Wiedźmin 3: Dziki Gon

+
Nie wiem gdzie o to zapytać, więc napiszę tutaj, ogrywając ostatnio Wiedźmina rzuciła mi się w oczy pewna rzecz, na którą nigdy wcześniej nie zwróciłem uwagi, mianowicie, dlaczego nie wszystkie bramy Novigradu mają wrota? Wygląda to dość dziwnie z punktu widzenia strategicznego, jednak może ma to jakieś sensowne wytłumaczenie. Co prawda wszystkie te bramy wychodzą na Redanie, jednak nadal nie ma to zbyt wiele sensu, bo takie miasto mogłoby być przecież okrążone...
 
Wydaje mi się, czy w którejś z ostatnich łatek zmieniono/poprawiono zadania na Skellige? Właśnie skończyłem "żelazną dziewicę", w którym Yutta kazała mi przynieść miecz z zatopionego statku. Dałbym sobie głowę uciąć, że przy poprzednich przejściach musiałem pokonać w pojedynku niejakiego Gundara. Natomiast w zleceniu "cena honoru", w którym musimy odnaleźć narzeczoną i braci pewnego jegomościa, skrzynia z posagiem do tej pory była zamknięta lub zbugowana, bo tym razem mogłem ją normalnie otworzyć i oddać zawartość zleceniodawcy.

Jest więcej takich zmian, czy po prostu pamięć mi szwankuje?
 
Esterhazy;n8393210 said:
Jest więcej takich zmian, czy po prostu pamięć mi szwankuje?

Zależy kiedy grałeś poprzednio ;). Ale jeśli na wersji 1.31, to nic się od tamtego czasu nie zmieniło. Patchowanie W3 zostało na tej wersji zakończone.

 
Yakin;n8406590 said:
Zależy kiedy grałeś poprzednio
Ostatnio na Skellige byłem chyba przed premierą KiW, albo tuż po. Sam już nie wiem. Pewnie coś okolicach patcha 1.22.
 
Last edited:
Akurat to zadanie z Yuttą, to od początku można było wykonać na dwa sposoby z tego co pamiętam. Natomiast co do pozostałych bugów, to na pewno któreś z nich były poprawiane w kolejnych patchach, ale chyba nie chce mi się przeglądać wszystkich changelogów :).
 
Jest osobny temat z łatką (na interze bardziej próbują to rozkminiać) ale nikt z RED'ów nie kwapi się do dokładnych wyjaśnień.

Wiemy tylko, że łatka 1.51 jest dostępna dla wersji PS4 Pro i wykorzystuje możliwości konsoli - takie chociażby jak 4K (zapewne - jak zwykle - "oszukiwane" ale zawsze to wyższa rozdzielczość niż wcześniej). Poprawiona została też nieco wydajność (ale chyba wciąż mamy do czynienia z 30 klatkami na sekundę - tylko teraz bardziej stabilnymi i przy wyższych rozdzielczościach), poza tym nie ma obsługi HDR.
Modele, tekstury czy efekty raczej się nie zmieniły.

Wszystko powyższe jest pisane na podstawie kilku lakonicznych zdań od RED'ów oraz materiałów graczy, którzy zamieścili filmiki na YouTube. Znając życie prędzej będzie trzeba liczyć na jakąś analizę od DigitalFoundry (oby takowa się ukazała) niż słowa wyjaśnień od twórców.



P.S. Zastanawia mnie też jedno - wyszły (znaczy się jedna wyszła, a druga jest zapowiedziana) wersje W3 na ulepszone konsole (mimo iż pierwotnie - wedle słów po premierze - takowych miało nie być), może czas wypuścić "wersję dostosowaną do możliwości PC"? Wiem, że nie ma się spodziewać czegoś wielkiego (wersja z VGX już dawno nie istnieje) ale zwiększenie zasięgu rysowania (obiektów oraz cieni) i dodanie lepszych textur (zwłaszcza w roślinności, do której moderzy nie mają dostępu - SpeedTree) oraz może Parallax Mappingu jest chyba w zasięgu zespołu nie zajmie im dużo czasu oraz zasobów.
W końcu większość tych "ficzerów" była wcześniej, a takie rzeczy jak lepsze textury (z "pierwotnej" wersji gry) pewnie gdzieś tam jeszcze są, a reszta to dla osób obeznanych z silnikiem (oraz posiadających odpowiednie narzędzia) kwestia kilku dni, czy tygodni.


