Wiedźmin 3: Dziki Gon

+
Do premiery W3 pozostały 2 miesiące i 3 tygodnie. Ostatnim razem kiedy tyle zostawało do premiery, również była taka posucha. Osobiście nie wierzę w trzecią obsuwę, ale czarno mi się widzą te ostatnie miesiące, skoro machina marketingowa tak się rozpędza :p

Mi to jest nawet na rękę, wole tak niż zdradzanie 70%(tak wiem, nigdzie tego nie wyliczyłem, to jest pewnie hiperbola i tak naprawdę ten procent był inny) fabuły jak w W2.
 

Guest 3669645

Guest
Niby wiadomo, że w maju się zacznie na całego, ale no litości... Kampania która tak naprawdę startuje w miesiącu premiery, a poprzednie 2 lata promocji nie okraszone nawet jednym dziennikiem? Trailer, gameplay, trailer, gameplay... Wesoło i różnorodnie, nie ma co.

Oby w marcu oprócz gejmpleja wypuszczono coś nowego. Jak dotąd nie uświadczyliśmy żadnych materiałów opowiadających o danych aspektach gry, jeno jakieś lanie wody bez odpowiedniego zapisu z rozgrywki.
 
Może jednak nie będzie kolejnej przesuwy premiery, ale z tego co napisali w PSXExtreme w wywiadzie z Mateuszem Tomaszkiewiczem czeka nas patch premierowy.

Spodziewałem się premierowego patcha, więc nie jestem zaskoczony. Wychodzi na to, że z częścią bugów studio będzie walczyć już po premierze. W sumie wolę tak niż kolejną obsuwą. Byle tylko pod względem technicznym było jako tako.

No to tu jest odpowiedź.
Za wcześnie jeszcze.

Intensyfikacja kampanii ma miejsce właśnie na plus minus trzy miesiące przed premierą konkretnego tytułu, więc wcale za wcześnie nie jest, grunt coby, jak zauważył Rustine, przekroczyć granicę 2,5 miesiąca. Po tej dacie szanse na kolejną obsuwę drastycznie maleją. I oby PAX stanowił zapowiedź tych wzmożonych działań, a nie jak impreza, gdzie pokazano Elder Blood.

Mi to jest nawet na rękę, wole tak niż zdradzanie 70%(tak wiem, nigdzie tego nie wyliczyłem, to jest pewnie hiperbola i tak naprawdę ten procent był inny) fabuły jak w W2.

Ja tam znałem tylko wydarzenia z prologu, a i to nie wszystkie, a łykałem każdy materiał bez wyjątku, więc naprawdę grubo przesadziłeś. Po prawdzie tylko jeden spoiler zepsuł mi nieco zabawę, wylazł na zwiastunie i był raczej niezamierzony.
 
W zasadzie cały luty był okropnie suchy. Nic konkretnego nie dostaliśmy. I mam na myśli oficjalne informacje udostępnione ludziom wraz z jakimś materiałem. Dowiedzieliśmy się nieco na temat mechanik, ale to są mgliste informacje, uzyskane dzięki uprzejmości REDów na forum. W zupełności zgadzam się z Eustachym i Rustinem. Sytuacja jest bardzo podobna do tej z końca ubiegłego roku, a IMO dobrze to nie wróży niestety. Obym się mylił.
 
Mam nadzieję, że nie wycofano łodzi. Regaty wycofano. Ostatnio nie było słowa na ten temat, a na pokazach też nie można było wsiąść na nic co pływa.
 

Attachments

  • bez tytułu.JPG
    bez tytułu.JPG
    62.6 KB · Views: 74
Ja tam znałem tylko wydarzenia z prologu, a i to nie wszystkie, a łykałem każdy materiał bez wyjątku, więc naprawdę grubo przesadziłeś. Po prawdzie tylko jeden spoiler zepsuł mi nieco zabawę, wylazł na zwiastunie i był raczej niezamierzony.
Ja przez wydarzenia z prologu podczas swojego pierwszego przejścia miałem coś takiego
O, to pewnie tutaj zabiją Foltesta, o a to jest ten zabójca-wiedźmin w przebraniu
A potem tylko co chwila miałem "de javu"
 

Guest 3669645

Guest
Łodzie muszą być, bo jak tu zbiorniki wodne pokonywać. Wpław na Skellige pływać miedzy wyspami? Wykonywać questy z syrenkami też wpław? Eeee.
 
