Wiedźmin 3: edycja kolekcjonerska

+
Ludzie mają życie, nie każdy ma czas na to żeby śledzić fora itp. Można wyobrazić sobie setki sytuacji, które utrudniają trzymanie ręki na pulsie. Zresztą jeśli firma ogłasza wszem i wobec zapisy na newslettera, to po takim zapisaniu się, masz prawo oczekiwać, że zostaniesz w porę poinformowany o starcie kolekcjonerki. Tak się nie stało. Wyobraź sobie osobę, która gra w jedną czy dwie gry w roku. Jest fanem wiedźmina, nie udziela się na forum bo nie czuje takiej potrzeby. Nie jest zainteresowana innymi grami. Dowiaduje się, że premiera będzie w lutym, zapisuje się na newslettera i czeka spokojnie na maila. Mail przychodzi na parę godzin przed wyczerpaniem kolekcjonerek. Nie zawsze zdążysz odebrać maila w tym czasie. Mam nadziej, że w przyszłości wyjdzie to lepiej.
Oczywiście, że Redzi w kwestii newslettera mogli rozwiązać sytuację lepiej, nigdzie nie stwierdziłem, że jest inaczej i również mam nadzieję, że w przyszłości będzie inaczej. Mam jednak wrażenie, że jeżeli ktoś decyduje się na kupno edycji kolekcjonerskiej, to choćby ze względu na fakt, że EK kosztuje sporo grosza, jest to po pierwsze decyzja przemyślana, a po drugie ów ktoś jest oddanym fanem gry. W związku z tym pierwszym - na mój chłopski i prosty rozum, kiedy ktoś decyduje się na niemały wydatek, przynajmniej w jakimś stopniu ten zakup planuje, a co za tym idzie, wie, że liczba egzemplarzy kolekcjonerki będzie ograniczona i nie wszyscy chętni się na nią załapią. W związku z tym drugim - mi osobiście trudno jest wyobrazić sobie oddanego fana, który choćby w najmniejszym stopniu nie śledziłby niusów odnośnie rychłej premiery jego ulubionej gry.
Co nie zmienia faktu, że Redzi się nie popisali.
 
Każdy kto wiedział o konferencji mógł przewidzieć, że tego dnia ruszą preordery.

Truestory, była o tym chyba gdzieś mowa. W każdym razie ja byłem pewien że ruszą preordery w dniu konferencji ;p
@AndrewXRW jak widać można :p Komu bardzo zależało ten zamówił, kolekcjonerkę dostaną najbardziej zdeterminowani.
 
Last edited:
No i to się nazywa prawdziwy fan! :)
Pisałem już wcześniej - w dzisiejszych czasach, to nawet z komórki można, więc wymówki wielu, to tylko płaczliwe "ja się tak nie bawię".
EK nie zeszły w kilka godzin, a w niecałe dwa dni. Dość czasu, by zamówić swoją paczunię :)
 
Last edited:
No i to się nazywa prawdziwy fan! :)
Pisałem już wcześniej - w dzisiejszych czasach, to nawet z komórki można, więc wymówki wielu, to tylko płaczliwe "ja się tak nie bawię".
EK nie zeszły w kilka godzin, a w niecałe dwa dni. Dość czasu, by zamówić swoją paczunię :)
Dokładnie. Mówienie, że obecnie telefony są mądrzejsze od ich właścicieli jest prawdziwe. Na fejsa aby obejrzeć nowe zdjęcie koleżanki/kolegi to niejedna osoba nie zapomni wejść, ale EK zamówić to już zapomina :p
 
Zadośćuczynienie za to, że się ktoś spóźnił? I jak po za tym miało by to być później weryfikowane? Znowu byłby najazd cwaniaczków.
 
Później kolejne narzekania na *farciarzy/*wybrańców/*antyfanów/*cwaniaczków/*ludzi przedsiębiorczych że sprzedają fanty.

