NOWA, NOWE WYBORY I NOWE QUESTY.
 
@S15YNWA - @Ant15tarrr dobrze Ci radzi:
Zluzuj majty .

Jesteś tu świeży - poobserwuj, zapisz spostrzeżenia i nie podskakuj. Zauważ, że większość użytkowników posiadających czterocyfrową liczbę postów z piątką z przodu (lub jeszcze wyższą cyfrą) nie pajacuje i zachowuje się z godnością - bierz z nich przykład.
I pamiętaj, że hejt rzucony z wiaterkiem, wraca zwykle na skrzydłach tornada.
 
Kiedy Geralt zostaje "zaproszony" na widzenie z Emhyrem i się przygotowuje (kąpiel itd.) jest poproszony o to by zasiadł na berzerze. Tutaj można się zgodzić albo odmówić -Jeśli gracz wyrazi zgodę na ogolenie Geralta, pan z brzytwą poderżnie mu zdradliwie gardło :p Na zlecenie Emhyra, oczywiście. I tu alternatywne zakończenie.

Jeśli się gracz nie zgodzi, wtedy mamy spotkanie z Emhyrem, ale ten podczas rozmowy uświadamia sobie, że lepiej Geralta nie likwidować, a wykorzystać. I gramy normalnie dalej.

Tadaa

I co Ci po takim zakonczeniu ? I tak byś wczytał sejwa i grał dalej
P.s przypomnialo mi sie jak ludziom Geralta powiesili we Flotsam na początku gry :rofl:
 
@S15YNWA @Ant15tarrr @Wroobelek
Proszę przenieść jakiekolwiek uwagi osobiste na drogę prywatnych wiadomości, na publicznym forum oddając się jedynie dyskusji na temat zawartości gry. Następne przytyki w stronę innych osób (jak i inne posty nie na temat) zostaną usunięte, a ich autorzy - odpowiednio nagrodzeni.

Proszę jednocześnie panów @S15YNWA oraz @Ant15tarrr o zachowanie większej kultury w stosunku do współrozmówców. W razie niezastosowania się - jak wyżej.

Przypominam też o funkcji "raportuj".
 
To rozumiem, że chcesz grać po zakończeniu fabuły? A za ciężko jest wczytać save? ALBO PO PROSTU PRZEJŚĆ GRĘ OD NOWA, NOWE WYBORY I NOWE QUESTY.
Tak, chcę. Ale sejwa nie chcę wczytywać. A skoro Redzi chcą dać mi taki wybór, to czemu mi tego bronisz?

A jak będę chciał zaraz od nowa przejść grę, to przejdę, i to z pewnością nie raz. Ale taki wybór też chcę mieć.

Kiedy Geralt zostaje "zaproszony" na widzenie z Emhyrem i się przygotowuje (kąpiel itd.) jest poproszony o to by zasiadł na berzerze. Tutaj można się zgodzić albo odmówić -Jeśli gracz wyrazi zgodę na ogolenie Geralta, pan z brzytwą poderżnie mu zdradliwie gardło :p Na zlecenie Emhyra, oczywiście. I tu alternatywne zakończenie.
"Wiedźmin miał nóż na gardle" - tak właśnie rozpoczynało się opowiadanie "Kwestia ceny". Następnie był mrożący krew w żyłach opis sceny golenia :p



A może w jednym z zakończeń Geralt uchodzi z życiem, załatwia wszystkie sprawy, rzuca wiedźmiński fach, wreszcie się statkuje i zostaje zwykłym farmerem, wiodąc spokojny żywot u boku Yennefer/Triss/Shani/Sukkuba, całymi dniami zrywając rzepę jak w Gothicu 2? Przecież w Wiedźminie 1 coś takiego mu się chyba marzyło ;P Można sobie wtedy spokojnie grać dalej bez żadnych przeszkód fabularnych, nic nikomu nie wadzi, a przy okazji jest furtka do kolejnego sequela, który z pewnością zapewni przypływ kolejnej masy fanów - Wieśmak 4: Symulator Farmy :stuart:

 
Top Bottom