Wiedźmin 3: Dziki Gon

+
@nocny absolutnie się z Tobą zgadzam w kwestii tych "obrysów". Niestety to powszechne(jest też np w AC4, ale o tym za chwilkę), ALE w Wiedźminie 2 tego efektu nie było, była śliczna trójwymiarowa trawka bez obrysów i wrażenia płaskiej tekstury bez modelu. Mam więc wielką nadzieję, że jak raz REDom wyszło, to i teraz wyjdzie. Co do drzew, we wspomnianym już AC4 są "ładne". Ale to tylko mnóstwo płaskich tektur pokrzyżowanych ze sobą, co widać już nawet na moim kwadratowym 19" gdzie Edward jest wielkości mojego kciuka. Drzewa w W2 wyglądały o niebo lepiej, podobnie jak z trawką, dawały mi wrażenie, że mają trójwymiarowe liście(może i tak nie jest, ale liczy się efekt), więc i w W3 spodziewam się ślicznych drzew. Nawet gdyby roślinność pozostała na poziomie W2, to byłbym w pełni zadowolony, no może dołączyć tylko większe oddziaływanie wiatru i postaci(czy nawet samego Geralta) na trawę i krzaki(w AC4 doświadczyłem sytuacji, gdzie jeden krzaczek o mało co nie został wyrwany przez wiatr, a drugi był nieruchomy :)).
 
Ale znawcy.

Na ciemnym, nocnym niebie, chmury również są ciemne. Jeśli słońce już wyszło zza horyzontu, to niebo nie powinno być takie ciemne.

Roślinki wyglądają bardzo rysunkowo. Gdyby wykadrować miejsca gdzie są drzewa i chatka - prawie jak z fotki, ale jeśli wykadrować roślinki w dolnym, prawym rogu to rysunek.

Na te kontury i wyostrzenie nie tylko ja narzekam. Dużo ludzi już na to zwróciło uwagę.

Ja rozumiem, że hype musi być panie Hunter... :/
 
PATROL said:
Drzewa w W2 wyglądały o niebo lepiej, podobnie jak z trawką, dawały mi wrażenie, że mają trójwymiarowe liście(może i tak nie jest, ale liczy się efekt), więc i w W3 spodziewam się ślicznych drzew.
Nie jest. Liście na drzewach w W2 to płachty płaskiej tekstury, a same drzewa to raczej pnie z kilkoma konarami plus korzenie, też zwykle płaskie. Wnioskując ze screenów, nowe drzewa wyglądają znacznie lepiej.
I nie, nie grałem na low.
 
A ktoś zwrócił uwagę na odbicia w wodzie? masakra ;p co do kanciastości trawy nocny mówi prawdę, ale ja bym się tym nie przejmował, gdyż screeny zazwyczaj wyglądają gorzej niż gra w ruchu(chyba, że są poprawiane w PS) no i przecież w W2 rośliny wyglądały świetnie, więc jestem pewien, że i w W3 tak będą wyglądały :p
 

Arraqnz

Guest
nocny said:
Ale znawcy.

Na ciemnym, nocnym niebie, chmury również są ciemne. Jeśli słońce już wyszło zza horyzontu, to niebo nie powinno być takie ciemne.

Roślinki wyglądają bardzo rysunkowo. Gdyby wykadrować miejsca gdzie są drzewa i chatka - prawie jak z fotki, ale jeśli wykadrować roślinki w dolnym, prawym rogu to rysunek.

Na te kontury i wyostrzenie nie tylko ja narzekam. Dużo ludzi już na to zwróciło uwagę.

Ja rozumiem, że hype musi być panie Hunter... :/

Pokarz grę gdzie drzewa i roślinność wygląda lepiej. Chyba, że chcesz fotorealistycznej grafiki to kup komputer z NASA. Nie przesadzajcie z tym realizmem, to tylko gra która i tak wygląda lepiej niż wszystkie inne.
 
@raison Dlatego napisałem, że liczy się efekt :) I że są lepsze od drzew w niektórych grach, które powstają teraz.

Jeszcze o AC4. Ma najlepszy efekt deszczu jaki kiedykolwiek widziałem. I na już troszkę starym GTX570 bardzo dobrze daje radę. Ciekawym tego w W3, bo w W2 niby było dobrze, ale nie powalało.

