Wiedźmin 3: Dziki Gon

+
Trzeba odróżnić dwa zjawiska, homosiów którzy są normalnymi ludźmi, oni sobie żyją normalnie wśród nas i nikomu nie przeszkadzają od tzw. tfu gejów którzy są bandą chamów importowanych z Nilfgaardu. Ich celem jest zniszczyć nasze społeczeństwo żeby ułatwić inwazje. Oczywiście Czarni jak tylko wygrają to ich poślą na Korath.
 

Guest 3669645

Guest
 
@zi3lona

No może to zjawisko nie jest aż tak nasilone jak tego chce "loża zbulwersowanych", ale mają jednak trochę racji.

W czasach gdy w każdym porządnym zachodnim filmie i grze musi być murzyn lub/i/oraz gej, REDom się trochę oberwało za to, że jedyne postacie w W2 które miały upodobanie w przedstawicielach tej samej płci były knującymi spiski chytrymi złośliwcami, których ciężko było polubić, a jedyny czarnoskóry w W1 był tym złym, w dodatku te komentarze w śledztwie w akcie II ("Próżny jak każdy dzikus który się dorobił" ~ Talar, "Wyłazi z niego *** dzikus. Myśli swoim wielkim czarnym zgrywusem" ~ Baranina) nie poprawiały sytuacji, dlatego też sądzę, że jednym z powodów dla których REDzi umieścili postać takiego miłego, inteligentnego, pomocnego gajowego geja było to, żeby trochę udobruchać obrońców nowoczesnych wartości i politycznej poprawności.
 
Wiedźmin jest grą o mutancie, który jest odrzucany przez ludzi, z powodu swojej odmienności. Czy tylko ja dziwię się, kiedy fani pochylają się z troską nad jego losem, a jednocześnie nie umieją przynajmniej z szacunkiem odnieść się do osób, które w tzw. prawdziwym życiu bywają traktowane jak abominacja, bo ich preferencje seksualne są inne, niż większości? I nie mówię o określeniach, jakich używają forumowicze, ale o wsadzaniu do obozów koncentracyjnych w czasie wojny, na przykład, czy niszczeniu karier.
A to, że Detmold był jedynym gejem w grze, a na dokładkę oślizgłym, knującym typem było, imo, nienajlepszym pomysłem. Więc, jeśli masz rację, co do intencji studia, to akurat, moim zdaniem dobrze. Nie ma co powielać złych stereotypów. W każdym razie dopóki nie ma równowagi w traktowaniu przywoływanych przez Ciebie grup.
 
Omg, ludzie, a czy gra każe wam iść do łózka z panem leśniczym czy co? Co to za dziwna moda nastała by patrzeć kto z kim sypia, nawet w grze, litości. Ludzie są jacy są, nie widzę powodów dla których w grze miałyby być tylko osoby hetero i pewnie w dodatku tylko białe (i dopiszcie jeszcze kilka przymiotników opisujących jedynego słusznego ziemianina.)
 
te komentarze w śledztwie w akcie II ("Próżny jak każdy dzikus który się dorobił" ~ Talar, "Wyłazi z niego *** dzikus. Myśli swoim wielkim czarnym zgrywusem" ~ Baranina) nie poprawiały sytuacji, dlatego też sądzę, że jednym z powodów dla których REDzi umieścili postać takiego miłego, inteligentnego, pomocnego gajowego geja było to, żeby trochę udobruchać obrońców nowoczesnych wartości i politycznej poprawności.

Bogowie uchowajcie. Nie dopuszczasz myśli, że istnieją ludzie mający zbiór charakterystyk pozytywnych i negatywnych, gdzie kolor skóry, religijność lub jej brak, tudzież orientacja seksualna nie mają żadnego znaczenia? Tworzenie "dobrych gejów" w ramach balansowania wizerunku i poprawności politycznej? Bądźmy poważni. Nie wspominając o tym, że Czerwoni nie tworzą miłych, inteligentnych, pomocnych postaci. W świecie Wiedźmina każdy ma coś za kołnierzem. Wrzucenie do gry płaskiej, jednowymiarowej postaci, jedynie w celu wywołania litości u gracza, tudzież "odpokutowania" za dawne krzywdy od razu wygryzłoby gracza ze świata (imerszyn brejker).

Redzi stworzyli jakaś postać, która min. jest gejem. Tyle.
 
Last edited:
Zwróciliście uwage że doba w Wieśku będzie trwać 2 godziny naszego czasu? O ile oczywiście się nie rąbnąłem, ale z tego co zauważyłem to 1 minuta w grze odpowiada 5 sekundom u nas. Według mnie 2 godziny to ani nie za krótko ani nie za długo. W sam raz według mnie :) .
 
Nie wiem czy było już mówione, ale Jerzy potwierdził, że tak jak w w2 bęzie można swobodnie okradać z dobytku ludzi bez żadnej reakcji z ich strony:( Moim zdaniem bardzo, ale to bardzo psuje wiarygodność świata gry.
 
Nie wiem czy było już mówione, ale Jerzy potwierdził, że tak jak w w2 bęzie można swobodnie okradać z dobytku ludzi bez żadnej reakcji z ich strony:( Moim zdaniem bardzo, ale to bardzo psuje wiarygodność świata gry.

Przecież w którejś recenzji było mówione, że będzie za to grzywna. Nie wiem czy witchersite.pl o tym nie pisało w ich Q&A.
 
To by była nierówna walka, daj tym ludziom inne opcje obrony :p

Gdyby do Twojego domu wszedłby złodziej i kradł wszystko jak leci, to rozumiem, że stałbyś jak kołek, a dopiero po wszystkim powiadomiłbyś policję? Sory, ale takie rozwiązanie jest beznadziejne.
 
Fajnie, że Jerzy The Gamer robi dużo materiałów o Wiedźminie 3, ale np. w Q&A wybiera pytania dosyć średnie moim zdaniem, czasami też się pomyli (Ator, z którym czasem nagrywa też). Ale rozumiem, pytania w sumie wybiera z tych zadanych przez swoich widzów, którzy pewnie tak intensywnie nie śledzą produkcji, a że zdarzają się błędy to normalne. W każdym razie życzę mu powodzenia (jest chyba początkującym jutuberem), wydaje się spoko, materiały też robi niezłe.

A co do konsekwencji kradzieży to mi się kojarzy, że będą, ale nie zawsze (jak zostaniemy przyłapani?). Chociaż chyba powinniśmy się przyzwyczaić do takich rozbieżności, bo ostatnio dość dużo sprzecznych informacji się pojawia. Oby niektóre wątpliwości zostały rozwiane :p.
 
Gdyby do Twojego domu wszedłby złodziej i kradł wszystko jak leci, to rozumiem, że stałbyś jak kołek, a dopiero po wszystkim powiadomiłbyś policję? Sory, ale takie rozwiązanie jest beznadziejne.

Gdyby mi do domu wszedł mistrz miecza, w dodatku mutant z dwoma długimi mieczami i czarami to bym stał jak kołek i nawet nie próbował przeszkadzać w kradzieży.
 
Top Bottom