Marcin powiedział że nie będzie WYŚCIGÓW łodzi, łodzie będą. Zresztą, jak wyobrażacie sobie coś takiego jak wyścig łodzi? Toż to sensu tak trochę nie ma :p
 
Marcin powiedział że nie będzie WYŚCIGÓW łodzi, łodzie będą. Zresztą, jak wyobrażacie sobie coś takiego jak wyścig łodzi? Toż to sensu tak trochę nie ma :p

- Słuchej no Geralt, założę się o galon temerskiej żytniej i o swoją żonkę, że pierwszy będę na tamtej wyspie, ty może umiesz machać mieczem, ale w wiosłowaniu to ja nie mam sobie równych.
- Nie chcę Twojej żony, a tyle wódki mi nie potrzeba.
- Haaa... Wiedziałem, że stchórzysz! Ale ja nie odpuszczam tak łatwo, co powiesz na 50 koron?
- Daj spokój, moja łódź kosztowała 120 koron, a przecież podczas takiej zabawy mogą się stać różne nieprzewidziane rzeczy. Jeśli Ci naprawdę zależy to przegrany płaci wygranemu 150 novigradzkich koron.
- Ale łódź kosztowała Cię 120.
- Jak już mówiłem, podczas wyścigu mogą się wydarzyć różne nieprzewidziane rzeczy, żagnice w tym rejonie wcale nie są rzadkością. A ciebie Jonasz też będę musiał bronić bo inaczej nikt mi nie zapłaci.
Jonasz się zamyślił, spojrzał się podejrzliwie na Geralta i uśmiechnął się.
- Haha, mówią na ciebie wilk a ty jesteś cwany jak lis. Więc niech będzie 150 koron, i tak to ja będę pierwszy.
Tak by to wyglądało, 150 koron to kupa pieniędzy więc pewnie zaburzyłoby to balans gry, wszyscy by się szybko podorabiali i pokupowaliby najlepsze rzeczy. To pewnie była główna przyczyna porzucenia pomysłu. :D
 
Last edited:
Bardziej chodziło mi o to że zastosowanie tego w grze mogłoby być trudne, bo ani zrobienie tego na zasadzie wciśnij guzik żeby płynąć do przodu typu w samochodówkach albo "spamuj X żeby płynąć szybciej" jak dla mnie nie byłoby zbyt dobre.
 
Moim zdaniem cała mechanika opierałaby się na sterowaniu dwoma elementami, łodzią i żaglem. Na utrzymaniu wiatru w żaglach i jednoczesnym trzymaniu kierunku płynięcia i ewentualnie uważaniu na wysokie fale. Oczywiście zakładając, że trasa do przepłynięcia byłaby pokręcona a nie prosta, jak w wyścigach kajaków na olimpiadzie ;)
 
W sumie o tym nie pomyślałem, mogłoby to być całkiem fajne rozwiązanie. Przykładowo na padzie sterowanie łodzią (sterem) pod analogiem a samym masztem pod L1 i R1 :p Redzi, może jakieś 17 DLC? :D
 
Napisałem poprzedni komentarz w czasie przeszłym, zapominając, że żeglowanie samo w sobie nadal jest w grze. Być może tak to będzie funkcjonowało :)
 
Last edited:
W zasadzie cały luty był okropnie suchy.
Mnie to akurat nie dziwi. Wczoraj minął równy miesiąc od nawałnicy materiałów z Handson'ów (fakt, że wszystkie prawie takie same) ale sporo tego było.
Za tydzień PAX East, wtedy zobaczymy - dosłownie - na czym stoimy. A i Redzi - też się okaże - na czym stoją.
Zobaczymy jak wygląda gra, ile pracy zostało włożone, a ile jeszcze roboty zostanie nad samą grą (pewnie masę).
Spodziewałem się premierowego patcha, więc nie jestem zaskoczony. Wychodzi na to, że z częścią bugów studio będzie walczyć już po premierze.
Chyba jeszcze po premierze. Łatanie gry będzie jeszcze przez dłuższy czas po premierze.
Pozostaje mieć nadzieję, że na day one gra będzie (względnie) grywalna.
 
Last edited:
Co do wyścigu lodzi - mogłoby to być spokojnie rozwiazane jak w Virtual Skipper 5.

[video=youtube;Esk0-IT5xWs]https://www.youtube.com/watch?v=Esk0-IT5xWs[/video]

Mamy zawsze gruba strzałkę przy lodzi, która pokazuje jak jesteśmy ustawieni do wiatru. Poza tym strzała zmienia kolor co nam mówi o poprawnym lub nie ustawieniu do wiatru. Do tego dochodzi możliwość wybierania i luzowania żagla i już mamy jakiś mini symulator dzięki któremu wyścigi miałyby sens. Przypominam ze żeglowanie to nie to samo co motorówka, nie zawsze da sie płynąc gdzie się chce i trzeba wtedy halsowac
 
Do premiery W3 pozostały 2 miesiące i 3 tygodnie. Ostatnim razem kiedy tyle zostawało do premiery, również była taka posucha. Osobiście nie wierzę w trzecią obsuwę, ale czarno mi się widzą te ostatnie miesiące, skoro machina marketingowa tak się rozpędza :p

Może już pieniędzy brakło, wszystko poszło po prostu w grę :D Na marketing brakło stąd np.Elder Blood :D
 
Top Bottom