Wiedźmin 3: Dziki Gon

+
benchmark.pl

Z ujawnionych informacji dowiadujemy się, iż Wiedźmin 3: Dziki Gon prezentowany był na bardzo mocnym sprzęcie i chociaż nie znamy jego dokładnej konfiguracji to pierwsze skrzypce odgrywała podobno jedna z najnowszych kart firmy Nvidia.

@Marcin Momot czy noc wygląda tak jak na tym nowo udostępnionym screenie?

nic nie wyglada jak na screenach
 
Last edited:
Rzuciła mi się w oczy jeszcze jedna rzecz. W walce z bandytami na moście stoi ktoś odwrócony do nas plecami. Stoi jak kołek nie przejmując się, że 10 metrów za nim leje się krew...
 
A ja się na temat grafiki nie wypowiem, bo nie ma co oceniać, materiał jest w fatalnej jakości, więc dopowiadać można sobie wszystko, że trawa jest okropna albo idealna itd. Za to wciąż według mnie kamera jest bardziej głupia niż inteligentna, efekt zranienia przez wilka jest faktycznie niepotrzebny, tak samo jak znikające drzewa i krzaki(które mam nadzieję będą jak w Arcanii możliwe do wyłączenia), bo dwa razy znikający i pojawiający się podczas finishera(swoją drogą świetnego, Egan mi się przypomniał) krzaczek zepsuł mi nieco jego odbiór.
 
Rzuciła mi się w oczy jeszcze jedna rzecz. W walce z bandytami na moście stoi ktoś odwrócony do nas plecami. Stoi jak kołek nie przejmując się, że 10 metrów za nim leje się krew...

Omawialiśmy już tą kwestię. Oponent jest głuchy :p

PS: Czy ktoś jest w stanie zauważyć czy technologia HairWorks jest widoczna na wilkach?
 
Last edited:
Po pierwsze - nie musisz znać tych słów, nie jest moim problemem że nie rozumiesz. Jeśli chcesz mogę cię zacząć łapać za słówka, bo czasem to co piszesz z językiem polskim ma niewiele wspólnego.

Po drugie - nie wystosowałem zadnego argumentu, po prostu się śmieje. Mi osobiście kamera nie przeszkadza, przeszkadza mi natomiast (nawet z modem w dwójce) brak możliwości wyboru - więc możesz już ze mnie zejść.

Jak chcesz być zrozumianym to pisz po polsku, bo na polskim forum gry Wiedźmin jesteś. A skoro nie chcesz być zrozumiany to nie pisz postów :). Jeśli tak uważasz to łap. Nie wszedłem na Ciebie :).
 
W walce z bandytami na moście stoi ktoś odwrócony do nas plecami. Stoi jak kołek nie przejmując się, że 10 metrów za nim leje się krew...
Pewnie się zamyślił o łąkach zielonych, o strumieniach z ruczaju. Tęsknił do tych pól malowanych zbożem rozmaitem, wyzłacanych pszenicą, posrebrzanych żytem. Gdzie bursztynowy świerzop, gryka jak śnieg biała, gdzie panieńskim rumieńcem dzięcielina pała...
 
Pewnie się zamyślił o łąkach zielonych, o strumieniach z ruczaju. Tęsknił do tych pól malowanych zbożem rozmaitem, wyzłacanych pszenicą, posrebrzanych żytem. Gdzie bursztynowy świerzop, gryka jak śnieg biała, gdzie panieńskim rumieńcem dzięcielina pała...
Też tak sądzę :D

@Marcin Momot
Skoro już wspomniał ktoś o tym czerwonym efekcie zranienia przez wilka. Zaiste, będzie to wkurzało, jeśli przy każdym trafieniu czegoś takiego uświadczymy. Będzie to można wyłączyć, tak samo jak niektóre elementy interfejsu?
 
Bardzo ładnie wygląda las. Nawet sporo tej roślinności. Nawet nie zwraca się wtedy aż tak bardzo uwagi na pogorszoną jakość trawy. Widoczki i wschód Słońca również mi się podoba. Jedyne uwagi: Wg mnie finishery nie powinny mieć zwolnionego tempa. Nie wygląda to dobrze ; / No i oczywiście kamera zbyt oddalona.
Co do finisherow to sie zgadzam, moim zdaniem duzo lepiej by wygladaly bez zwolnionego czasu.
 
Wersja znaku Yrden rzucona na gameplayu spowalnia przeciwników - fajny bajer, zastanawia mnie czy podobnych efektów na ten znak przypadnie więcej. Mówiąc podobnych mam na myśli ich działanie, które obliczone jest na "przeszkadzanie" przeciwnikowi. Spowolnienie, unieruchomienie, być może wywołanie krwawienia, czy bólu.

Dan wspomina też, że clue walki to są uniki wykonywane w odpowiednim czasie. W świetle ostatnich spekulacji dotyczących ciężkiego uzbrojenia jest to imo przydatna informacja.

No i jak wspominałem wcześniej - w materiale jest mowa o najwyższych graficznych ustawieniach, więc rozgrywka prawdopodobnie pochodzi z peceta.

Nawet haira nie ma(patrz wilki).
 
A ja jakoś nabrałem obaw po materiale, chociaż fakt wschód słońca piękny od razu przypomina się jedynka, to jednak gdybym się wahał z zakupem po tym materiale bym nie kupił niestety

Mnie również niezbyt się to podobało. Niby jakość otoczenia, modele i tak dalej takie co ostatnio, ale gigantyczna kompresja plus samo pochodzenie materiału (stream) sprawia, że nie wygląda to fajnie. No, ale to nie tyle wina gry, co materiału właśnie. Za to screen fajny, nawet bardzo.

Na deser zostaję kamera która dalej mnie przeraża i czasem żyje własnym życiem i odjeżdża zbyt często za daleko i potrafi świrować, o ile na myszce da się szybko skontrować o tyle na padzie to może być większy problem dla co po niektórych.

Kamera jest tragiczna, co rusz odjeżdża podjeżdża zmienia kąt. TPP to tam jest tylko w trakcie eksploracji. W samej walce cholera wie co to takiego. Paskudne to wielce. Jak widać to nie tylko opinia jednej osoby.

Dla mnie np. w W2 była za blisko postaci, a juz w trójce gra mi się dużo wygodniej.

Przecież już w W2 odlatywała w trakcie walki, dopiero mod Rustine'a to zmienił i od razu walczyło mi się o niebo lepiej, a o to chyba chodzi, by wszystkim grało się wygodnie. Dlatego powinna być możliwość wyboru, a nie, że trzeba będzie liczyć na scenę moderską i to w sytuacji, gdy na dzień dobry żadnych narzędzi nie będzie. Bo w tej sytuacji znowu przyjdzie czekać kilka lat zanim ktoś się za to zabierze.
 
Ja tylko mam nadzieje że ten sobotni gameplay dostaniemy w lepszej jakości niż stream na twitchu... Mam nadzieje że go z uploadują na swój kanał YT, oraz dadzą materiał do pobrania. Oby oby...
 
Top Bottom