Wiedźmin 3: Dziki Gon

+

Guest 2364765

Guest
Widziałem to chyba na redditcie albo interze, świetna robota :cheers3:
Znalazłeś kogoś do zmiany tekstur, czy sam będziesz próbował ?
Wszystko co wymaga używania WCC_lite mnie nie interesuje zupełnie, prędzej własną kuśke przy korzeniu sobie odgryze.

Te przedmioty nie są czerwone z przypadku, są maskowane kolorystycznie, technicznie gdzieś powinno dać się definiować kolor, liczę, że da sie to zrobić z poziomu skryptów. Jak nie - trudno, niech inni się bawią. Ci co mają cierpliwość do WCC lite.

Poza tym, nie wiem czy to by miało jakikolwiek sens, bo prawdopodobnie kolor jest zdefiniowany jako instancja materiału, nawet nie wiem czy ustawienia materiałów da się edytować. Jeżeli robić to na około to już prościej by było zmienić domyślny kolor z czerwonego na czarny bez mieszania w teksturach.
 
Wszystko co wymaga używania WCC_lite mnie nie interesuje zupełnie, prędzej własną kuśke przy korzeniu sobie odgryze.

Te przedmioty nie są czerwone z przypadku, są maskowane kolorystycznie, technicznie gdzieś powinno dać się definiować kolor, liczę, że da sie to zrobić z poziomu skryptów. Jak nie - trudno, niech inni się bawią. Ci co mają cierpliwość do WCC lite.

Poza tym, nie wiem czy to by miało jakikolwiek sens, bo prawdopodobnie kolor jest zdefiniowany jako instancja materiału, nawet nie wiem czy ustawienia materiałów da się edytować. Jeżeli robić to na około to już prościej by było zmienić domyślny kolor z czerwonego na czarny bez mieszania w teksturach.

Może aktualka wcc_lite coś poprawi, mam nadzieje że udostępnią więcej edytowalnych formatów i zrobią bardziej przejrzysty interfejs.
Mi najbardziej podobał się geralt w masce i kapelutku doktora, ten mod będzie wymagał konsoli ?
 
Na interze już chodzą screeny z podmienionym modelem - przedstawiające Geralta z Ciri w scenie "zbliżeń".

Jak dla mnie mało smaczne, biorąc pod uwagę relację ( "ojciec córka" ) tej dwójki. Ale dla niezapoznanych z książką, czy też fanów "każdego z każdym" może być jak znalazł. Niech tylko nie dzielą się swoimi zboczeniami w tani sposób próbując prowokować fanów.
 
na prawdę pocierające się o siebie tekstury tak obrzydzają ja książek nie czytałem grałem tylko w gry ale wiem że Ciri była jak córka dla Geralta ale jakiegoś obrzydzenia to nie spowodowało przynajmniej u mnie szczerze mówiąc to mnie to rozśmieszyło jak to zobaczyłem xd
 
@Extreme96PL

Wiesz, tutaj wchodzimy już poniekąd w sferę filozofii.

Bo czy może oburzać kogoś coś będącego jawną fikcją (Geralt i cały świat fantasy), ale nawiązujące do realnych ludzkich zachowań i relacji (rodzicielskich pomiędzy wspominanymi postaciami)? Podobnie z grami w których są tylko "kupy pikseli", ale przecież odtwarzana jest jakaś historia/scena (mniej lub bardziej realna).
Czy może nas urazić kontrowersyjny film (nawet oparty na faktach) czy tylko dokument? Czy nawet nie dokument, bo (na ogół) nie tyczy on nas bezpośrednio (lub naszego otoczenia).

Nie nawołuję do "świętego oburzenia", ale niesmak pozostaje gdy spotykam się tego typu rzeczami.
 
Jest to niesmaczne. Szczególnie dla kogoś kto czytał Sagę. Rozumiem, że tego typu fantazje mogą mieć ewentualnie osoby znające tylko gry. Ale po ksiązkach to już nie jest normalne.
 
Wracając do tematu zwolnień w CDP RED, pojawił się kolejny wpis na glassdoor zatytułowany “Crunch central ” :
I have been working at CD Projekt RED full-time (More than 3 years)

Pros

Very talented people work in all departments. Pushing the boundaries of what is accepted in games. HR organizes some wicked parties. Huge bonuses.

