Wiedźmin 3: Dziki Gon

+
Ludzie przestańcie już gadać o tej kamerze. Póki nie zagramy nie dowiemy się czy jest beznadziejna i bezużyteczna czy może pomaga właśnie.

Powiem tak - wolę bliższą kamerę która już jest w grze. Pokazując wam obrazki czy sam oglądając zwiastun mogę określić która kamera bardziej mi się podoba. Grając w W2 wiem która kamera mi się nie podoba - ta oddalona. Więc chyba jestem wstanie sobie wyobrazić która kamera będzie dla mnie beznadziejna. Nie mówię, że bezużyteczna. Więc czego waść głupoty piszesz?
 
Wielu nie bierze pod uwagę, pomijając już osobiste preferencje, że REDania projektuje walkę w określony sposób.
Zdaje się, że nie chodzi o to by była wyłącznie zręcznościowa i widowiskowa, ale też taktyczna.
Nie mam doświadczenia w projektowaniu mechaniki tego typu, ba - niewiele wiem o samej technicznej stronie kreacji i implementacji takich elementów do gry, ale chyba każdy, kto wysili się odrobiną wyobraźni będzie w stanie stwierdzić, że taki system składa się z multum zależności. I że każdy zależny od innych element musi współgrać z resztą, innymi słowy - chodzić jak w zegarku.

O ile sam optuję za możliwością wyboru, to nie wydaje mi się by oddalona kamera została wrzucona do gry bez powodu, albo dla czyjegoś widzimisię. Widocznie tak jest system zaprojektowany, by element taktyczny odgrywał tutaj istotną rolę.
Elementem taktyki jest planowanie - dlatego gra pokazuje nam przestrzeń dookoła, tak by nie pozostawić pola na wątpliwości.

Narzucenie określonego stylu/trybu rozgrywki to jest indywidualna cecha każdej produkcji, graczom oddaje się możliwość ewentualnego określenia parametrów, przy których użyciu mogą się w tych jasno i twardo ustalonych ramach zmieścić.

To, że umożliwienie przybliżania/oddalania obrazu - nawet, jeśli nie do końca by to grało z projektem - nie powinno stanowić dla deweloperów problemu i że powinni taką funkcjonalność wprowadzić, choćby po to żeby dać się chętnym pomęczyć, to już inna kwestia.
 
Last edited:
Mały komiks mojego autorstwa: :p
Marzę o takim dialogu w W3






 
Wielu nie bierze pod uwagę, pomijając już osobiste preferencje, że REDania projektuje walkę w określony sposób.
Zdaje się, że nie chodzi o to by była wyłącznie zręcznościowa i widowiskowa, ale też taktyczna.
Nie mam doświadczenia w projektowaniu mechaniki tego typu, ba - niewiele wiem o samej technicznej stronie kreacji i implementacji takich elementów do gry, ale chyba każdy, kto wysili się odrobiną wyobraźni będzie w stanie stwierdzić, że taki system składa się z multum zależności. I że każdy zależny od innych element musi współgrać z resztą, innymi słowy - chodzić jak w zegarku.

O ile sam optuję za możliwością wyboru, to nie wydaje mi się by oddalona kamera została wrzucona do gry bez powodu, albo dla czyjegoś widzimisię. Widocznie tak jest system zaprojektowany, by element taktyczny odgrywał tutaj istotną rolę.
Elementem taktyki jest planowanie - dlatego gra pokazuje nam przestrzeń dookoła, tak by nie pozostawić pola na wątpliwości.

Narzucenie określonego stylu/trybu rozgrywki to jest indywidualna cecha każdej produkcji, graczom oddaje się możliwość ewentualnego określenia parametrów, przy których użyciu mogą się w tych jasno i twardo ustalonych ramach zmieścić.

To, że umożliwienie przybliżania/oddalania obrazu - nawet, jeśli nie do końca by to grało z projektem - nie powinno stanowić dla deweloperów problemu i że powinni taką funkcjonalność wprowadzić, choćby po to żeby dać się chętnym pomęczyć, to już inna kwestia.

