Wiedźmin 3: Dziki Gon

+
Wygląda na to, że Marcin zachęca nas do "odkrywania" gry kawałek po kawałeczku. Spokojnie, zaraz znajdzie się ktoś kto wyciągnie z gry takie rzeczy, o których sami twórcy nie mieli pojęcia. :devil:
 
DX12 nie sprawi, że gra będzie chodzić płynnie na Twoim komputerze. Możesz przestać o niego codziennie prosić?
Masz racje, ale niektórzy w DX.12 widzą mesjasza który podwyższy wydajnośc cudownie zaraz o 50%, a prawda jest taka że na PC ten wzrost wydajności może być symboliczny i będzie raczej w granicach 5-10%, to xbox one może zyskać na dx.12 nie użytkownicy PC.

Bardziej mnie zastanawia czy w dodatkach bedziemy mogli zagrać Geraltem z okreslonego poziomu (może na tym levelu co skończyliśmy grę) czy to będzie z góry określony poziom przez developera jako startowy.
 
Last edited:
Osobiście liczę, że dodatki zostaną wplecione w grę. Oxenfurt aż się prosi o dodatkową zawartość, a robienie tego w formie osobnej przygody a la W1 byłoby mało interesujące. Chciałbym w końcu wejść na teren uniwersytetu i nie chcę tego robić poprzez osobną przygodę dostępną z poziomu menu. Toussaint natomiast można umieścić po wydarzeniach z podstawki. Przed wyjazdem do Koviru lub innej Zerrikanii moglibyśmy wpaść tam z Jaskrem. Powód zawsze się znajdzie, a jak scenarzyści się postarają to znajdą sposób, który nie będzie kolidował z poszukiwaniami Ciri. Nie wiem jak to zrobią, ale mam nadzieje, że nie pójdą na łatwiznę.
 
@froget67

Wprowadzasz ludzi w błąd, bo jest zupełnie na odwrót.
Wypowiedź - Phil Spencer z Microsoftu:
„Kiedy zostałem zapytany przez ludzi, czy DirectX12 radykalnie zmieni możliwości graficzne Xbox One, powiedziałem, że nie. Nie staram się oszukiwać kogokolwiek. CPU, GPU i pamięci, które znajdują się w Xbox One nie zmienią się, gdy pojawi się DirectX12. DX12 sprawia, że łatwiej zrobić niektóre rzeczy, które już teraz wychodzą dobrze na Xbox One. Będzie więc nieco lepiej i powinno być widać poprawę w grach korzystających z naszych bibliotek.” – stwierdził Phil Spencer z Microsoftu.
DirectX 12 pozwoli na lepszy dostęp do sprzętu, ale to tyczy się przede wszystkim PC. Na konsolach jest to praktycznie norma, dlatego nie można oczekiwać, że w przypadku XONE wydajność drastycznie się zwiększy. Biblioteki mają być przede wszystkim ułatwieniem dla programistów tworzących oprogramowanie zarówno na konsolę, jak i PC.
"[DirectX 12] ułatwi proces tworzenia aplikacji, szczególnie dla programistów, którzy robią gry na PC i na konsolę Xbox. Jeśli API są takie same, studio ma mniej pracy przy przenoszeniu produkcji między różnymi platformami" - zakończył szef dywizji Xbox.

Gwoli ścisłości
 
Na DX12 ma być łączenie GPU zintegrowanego+GPU kupionego=więcej FPS i mniejszy narzut na proca dla posiadaczy AMD. Dodatkowo mają być lepsze efekty graficzne i DX12 to nie wszystko
Kilka klatek. To nie jest coś, co z 30 robi 60fps.
 
Gwoli ścisłości
Nie wprowadzam w bład piszę to co mówili o direct 12 inni developerzy, oraz tech serwisy, na Phila zawsze biorę poprawke, tyle rzeczy zawsze microsoft obiecuje na PC a jak wychodzi połowa z tego to jest dobrze. Główny bajer dx.12 to poprostu to samo co pokazało Mantle tylko bez ograniczeń do jednej architektury
poczekajmy na premierę czegoś z nowym API wtedy coś się powie. Koniec offa
 
Najlepiej poczekać na wydanie gier obsługujących DX_12, bo puki co nie wiemy jak to się sprawdzi w praktyce. Będzie też otwarty Vulkan, ale jak z tym wszystkim będzie to się okaże w "praniu".
 
Zamiast DX12 wolałbym, żeby zrobili wersję korzystającą z Vulkana (specyfikacja wprawdzie jeszcze nie wyszła, ale obstawiam, że wyjdzie w przyszłym tygodniu razem z pierwszymi wersjami sterowników), możliwości niby te same ale Vulkan będzie działał na większej liczbie platform.
 
Redzi wyjawiają tajemnice fabuły (spoilery!)

Ok, skontaktowałem się z Mateuszem Tomaszkiewiczem - Lead Quest Designerem u Redów. Zdradził trochę tajemnic na temat brakujących postaci w trójce. Po angielsku można je przeczytać tu, poniżej z kolei zamieszczam tłumaczenie:
Gnomy udały się na odległą północ, razem z krasnoludzkimi kobietami dowodzonymi przez Anais La Valette
Rzuciła cesarza dla listonosza.
Ostrzegam, spoilery są ostre.
 
Last edited:
Top Bottom