Wiedźmin 3: Dziki Gon

+
Wszystko fajnie tylko szkoda tej kamery, ta mniejszość, która by nie używała domyślnej na pewno by się ucieszyła. Może nawet sam bym sobie "zlockował" na plecach albo oddalił/przybliżył jakby się dało, ale nie sądzę, mimo wszystko przez brak wyboru nawet nie będę mógł sprawdzić czy bym został przy domyślnej :D.
 
Ale myślę, że sensowne byłoby tylko dostosowywanie jej odległości.

I o to "tylko" chodzi. Kamera niech się przybliży jak jest budynek czy drzewo ale niech wróci później do odległości której chce gracz, a nie do odległości 5 metrów nad Geraltem.

---------- Zaktualizowano 16:04 ----------

Bez jaj. Gdzie Ty się tam dopatrzyłeś widoku izometrycznego :D ?

Rozumiem kamerę blisko podczas eksploracji, ale podczas walki, taki punkt widzenia przeszkadza i utrudnia rozgrywkę w sposób niezamierzony.

Na forum było multum przykładów, że nie - a jak już, że to kwestia tego co kto lubi. Samym, prostym przykładem jest też mod do W2. A tu mój niedawny post:

Odległość. Niektórzy chcą jej bliżej Geralta co wcale nie oznacza, że będzie drastycznie mniejsze pole widzenia. Było milion przykładów. CO więcej, sama kamera już faktycznie istnieje i jest w grze, wystarczy dać możliwość jej regulowania za pomocą kółka, oddalać, przybliżać. Posłużę się swoim przykładem z ostatniego zwiastuna.

Tutaj. Wyżej jest ta co jest. Druga to moment kiedy Geralt już wyciągnął miecz ale jeszcze kamera się nie oddaliła (nie nawiedzę tego przymusowego oddalania, tak samo jak w W2).



 
W prawym górnym rogu jest napisane, że jest 5:40+, nie jest natomiast napisane ani am, ani pm, więc bardzo prawdopodobne jest, że Damien się pomylił i zamiast rzec pm, powiedział am.
 
Co do tego jak wypadł w moich oczach przedstawiony gameplay posłużę się słowami pewnego pana z karczmy we Flotsam - "Toż to po-ku*wa-ezja!!!"
Bardzo możliwe, że jakość źdźbeł trawy została poprawiona tylko kosmetycznie, poprzez zwiększenie gęstości ich występowania, ale dla mnie to wystarczy w zupełności, był to jedyny szczegół w grafice, który do tej pory wywierał na mnie nie najlepsze wrażenie, teraz jest SUPER! :)

Nie znam >>>SŁÓW KTÓRY<<< napisałeś pod obrazkiem ale jeśli Ty lubisz grać z oddaloną kamerą - to fajne - czyli wszyscy mają lubić od teraz tak grać? Bo Ty tak grasz w W2? Trafny argument.

Agresja rodzi się z lęku, ten zaś rodzi się z niewiedzy, ale to żaden wstyd, większa część ludzkości reaguje w ten sposób ;)
Wspomniany przez Ciebie "słów" używany jest często w memach w całym internecie, a oznacza zwykłe dobicie żartu zagrywką na perkusji, rodem ze starych amerykańskich programów typu stand-up, o taką:
https://www.youtube.com/watch?v=6zXDo4dL7SU

Prosiłbym o troszkę więcej pokory, wymagasz by ktoś zwracał uwagę na to, by pisać "po polsku", a sam napisałeś "Nie znam SŁÓW KTÓRY napisałeś pod(...)".
Jak widać, błędy (lub te tylko domniemane) są ludzkie i zdarzają się NAWET Tobie, a "Kto mieczem wojuje, ten od miecza ginie" jak widać wpasowuje się pięknie w temat pouczania o zrozumiałej polszczyźnie ;) Pozdrawiam!
Jeszcze raz - Wiedźmin 3, "Ach te pościgi, te wybuchy!". Będzie hit oj będzie z pewnością, z kolei o fabułę się nie martwię, w tym temacie pokładam całkowite zaufanie do REDów ;)
 
Krótkie podsumowanie wrażeń:

-pop in jest, ale mniejszy. duża ulga. Wygląda to znacznie lepiej niż wcześniej
-również animacja biegu oraz interakcja Geralta z roślinnością wygląda już naturalnie
-zmysł wiedźmiński podoba mnie się
-kamera niestety mocno nie w moim guście i zaburza totalnie immersję. Nie znam się, nie jestem programistą, ale zrobienie kamery pod scrollem to chyba było prostsze rozwiązanie niż "inteligentna, dostosowująca się do sytuacji" kamera?. Wydaje mi się, że więcej z tej jej inteligencji szkody niż pożytku.
-igni lecące z wiatrem fajne
-walka - niestety dla mnie niefajne. I mam tu generalnie na myśli samą koncepcję - która, jak widzę z gameplayów nie zmieniła się od czasów W2, doszło tutaj tylko więcej animacji. Animacje owszem, ładne, ale dla mnie oglądanie, jak Geralt musi sieknąć randomowego bandytę 4-5 zamaszystymi cięciami, które na moje oko przeciętnego humanoida powinny rozpłatać na pół, ewentualnie uciąć mu to i owo... Po 1. cięcia sprawiają wrażenie "ześlizgujących się" po obiektach, po 2., przeszkadzają mi ciągle trwające animacje ataku nawet po tym, gdy wróg już padnie - nienaturalne to.

Wiem oczywiście, że to nadludzko szybki wiedźmin, że grywalność nakłada pewne ograniczenia względem realizmu, a wreszcie - że tego się już, rzecz jasna, nie zmieni na tym etapie gry, natomiast gdy dla porównania zobaczyłem walkę w trailerze KC: D wrażenie "fizycznego starcia, w którym bierze się udział" jest dużo większe.

Analogicznie, martwią mnie wyjątkowo biedne tekstury roślinności, zwłaszcza podłoża (trawa). Doprawdy, demo technologiczne z KC: D z lasem, niedawno wrzucane na forum, wywołało u mnie efekt "wow" i wrażenie fotorealizmu. Albo tutaj:

https://www.youtube.com/watch?v=jKQeQEaSiig
18:05 - dla mnie tak wygląda prawdziwy kawałek krajobrazu. Nie umiem sprecyzować, co dokładnie jest nie tak w W3 z całym otoczeniem, bo wina raczej nie leży tylko po stronie tekstur, ale w naszym Wieśku świat przedstawiony sprawia wrażenie nieco sztucznego, będącego w ramach nieco kolorowej, baśniowej konwencji, a nie krwistego, prawdziwego i brudnego kawałka łez padołu, którego naturalistyczny opis jest jednym ze znaków charakterystycznych literackiego pierwowzoru.

Paleta barw wydaje mi się zbyt jasna, niektóre obiekty prześwietlone, a modele roślin i tekstury słabe. Szkoda. Ale, oczywiście, jest to ładne. Aż ładne i tylko ładne. A może więc to wina (tak wychwalanego przez wszystkich) designu? Ja po prostu oglądam gameplay z KC i mówię sobie "o kur..., to przecież prawdziwy las. Wow!". A oglądając W3 - "Ładne, sympatyczne. Ale to tylko gra". Mam nadzieję, że wiadomo, o co mi chodzi.

Generalnie, im dalej w las tym widać, iż z obiecywanej rewolucji w grach RPG nie zostało nic, a całość zarówno pod względem gameplayu, założeń i grafiki jest moim zdaniem ulepszonym W2 umieszczonym w większych hubach, Zbyt mało ulepszonym, jak na mój gust.

Aha, gdzie się podziała głowa po finisherze? :D Wygląda, jakby zniknęła, chyba że po prostu wpadła w gęstą trawę:D
 
Last edited:
Co do tego jak wypadł w moich oczach przedstawiony gameplay posłużę się słowami pewnego pana z karczmy we Flotsam - "Toż to po-ku*wa-ezja!!!"
Bardzo możliwe, że jakość źdźbeł trawy została poprawiona tylko kosmetycznie, poprzez zwiększenie gęstości ich występowania, ale dla mnie to wystarczy w zupełności, był to jedyny szczegół w grafice, który do tej pory wywierał na mnie nie najlepsze wrażenie, teraz jest SUPER! :)