 
Witam ! Nie wiedziałem gdzie napisać. Mianowicie jeżeli chodzi o możliwość zapisu i czy ktoś takowy posiada byłbym wdzięczny :( Miałem 28-29lvl przed bitwą w Kaer Morhen. Chciałbym zapis przed bitwą. Wykonałem nie te wybory ,które miałem wybrać i zakończenie mnie strasznie rozczarowało :( Mam swoje zapisy ,ale nie mogę się tak daleko cofnąć ,bo są to szybkie zapisy...Chodzi mi o złe wybory z Ciri. Gdyby miał ktoś podobny save byłbym wdzięczny.. Ale mogą być trochę inne decyzje też ,nie obrażę się. Po prostu chcę rozegrać od nowa decyzje po bitwie w Kaer Morhen ,albo jak ktoś by miał save ,to przed bitwą też byłby mile widziany.

Baron nie żyje
Roche żyje
Letho w Kaer Morhen
Wybrałem Triss
Król żebraków żyje na ulicach jako biedak
Keria nie żyje
Radowid zabity
Krolem skelige została dziewczyna

Ehh. Chciałem zaczac spokojnie dodatek ,ale tak się zdenerwowałem ,że muszę po prostu wszystko inaczej zrobić po tej bitwie... Byłbym wdzięczny gdyby ktoś coś miał :(

PS: Miałem Mistrzowski rynsztunek Wilka.
 
Last edited:
I_w_a_N;n9805001 said:
Z czasem zaczęły pojawiać się (niezapowiedziane lub wcześniej zaprzeczane) wersje na ulepszone wersje konsol.

I tylko i wyłącznie, bo nie było tych sprzętów w dniu premiery. Nie wiem co w tym dziwnego. Natomiast oficjalnie zostało powiedziane, że do wersji PC żadne zmiany nie będą już wprowadzane. I od dawna nikt już tego nie oczekuje.

 
Yakin;n9805041 said:
I tylko i wyłącznie, bo nie było tych sprzętów w dniu premiery.


PS 4 Pro jest na rynku od roku i RED'zi zapowiadali, że nie dadzą wsparcia dla tytułu na odświeżoną zabawkę Sony (w przyszłości czytaj proszę moje linki, jeśli sam nie pamiętasz - https://www.google.pl/search?q=witch...1.01.2015&tbm= ), a teraz nagle...
W kolejce czeka wersja na nowego "klocka".

Yakin;n9805041 said:
Nie wiem co w tym dziwnego.

Mówimy jedno, a robimy drugie (oj, przykłady mógłbym tutaj mnożyć)? Czy tylko jak dostrzegam w tym paradoks?

:thinking:


Yakin;n9805041 said:
Natomiast oficjalnie zostało powiedziane, że do wersji PC żadne zmiany nie będą już wprowadzane.

Tak jak do konsol, a mimo to taka wersja się ukazała się...


Yakin;n9805041 said:
I od dawna nikt już tego nie oczekuje.







A na konsolach oczywiście, wszyscy - jak jeden mąż - tylko wyczekują, z wypiekami na twarzy, (po ponad dwóch latach od premiery) wersji zoptymalizowanej do ich sprzętu.
I to wersji, która nigdy nie była zapowiadana (niemal aż do dnia premiery - albo tegorocznego E3).

P.S. Chrzanić logikę!
 
Last edited by a moderator:
I_w_a_N;n9805341 said:
PS 4 Pro jest na rynku od roku i RED'zi zapowiadali, że nie dadzą wsparcia dla tytułu na odświeżoną zabawkę Sony (w przyszłości czytaj proszę moje linki, jeśli sam nie pamiętasz - https://www.google.pl/search?q=witch...1.01.2015&tbm= ), a teraz nagle...
W kolejce czeka wersja na nowego "klocka".

