Wiedźmin 3: Dziki Gon

+
Jak ktoś ma dysk ssd to sama instalacja ściągniętych plików zajmie na prawdę niewiele czasu. Główny problem z dvd to to żeby te pliki rozpakować.
 
OK. Więc u mnie instalacja z płyt przebiegła bez żadnych problemów i trwała ok. 40-45 minut. Płyty są dobrze wytłoczone, i ani razu nic się nie przycięło.

Co do samej gry. Przy moim obecnym monitorze 1280x1024 na PC z i5 4690K i GTX970 ze wszystkimi opcjami na maxa (W tym Hairworks) płynność skacze zazwyczaj 40-60 FPS, ale zdarzają się sporadyczne spadki do 30. Teraz zrobię OC i zobaczymy ile to pomoże. Zdarzyły mi się 2 crashe - zaraz na początku gry wywaliło do pulpitu i w pewnym momencie jak wszedłem do bestiariusza również zamroziło grę (Choć muzyka dalej leciała w tle).

Trochę szkoda, że w rozdzielczościach typu 4:3 lub 5:4 nie da się dopasować HUD-a tak by wykorzystać wszystkie rogi. Trochę słabo wygląda mapa w 1/3 wysokości ekranu, gdzie marnuje się cały róg ekranu. Na szczęście to można poprawić w patchu.
 
Na razie na normalnym, bo jeszcze nie do końca ogarnąłem walkę. Później się zobaczy. Ale i tak zwykła banda utopców daje mi czasem popalić (jedno ich uderzenie odejmuje chyba z 1/4 paska zdrowia).

Mam już za sobą pierwszą sekwencję z Ciri i szkoda, że nawet zwykły unik jest "teleportacyjny". Myślałem, że zastępuje tylko turlanie.
Walka jest easy z quenem, moja walka z gryfem, 3 porażki z rzędu przy około połowie hp, jeszcze przed 2 fazą. Potem ze względu na ciśnienie parcia do przodu, załączyłem queny, bez straty hp, no raz mnie pod sam koniec uderzył, bo już chciałem dokończyć. Imho to psuje cały fun z gry, mogę przejść mega trudną walkę na kosmicznym poziomie trudności jedną sztuczką, dostępną już od początku gry. Nie wiem kto to wymyślił (już w W2 było), ale na balansie gier się nie zna kompletnie.

Sekwencje z Ciri też chwile temu przeszedłem, to dopiero imba postać. "Skacze" jak jakiś rezus ^^ i też wolał bym, konwencjonalny unik, słabe to jest, jeden atak i te nie wiadomo co. Dobrze że chociaż krótkie to było, a potem jak wiadomo mają się Jaskółce nowe umiejętności odblokowywać wiec może troche poratują jej gameplay, bo na razie to klękajcie narody.

Swoją drogą, utopce, wilcy, wszystko co atakuje w grupach i jest mobilne, w sensie ruchawe, jest "ciężkie" bo trzeba cały czas zwracać uwagę na pozycjonowanie, nie można do bólu powtarzać sekwencji 2-3 ataki, sekunda czekania, unik, powtórz, takim sposobem jak dotąd da się pokonać każdego pojedynczego przeciwnika który nie ma jakichś specjalnych ataków.
 
12:52:26Wydanie przesyłki do doręczenia

No to trzymam za słowo, że dzisiaj ma być :)

Szybciej bo doczekać się nie mogę :p
 
Po 9 godzinach gry stwierdzam, że gra jest kozacka :p Grafika nie przeszkadza, questy bardzo ciekawe, pogoda i cykl pogodowy są zmienne. Mam drobny problem z robieniem uników na klawie, ale myślę że to kwestia dotarcia się i przyzwyczajenia do walki. Prolog skończyłem po jakichś 4h ze zrobieniem wszystkich questów i odkryciem znaczników.
 
Z facebooka Adriana Chmielarza :)

I genialna przeróbka
 
A u mnie Kurier kolejny dzień zawiódł... nosz k.... jest gorzej niż z dostarczeniem W2 też były przygody ale przynajmniej był jakiś kontakt, a tak to przesykła jutro 4 dzień będzie szła.....
 
Byłem u balwierza i zgoliłem brodę... :( i przestała rosnąc... :(
ktoś wie co nalezy robić, żeby jedynie przycinać brode Geralta ?
 
Jest opcja, żeby pasek życia i medalion pojawiały się tylko podczas walk, a w eksploracji ich nie było? Nie mogę tego znaleźć.
 
Na wypadek, gdyby ktoś się zastanawiał, czy mu gra pójdzie. Mam kompa słabszego od wymaganych minimalnych parametrów - GTX 650, 4GB RAM...gra działa na najniższych ustawieniach płynnie, raz na jakieś 40min przytnie delikatnie, a to i tak raczej przy jakimś filmiku. Tak więc - da się grać, póki co, narzekać nie mogę, bo jest dobrze.
 
No własnie też jestem zawiedziony, że nie da się wyłączyć obrażeń, jak i informacji o poziomie przeciwnika.

W całokształcie gra bardzo wciąga. Piękny świat, naprawdę. Zostałem jednak nieco oszukany co do wymagań sprzętowych. Kupiłem kartę graficzną, której póki co nie mogę podpiąć, a kupiłem ją gdyż mój radeon miał nie spełniać wymagań minimalnych, a tak się składa, że działa mi na średnio - wysokich (z naciskiem na średnie) w około 30 fps z niewielkimi spadkami.
 
Top Bottom