Wiedźmin 3: Dziki Gon

+
Skyrim sprzedał się w 20 milionach egzemplarzy w rok.. Skyrim a Wiedźmin to jak doda a britney spears....

Nie rozumiesz chyba rynku .. TES jest dużo mocniejszą marką niż Wiedźmin ma dużo większy "staż" w branży .. twoje porównanie, kula w płot.
 
Nie rozumiesz chyba rynku .. TES jest dużo mocniejszą marką niż Wiedźmin ma dużo większy "staż" w branży .. twoje porównanie, kula w płot.

Dobra dobra, nie spinaj. Ja obstawiam 15 milionów i jeszcze się zdziwicie jak będę mieć racje :)
 
Skyrim sprzedał się w 20 milionach egzemplarzy w rok.. Skyrim a Wiedźmin to jak doda a britney spears....
Tylko, że o ilości sprzedanych egzemplarzy nie decyduje tylko faktyczna jakość produktu, ale też znajomość marki, reklama i wiele innych czynników. Wiedźmin obecnie jest bardzo promowany, hajp jest słuszny. Ale chyba jednak gry z serii TES są jak na razie bardziej rozpoznawalne na zachodzie (tak przypuszczam). U nas "Wiedźmin" jest bardzo popularny, za granicą coraz więcej ludzi o nim słyszy, ale chyba nie jest aż tak rozpoznawalny jak mogłoby się zdawać.
 
@Remcioo Nie zapominajmy również o brzydkiej tendencji graczy do wyolbrzymiania wszystkiego. Po premierze zaczną się krzyki o downgrade. Dodajmy do tego widmo słabej optymalizacji i prosze - Wiedźmin jest crapem. W oczach ludzi na różnych forach i metacriticu, oczywiście.
 
@Remcioo Nie zapominajmy również o brzydkiej tendencji graczy do wyolbrzymiania wszystkiego. Po premierze zaczną się krzyki o downgrade. Dodajmy do tego widmo słabej optymalizacji i prosze - Wiedźmin jest crapem. W oczach ludzi na różnych forach i metacriticu, oczywiście.

ja sie zaloze ze wszystkie lewackie strony jak polygon czy rps dopieprza sie sie do wieska. Ze prostytutki, ze trzeba szukac 2 nieporadnych kobiet dzenifer i i tej drugiej no i tradycyjnie do 'sex cards'. 7/10
 
No trzeba dodać jeszcze, że tym większe są oczekiwania wobec gry (a wobec W3 są przeogromne) to tym większe rozczarowanie może wystąpić u graczy, co może skutkować większą ilością krytycznych głosów.
@Remcioo Skoro tak zwracasz uwagę na lajki, to zwróć też uwagę, że W3 ma ich prawie pół miliona, a seria The Elder Scrolls prawie 1,5 miliona ;).
 
Nie wiem po co ktoś dawałby lajka skoro nie miałby zamiaru grać, no ale co tam.. Poczekamy zobaczymy, obstawiam 15milionów sprzedanych do grudnia
Wybacz za tę zbrodnię ale LoLa mam polajkowanego, ostatni raz w to zagrałem w maju, Battlefielda też mam polajkowanego, a moja przygoda skończyła się na BF3, mam też polajkowane fanpejdże nVidii, a nigdy w życiu nie miałem od nich karty. To się na nic nie przekłada, traktuję to jako szybki dostęp do informacji, a nie jakieś zobowiązanie do zakupu.
 
No trzeba dodać jeszcze, że tym większe są oczekiwania wobec gry (a wobec W3 są przeogromne) to tym większe rozczarowanie może wystąpić u graczy, co może skutkować większą ilością krytycznych głosów.
@Remcioo Skoro tak zwracasz uwagę na lajki, to zwróć też uwagę, że W3 ma ich prawie pół miliona, a seria The Elder Scrolls prawie 1,5 miliona ;).
W3 ma 20milionów, nie 0,5 :eek:
 
O ilości sprzedanych egzemplarzy nie świadczy jaką grą jest dany tytuł. Tutaj liczy się rozpoznawalność marki, czyli przede wszystkim marketing. Wiedźmin 3 wydaje się być bardzo popularny, ale wśród osób, które interesują się grami, a taki zwykły casual to nawet o Wiedźminie nie słyszał.

Znakomita sprzedaż Batmana, GTA, FIFY czy COD'a nie bierze się z jakości tych gier, bo czasem jest tak, że tytuł może być mało innowacyjny i ogólnie kiepsko przyjęty przez recenzentów, ale nadal sprzedawać się bardzo dobrze,.

Porównajcie sobie najpopularniejszy na YT zwiastun Wiedźmina, czyli Sword of Destiny, który aktualnie ma ~3,5 mln wyświetleń do takiego nowego Batmana, który ma ~10,5 miliona. Różnica ogromna, mimo, że Batman jest jeszcze praktycznie w ogóle nie reklamowany i do tej pory miał bardzo mało jakichkolwiek materiałów.

Nie bez powodu budżet przeznaczony na marketing Wiedźmina jest zdecydowanie większy od tego, który przeznaczony jest na samą grę. CDPR wie o co gra, dlatego potrzebuje jeszcze wydać masę pieniędzy na reklamę. Takie są prawa rynku.
 
Najeżdżając na liczbę wyświetla się napis "Udostępnij na Facebooku".

No bo właśnie o to w tym chodzi, tyle było udostępnień, a nie lajków. :p
Nawet kanał The Witcher na YT ma ledwie 133k subskrybentów, a ostatni gejmplej 370k wyświetleń. Jedyne jakby nie patrzeć.
 
@Mengaard a w Wiedźmina będziesz grać? :D Ja wiem.. że wiele osób może nie zagrać.. Ale obstawiam 15 milionów max w 7 miesięcy po wydaniu, niech RED'ą się uda..
 
@Mengaard a w Wiedźmina będziesz grać? :D Ja wiem.. że wiele osób może nie zagrać.. Ale obstawiam 15 milionów max w 7 miesięcy po wydaniu, niech RED'ą się uda..

Ale to co innego, tak to nie siedziałbym i nie miał 2k postów na forum, ale fb to fb, a tutaj masz swoje 20 milionów, kliknij w nie i ujrzysz to:
View attachment 10585
 

Attachments

  • 20m.jpg
    20m.jpg
    112.4 KB · Views: 36
@Remcioo Nie wiem co znaczy liczba na stronie głównej, ale przypuszczam, że ten licznik liczy każde kliknięcie na stronie głównej, nawet jeśli ktoś klika kilkukrtonie like'a. Faktyczna liczba ma stronie fb jest taka, jaką podałem, zresztą @Mengaard Ci to dobrze zobrazował ;).
 
Znaczy to co jest napisane, to są udostępnienia. A skąd ich tyle? Klepaliśmy ten licznik zdaje się żeby coś odblokować.
 
Top Bottom