Wiedźmin 3: edycja kolekcjonerska

+
Dziwię się ludziom, którzy piszą, że nie mogli zamówić edycji kolekcjonerskiej, bo pracowali tego dnia albo przespali preorder.

Wydaje mi się, że kupujemy edycje kolekcjonerskie gier, którymi jesteśmy zainteresowani. W takim razie dość prawdopodobne było, że fani / zainteresowani będą oglądać konferencję, dowiedzą się o preorderze z pierwszej ręki (stream o godzinie 20, nie za późno, a już po godzinach pracy tego dnia) i od razu nabędą grę. Dodatkowo, kolekcjonerki nie wyprzedały się na pniu - sam spokojnie namyśliłem się i zamówienie złożyłem kolejnego dnia, gdy licznik wskazywał mniej więcej połowę, jak się teraz okazało, puli.

No właśnie z tym "dowiadywaniem się" to coś tym razem nie wyszło. Od dawna było info o konferencji, że prawdopodobnie będzie nowy trailer i dowiemy się czegoś o EK. Ale nie była podana dokładna data startu preorderów ani nawet cena. Nie licząc oferty gry na GOG.COM to w trakcie konferencji nic nie było powiedziane o samej sprzedaży. Brak info dotyczącego ceny, ilości egzemplarzy, godziny startu zamówień ani nawet gdzie można kupić wersję EK. Jasne, można powiedzieć, że prawdziwy fan wszystkiego by się domyślił, pogrzebał w necie i bez większych problemów zamówił. Ale jednak były to bardzo istotne informacje których wielu osobom zabrakło.


Polecam zerknąć na trzy poniższe filmiki z prezentacji EK W2 oraz startu preorderów:
- klik (cz.1)
- klik (cz.2)
- klik (preorder)

Pod względem poinformowania gracza o detalach powyższa konferecnaj wymiata. Nie musiałem niczego szukać ani się domyślać - wszystko wiedziałem od razu.


Inna bajka to podejście do samych konferencji. Ludzie różnie pracują i różnie mają zajęcia. Ja osobiście nie zwracam uwagi na to czy obejrzę daną prezentację "na żywo" czy te parę godzin później. Dlatego jak spodziewam się czegoś w rodzaju trailera czy wywiadu to najpierw zajmuję się prywatnymi sprawami a dopiero potem, na spokojnie, odpalę filmik. W sytuacji jak wiem, że ma wystartować preorder przedłożę bycie na czas przed ekranem nad inne sprawy.


Więcej na temat (w mojej opinii) niedociągnięcia zamówień pisałem w tym temacie (klik). Jedno co mnie zastanawia to kiedy CD Projekt wpadł na ostateczny koncept zawartości pudełka. Bo jeśli figurka przyszła im do głowy stosunkowo niedawno to może po prostu sobie przeliczyli i wyszło im, że nie dadzą rady zrobić więcej niż te 9100 sztuk EK do lutego. Wtedy to nie byłoby już złe oszacowanie ilości tylko chęć dostarczenia czegoś naprawdę wyjątkowego. Co się chwali:)

ps. Swoje zamówienie potwierdziłem jakieś 2-3h po konferencji i licznik już dobijał do 4.000 sztuk. Nie wiem o której dokładnie skończył się nakład wersji PC-owej ale nie sądzę żeby dobę później była jeszcze możliwość jej zakupu...
 
Nie licząc oferty gry na GOG.COM to w trakcie konferencji nic nie było powiedziane o samej sprzedaży. Brak info dotyczącego ceny, ilości egzemplarzy, godziny startu zamówień ani nawet gdzie można kupić wersję EK.


13:55
"The preorders are live now [...]"
 
EK mają być unikatowe i najlepiej limitowane. Tak więc wypuszczenie np. 20 000 sztuk było by złym pomysłem. To cały urok tych edycji, że są unikatowe przez ilość (małą) sztuk i stanowią prawdziwą gratkę dla kolekcjonerów. Duży nakład osłabia chęci zakupów, po za tym kiepsko się zwraca.
 
@up

Hah:/ To może tak...

Konferencję jako całość uważam za bardzo udaną. Mnóstwo kontentu, same ciekawe informacje i bardzo rzeczowo przeprowadzona. Można się delikatnie doczepić, że nie było np. zbliżenia na figurkę podczas prezentacji ale to już naprawdę czepianie się. Tym bardziej, że pod koniec był filmik "making off" więc da się to spokojnie wybaczyć. Sam system zamawiania również zasługuje na pochwałę - był (i jest) po prostu bardzo dobry. Wystarczyło wejść na stronę, wybrać kraj, sklep, wersję i kupić.

To czego mi zabrakło to info PRZED konferencją kiedy dokładnie wystartują preordery. Wiem, może to i czepianie się ale w końcu mówimy o grze, która w ledwie kilka godzin niemal wyparowała. Nie liczę tutaj jakichś niedobitków z wersji na konsole... Do pełni szczęścia przydałoby mi się jeszcze zestawienie cen dla poszczególnych edycji, wzmianka, że Edycja Kolekcjonerska będzie dostępna tylko na platformie CDP.PL oraz informacja ile będzie egzemplarzy EK (nie widzę powodu żeby to zatajać).