Agresja rodzi się z lęku, ten zaś rodzi się z niewiedzy, ale to żaden wstyd, większa część ludzkości reaguje w ten sposób ;)
Wspomniany przez Ciebie "słów" używany jest często w memach w całym internecie, a oznacza zwykłe dobicie żartu zagrywką na perkusji, rodem ze starych amerykańskich programów typu stand-up, o taką:
https://www.youtube.com/watch?v=6zXDo4dL7SU

Prosiłbym o troszkę więcej pokory, wymagasz by ktoś zwracał uwagę na to, by pisać "po polsku", a sam napisałeś "Nie znam SŁÓW KTÓRY napisałeś pod(...)".
Jak widać, błędy (lub te tylko domniemane) są ludzkie i zdarzają się NAWET Tobie, a "Kto mieczem wojuje, ten od miecza ginie" jak widać wpasowuje się pięknie w temat pouczania o zrozumiałej polszczyźnie ;) Pozdrawiam!
Jeszcze raz - Wiedźmin 3, "Ach te pościgi, te wybuchy!". Będzie hit oj będzie z pewnością, z kolei o fabułę się nie martwię, w tym temacie pokładam całkowite zaufanie do REDów ;)

Dziękuję za wytłumaczenie. Nie wymagam. I nie mówiłem nigdzie, że jestem idealny i nie popełniam literówek albo, że błędy nie są ludzkie. Przeczytaj dokładnie posty na które odpowiadasz zanim zaczniesz wymyślać dziwne oskarżenia i nadinterpretowywać tekst. Po za tym bardzo dobrze, że odniosłeś się do fatycznego przekazu merytorycznego posta którego zacytowałeś. Brawo.
 
@deymos Myślę, że krajobraz miał być troszkę nierealny, w końcu to fantasy, ma być magicznie, aczkolwiek wiem o czym piszesz, czytałem sagę i faktycznie można się przyczepić do braku surowego i mrocznego klimatu - REDzi wspominali jednak, że zobaczymy różne rejony, bardziej kolorowe i nazwałbym to "cukierkowe", ale również znajdziemy rejony takie, jakich Tobie w tym gameplayu brakuje..
Póki co nie martw się na zapas, ja jestem dobrej myśli, a ta lokacja ze streamu wydaje mi się tak czy owak klimatyczna, a trawa o niebo lepsza niż ta na wcześniejszym zlepku rozgrywki z prezentacji dla dziennikarzy :)
Jeszcze co do walki, nie mogę podzielić Twej krytyki, z powodów które sam podałeś na wytłumaczenie twórców, a reszta Twojego tekstu, cóż - lepiej bym tego nie ujął :)
 
przeszkadzają mi ciągle trwające animacje ataku nawet po tym, gdy wróg już padnie - nienaturalne to.
Co jest nienaturalnego w tym, że możesz sobie machnąć mieczem w powietrze?

A jeszcze co do tego spowolnienia czasu podczas finishera. To mi trochę przypomniało rozwiązanie z Risena. Wygląda to bardzo podobnie = niezbyt fajnie.
 
Last edited:
Co jest nienaturalnego w tym, że możesz sobie machnąć mieczem w powietrze?

Jedno nacisnięcie przycisku, jedno machnięcie (atak), jedno naciśnięcie - jedna animacja. Czego Ty się czepiasz @deymos? Widocznie grający nacisnął 2 razy przycisk ataku kiedy wykonywał ostatnią animację walki.

---------- Zaktualizowano 16:54 ----------

Wydaje mi się czy za zabijanie bandytów/wilków dostajemy punkty doświadczenia?
 
Jedno nacisnięcie przycisku, jedno machnięcie (atak), jedno naciśnięcie - jedna animacja. Czego Ty się czepiasz @deymos? Widocznie grający nacisnął 2 razy przycisk ataku kiedy wykonywał ostatnią animację walki.

---------- Zaktualizowano 16:54 ----------

Wydaje mi się czy za zabijanie bandytów/wilków dostajemy punkty doświadczenia?

