Wiedźmin 3: Dziki Gon

+
Cóż, to może taka wskazówka dla tych, co nie wiedzą, a chcieliby: Ogromna większość elementów fantastycznych w prozie ASa jest silnie inspirowana mitologią, historią, tudzież innymi źródłami. Wynajdowanie tych inspiracji to dla mnie połowa frajdy z czytania.
 
@up Ja jeszcze polecę lekturę "Świata króla Artura" autorstwa pana Sapkowskiego. Sporo ciekawych rzeczy można się dowiedzieć.
 
Myszoskoczka said:
@up Ja jeszcze polecę lekturę "Świata króla Artura" autorstwa pana Sapkowskiego. Sporo ciekawych rzeczy można się dowiedzieć.
Nie mówiąc już o "Pamiętniku Rękopisie znalezionym w smoczej jaskini". To właściwie cała kopalnia i leksykon tych inspiracji.
 
Jak już o tym, to jeśli podobał Ci się "Świat króla Artura", gorąco polecam "Mgły Avalonu" Marion Zimmer Bradley i cały cykl tejże autorki, do którego należy ta książka. Niestety na polski przetłumaczone zostały tylko cztery tomy (poza "Mgłami..." jeszcze "Leśny Dom", "Pani Avalonu" i "Kapłanka Avalonu.")

Sam AS wymienia ten cykl jako inspirację, więc czego więcej trzeba?
 
Jest cała książka AS w którym opisuje szeroko Fantasy, nazwy niestety nie pamiętam a wole nie podawać nie dokładnej nazwy. Jednak zawartość średniowiecza w Wiedźminie jest mała żeby nie powiedzieć znikoma.
 
Z FB: Wczesny koncept sami wiecie kogo :D

Sorry :) Skąd mogłem wiedzieć że w Fanowskich to wyląduje :p
 
Już było tutaj: http://pl.thewitcher.com/forum/index.php?/topic/31056-news-fanowskie-galerie-na-deviantart/page__st__560
 
Tutaj: http://pl.thewitcher.com/forum/index.php?/topic/31056-news-fanowskie-galerie-na-deviantart/page__st__560

Ed: kolega ubiegł..
 
Kurde za każdym razem jak widzę tego newsa na głównej "Nowy zwiastun wiedźmina" to mi serce staje i tracę czucie w nogach i rekach... A jak już je odzyskam to przypominam sobie, że to ten stary, krótki zwiastun, gdzie poza bardzo ładnym widoczkiem Novigardu nic praktycznie nie pokazali :(

Co więcej wątpię, by szybko ukazał się kolejny materiał z W3. A już nabrałem smaczka :p
 
Top Bottom