Jak dla mnie konferencja z W2 była po prostu dużo bardziej klarowna. Uruchomienie preorderów standardowych edycji odbyło się tak jak tutaj (ot, krótka wzmianka i tyle). Ale start zamówień przedpremierowych na Edycje Kolekcjonerskie był odpowiednio wyróżniony. Może i aż za bardzo ale przynajmniej każdy miał okazję wychwycić moment.


Myślę, że przy tak ograniczonym nakładzie pudełek oraz rosnącej popularności gry dało się przewidzieć, że wszystko pójdzie zaraz po uruchomieniu zamówień. Stąd uważam, że czas w tej kwestii był tak bardzo istotny. Osobiście nie miałem problemów z zamówieniem ani doszukaniem się czegokolwiek ale to ja:p Zawsze jestem przy kompie, na bieżąco śledzę wszystkie newsy, fora i strony branżowe. Ale ilu jest takich zapaleńców?

Reasumując prezentacji daję 9/10. Gdyby były poświęcone jeszcze dodatkowe 2-3min. na sprawy wymienione wyżej (oraz to co znalazło się przy okazji W2) to byłaby pełna 10:)
 
Nie przesadzajmy z tymi kilkoma godzinami, z tego, co pamiętam z cdp.pl, to pierwsza wyprzedała się wersja na PS4, a wersja na PC skończyła się dopiero w piątek późnym wieczorem ;)
 
Nie przesadzajmy z tymi kilkoma godzinami, z tego, co pamiętam z cdp.pl, to pierwsza wyprzedała się wersja na PS4, a wersja na PC skończyła się dopiero w piątek późnym wieczorem ;)

Hmm... No może i tak:) Pamiętam tylko, że jak ja zamawiałem (koło 20:00-21:00 w czwartek) na liczniku było ponad 3700 sztuk.

Aj co tam. Swój egzemplarz mam to już nie będę marudził:D Na pewno jakieś racjonalne powody Waszych decyzji były. A jeśli nie...to i tak wiecie nad czym myśleć;)


EDIT: Mógłbyś jeszcze rozwiać kwestię ewentualnego wcześniejszego dostępu do gry dla posiadaczy Edycji Kolekcjonerskich (tak jak to było trzy lata temu)?
 
Last edited:
Nie przesadzajmy z tymi kilkoma godzinami, z tego, co pamiętam z cdp.pl, to pierwsza wyprzedała się wersja na PS4, a wersja na PC skończyła się dopiero w piątek późnym wieczorem ;)
Tyle że wersja pecetowa stanowiła 66% całego nakładu EK w Polsce.
 
Nie rozumiem marudzenia na ilość EK. Toć mieliście grubo ponad dzień na zamówienie tej wersji. Było wiadomo od ponad TYGODNIA, że w tamten czwartek będą ujawniać informację o tej edycji. Żal możecie mieć tylko do ciebie, a nie do ilości, bo tej było wystarczająco.
 
Last edited:
Złożyłem zamówienie zaraz po obejrzeniu konferencji nawet nie patrząc na cenę, numer zamówienia i ilość dostępnych egzemplarzy. Po prostu od razu wiedziałem, że jak będę się patyczkował to zabraknie. To ile było łącznie tych kolekcjonerek? I czy każda będzie numerowana?
 
Złożyłem zamówienie zaraz po obejrzeniu konferencji nawet nie patrząc na cenę, numer zamówienia i ilość dostępnych egzemplarzy. Po prostu od razu wiedziałem, że jak będę się patyczkował to zabraknie. To ile było łącznie tych kolekcjonerek? I czy każda będzie numerowana?

Żadna nie będzie numerowana.
 
Ja swoją zamówiłem jak na liczniku było sprzedanych 10. Po za tym swoich widzów informowałem, że to jest rezerwacja i nie muszą płacić od razu. Tak więc kto chciał to się załapał. Reszta mnie nie obchodzi bo jak ktoś był strasznym żółwiem to już jego wina.

Da się uprosić jakieś zdjęcia steelbooków? Czy na razie istnieją tylko na wizualizacji? A jeśli tak, to czy są jakieś wizualizacje SAMEGO steelbooka (obu wersji)?
 
Też mogłem tak zamówić, ale nie potrafiłem się zdecydować i zamówiłem dopiero jak było ok 1k bo przestraszyłem się że zbyt szybko licznik skacze i jak się nie zdecyduje to przepadnie :D

Ja się cieszę w sumie że jest tak mało sztuk, dokładnie tak powinno być z kolekcjonerkami.
Jestem ciekaw skąd te info że kopie nie będą numerowane...
 
Last edited:
No ale jeszcze tyle czasu do premiery to myślę, że dorobią więcej EK. Jeśli wszystkie wyprzedano w 2 dni, to widać że jest duży popyt na to. Co to za problem zrobić więcej EK.
 
@Sev4e, uważaj z takimi postami :D Zaraz pojawią się posty ludzi, którzy uważają, że EK powinno być tyle ile ludzi ich chce. "Unikatowość EK nigdy nie powinna mieć miejsca..." czy coś w ten deseń...
 
Top Bottom