Wiedźmin 3: edycja kolekcjonerska

+
Jestem ciekaw jak można uzyskac prawa autorskie od Redów na wzory wiedźmińskie ?
Praw nie uzyskasz, a jedynie zgodę na wykorzystanie materiałów. Wbrew pozorom, różnica jest znaczna. ;)

Z każdym trailerem, z każdym screenshotem jest większe zapotrzebowanie na gadżety wiedźmińskie. Nie wiem, co się dzieje w sprawie sklepu, ale Redania na tym traci. Zdaję sobie sprawę, że teraz mają grę na głowie, ale wypadałoby coś z tym w końcu zrobić. W internetach coraz więcej cffaniaków zarabiających na medalionach i koszulkach.
 
Medaliony były też dodawane do niektórych pudełek W2 w media markt, gra kosztowała chyba z 10 złotych więcej (oczywiście nie kupiłem ;/), po czym same medaliony na allegro chodziły w okolicach stówy.
Co do kolekcjonerki, zamówiłem, w sumie sam nie wiem po co, mam nadzieję, że artbook będzie solidny. W ogóle zakup W3 to dla mnie kilka achievmentów.
Pierwsza kolekcjonerka, pierwszy preorder, pierwszy raz wydanie takiej kasy na grę. Mam nadzieję, że się nie zawiodę.

No i dochodzi jeszcze kupno nowego kompa.
 
Last edited:
A gdzie taką zgodę moge uzyskac ?

Wyślij wiadomość do Marcina Momota, to Ci na pewno przęśle odpowiedniego maila. W każdym razie nie będzie żądnego problemu z uzyskaniem zgody, o ile nie jest to w celach zarobkowych. W zasadzie wszystkie fanowskie strony (które używają zastrzeżonych znaków) powinny taką zgodę uzyskać. Jest to formalność ale wypada to zrobić z grzeczności
 
Jeśli chcesz sobie zrobić koszulkę ze wzorem Wiedźmińskim na własny, niekomercyjny użytek nie potrzebujesz żadnej dodatkowej zgody.
 
Zdjęcie figurki Geralta z gryfem na profilowym UDock :)

Link do Figurki

Figurka Geralta:


Sama rzeźba, bez malowania:
 
REDZI!
Przypilnujcie, by zewnętrzne pudło EK miało RÓWNY nadruk głowy wilka!
Te z E3 jest strasznie krzywe!
Niby drobna rzecz a w oczy kole :sad:
 
Nie będzie niezgodne dopóty, dopóki nie zarabiasz na niej. Od kiedy tworzenie czegoś dla siebie jest łamaniem prawa?

Wiesz, żyjemy w takim kraju, gdzie za kradzież jabłka idzie się do więzienia na 5 lat, a za zabójstwo kilku osób z premedytacją wychodzi się po 10, także tego.
 
@erwins

Nie wiem jak u innych, ale tak wygląda u mnie nadruk wilka na grzbietach w pierwszym wiedźminie.

Podobnie jest z pudłami EK W1 I W2 :( Od W2 jest o parę mm niższe i nos wilka jest krzywy :/
Dlatego apeluję, żeby Redzi zwrócili na to uwagę :sad:
 
Jeśli chcesz sobie zrobić koszulkę ze wzorem Wiedźmińskim na własny, niekomercyjny użytek nie potrzebujesz żadnej dodatkowej zgody.
No i sprawa jest jasna! Znając podejście Redów do swoich fanów właściwie nie spodziewałem się niczego innego, ale dobrze jest znać ich oficjalne stanowisko. Zwłaszcza, że sam również myślałem, o zaprojektowaniu sobie wiedźmińskiej koszulki :)
Co do sklepu z gadżetami dla fanów, o którym wspomniał ktoś we wcześniejszym poście - szczerze mówiąc słyszę o tym pomyśle po raz pierwszy, ale uważam, że jest bardzo dobry! Dla Redów to byłby na pewno czysty zysk i to, jak sądzę, nie mały. osobiście sądzę, że nie oparłbym się pokusie i we mnie chłopaki mieliby wiernego klienta ;)
 
Z tym sklepem (np. Internetowym) to nie jest głupi pomysł ja jestem jak najbardziej za. Ale to juz bardziej w temacie "... Marzenia i pobożne życzenia"
 
Nielegalne było by robienie ich na sprzedaż. Na własny użytek nikt nie zabrania a pewnie nawet popiera bo to darmowa powierzchnia reklamowa :)

Panie Marcinie @Marcin Momot Czy mógł by Pan potwierdzić badź zaprzeczyć powyższą "wypowiedź" kolegi? Czy na włąsny użytek można "wyprodukować-nadrukować" koszulkę?

Ewentualnie czy przewidują - albo czy chociaż zastanawiają się Państwo (CD Project Red) nad założenie sklepu (np. internetowego) z gadżetami min. koszulkami, czy posiadacze EK W3 mogą liczyć na taką koszulkę... (jeżeli jest to w planach studia ale nie można o tym mówić, wystarczy, że się państwo zastanawiają - ani potwierdzanie ani zaprzeczenie)
 
Top Bottom