Wiedźmin 3: Dziki Gon

+
Często developerzy pomijają tą trójkę, żeby nie zniechęcać do zakupu osób, które nie przeszły poprzednich części. Stawiam, że jeśli kiedyś powstanie kolejna część, nie będzie w niej "4". :)
 
Z Wikipedii:

"Od 14 maja 2014 roku we wszystkich graficznych materiałach promocyjnych oraz zapowiedziach okładek gra funkcjonuje pod tytułem Wiedźmin: Dziki Gon – producent i dystrybutor umyślnie zrezygnowali z „3” w tytule"
 
@Thermalcake, nie widzę powodu zakładania nowego tematu tylko po to żeby zadać jedno pytanie, scaliłem więc z bardziej odpowiednim wątkiem. A co do samego tytułu, pomijanie trójki jest świadomym wyborem, sugeruje że Dziki Gon jest samodzielną historią i każdy może w nią zagrać nawet bez znajomości poprzednich części.
 
Gra oficjalnie nazywa się wiedźmin 3: Dziki Gon, ale ostatnio stosuje się zabieg marketingowy polegający na pomijaniu "trójki". Zbyt wielu graczy pyta się, czy musi przechodzić 1 i 2 część żeby wiedzieć o co chodzi, a tytuł bez cyferki sprawia wrażenie bardziej samodzielnego tytułu z samodzielną historią.

Ogólnie tak jest z całą promocją gry -Opisy fabuły są maksymalnie uproszczone, Ciri jest nazywana dzieckiem z przepowiedni (a nie przybraną córką Geralta, która gdzieś tam się pojawiała w książkach i w ogóle nie zrozumiesz motywu, jeśli nie przeczytasz / nie zagrasz w wiedźmina 1 i 2), Dziki Gon jest nazywany mroczną siłą która chce zniszczyć świat i tak dalej.
 
Last edited:
Ciekawe, czy po wygaszeniu emocji popremierowych, gdy wszystkie patche i dodatki się już ukażą, to forum nadal będzie egzystować, czy zdechnie?
Jeżeli nie zdechnie, to w co się zmieni - w arenę próśb i błagań o W4, czy w zakątek nostalgicznych wspomnień?
Czy może RED-zi planują zabić to forum deskami za pomocą starych zardzewiałych gwoździ?
 
Ciekawe, czy po wygaszeniu emocji popremierowych, gdy wszystkie patche i dodatki się już ukażą, to forum nadal będzie egzystować, czy zdechnie?
Może nie było mnie tutaj przed ogłoszeniem W3, ale domyślam się, że będzie tak samo jak po premierze W1 i W2 :p Trójka na pewno nie jest ostatnią częścią cyklu, więc będzie o czym dyskutować przed ogłoszeniem W4 (ale to pewnie nastąpi po spooorym czasie).
 
Last edited:
Ciekawe, czy po wygaszeniu emocji popremierowych, gdy wszystkie patche i dodatki się już ukażą, to forum nadal będzie egzystować, czy zdechnie?
Jeżeli nie zdechnie, to w co się zmieni - w arenę próśb i błagań o W4, czy w zakątek nostalgicznych wspomnień?
Czy może RED-zi planują zabić to forum deskami za pomocą starych zardzewiałych gwoździ?
W oczekiwaniu na Cyberpunka, szczególnie po pierwszych konkretnych jego zapowiedziach na pewno na samo forum wróci sporo ludzi. Co prawda CP ma swoją dedykowaną podstronę, ale to wciąż to samo forum.
Zastój między poprzednimi częściami cyklu też był duży, a na forum zawsze się coś działo. Czasem mniej, czasem więcej - ale jak stało, tak stoi.
No i jak powiedział adventus, kolejna gra w uniwersum wiedźmina to pewnik, także będzie czego wyczekiwać.
 
To forum za mojej kadencji "umierało" i "schodziło na psy" już tyle razy, że jestem pewien, iż przetrwa jeszcze parę ładnych lat :p

Parę (znaczy 2 :)) to na pewno, będą komentarze, żądania poprawek, psioczenie na babole, dyskusje nad zapowiedzianymi już poniekąd rozszerzeniami gry itp.
Jednak, o ile zapowiedzi RED-ów, że z serią definitywny koniec (nie wierzę - jednak może choć raz się okazać, że gęba nie cholewa) okażą się prawdziwe - to co?
Jednak granie jakimś (Ob)wiesiem, który jednak nie będzie Wiesiem może już nie wszystkich tak mocno ruszać - a na pewno nie w kraju.

PS. Cyberpunk jakoś tak mnie nie kręci. Nie wiem czemu.

PPS. Z okazji tego, że CDP dał radę przydzielić mi egzemplarz kolekcjonerki z listy rezerwowej podjąłem dość na razie niezobowiązujące zobowiązanie, że się za jakiegoś moda do W3 zabiorę, o ile do W3 wydadzą coś na kształt edytora modów.
 
Takich zapowiedzi nie było. Koniec z historią Geralta. O serii wypowiadają się wymijająco.

Chodziło mi o kontynuację linii W3 z Geraltem - tu zapowiedzieli definitywny koniec.
Jednakże zostawili furtkę, cytuję (niedokładnie) : "może się pojawić historia umocowana w wiedźmińskim uniwersum ".

Oznacza to dla mnie: Geralto kaputt, Eskel (Misio Ptysio, Wańka Widźmańka itp.) do boju!!
 
Top Bottom