Wiedźmin 3: Dziki Gon

+
Gdybym chciał zagrać na padzie to bym zakupił wersję gry na PS4. Jeśli sterowanie M+K będzie skopane to coś czuję, że będzie wysyp zażaleń i zwrotów gry ;)
RPG i pad? Nie polecam, nie pozdrawiam. Liczę, że to zostanie rozwiązane i wszelkie domysły rozwiązane przed premierą.
 

Attachments

  • bez tytułu34.JPG
    bez tytułu34.JPG
    54.1 KB · Views: 54
Wbrew pozorom pad się nadaje jak ulał do Wiedźmaka :p to nie Counter Strike. Nie kupuje argumentu o rpg, gdyby to był izometryczny rpg to może i tak. Jednak do rpg akcji którym jest Wiedźmin, do tego multiplatformowym kontroler sprawdzi się zupełnie dobrze, zresztą już w W2 grało się bardzo dobrze.
Nie słyszałem jeszcze żeby ktoś zwracał grę z uwagi na kiepskie sterowanie myszką.
Może się okazać że nie będzie tak responsywne jak można by tego oczekiwać, ale dopóki kamera się obraca to chyba nie ma wielkich powodów do narzekań :p.
Każdy zagra na ty na czym będzie mu wygodniej.
 
A próbowałeś kiedyś? W2 albo inny rpg na padzie? Dobrym - podkreślam - padzie? Bo ja tak, i jak najbardziej takie rozwiązanie mogę polecić.
Dobrym Padzie? Oczywiście, i przy moim sprzęcie, który lajtowo da mi ultra w W3, a jeśli wymienię GTX 980 na Titana to i może 4K, nie zamierzam męczyć się z RPGami na padzie, jestem starym graczem, a nie konsolowcem, bo nie zarobiłem na sprzęt to kupię PS4 ;) Tym bardziej Wiedźmin, robiony przez zapalonych PCtowców, jak to wielokrotnie powtarzali, Mysz+Klawiatura to podstawa.
 
Dobrym Padzie? Oczywiście, i przy moim sprzęcie, który lajtowo da mi ultra w W3, a jeśli wymienię GTX 980 na Titana to i może 4K, nie zamierzam męczyć się z RPGami na padzie, jestem starym graczem, a nie konsolowcem, bo nie zarobiłem na sprzęt to kupię PS4 ;) Tym bardziej Wiedźmin, robiony przez zapalonych PCtowców, jak to wielokrotnie powtarzali, Mysz+Klawiatura to podstawa.

Ktoś ci pisze o padzie, a ty mu o wnętrzu swojego kompa. Co ma piernik do wiatraka?
Fajnie, że masz taki drogi sprzęt, który lajtowo da Ci ultra i to jeszcze w 10K, bo wymienisz 4x980 na 8xtitan`ów. Zazdrościmy Ci wszyscy - my, biedny, uniżony pleps.
 
Last edited:
Przecież cień jej sięga tylko powyżej nadgarstka. A jeśli już, to w cieniu byłyby ciemniejsze.

Fajnie by było, gdyby na temat barwy włosów Ciri wypowiedziała się jakaś koleżanka (według mnie na tym screenie z Kaer Morhen Ciri ma ciemniejsze włosy niż Geralt).

Jak powszechnie wiadomo, jesteśmy częściowymi daltonistami, a kobiety, nie dość, że rozróżniają więcej barw, to jeszcze potrafią je nazywać dokładniej (te terminy typu "turkusowa magenta" zawsze sprawiają, że czuję się jak przybysz z innej planety :p)

Oczywiście ważnym jest, aby barwa była na tyle wyraźna, żeby każdy mógł powiedzieć "tak, Ciri ma szare/popielate/białe włosy", ale skoro nie ma takiej możliwości, to przyda się oko wyspecjalizowane w dostrzeganiu subtelnych różnic w kolorze ;)

@Tares Uznałem, że była to kąśliwa ironia, ale miałem ciężki dzień, bo dowiedziałem się o embargo nałożonym na materiały ogrywane przez youtuberów, stąd nadwrażliwość, sam rozumiesz - wybacz :)
 
Oczywiście ważnym jest, aby barwa była na tyle wyraźna, żeby każdy mógł powiedzieć "tak, Ciri ma szare/popielate/białe włosy", ale skoro nie ma takiej możliwości, to przyda się oko wyspecjalizowane w dostrzeganiu subtelnych różnic w kolorze ;)
Nie ma bardziej wyraźnej barwy od białego. Przecież szary jest w połowie drogi między czernią a bielą, bez przesady z jakimiś teoriami o rozpoznawaniu kolorów.
 
Nie ma bardziej wyraźnej barwy od białego. Przecież szary jest w połowie drogi między czernią a bielą, bez przesady z jakimiś teoriami o rozpoznawaniu kolorów.