Tak. Zabicie każdego przeciwnika dostarcza nam xp:)
 
@deymos Tylko skąd pewność że w ogóle Redzi chcieli dążyć do realizmu w tej grze? Nie każda gra musi być tworzona graficznie na jedno kopyto w której celem jest stworzenie gry jak najbliższej realizmowi. Ja osobiście wole oprawe artystyczną Wiedźmina 3 niż KC, nie umiem wytłumaczyć dlaczego, ale po prostu bardziej mi odpowiada, być może dlatego że KC wygląda dla mnie zwyczajnie i nudno. Ale to jest oczywiście kwestia gustu.


A co do tej rewolucji, to Wiedźmin 3 nigdy nie miał być rewolucją w gatunku RPG, miał łączyć wszystko to za co kochamy RPGi. Jedyny aspekt rewolucyjny jaki się pojawiał przy okazji tej gry to ewentualnie połączenie otwartego świata z interesującą fabułą, konsekwencjami oraz ciekawymi ręcznie zrobionymi questami. Jak wiemy nie wiele gier zrobiło to porządnie. Jeżeli chodzi o rewolucje to bardziej patrzyłbym w kierunku CP2077, bo tam coś Redzi mówili o jakimś całkowicie nowym systemie dialogów niespotykanym nigdzie indziej, no ale zobaczymy co z tego wyjdzie.
 
Last edited:
Po 1. cięcia sprawiają wrażenie "ześlizgujących się" po obiektach, po 2., przeszkadzają mi ciągle trwające animacje ataku
Niewarygodne. Jesteś pierwszą po mnie osobą, która od rana, odkąd pojawił się gameplay, zauważyła ten fakt.
Wygląda to fatalnie. Tak jakby Geralt ładował po obiektach zrobionych z miękkiego materiału albo po duchach, a nie po ludziach - obiektach z krwi i kości.
 
Myślę, że dział PR-u, który stoi za pojęciem redefinicji gatunku by się z tobą nie zgodził

Jeżeli faktycznie REDom udało się połączyć to wszystko w otwartym świecie czyli: dobry quest design, interesująca nie liniowa fabuła, konsekwencje wyborów - to osobiście ja uważam to za pewną rewolucje, z racji tego że w sumie nikomu nie udało się połączyć WSZYSTKICH tych elementów razem. Tyle że to też kwestia subiektywna, więc nie każdy się ze mną musi zgadzać. Pytanie, czy im się faktycznie udało to porządnie ulepić w jedną klejącą się całość. Tego dowiemy się dopiero po zakończeniu gry.
 
Last edited:
Paleta barw wydaje mi się zbyt jasna, niektóre obiekty prześwietlone, a modele roślin i tekstury słabe. Szkoda. Ale, oczywiście, jest to ładne. Aż ładne i tylko ładne. A może więc to wina (tak wychwalanego przez wszystkich) designu? Ja po prostu oglądam gameplay z KC i mówię sobie "o kur..., to przecież prawdziwy las. Wow!". A oglądając W3 - "Ładne, sympatyczne. Ale to tylko gra". Mam nadzieję, że wiadomo, o co mi chodzi.

Generalnie, im dalej w las tym widać, iż z obiecywanej rewolucji w grach RPG nie zostało nic, a całość zarówno pod względem gameplayu, założeń i grafiki jest moim zdaniem ulepszonym W2 umieszczonym w większych hubach, Zbyt mało ulepszonym, jak na mój gust.

Lepiej się chyba nie da tego ująć.
 
Niewarygodne. Jesteś pierwszą po mnie osobą, która od rana, odkąd pojawił się gameplay, zauważyła ten fakt.
Wygląda to fatalnie. Tak jakby Geralt ładował po obiektach zrobionych z miękkiego materiału albo po duchach, a nie po ludziach - obiektach z krwi i kości.
Nie wiem gdzie Ty to widzisz. Może podczas zabijania ostatniego wilka się tam coś ześlizgnęło, ale w walce z bandytami wg mnie wszystko jest cacy. A w W1 albo W2 tak nie było? Wg mnie W W3 jest z tym tak samo jak w W2, a w W1 dopiero było ześlizgiwanie się, bo w ogóle nie zauważało się trafienia mieczem, bo animacja ataku i tak wyglądała identycznie, a animacja oberwania od kogoś nie była jakaś super realistyczna. Teraz w W3 jest z tym dużo lepiej.
 
Top Bottom