Cons

Management is piss-poor, with nobody there who can actually manage people. It consists of old time employees that are there because of their time investment in the company. Producers are often young and inexperienced as well. This combined together ensures absurd amount of crunch. For some people it was more than TWO years. Of course taking days is near impossible. Following that, even the best employees can be denied promotion based on some contrived reasoning and others can be promoted despite not meeting the requirements. This makes the promotion system hollow, since it can be broken at will with seemingly no repercussions. Employee retention is terrible. Any employee who is unhappy with his position at the company is automatically assumed to be leaving immediately and no effort is being made to keep them. This leads to a large amount of amateurs in every department. There is nothing setup for people who are trying to learn. It's sink or swim in this company from the start until the end. It has no courses or even documentation for learning tools (which are incredibly rudimentary).This company doesn't invest in it's employees at all. You are expected to get better on your own. If you want to learn Game Development this place is not for you. The company is also extremely cheap towards its employees. Despite the success of the Witcher, QA is paid around the minimum wage, which is barely anything in Poland. Any other employees do not earn the amount they could working at an international company. Raises are few and far between.Show Less

Advice to Management

Hire somebody with actual Management experience to help this company change. Without this, in five years nobody will want to work at CDPRed.
Mam wrażenie, że zatrudniają obcokrajowców, bo polski gamedev ma wyrobione zdanie na temat tej firmy i nie garną się specjalnie do roboty w takich warunkach... Konkluzja wpisu zresztą mówi sama za siebie.
 
Hmm. Widać, że te wszystkie odejścia wcale nie były/nie są przypadkowe.
Niestety tak się dzieje kiedy rządy przejmują "księgowi", którzy po za cyferkami nic innego nie widzą, a pracownicy to dla nich tylko niezbędne koszta. :(

@dani168 orientujesz się ilu pracujących przy Wiedźminie 1 i 2 nadal pracuje w CDPR?
 
@dani168 no ale chyba zły wątek, albo w ogóle zle się za to zabierasz. Wyślij meila do Redów jak się tym tak bardzo przejmujesz i poproś ich o lepszą organizacje pracy jako zmarwiony fan który boi się o jakość przyszłych gier czy coś. Poza tym nie zawracałbym sobie za bardzo głowy tymi anonimowymi wpisami, chłop być może awansu nie dostał i się zdenerwował (tak trochę z tego wpisu wynika). Z tego co zauważyłem przed chwilą to Redzi na goldenline wśród Polskich pracowników akurat mają całkiem niezłe recenzje, dużo lepsze niż na tej drugiej zagranicznej stronie co podałeś. Co do tych crunchów to żadna tajemnica bo nawet Redzi publicznie mówili chociażby na eurogamerze że sporo roboty było żeby dopiąć Wieśka 3 i dwa długie crunche. Podobnie zapieprzali przy W1 i W2. Sami sobie tą presje nałożyli na siebie zaczynając marketing 2 lata przed premierą zamiast spokojnie pracować i zacząć mówić o grze jak wejdzie w bete. Co do tych pracowników długoletnich/weteranów co są w studiu 5+ lat to jest ich akurat całkiem sporo i póki co trzymają się studia więc przesadzasz troche chyba bo głównie odchodzą osoby z zagranicy co przyszły po Wiedźminie 2. Nie zmienia to faktu że warto by jednak zmniejszyli crunche i poprawili warunki pracy przy Cyberpunku bo osoby z zachodnich krajów których trochę mają chyba nie są przyzwyczajeni tak bardzo do ciężkiej pracy jak ludzie ze wschodu.
 
Last edited:
To może przytoczę wcześniej wspomniany obrazek.



Natomiast teraz zdjęcie z czasów W2, które uzupełniłem o tych których znałem. Jeśli są chętni to możemy wspólnie je dokończyć, bo najłatwiej kogoś przekonać do swojej racji, gdy zobaczy ją na własne oczy.

View attachment 24595
 

Attachments

  • cd-projekt-red-team-top-view_tub3.jpg
    cd-projekt-red-team-top-view_tub3.jpg
    438.2 KB · Views: 375
Przy takim skreślaniu też trzeba wciąż pod uwagę że sporo osób odeszło po W1 i W2 przez cięcia budżetowe i zwolnienia spowodowane przez kłopoty finansowe, dopiero na Wiedźminie 2 pod xboxa360 się odkuli finansowo.
 
@Berninio Szczerze, to nie mam pojęcia jak wyglądają poszczególni pracownicy. Ten pierwszy obrazek został zamieszczony przez Macieja Miąsika, który pracował w studiu wiele lat temu. Rozpoznaję jednak kilku tych "medialnych" jak Jan Bartkowicz czy Tomek Zawada (animator z początkowych filmików reklamowych W3).
 
Jeśli ktoś chciałby zagłębić kto pracuje/kto odszedł pracowników od CDPR to warto zaglądnąć do LinkedIn - jeśli nie znacie imienia i nazwiska pracownika, to łatwo można go wyśledzić po "znajomościach" lub po samym zdjęciu profilowym, stanowisku w studiu. A posadając jeszcze listę z napisów końcowych można z łatwością znaleźć daną osobę.
Sam często podglądam profile REDów śledząc ich zmianę stanowisk oraz odwiedzając ich własne galerie, strony ;)
 
Top Bottom