Widocznie po pewnym czasie uznali, że taka jest konieczność z biznesowego punktu widzenia, bo na przykład rośnie sprzedaż nowych wersji konsol. To moje gdybanie, żeby była jasność. A w przypadku wersji PC takiego uzasadnienia nie ma. I tyle. I rzeczywiście chyba tylko ty dostrzegasz tu jakiś paradoks. Ale to temat o grafice, a zaczyna się to przeradzać w offtop, więc proponuję zakończyć, albo przenieść dalszą dyskusję do tematu ogólnego.

 
Yakin;n9805651 said:
Widocznie po pewnym czasie uznali, że taka jest konieczność z biznesowego punktu widzenia (...)

A wiesz co jest jeszcze dobre z "biznesowego punktu widzenia"?

Mikroreakcje, loot box'y (wraz z toną "śmieciowego DLC" ) oraz przekładanie trybu multi nad "singla" (bo tam łatwiej można owy "szajs" wepchnąć, co oczywiście nie powstrzymuje twórców od wpychania powyższych praktyk do samotnej rozgrywki).

Tylko czekam*, aż RED'zi pójdą tą drogą w pełni, a nie tylko będą nam dalej sprzedawać man te "białe kłamstwa".


Yakin;n9805651 said:
A w przypadku wersji PC takiego uzasadnienia nie ma. I tyle.

Aha, czyli standardowe "chrzanić PC-towych graczy, oni i tak są w większości piratami**".
Jeśli miałbym podać pierwszy lepszy powód, byłby to wizerunek firmy, ale na tym już RED'om zbytnio nie zależy i bezwstydnie jadą na tym co ugrali w pierwszych dwóch odsłonach (oraz ich dawnym podejściu do klienta).


Yakin;n9805651 said:
I rzeczywiście chyba tylko ty dostrzegasz tu jakiś paradoks.

Pomyślmy logicznie - na moment odrywając zagadnienie od tematu i skupiając się na meritum przesłania:

Obiecują coś czego nie dają, a dają coś o czym mówią, że nie dadzą.

Istna esencja logicznego pojmowania rzeczywistości :p .

Na przyszłość, na miejscu RED'ów (i ewidentnie ich nowego działu od PR'u), nieco rozsądniej ważyłbym wypowiadane słowa. Obecnie są "wysoko" i na tle ogólnej mizerności (oraz pożałowania godnego podejścia do graczy prawie całego dużego rynku) wyróżniają się. Jednak przy okazji W3 już wskoczyli na tory "wielkich wydawców", a droga ta wiedzie do tego samego miejsca gdzie obecnie znajduje się EA, UBI czy Activision.

Yakin;n9805651 said:
Ale to temat o grafice, a zaczyna się to przeradzać w offtop, więc proponuję zakończyć, albo przenieść dalszą dyskusję do tematu ogólnego.

Chwila, chwila...

Tak łatwo tego nie utniesz (chociaż wiem, że z pewnej perspektywy byłoby to wygodne) - ów upgrade (dla konsol) tyczy się przecież grafiki, a to jest temat jej poświęcony.
Czyż nie?


P.S. Po raz steny powtórzę, iż nie mam za złe (przynajmniej nie w tak dużym stopniu) RED'om, że zrobili grę konsolową kosztem wersji PC. Jednak nie jestem w stanie wybaczyć im sposobu w jaki tego dokonali oraz faktu iloma kłamstwami nas przy tym nakarmili.

*jeśli do tego dojdzie, wówczas będzie to ostatnia produkcja RED'ów, którą kupię - nie żartuj

**Och, chwila. Przecież RED'zi sami na PC dali (czy raczej promowali, bo grę można było nabyć na wiele równych sposobów) dystrybucję nez zabezpieczeń (GoG). Więc jeśli coś się porządnie "spiraciło" mogą winić głównie siebie - bo przecież planowali przekonać graczy do zakupu oryginału samą zawartością gry, a nie zmusić zabezpieczeniami (taka bodaj była ich filozofia) Coś nie wyszło?.
 
Top Bottom