- Nie wyrzucać żadnej kamery czy opcji jej ustawienia z gry
- Dać możliwość wybrania odległości kamery od Geralta która już jest w grze,
- Dla mnie lepiej się gra bliżej
- W Skyrim możemy sobie przybliżyć kamerę na taką z nad ramienia - dla mnie to już za blisko, nie widzimy całej lewej strony, walka wtedy jest praktycznie niemożliwa, bo walczymy "na ślepo", ktoś marudzi, że jest opcja przybliżania i oddalania kamery w Skyrim? Albo, że przybliżając za mocno gra jest praktycznie niegrywalna?

Nie dorabiajmy jakiś dziwnych tłumaczeń aby poprzeć swoje argumenty :0.
 
Zwróćcie uwagę na włosy tej urodziwej służki. W dwójce twórcy stawali na głowie, żeby uniknąć pokazywania włosów u enpeców, najczęściej były jakoś zakamuflowane albo uczesane tak, żeby nie musieć ich animować. Widać tu więc, jaki postęp jest od poprzedniej części jeśli chodzi o NPC, bo skoro służąca wygląda o niebo lepiej niż jakakolwiek postać z W2... :)
 
BTW: Jedna ze służek w scenie "wannowej" jest naprawdę wyjątkowo urodziwa
A już myślałem, że tylko moje oko ją wyhaczyło. Jest taka... naturalna. I wydaje się, jakby... jak to określić - jakby posiadała własną osobowość. Dwie pozostałe wyglądają przy niej jak lalki Barbie, bezwolne golemy - choć również są ponadprzeciętnie urodziwe, to "czegoś" im brakuje.

Kurcze, nie myślałem, że powiem to kiedyś o zlepku pikseli, który w całości wyszedł spod czyjejś klawiatury. To chyba najlepszy komplement dla REDów, jaki w tej chwili przychodzi mi do głowy.

---------- Zaktualizowano 23:31 ----------

I cycki ma na miejscu - nie to, co Triss z W1.
:teeth:

---------- Zaktualizowano 23:46 ----------

@Marcin Momot - dało by radę załatwić jakiegoś ładnego rendera z nią na pulpit w HD?
;)
 
Nie wiem, czy zauważyliście, ale w scenie w której Geralt staje przed bramą do obozu Nilfgaardu, jeden ze strażników, ten brodaty po prawej wygląda trochę jak Konrad Tomaszkiewicz? Zwłaszcza sposób układania ust podczas mówienia wygląda niezwykle podobnie.
 
Myślisz, że Redzi by się trudzili nad jej modelem, bądź co bądź bardzo ładnym, żeby tylko raz się pojawiał? :p

Podobno wiele postaci jest bardzo dopracowanych, być może tak trochę przypadkiem im wyszła tak ładna pixelowa panna :p
 
Nie wiem, czy zauważyliście, ale w scenie w której Geralt staje przed bramą do obozu Nilfgaardu, jeden ze strażników, ten brodaty po prawej wygląda trochę jak Konrad Tomaszkiewicz? Zwłaszcza sposób układania ust podczas mówienia wygląda niezwykle podobnie.

Iorveth też jest do niego podobny. I Zygfryd...
 
@Marcin Momot W wywiadach z Wami, mówicie o różnych aktywnościach np. gra karciana, pływanie, nurkowanie, pływanie łodzią, wyścigi konne itd. I nie mogę się doszukać wyścigów łodziami, które wcześniej były potwierdzone. Czy wyścigi łodziami nadal występują w grze?
 
Nie wiem, czy zauważyliście, ale w scenie w której Geralt staje przed bramą do obozu Nilfgaardu, jeden ze strażników, ten brodaty po prawej wygląda trochę jak Konrad Tomaszkiewicz? Zwłaszcza sposób układania ust podczas mówienia wygląda niezwykle podobnie.

Nieee, Konrad Tomaszkiewicz to przecież Zygfryd :p
 
REDzi mogliby opracować i wrzucić na forum jakiś ładny kalendarz na 2015 z dziewuchami z W3 do samodzielnego wydruku. To nic, że styczeń już się kończy.

A na maj - Yennefer :D.
 
Top Bottom