Tym bardziej, że wedle niektórych teorii kolorów biel i czerń nie są kolorami - biel to brak koloru, a czerń to maksymalne natężenie wszystkich kolorów. ;)
 
Dobrym Padzie? Oczywiście, i przy moim sprzęcie, który lajtowo da mi ultra w W3, a jeśli wymienię GTX 980 na Titana to i może 4K, nie zamierzam męczyć się z RPGami na padzie, jestem starym graczem, a nie konsolowcem, bo nie zarobiłem na sprzęt to kupię PS4 ;) Tym bardziej Wiedźmin, robiony przez zapalonych PCtowców, jak to wielokrotnie powtarzali, Mysz+Klawiatura to podstawa.

Też jestem starym pecetowym graczem i uważam, że klawiatura i mysz są dobre do strzelanek online, strategii i izometrycznych cRPG. Całą resztę, nawet strzelanki w singlu ogrywam na padzie od Xboxa 360 oryginalnym - piękny sprzęt. Najbardziej cenię go za to, jak się eksploruje lokacje, rozgląda - można delikatnym przesunieciem gałki analoga bardzo delikatnie i płynnie przesuwać kamerę, co stwarza czasem filmowy klimat - niby proste, ale zakochałem się tej lekkości, a na myszce jest to nie do osiągnięcia ;)
A w grach sportowych....cóż pamiętam swoje pierwsze mecze w Pesa w połowie lat 90', miód - przejście z fify i klawy na pada i Pesa było miazgą :)

Wiedźmin tylko na padzie, nie ma innej opcji! :D
 
Last edited:
Tym bardziej, że wedle niektórych teorii kolorów biel i czerń nie są kolorami - biel to brak koloru, a czerń to maksymalne natężenie wszystkich kolorów. ;)

Nie jest na odwyrtkę? Trzy barwy podstawowe naraz dawały biały bodajże... przynajmniej w monitorze.

---------- Zaktualizowano 13:28 ----------

@Rustine, ninja :p
 
Nie ma, ale jeśli ktoś otworzy Painta, i w mikserze kolorów do bieli doda minimalną (a może nawet większą) ilość koloru czarnego, to nadal wiele osób powie Ci, że jest to kolor biały, no zresztą tak jak ma to miejsce w tej naszej dyskusji o włosach Jaskółki.

@Raf A więc polecasz podłączanie pada po PC? Oryginalny pad z Xboxa (360 jak rozumiem) działa bezproblemowo na blaszaku? Czy wymaga to jakiegoś specjalnego softa? Pytam, bo zastanawiam się nad graniem na padzie, chociaż w przeszłości (jeszcze za czasów Win XP) miałem same problemy z kontrolerami, nawet tymi dedykowanymi PC.

Ps. Myślisz, że oryginalny kontroler z PS3 też mógłby zadziałać?

Disclaimer :p :
Nie robię offtopu, pytanie dotyczy W3 w znacznym stopniu i nie zamierzam toczyć tutaj długiej debaty o hardware ;)
 
Last edited:
Odwrotnie.

Hm, mój błąd. Ale idea pozostaje bez zmian - czerń i biel to nie kolory.

Nie ma, ale jeśli ktoś otworzy Painta, i w mikserze kolorów do bieli doda minimalną (a może nawet większą) ilość koloru czarnego, to nadal wiele osób powie Ci, że jest to kolor biały, no zresztą tak jak ma to miejsce w tej naszej dyskusji o włosach Jaskółki

Dość łopatologiczny argument, muszę powiedzieć ;) I taka analiza jest mocno subiektywna.

EDIT:
A więc polecasz podłączanie pada po PC? Oryginalny pad z Xboxa (360 jak rozumiem) działa bezproblemowo na blaszaku? Czy wymaga to jakiegoś specjalnego softa? Pytam, bo zastanawiam się nad graniem na padzie, chociaż w przeszłości (jeszcze za czasów Win XP) miałem same problemy z kontrolerami, nawet tymi dedykowanymi PC.

Ja polecam takie rozwiązanie. Mam właśnie pad xboxa od razora. Jakość rozgrywki jest bardzo wysoka, mam to przetestowane na W2, Działa bezproblemowo, trzeba tylko w ustawieniach wybrać sterowanie padem, a czasem odczytuje samo. W pełni kompatybilny jest.
 
Last edited:
Dość łopatologiczny argument, muszę powiedzieć I taka analiza jest mocno subiektywna.

To prawda, cała dyskusja na forum jest zbiorem subiektywnych opinii, analiz również, stąd brak spójności choćby w ocenie koloru włosów bohaterki
i znowu łopatologiczny argument, bo tak to łopatologicznie działa, trudno jest opisać tak prostą sprawę w bardziej wyszukany sposób, nie sądzisz? :)

Mam właśnie pad xboxa od razora.

Czyli jednak nie oryginalny ma się rozumieć. Dzięki :)
 
Last edited:
Top Bottom