:facepalm:

* niepotrzebne skreślić
 
Tak se myślałem, że może REDZi zrobią jakieś zadośćuczynienie i za problemy przy pre-orderach (chodzi o te maile i zapisy na newsletter) dadzą, MOŻLIWOŚĆ nie przymus, kupna wersji podstawowej z np. medalionem jako wynagrodzenie.
Poza chwilowym padem strony i nieco spóźnionym nadejściem maila, nie wiem, o jakich problemach mówisz. Żaden z nich nie uniemożliwiał rezerwacji EK.

Ps: To jest tylko pomysł na wynagrodzenie. Można to zrobić w innej formie lub w w ogólne inny sposób.
Nie, to jest pazerność i zrzucanie winy na innych za swoją niefrasobliwość.

Wyobraź sobie osobę, która gra w jedną czy dwie gry w roku. Jest fanem wiedźmina, nie udziela się na forum bo nie czuje takiej potrzeby. Nie jest zainteresowana innymi grami. Dowiaduje się, że premiera będzie w lutym, zapisuje się na newslettera i czeka spokojnie na maila. Mail przychodzi na parę godzin przed wyczerpaniem kolekcjonerek. Nie zawsze zdążysz odebrać maila w tym czasie. Mam nadziej, że w przyszłości wyjdzie to lepiej.
Nie tylko na forum można się było dowiedzieć. O EK pisano na profilach facebookowych Wiedźmina, CDP.pl i GOG. Oprócz tego wiedźmiński Twitter i blog CDP.pl. Jest też youtubowy kanał Wiedźmina, CDPR i GOGa. No a przede wszystkim dział NEWS na stronie thewitcher.com. Z mailami bywa różnie - nie zdarzyło Ci się nigdy, że mail z jakichś powodów nie doszedł? Mnie zdarzyło się nie raz. Wiele stron przy rejestracji ma opcję "wyślij ponownie maila z linkiem aktywacyjnym". Nie przez przypadek. Jeśli komuś naprawdę zależało na EK, powinien był śledzić na bieżąco co się dzieje w sprawie EK.


Tak czy siak chciałbym poinformować, że edycja standardowa ze steelbookami na CDP.pl właśnie się kończy... (przeczytałem o tym w mailu;D )
 
Nawet, gdyby zamiast wysyłać maila REDzi telefonowali do zainteresowanych z dobowym wyprzedzeniem, to wraz byłyby głosy niezadowolenia, że "przecież niektórzy być może nie mogli wtedy odebrać telefonu". Niezadowolenia nie da się uniknąć, jeśli na 9100 szt. egzemplarza kolekcjonerskiego jest 25 tysięcy chętnych.
 
Tak sobie myślę że szkoda że do kolekcjonerki nie dodają chociażby cyfrowej wersji komiksu tak jak na gogu ;/
 
W czasie konferencji byłem w delegacji. Zamawiałem kolekcjonerkę ze smartofona. :D

Ja swoją zamawiałem z telefonu, a raczej znacznie wcześniej via PW na forum, jak tylko dowiedziałem się, że konferencja będzie w dniu, w którym będę odcięty od internetu.
 
Medalion aż tak kosztowny? i tak za niego byś zapłacił, koszulki chyba za darmo dawali z problemami w wieśku 2 a tu i tak płacisz za ten medalion. Kwestia czasu na wyrób
 
Medalion to jednak kawałek metalu który trzeba obrobić. Po za tym koszulka to tylko "szmata" z nadrukiem. Sprawa z medalionem jest jednak taka, że osiąga on olbrzymie ceny na allegro i innych portalach aukcyjnych. Gdzie problem? Zapytacie. Otóż cwaniaczki by zaczęły kombinować jak zdobyć kilka i je później sprzedawać za kupe kasy. Kto widział do jakich kwot dochodzą (lub dochodziły) breloczki z pierwszej EK i medaliony z wydań specjalnych lub mrocznej edycji ten wie o co chodzi.
Wy się śmiejecie ile handlarze sobie chcą za pre-ordery W3. Zobaczycie jakie ceny będa osiągały pojedyncze elementy tej edycji po premierze.
 

Attachments

  • vlcsnap-2014-06-14-12h43m45s73.jpg
    vlcsnap-2014-06-14-12h43m45s73.jpg
    50.3 KB · Views: 25
Top Bottom