@Vakliv dla mnie roślinność podobnej jakości jak na razie dają tylko mody do Skyrim plus ENBSeries do niego. Nie wiem jak jest w RYSE.
 
Ale to tylko wynik zagęszczenia tekstur. Prawdziwie dobry efekt uzyskuje się dopiero przy odwzorowaniu naturalnego wyglądu kory, poszycia leśnego, rozłożenia gałęzi, nawet przepuszczalności światła przez liście i reakcji na wiatr. To jest suma złożonych czynników. Zupełnie jak z twarzą. Można zrobić perfekcyjnie odwzorowaną w kształcie, a i tak będzie wyglądała sztucznie, bo z oczami coś nie tak.
 
Dodam do tego realistyczne zarośla (wysoka trawa, chwasty, młode drzewka i krzewy). I dźwięki zgadzające się z tym, co się dzieje na ekranie. :)
 
W dwójce dość dziwne wydawało mi się to, że wiedźmin w grze jest praktycznie jeden, a wszyscy kupcy sprzedają wiedźmińskie kurtki i zbroje. Wszędzie walają się recepty na wiedźmińskie miecze i eliksiry. Może trójka wprowadzi trochę "realizmu" w tej dziedzinie? Będziesz mógł się ubrać w to, co nosi pospólstwo. Ale mam nadzieję, że super wiedźmińskie, dopasowane "kombinezony" również się pojawią. ;)
 
Ta lokacja wygląda jak odświeżone bagna z W1. Idzie ku dobremu.

greeks said:
W dwójce dość dziwne wydawało mi się to, że wiedźmin w grze jest praktycznie jeden, a wszyscy kupcy sprzedają wiedźmińskie kurtki i zbroje.

To jeszcze nic, wiedźmiński miecz we Flotsam też można było kupić. Imerszyn.
 
Była kiedyś mowa o podziale ubioru: wiedźmińskie, nie wiedźmińskie, itd. Mam jedynie nadzieje, że gra nie będzie mnie karała za to, że chcę pograć Panem Geraltem (w stylowej kurteczce), a nie paladynem, magiem, czy alchemikiem znanym jako "Rzeźnik Z Blaviken".
 
A w internecie nieustannie roznosi się wieść o nowym trailerze, którą wypuścił w świat oficjalny organ prasowy Playstation. Niestety dopiero po paru godzinach zorientowali się, że jest to trailer sprzed kilku miesięcy. Ale, jako że nic tak szybko się nie przemieszcza jak plotka, to masa ludzi właśnie przekazuje to bezmyślnie dalej. Niektórzy nawet widzą w nim nowe elementy.
 

Arraqnz

Guest
Haha, Sony tak się pod jarało Wiedźminem 3, że jeszcze trochę i będzie nowy "exclusive" na PS4 />.

 
A teraz spójrz na na screen i zobacz jak wyglądają chmury. Niespójność powstaje właśnie przy jednoczesnym istnieniu ciemnego nieba i chmur, które są z zupełnie innej pory dnia. Więc albo chmury są tylko teksturą, a nie zapowiadanym 3d, albo nie działa na nie oświetlenie.
Wniosek. To nie niebo jest za ciemne, tylko chmury za jasne.
 
Jak dla nie ten screen wygląda OBŁĘDNIE, nawet nie potrafię sobie tych wszystkich roślinek w ruchu wyobrazić w ruchu. I ta woda :eek:. To wygląda nie jak Wiedźmin 3 tylko jak Wiedźmin 4 :D
 
Mi się wydaje, że problem z chmurami jest inny. Po lewej stronie screena podświetla je zachodzące słońce, a po środku i po prawej księżyc. Wydaje mi się, że po prostu światło księżyca jest zbyt jasne w stosunku do światła słonecznego.
 
Trochę szukanie dziury w całym, tutaj się odbywa. Niema co robić samosądów na podstawie jednego sceenshoota, zobaczy się w ruchu to będzie inna sprawa wtedy, to raz, a dwa, finalna wersja będzie się prezentować pewno inaczej. No ale jeszcze się nikt nie narodził, co by wszystkim dogodził.
 
Top Bottom